Reklama

Reklama

Columbo

(seriál)
  • Česko Inspektor Colombo (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Předloha:

Evan Hunter (kniha)

Hrají:

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett (více)
(další profese)

Série(10) / Epizody(67)

Poručík Columbo (Peter Falk) vypadá na první pohled neškodně, až hloupě. Jeho ošuntělý baloňák, otlučené staré auto a nekonečná slabost pro doutníky okamžitě ukolébají každého zákeřného vraha, že někdo tak obyčejný, roztržitý a zapomnětlivý nedokáže jeho pečlivě připravenou lež prokouknout. Jenže Columbo je ve skutečnosti stejně bystrý jako Sherlock Holmes. Neunikne mu ani sebemenší detail a časté odbočky od tématu během rozhovorů nebo rádoby zábavné historky o paní „neviditelné“ Columbové spolehlivě rozhodí i toho nejchladnokrevnějšího zabijáka... Peter Falk září v legendárním krimiseriálu, který poprvé nadchnul televizní diváky v 70. letech dvacátého století. První epizodu režíroval tehdy neznámý Steven Spielberg a ve vynikajících detektivních příbězích se postupně vystřídaly slavné herecké hvězdy od Williama Shatnera, přes Dicka Van Dyka a Janet Leighové, až po zpěváka a muzikanta Johnnyho Cashe. „Jo a ještě jedna věc…“ Columbo je osvědčená klasika, která nikdy nezklame! (TV Prima)

(více)

Recenze (428)

Gimli 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Když z rezavé rachotiny vystoupí na první pohled polodebilní bezdomovec v pomačkaném baloňáku a s kouřícím doutníkem, který neustále něco hledá a zapomíná, tak mi vůbec nevadí, že už vím, kdo je vrah a jak vraždu spáchal. Sadista ve mně se těší na to, jak Columbo svého podezřelého psychicky totálně rozloží svými neustálými návštěvami, ptaním se na drobnosti a nejasnosti, které mu nedaly spát, povídáním o rodině a zejména o své ženě. No a když ho přitom doprovází jeho Pes, jsem v sedmém nebi škodolibosti. Nádherný seriál, který neomrzí ani po mnoha zhlédnutích. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Columbo je zvláštny seriál. Jeho tvorcovia boli prví, kto si to uvedomoval. Paradoxne (?) práve z jeho najväčších divností spravili jeho najväčšie klady. Práve vďaka tomu mal obrovskú sledovanosť a natáčal sa skoro dve desaťročia. Dodnes je medzi kriminálkami absolútnym kultom. Hlavný hrdina absolútne nevyzerá ako hlavný hrdina. Ani sa tak nespráva. Akoby to nestačilo, na scénu spravidla nastúpi vždy až po štvrťhodine (!). Následne, keďže väčšinou vyšetruje mocných, vplyvných, bohatých a slávnych, nasadzuje submisívny, roztržitý (zdanlivo) postoj. Vrahovia (ktorých poznáme od prvej minúty!) to patričným spôsobom využívajú: vyvyšujú sa nad neho, posmievajú sa mu, niekedy doslova priamo do očí, majú ho pre smiech, sú arogantní a hnusní, považujú ho za neschopného a mädlia si ruky nad tým, ako im prešla vražda. Avšak nekrič hop, kým si nepreskočil. Potom, keď už to ani v najmenšom neočakávajú... „to“ príde. Čo? Predsa Columbove špecifické vyšetrovacie metódy v čele s nezabudnuteľným „Moment, ešte jedna otázka“. Ďalšou zvláštnosťou bola nielen absencia akcie (Columbo neznášal strelné zbrane, dokonca vôbec nenosil služobnú zbraň), ale i absencia komického (resp. hocijakého) parťáka. A rodiny. Columbo síce bol ženatý, ale jeho manželku sme nikdy nevideli a tak vznikla okrídlená fráza „je to ako Columbova manželka“ (pritom samotná pani Columbová paradoxne mala svoj vlastný seriál, na čo každý zabúda). ()

Reklama

pan Hnědý 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na Petera Falka (Columbo) nedám dopustit. Naprosto nejlepší detektivní seriál. Vždy si našel cestičku, aby vypátral vraha. "Většinou" řeší případy bohatých lidí, kteří Columba lehce podcení, když přijede s polorozpadlým starým autem, starým kabátem, rozcuchaným účesem s polorozpadlým doutníkem v puse (ale pokud jde na večírek velký gentleman). A to neustálé brnkání vrahových nervů, když se třikrát vrací, že si na něco vzpomněl. Na vyřešení případu vrahovi vše krásně dopodrobna a srozumitelně vysvětlí, že si dodnes trhá vlasy ve vězení. Kultovní relaxační krimi oddechovka. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Ach, ten neohrozitelný filuta Colombo, na první pohled bezďák, který si hraje na detektiva, pži pohledu na něj, si člověk řekně že snad neumí ani do pěti počítat, šlo mu tady vůbec někdy o život, nebo všechny ty vrahy, zlodějě a různé devianty, odhalil a usvědčil tím svým okouzlujícím šarmem, dotěrností a svými jedinečnými vyšetřovacími metodami...? Nemožné a z dnešního pohledu celkově směšné, únavné a otravné, ač by si přál nejeden vyšetřovatel být jako on, tak to prostě nejde a nejde to za víc ani u mě:-) ()

H34D 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Columbo? Ty mlč, ty páprdo, no, ty v tom BALOŇÁKU, fotbalu rozumíš jak... Mno, tak to bylo z jiného soudku, Columbo nejspíš fotbalu skutečně nerozumí, ale za to nejednoznačné a komplikované vraždy umí rozlouskávat jedna radost, byť mu to zpravidla zabere celý díl :) V podstatě tento seriál dost uznávám, je inteligentní, někdy více, někdy trochu méně promyšlený, v závislosti s tím stejně tak zábavný a poutavý (ano, kvalita dílu celkem kolísá) a Peter Falk se zhostil role výborně a specificky (jako detektiv Columbo je nezaměnitelný). Tak proč mě to nikdy až tolik nebralo? 7/10 ()

Galerie (385)

Zajímavosti (249)

  • Vozy značky Peugeot 403 cabriolet byly v celých USA pouze tři. Peter Falk jeden z nich objevil na parkovišti v ateliérech společnosti Universal a Columbo měl čím jezdit. (klukluka)
  • Mnoho dnes známých herců začínalo svou kariéru v seriálu Columbo, například Kim Catrall. (ClintEastwood)
  • Za typický Columbovský pohled může skleněné oko Petera Falka. O oko přišel už ve třech letech kvůli rakovině. (jonyyy)

Související novinky

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

Ve věku 85 zemřel americký herec a držitel dvou Zlatých glóbů, Dean Stockwell. Jeho kariéra k dnešnímu dni čítá přes dvě sta filmových a televizních rolí. Tvůrce nominovaný na Oscara svou hvězdnou… (více)

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (více)

Reklama

Reklama