The Twilight Zone

• USA Twilight Zone
Mysteriózní / Sci-Fi / Horor / Thriller / Fantasy / Drama
USA, (1959–1964), 74 h 32 min (Minutáž: 25–52 min)

Tvůrci:

Rod Serling

Režie:

John Brahm, Douglas Heyes, Buzz Kulik, Lamont Johnson, Richard L. Bare (více)

Předloha:

Lucille Fletcher (rozhlasová hra), Richard Matheson (povídka) (více)

Rod Serling (vypravěč), Robert McCord, Jay Overholts, James Turley, Vaughn Taylor, David Armstrong, Jack Klugman, Burgess Meredith, John Anderson (více)

Série(5) / Epizody(156)

Zóna soumraku je místo, které existuje v každém okamžiku, prostoru nebo mysli, ale vždy, když to nejméně očekáváte. Když se ocitnete v této oblasti neomezených možností, buďte opatrní, co říkáte nebo děláte. Správná rozhodnutí vám mohou pomoci najít cestu zpět, někdy s větším štěstím a bohatstvím. Špatná rozhodnutí často vedou k šílenství a smrti nebo věčnosti uvězněné v této dimenzi. Obyčejní lidé se ocitají v mimořádně ohromujících situacích, které se každý snaží pozoruhodným způsobem vyřešit. (Shr1nK)

Wiluna

Nádherná, nadčasová séria, ktorú mi odporučil Mr.Apache (sám preložil a otitulkoval, za čo mu patrí obrovská poklona) a som mu za ňu neskutočne vďačná. Aj napriek faktu, že ľudstvo prešlo od roku 1959 prelomovou vývojovu etapou nových poznatkov vedy a techniky, jednotlivé epizódy zameriavajúce sa na „existenciu človeka“ sú priam transcendentné a šokujú ešte dnes svojou originálnosťou a akousi panenskou čistotou. Na to, aby vzniklo kultové dielo, ktoré bude dýchať dlhé generácie nebolo totižto za potreby ani tak astronomického budgetu, epických bojov či drahých hollywoodskych hviezd, ale to najpodstatnejšie, čo bolo hnacím strojom celého tohto ikonického počinu –  Geniálnu myšlienku. A verte, že tá bola skutočne silná a výnimočne sformovaná Rodom Serlingom na plátne. Odsunúť toto dielo bokom len preto, že je čiernobiele alebo azda sa vám zda smiešny pohľad na budúcnosť z perspektívy človeka z doby 60. rokov minulého storočia, je dosť povrchné a určite ochudobníte sami seba o niečo skutočné cenné a jedinečné a tým je doslova nazretie za metafyzický horizont ľudského bytia. ()

MIMI.kry

Srozumitelně a lehce nadhodit chytrá témata, to je umění. Stvořit neokázale nadpřirozený a zároveň dramatický svět bez toho, aby jeho tvůrce ostentativně machroval svojí genialitou, to je neobyčejná dovednost. Zónu soumraku pochopíte. Zónu soumraku si nejspíše zamilujete. Se Zónou soumraku můžete souznít, přemýšlet o ní a chvíli v ní přebývat. Můžete se nechat unášet napětím a obavou v nezvyklých situacích, než se vše vyjasní pointou. Souhlasím s názorem některých zdejších uživatelů, že seriál nebyl dosud překonán, o lepším hororovém a nadčasovém sci-fi seriálu alespoň nevím. Největší vklad vidím v tom, že je to mírně znepokojivé, ale netřesu se děsem, jen únosnou obavou o hrdiny. Přemýšlím o tom, co je do určité situace asi přivedlo a zda a jak se z ní dostanou. Všechno plyne snadno a nenásilně. Zóna soumraku je pětadvacetiminutová zastávka, kterou vám doporučuji navštívit prostřednictvím monitoru. Naprostá většina epizod má totiž na všechny ty čachry a kouzla necelých 30 minut. ()

JoSte

Čirá profesionalita a poctivost filmařské práce a ještě mnohem víc. Náměty jsou velmi originální a přímo bravurně podané… a ta promyšlenost scénářů. Zkrátka úžasné. Jeden z obrovských vzorů světové kinematografie. Velice doporučuji. ()

Ernie_13

Nechápem ako mohla takáto klasika utekať mojej pozornosti. Neskutočné a podivuhodné príbehy natočené bez akéhokoľvek obalu a vaty, k tomu vtedajšia priekopnícka forma celej série, originálnosť príbehov a radosť pozerať na hercov a na vrch tomu celému kraluje Hitchcockovsý duch...akoby to majster celé v pozadí ovplyvňoval...proste ozaj podarená vec na ktorú je radosť pozerať sa. Aby som, ale bol aj právom trocha kritický, treba uznať, že jednotlivé epizódy niekedy dosť kolíšu. ()

peaceNwar

Toľko nápaditosti, orginality, predstavivosti a príbehovej rôznorodosti akej je v TWILIGHT ZONE v dnešných seriáloch už nenájdete. Každý diel tohto seriálu má niečo do seba a toto je naozaj studňa inšpirácie pre fanúšikov sci-fi, fantasy a hororu. Taktiež je toto jeden z mála kinematografických diel, ktoré si všetko stavajú na skvelé, neuveriteľné alebo duchaplné námety. Preto mi je aj tento seriál veľmi sympatický, lebo pre mňa znamená dobrý námet základ všetkého. Ak chcete si niečo pustiť na oddych a hľadáte niečo duchaplného so zamysleniahodnou pointou, Zóna je určite dobrá voľba. PS: Mám ale aj jednu dobrú radu; neprejedzte sa jej. ()

KayaCarter

Co k tomuhle epickému zážitku napsat? Ani se nedivím, že je Zóna soumraku tolikrát "vykradena". Většina příběhů mistra Roda je totiž tak geniálních, že by si zasloužily přepracovat v celovečerní film. Mají skvělý nápad, humor a zápletku. Jsou vizionářské, hororové a mrazí z nich v zádech. Jsem tak moc ráda, že to přítel Apache se mnou nevzdal a připomenul abych tenhle poklad kinematografie zhlédla. Byla to moc krásná jízda plná přemýšlení, překvapení, zábavy a husí kůže. A na konci mi bylo jasné pár věcí. Musím to vidět znova a už nikdy nechci ven ze soumraku. Miluji Roda Serlinga, který je samozřejmě bůh a já budu ráda kněžkou jeho církve. :) Jo a abych nezapomněla. Samozřejmě je Zóna soumraku největší paráda. :) Tohle prostě musíte vidět. A samozřejmě díky Mr. Apache za skvostné překlady a parádně sestavený výběr nejlepších epizod. :) ()

Huliči, DiCaprio a Nottingham

Huliči, DiCaprio a Nottingham

29.07.2008

V dnešní vydatnější novinkové náloži potřetí zahulíme a uvidíme, co připravuje Leonardo DiCaprio a jak to vlastně vypadá se Scottovým Nottinghamem. Jednička stála 9 milionů a vydělala 23, dvojka si… (více)