Columbo

• Česko Inspektor Colombo (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Předloha:

Evan Hunter (kniha)

Série(10) / Epizody(67)

Recenze uživatele quokam k tomuto seriálu (28)

Vražda na videu (1975) (S04E05)

Hvezda navic za posledni scenu. Teda ne pouze za to odhaleni, ale za reakce na nej. 90 proc. ()

Vrah zavolá v deset (1975) (S04E06)

Za mne naopak jedna z nejlepších usvědčujících scén.Docela bych veril, že by na tuto past skočil i zloduch v realite. Tu chuť vykřiknout: vzdyt ten svedek je slepej, co to ten Columbo zkouší, jsem měl take. Motiv v jednání padoucha bych viděl ve snaze zakrýt svůj neetický milostný vztah - přeci jenom ženu, kterou brání před násilnickým manželem posléze sám zabije. Navíc téma tajuplné hypnózy a diskuze nad tím, k čemu se dá a k čemu nedá hypnóza použít je mi blízké. Za mne 90 proc. ()

Zapomenutá dáma (1975) (S05E01)

Hvězda plus za originalitu - vrah, který si nepamatuje svůj zločin, minus za tlačení na pilu. Nevidím rozumný důvod, proč tam Columbo chtěl toho ctitele. Snad jen proto, aby měl jak přenést k divákovi své myšlenky a to je malo. Trošku jsem se i podivil, že ho na konci vlastně vážně zatknul. Na druhou stranu mam rad ty dribna epizody z toho serialu, kdy se porucik projevi tsk nejak lidsky. Vsli jste si napr, jak zneuziva sveho odznaku v beznem zivote? Treba kdyz jej zastavi dopravaci atd. A v tomto dilu vedomne spacha podvod pri strelbach jako Plisek v 1 oddeleni. Ale shrunto a podtrzeno,  nula od nuly víte co, zůstává typický nadprůměrna známka + maly bonus za maly podvudek. 81 proc. ()

Krize identity (1975) (S05E03)

Tentokrát slabota, přesně popsána Groganem, Columbo si to zamířil do vod (pod)průměrnosti. Asi ho mám rád o něco více než zmíněný Grogan, za mne 50 proc. ()

Kouzelné alibi (1976) (S05E05)

Klasicka columbovina, jen ten Wilson byl trochu moc Watsonem. Mimochodem, na ten trik s cisly by se opravdu nekdo nachytal? 70/100. ()

Vražda škodí zdraví (1991) (S10E02)

Jestli ten pes takto skace na kazde auto, pak se divim, ze se jej majitel jiz davno nezbavil, bo ho musel stat majlant. A na to, jak genialni plan vymyslel vrah, se tam zanechalo nejak az moc chyb. Na dil jsem se podival na polske televizi s jejich typickym monodabingem, vyjimecne zazitek. 60 proc. ()

Smrt bere jackpot (1991) (S10E04)

Viděno na Poláků s kouzelným monodabingem. Pochopil jsem to dobře, že sloužící, co na úvod dílů předá sluchátko vrahovi, nerozezná od sebe mužský a ženský hlas? Taky ta scéna, když si člověk myslí, že vrah zavraždí i tu manželku, byla zbytečně a nelogicky natahována. Falešné rozbité hodinky se stávají columbovskeho kycem, být zde je to vypointovane tim, že vrah neví, že nejsou vodotěsné.. Jinak vcelku dobrý, ze columbovskeho standartu neuhnul ani hore ani dole. 70 proc. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young