Columbo

• Česko Inspektor Colombo (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Předloha:

Evan Hunter (kniha)

Série(10) / Epizody(67)

Recenze uživatele majec4 k tomuto seriálu (65)

Vražda podle knihy (1971) (S01E01)

Prva cast serialu a hned jedna z tych najlepsich. Mlady Spielberg to zvladol super. Cassidy ako vrah bol skvely. V neskorsich castiach bol tiez vyborny. Urcite je mojim najoblubenejsim zaporakom z celeho serialu. Zaver na vybornu. Proste plny pocet. ()

Smrt nabízí pomocnou ruku (1971) (S01E02)

Tie otazky. Tie otazky su proste bomba. Keby mna tolko skusa, tak ho asi udriem. Nemal by som nervy na takeho dotieraveho cloveka. Ale ked je to v TV, musite ho milovat. Vrazdu v afekte sa nevidi casto, takze o to bolo zaujimavejsie. Cely pribeh sa mi pacil, bolo to super vyskladane, myslim tym aj spolocnost v ktorej sa dej odohraval. Pacilo sa mi ako sa zahraval s golfovym instruktorom, neskutocne ho zrusil. Vrah bol zbytocne inicitativny pri opise vrazdy, a asi to porucik odhalil, lebo inak neviem ako by ma napadlo uvazovat o nom ako o vrahovi. Neskor sa to zacalo nabalovat na neho, ale ten uvodny impulz nebol pre mna nejak viditelny. Preto nejdem do plneho poctu. Inak som si to vsimol pri viacerych castiach. Inak ma tato cast velmi bavila a zaporak bol skvely. Na konci: "Mel jste to misto vzit, poruciku." Nie, nie, nemel. ()

Semínko pochyb (1971) (S01E03)

Toto bolo trochu jednoduchsie ako som cakal, lebo tieto prve casti ma beru tym ake su super vymyslene. Pacilo sa mi, ze na zaciatku ani sam Colombo neveril, ze je vrahom vojnovy hrdina, ale tym ako opisoval cely ten priebeh vrazdy si podla mna vypisal listok do vazenia. A ked este nabalil svedkynu, bolo to jasne. Trochu sklamanie, ale pacilo sa mi ako sa s nim neskor Colombo zahraval. Tej prihode s pistolou by uveril asi len malokto, aj ked general mal pocit, ze mu to porucik zozerie aj s navijakom. On ale nevedel, ze porucik ma autority na haku. Casti kedy vysetruje vojakov, policajtov su naj, lebo sa strasne bavim na tom ako nimi nenapadne/okato pohrda. ()

Prázdný rám (1971) (S01E04)

Velmi podarena cast. Vrazda bola naplanovana do detailu, aj ked slecna mohla byt trochu opatrnejsia. Uz Colombova rekonstrukcia na mieste cinu nemala chybu. Po par otazkach snobskeho vraha krasne vysachoval. Dokonale alibi nie su vzdy uplne vhodne. Vrah sa velmi snazil, no porucik ho zakazdym spracoval a mal ho tam kde chcel. Zaverecne usvedcenie je super. Zrusil ho na dva "udery". ()

Její příležitost (1971) (S01E05)

Vsetko super, ale s tym alarmom to mohli inak vymysliet. Noviny boli tiez riadne silnym voditkom. Vrahynu sa sice dalo pochopit, ale velmi sa neparala so skryvanim jej emocii. Ked sa nechcela podvolit bratovi mohla odist a postavit sa na vlastne nohy. Nielsen ju aj tak lubil. No to by si nemohla kupit sportacika. Najskor som jej fandil, myslel som, ze zabije Nielsena a hodi to na brata. No po par minutach som jej prial podobny osud ako ona pripravila bratovi. Cast ma velmi bavila, ale bolo to priehladne, takze to nebudem hrotit. ()

Past (1972) (S01E06)

Rozpacita cast, ktoru z troch hviezd vytiahol brilantny zaver. Viac netreba. ()

Vražda podle plánu (1972) (S01E07)

Velmi dobra cast, na ktorej sa mi nepacilo len to, ze vrah ani nevie ako a bol hlavny podozrivy. Inak to ten Falk dobre ukociroval. Vrazdu nevidno, ale na druhej strane to bolo o cosi zaujimavejsie, kedze sme si nemohli byt uplne isty. Ci? ()

Etuda v černém (1972) (S02E01)

Ako pisu viaceri, bolo to trochu priehladne, ale ked ho milujes, nie je co riesit. Je to jedna z tych casti, ktoru som si skoro celu pamatal z detskych cias. Tym je pre mna specificka. Cassavetes bol celkom fajn, ale citil som, ze to mohlo byt aj lepsie. Falk bol, mam pocit, o cosi otravnejsi ako inokedy, takze som velmi spokojny so zazitkom. ()

Džungle ve skleníku (1972) (S02E02)

Na zaciatku ten kopec zbehol urcite najrychlejsie. Stary zaporak bol skvely, aj vdaka dabingu. Dej je zaujimavy, vrah sa fakt snazi pripravit to bez najmensich chyb, no porucik opat rozmysla v sirsich rovinach a usvedcenie je podla mna brilantne. Niektori uzivatelia pisu, ze to bol slaby dokaz, no podla mna sa vrah pekne sam priznal a nemohol v nicom namietat. Mlady Wilson je prijemnym spestrenim. Porucikovi s tym pripadom "velmi pomahal". Zaver som uz spomenul, takze za mna velka spokojnost. Dlhsie som premyslal nad hodnotenim, no nakoniec si z tejto casti spravim 5* cast do zbierky. Dovodom je asi ta nestandartnost tejto casti, kedze vrazda sa udeje v polke pribehu a pacil sa mi aj porucikov kolega. ()

Rozhodující zápas (1972) (S02E03)

Podobne dobra cast ako predchadzajuca, ale zaporak nebol az taky dobry, chybala mi tam kus vacsia iskra. Porucik siel po nom od zaciatku. Bol si isty, islo uz len o to dokazat mu to, lebo jeho alibi boli fakt skvele vymyslene. Esteze si Colombo strihol turu po stadione a poriadne popremyslal. Mam rad tieto casti, v ktorych sa Colombo s vrahom nehra a tlaci na neho. Usvedcenie bolo podla mna neskutocne vymakane. Zaver bol fakt lahodka. Hlaskou: "To su holt reflexy." ma odrovnal. ()

S dýkou v mysli (1972) (S02E04)

Tato cast ma nejako nevzala. Najviac ma pobavil prichod Columba na scenu, hned po prilete zo Statov. Inak slabsi standart. ()

Rekviem pro padající hvězdu (1973) (S02E05)

Celkom dobra cast, ale pri zaverecnych titulkach som si hovoril, ze mi tam cosi chybalo. Vadila mi asi vrahyna, ktora vo vysledku bola fakt riadne cislo. Celkovo casti, v ktorych ide po zene su zbytocne galantne, chcelo by to menej respektu a ist po nich ako po udenom. V tomto pripade sa mi od zaciatku nepacili jej reakcie, velmi prehravala, hranicilo to s afektom. Pri niektorych scenach som az nosom krcil. Pobavila scena s kravatou. 3* ako bic. ()

Zločinný steh (1973) (S02E06)

Fakt super cast, ktora musi zaujat aj nefanusikov Colomba. Je tu vobec niekto taky? Nimoy tu hra fakt riadneho zlosyna, ktory sa nestiti nicoho. Ten tah so sitim bol skvely, skoda pre neho, ze mu na to porucik prisiel. Pribeh je fakt super vystavany a vcelku neodhadnutelny, kedze nam vo vzduchu vysi jedna rozpracovana vrazda. Ked priratam ten porucikov agresivny vystup voci vrahovi, tak mam opat o jednu 5* colombovku viac. Este aj ten tah s ukrytim dokazu bol brilantny, no vsimavy porucik znovu vsetko odhali, aj ked v tomto pripade o 5 min 12. ()

Nebezpečná hra (1973) (S02E07)

Za starym Dudekom mi aj luto bolo, lebo za tu chvilu co bol na obraze si ma celkom ziskal. Jeho vrah bol slizak, takze som si hon na neho poriadne uzil. Porucik ho skumal pri kazdej otazke, hlavne neskor, ked si bol isty ze je to on. Povacsine si s nim robil co chcel. To ako ho provokoval pri hre s viacerymi hracmi naraz ma fakt bavilo. A zaverecne usvedcenie nemalo chybu. Chlapec nechapal co sa stalo. Porucik ho slusne vyrobil. Otazne je, ze ci by to v reale fakt stacilo. ()

Dvojitý šok (1973) (S02E08)

Celkom prijemna cast. Pacilo sa mi to kvoli zvratom, no zapletka bola jednoduchsia a celkom citatelna. Ale Columba si vdy rad pozriem so zaujmom. Pani Peckova bola tak trosku "crazy". A dokazovanie na zaver bolo tiez super. "Myslim, ze som prisiel zatykat." ()

Sladká, leč smrtící (1973) (S03E01)

Tato cast ma neohurila, lebo ked som zbadal Sheena, tesil som sa na jeho suboj s porucikom. Nakoniec nic z toho. Uz som sa raz takto pomylil, ked zabili Nielsena. Protivnicka nebola ani pekna, ani inteligentna, vrazdila z vasne, takze prepacim jej to. Ta druha vrazda bola totalne zbytocna, aj tak ju mala prakticky spracovanu. Ani Columbo nebol extra snazivy v baveni divakov. Vrazdu vyriesil, ale nebolo to na takej urovni ako som zvyknuty. ()

To je vražda, řeklo portské (1973) (S03E02)

Zamotany pripad, no detaily su detaily. "Prselo v Utery?" Ako vsak pisu mnohy, Pleasence herecky vynikal. Zahral super zaporaka. Prirovnal by som ho ku Cassidymu, ktory bol tiez skvely v inych dvoch castiach. Paci sa mi ako sa v kazdej casti Columbo s vrahmi skamarati a nakoniec si ich pekne bez odporu odvezie na stanicu. ()

Kandidát zločinu (1973) (S03E03)

Slabsie tempo v tejto casti, ale zaver bol neskutocne sikovne spraveny. Par detailov bolo velmi dobre vychytanych a pan politik bol v koncoch. Cooper ho hral velmi dobre. Vrazda bola slusne vymyslena, aj tie jeho neskorsie manevre boli super, ale tie detaily unikli. Keby to je trochu kratsie, tak nevaham ist do plneho poctu. ()

Dvojexpozice (1973) (S03E04)

Super cast. Zaporak mi prisiel aj tak nejaky nesympaticky, tak som Columbovi fandil este viac ako inokedy. Ani som nevedel, ze sa to este aj da :-). Samotna tema s podprahovou reklamou bola zaujimava a pacilo sa mi to ako to bolo zakomponovane aj do samotnej vrazdy. ()

Vydat nebo zemřít (1974) (S03E05)

Mozete mat akekolvek alibi, ked vsak pride porucik Columbo, tak treba spozorniet. Toto bola standartne velmi dobra cast. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young