Columbo (TV seriál)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1971, 30x73 + 39x98 min

Gabriel Torres

Oliver Nelson

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum, Aubrey Morris, Don Calfa, Susan Howard, Joe Chrest, John F. O´Donohue, Raye Birk, Hillary Danner, Philip Bruns, Stephen Quadros, Karen Mayo-Chandler, Jeff Perry, Elizabeth Lambert, JoAnna Cameron, David Alan Graf, Hoke Howell, Kelly Nelson, Robert Middleton, Paul Ganus, Gene Davis, Spencer Garrett, Peter Walker, Frank Baker, Nick Dennis, Louise Latham, Susan Krebs, Veronica Anderson, Stack Pierce, Michael Jeffers, Paul Willson, Arthur Tovey, Max Wagner, Bill Walker, Gigi Rice, John Milford, Daniel McDonald, Celeste Yarnall, Joan Shawlee, Christopher Titus, Antonio Medina, Marco Khan, Enrique Lucero, Jan Hoag, Scott Atkinson, Time Winters, Steve Schirripa, Dave Florek, Maury Sterling, John Fraser, Anthony Holland, Dan Butler, Karen Maruyama, James Ingersoll, Rebecca Staab, Anthony Zerbe, Brenda Isaacs Booth, Evita Muñoz 'Chachita', Joe Bellan, Yvonne Farrow, Ronald Long, Alex Henteloff, Bettye Ackerman, Tony Giorgio, Reg Thomason, Victor Izay, John Petlock, Gretchen Corbett, Paul Jenkins, Alan Manson, Steve Gravers, Hanna Hertelendy, Robert Clotworthy, Pauline Chamberlain, Marilyn Tokuda, Maurice Marsac, Bert Holland, Buck Young, Lynette Mettey, Alma Beltran, Jean-Paul Vignon, Fred Wood, David Byrd, Ben Frommer, Ronald Adam, Mickey Golden, Abigail Shelton, Barney Phillips, Norma Connolly, Arthur Batanides, Irene Tedrow, Michael Gregory, Heidi Brühl, John Orchard, Antony Ponzini, Trisha Noble, Thomas Bellin, Francis De Sales, Harry Hickox, Richard Stahl, Danny Hassel
  • Karlos80

Ach, ten neohrozitelný filuta Colombo, na první pohled bezďák, který si hraje na detektiva, pži pohledu na něj, si člověk řekně že snad neumí ani do pěti počítat, šlo mu tady vůbec někdy o život, nebo všechny ty vrahy, zlodějě a různé devianty, odhalil a usvědčil tím svým okouzlujícím šarmem, dotěrností a svými jedinečnými vyšetřovacími metodami...? Nemožné a z dnešního pohledu celkově směšné, únavné a otravné, ač by si přál nejeden vyšetřovatel být jako on, tak to prostě nejde a nejde to za víc ani u mě:-)(7.5.2008)

"Ehm, ještě okamžik! Promiňte, na něco jsem zapomněl. Omlouvám se, že vás zdržuji, ale chtěl jsem se ještě zeptat na jednu maličkost. Kam jsem to jen dal... Víte, mám špatnou paměť, tak si všechny otázky, co mě napadnou, zapisuji do notýsku. Někde ho tu musím mít. Momentíček. Ano, tady je. Počkejte, jen to nalistuji, hned to bude. Opravdu se moc omlouvám, vím, že toho máte hodně. To ne, tohle také ne, na to jsem se už ptal, toto nemůžu přečíst. Víte, pane, já hrozně škrábu. Má žena říká, že píšu hůř, než doktor. Má žena je skvělá, pane. Co bych si bez ní počal. Vida, už to mám! Takže, chtěl jsem se jen optat, pane, jestli jste se už setkal s lepším detektivem? Že ne? Ó, děkuji. Jste velice laskav, pane. To je vše, omlouvám se, že jsem vás zdržel."(5.1.2009)

Ešte som sa chcel na niečo opýtať. Ten Columbo je na koľko hviezdičiek? Na 5*? Ste si istý? To si musím poznačiť. Ja čo si nezapíšem, to hneď zabudnem.(28.2.2010)

Když to vemu,jakmile byla nálada na Petera Falka,tak nezklamal a tenhle seriál byl jako jeden z mála vyrovnaný, navíc má spoustu kultovních záležitostí a osoba Columba jen tak nezemře. Jeden z nejkvalitnějších seriálu. Z těch detektivních rozhodně nejlepší.(30.3.2008)

Tak tento šilhavý pan detektiv se vzhledem a manýrami hraboše (nemám na mysli hlodavce, nýbrž existence lovící "poklady" z popelnic) mi k srdci nikdy kdovíjak nepřirostl. A to je pro mě hlavní kámen úrazu, příliš mě nebaví filmy (knížky, hry), ve kterých nejsem schopná držet palce hlavnímu hrdinovi. Možná by se dala vytknout i určitá šablonovitost jednotlivých dílů, ale to je všeobecně problém kriminálek. Pro mě tedy jen mírný nadprůměr, Columba na TV obrazovkách nevyhledávám, ale kdybych se třeba někdy hodně nudila... 59%(25.11.2009)

• - Popularita Columba byla tak velká, že z něj udělal William Harrington literárního hrdinu knížek psaných podle filmových případů. (ClintEastwood)

• - Columbovo typické drbáním na čele a neústupné otáčení se s ještě jednou otázkou, stejně jako jeho ustavičné kouření doutníku je výsledek spolupráce Petera Falka se Stevenem Spielbergem, kteří se zasloužili o úspěšný start seriálu. (Pepinec)

• - Pro Columba tak typický baloňák byl nápad Petera Falka, který ho přinesl z vlastního šatníku a tím, že několik desítek let nosil neustále stejné oblečení, ušetřil tvůrcům nemalé peníze. (jonyyy)