Columbo

• Česko Inspektor Colombo (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Předloha:

Evan Hunter (kniha)

Série(10) / Epizody(67)

Recenze uživatele Hammond k tomuto seriálu (11)

Vražda podle knihy (1971) (S01E01)

Tuto epizodu jsem viděl již nesčetněkrát, a jsem si jistý, že ji ještě nesčetněkrát uvidím. Skvělý díl okořeněný režií Stevena Spielberga, podtrhnutý skvělým hereckým výkonem Jacka Cassidyho, a umocněný atmosférou doby relativně blízké, a při tom tak vzdálené. ()

Smrt nabízí pomocnou ruku (1971) (S01E02)

V mnoha ohledech nadčasový díl, který předčil svoji dobu - zejména projekce událostí v brýlích je filmařská lahůdka, na jejíž zhlédnutí se vždy těším. ()

Vydat nebo zemřít (1974) (S03E05)

Najemná vražda, dokonalé alibi, skvělé herecké obsazení, i hlášky jako "už je mrtvej," "kup si lepší xicht," či Columbův jasný výraz, když si ujasní, že si pachatel pamatuje události pouze "podvědomě," dělají z této epizody naprostou lahůdku, ke které se vždy rád vracím, a jejíž sledování si užívám snad čím dál více! ()

V nouzi poznáš přítele (1974) (S03E08)

Epizoda, v níž Columbo jde po stopě pachatele z vlastních řad - tedy z řad policie. Zajímavý díl, který je jistě netradiční - dávám 4 hvězdičky, ale jsou to trochu slabší 4 hvězdičky... je to dobrý příběh, jen mám pocit, že jsou epizody, které si plné 4 hvězdičky zaslouží trochu více, ale hodnotit 3 hvězdičkami by bylo zase málo... ()

Obrácený negativ (1974) (S04E02)

Vynikající díl, ve kterém není nouze ani o vtipné momenty ()

Předveď dokonalou vraždu (1978) (S07E03)

Náš oblíbený poručík má sice problémy s páteří, ale svůj pověstný doutník neodloží ani při léčebné masáži. Proti Columbovi tentokráte stojí žena, která provede svůj odvážný zločinný plán - a je to vskutku napínavá podívaná, i díky povedené hudbě, která se prolíná celou epizodou. Určitě velmi povedený díl, který jsem viděl již mnohokrát - ostatně jako prakticky všechny díly Columba. ()

Planý poplach (1990) (S09E02)

Náš oblíbený detektiv s poctivostí sobě vlastní prověřuje všechny stopy i nejmenší nesrovnalosti, kterých by si jiní detektivové ani nevšimli - ale je všechno skutečně tak, jak se zdá? - Jistě nejpřekvapivější epizoda Columba, která se v mnohém vymyká klasickému Columbovkému scénáři. Vyzdvihuji i povedené obsazení a hudbu. ()

Na programu vražda (1990) (S09E03)

Další perfektní díl - Columbo proti velmi inteligentnímu, chladnému a kalkulujícímu protivníkovi, který má vše předem perfektně promyšlené... Episoda je navíc podtržena skvělým střihem, hudbou i hereckým výkonem zkušeného Patricka McGoohana, který v Columbovi ztvárnil již několik vrahů, a tato úloha mu jde velmi dobře ;) ()

Vražda škodí zdraví (1991) (S10E02)

Navzdory snaze pachatele vše perfektně připravit, Columbovi jako vždy neunikne ani ta nejmenší nesrovnalost, která nakonec vede k jeho usvedčení. Další díl, na který je radost dívat se i opakovaně. ()

Podivní spojenci (1995) (S10E10)

Dvojnásobná vražda, a navíc bratrovražda, která se nedá dokázat, i přes několik malých detailů, které jako vždy nesedí. I tento oříšek Columbo rozlouskne - tentokráte poněkud neobvyklým spojenectvím... I když je tato epizoda spíše průměrná, drží si vysoký0 standard, a rád se na ni čas od času podívám, ikdyž ne tak často, jako na některé další epizody. ()

Popel popelu (1998) (S10E12)

Vražda se odehraje v pohřebním ústavu, a tělo je obratem spáleno v kremační peci... není tělo, není případ... ikdyž by to mohlo znít trochu drsně, vše je vkusně natočeno. Zejména bych vyzdvihl herecký výkon pachatele, který si záporáka v Columbovi zahrál celkem třikrát - s Columbem jim to na obrazovce spolu perfektně šlape, a i proto se tento díl zaslouženě vyhřívá mezi mými TOP10 Columbovskými epizodami. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young