Columbo

• Česko Inspektor Colombo (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Předloha:

Evan Hunter (kniha)

Série(10) / Epizody(67)

Recenze uživatele kkarx k tomuto seriálu (24)

Vražda podle knihy (1971) (S01E01)

První díl první série a hned ikonický padouch Jack Cassidy! Scénář je fajn, pointa též dobrá a velmi ironická. První série se vyznačovaly vážnějším pojetím než ty pozdější, což bylo na Columbovi to nejlepší. Prostě je to legrace ale vcelku i hodně zarážející záležitost. Hudba tomu dodává skvělou atmosféru. ()

Smrt nabízí pomocnou ruku (1971) (S01E02)

Druhý díl a další dokonalý záporák, a to můj nejoblíbenější Robert Culp, který si díky tomuhle výkonu vysloužil ještě tři další pozvání do seriálu, dvakrát jako vrah a jednou jako jeho otec. Režie je vysoce nadprůměrná. ()

Její příležitost (1971) (S01E05)

Nic moc epizoda. Chybí lepší pointa, záporák, režie...., za to tu můžeme vidět Leslieho Nielsena a že byl před vstupem do vod komediálních hodně charismatický herec. ()

Past (1972) (S01E06)

Epizoda, která kromě rozuzlení s doutníky nepřinesla nic tak zapamatovatelného. Bez újmy lze vynechat. ()

Vražda podle plánu (1972) (S01E07)

Falk sice režíroval slušně, ale nějak to nakonec nedopadlo a vyšel z toho jen podprůměrný díl. Na vině byl ale nic moc scénář a ne Falk. Tohle můžete s klidem přeskočit. ()

Série 2 (1972) (S02)

Série si vybrala slabší chvilky, ale vynahrazují to díly s Robertem Culpem v Rozhodujícím zápase, Leonardem Nimoyem ve Zločinném stehu, Laurencem Harveym v Nebezpečné hře a Martinem Landauem v Dvojitém šoku, což jsou také jednoznačně vrcholy 2, série. ()

Etuda v černém (1972) (S02E01)

Mimózní pointa to trochu shazuje, ale ani průběh není nikterak oslnivý, vrah nemá nijak zvlášť inteligentní plán. Podle mě jeden z těch horších dílů. ()

Džungle ve skleníku (1972) (S02E02)

Ray Milland je super, ale díl už tolik ne. Pointa slušná, ale režie patří bohužel úplně k tomu nejslabšímu z celého seriálu. ()

Rozhodující zápas (1972) (S02E03)

Tak Culp byl nej vrahoun, nicméně vedení případu je celkem chabé a zrovna tak i ta pointa, kterou vylepšuje akorát šokovaný výraz právě Culpa. Čili z té trilogie s Culpem je tenhle díl neslabší, ale pořád je to vysoký nadprůměr. ()

S dýkou v mysli (1972) (S02E04)

Viděl jsem x-krát a x-krát jsem zapomněl, a to i přes to, že se zcela netradičně odehrává v Anglii, čili člověk by si měl tím spíš pamatovat o čem to bylo. Za mě můžete klidně tuto epizodu vynechat a nemusí vás to nijak mrzet. ()

Nebezpečná hra (1973) (S02E07)

Tohle je jeden z těch lepších dílů hlavně díky bezva záporákovi, kterého mi bylo i trochu líto, a velmi originálnímu příběhu o rivalitě dvou šachistů. ()

Dobrá pověst nadevše (1974) (S03E06)

Tak tohle je jeden z těch podprůměrných dílů s nezáživnou zápletkou s roboty. Dneska to vypadá velice směšně. ()

Labutí píseň (1974) (S03E07)

Johnny Cash jako vrah je totální bomba, nejde mu to nevěřit a i kdyby nebyl známý muzikant, byl by to pořád jeden z nejlepších Columbo dílů vůbec. I konec je naprosto dokonalej a způsob vraždy originální. Líbí se mi, jak si obvykle vybírají takový způsob, ve kterém využijí nějaké své znalosti v jistém oboru. Nikdy nezapomenu na poslední rozhovor Columba a Browna (Cashe). ()

Osudné cvičení (1974) (S04E01)

Ucházející díl, v rámci Columba spíše průměrný s několika dobrými momenty a s důkazem, který jste určitě už viděli i někde jinde. Nemám moc rád epizody celé uzavřené jen v několika místnostech. ()

Obrácený negativ (1974) (S04E02)

Další top díl, Dick Van Dyke patří k těm nejzapamatovatelnějším protivníkům Columba, pak tu máme poručíka, kterého si v útulku pro bezdomovce spletou s bezdomovcem, v autoškole z něho dostane učitel málem infarkt. :-) Prostě nutnost vidět. ()

Vražda na videu (1975) (S04E05)

Umělecké prostředí slibuje mnoho zábavných momentů, Columbo si splete větrák s moderním umělecký dílem. :-) Jinak je to jeden z těch temnějších dílů s mrazivým koncem a slušným záporákem. ()

Posvítit si na vraždu (1976) (S06E01)

Supr díl z hereckého prostředí, kde se zdá, že se Falk pomalu loučí s rolí Columba a dělá si sám ze sebe legraci. Pointa je sice trochu chabá, ale tím právě dobře pasuje k vrahovi. ()

Staromódní vražda (1976) (S06E02)

Velmi temná epizoda, bohužel i velmi průměrná bez čehokoliv k čemu by se dalo vracet. ()

Smrt ve sklence vína (1978) (S07E02)

Tento díl mi nikdy neutkvěl v paměti a to jsem ho viděl nejspíš několikrát. Není tu moc vtipu, vyšetřování a dokonce chybí i dobrá pointa. Záporák je celkem dobře slizký, ale to nestačí... ()

Columbo jde pod gilotinu (1989) (S08E01)

Ano, ano, první díl nové série po x letech se povedl a jeho konec je skutečně zapamatovatelný, nicméně onen trik v této telepatické zápletce je až dětinsky prostý a takové neuvěřitelné hlouposti armády nelze uvěřit. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young