Columbo

• Česko Inspektor Colombo (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Předloha:

Evan Hunter (kniha)

Série(10) / Epizody(67)

rusty09

Trapárna, k čemu se nato dívat, když se stačí jen podívat na to, s kým se Columbo nejvíc baví a po 10 vřeřinách víte, kdo je vrahem. Ztráta času ()

Iwiiik

Malý, nesympatický, šilhavý ňouma v ošuntělém baloňáku, který vyšetřuje zločiny těch nejslavnějších a nejmocnějších v L.A. I přes svou svérázně bizardní vizáž a chování, je tento protiklad Jamese Bonda esem mezi vyšetřovateli, před nímž neobstojí ani ten nejprohnanější zlotřilec. Ano přátelé, přiznávám se bez mučení, jsem Columbovec! :-) ()

RedDuck

Ne všechny epizody jsou dokonalé, ty horší však zachraňuje právě úžasná postava ošuntělého detektiva v baloňáku. Každý díl je prakticky o jeho střetech s pachatelem, který ho obvykle podceňuje aby v závěru pouze uznale nastavil ruce pro želízka po geniálním usvědčení. Takže vlastně pořád o tom stejném, jak mi to vadí jinde tak tady ne. Vlastně bych byl zklamán kdyby se šablona změnila:D ()

lemonova

Kvalita jednotlivých častí je síce kolísavá, ale Columbo je každopádne výraznou, originálnou a mimoriadne sympatickou detektívnou postavou. (V neskorších častiach mi však idú už dosť na nervy tie jeho detinské prejavy.) Moje TOP epizódy: 1. V núdzi poznáš priateľa, 2. Ako vytočiť vraždu, 3. Predveď dokonalú vraždu, 4. Smrť ponúka pomocnú ruku, 5. Skús ma chytiť, 6. Staromódna vražda, 7. Džungľa v skleníku, 8. Vražda podľa plánu, 9. Columbo na univerzite, 10. neoficiálny "pilot" Vražda na predpis. :) ()

GMVajgl

Naprosto neakční, suchý a pomalý seriál - jehož každá epizoda vypráví v pozměněné podobě jeden a ten samý příběh: že pravda vyplave na povrch.  Jaká nádhera! Stačí být pozorný, trpělivý, otevřený a klást otázky. Columbo jen drží lano a pokouší se svázat jeho volné konce. Columbo nevěří ničemu, jen vlastním očím a uším. Konspirační teoretik Columbo je skromný a kriticky smýšlející. Vrah se ho vždy snaží svést z cesty, podává mu dezinformace, ale vždy udělá chybu, obvykle se nějakým způsobem sám dozná. Není třeba násilí, ani high tech vybavení, klíčem jsou vždy lidi a vztahy mezi nimi. ()

raelz

Doteď jsem neveděl, že existuje samotný profil pro tento legendární seriál. Columbo i po čtyřiceti letech stále je nejlepší detektivní postavou, kam se na něj hrabe kdejaký bouchač jarda s drsnými hláškami a pistolí v ruce. Trochu mi to připomíná herní sérii Hitmana, tedy hlavně druhý díl - tam, kde všichni začínali s akčními stealth hrami, Hitman "postaru" (ačkoliv nutno dodat, že nápad byl originální a dost dobře poprvé zpracovaný) prochází mezi strážemi v převlecích a dává si na čas. Stejně tak Columbo si v klidu jezde svým Peugeotem 403, nikam nespěchá, a zločince dostane do vězení se stejnou grácií jako počítačový(!) Hitman do pekla. ()

Skleni

Dnes už klasika medzi seriálmi. Čo sa týka zápletok a scenára je tento seriál v mnohých smeroch lepší než dnešné komerčné seriály ako CSI či Bones apod. Navyše Peter Falk bol voľba storočia do tejto role. I napriek kvalitnému pohľadu :-D bol s jeho nezameniteľnou charizmou a obrovským hereckým umením tým najmodernejším poarotom. 82% ()

Fat'Fatal

Mě tenhle seriál vždycky bavil, je to taková oddechovka, když nemám co na práci a chci si jen lehnout k televizi / počítači, mozek nechám běžet na polovinu běžné kapacity a bavím se. Proto tomu nemohu nic moc vytknout. Vadil mi několikadílní dabing pana Haničince a taky mi vadil poslední díl, Columbo má rád noční život. "Tenkrát" už měli nechat Columbo spát... // Viděl jsem v českém dabingu. ()

lxbch

Nezapomenutelný všetečný detektiv s rozpadajícím se autem, věčně nedokouřeným doutníkem, zmačkaným baloňákem, psem, ženou, kterou nikdy nikdo neviděl a hlavně talentem odhalovat zločince. ()

foundation

Mozem sa ist hanbit do kuta ze az teraz som si spomenul, a este k tomu viac menej nahodou, na detektiva Colomba a jeho vysetrovania :D. 99/100. Jeden z najlepsich detektivnych serialov vobec a to som clovek ktory detektivky vobec nema v laske. ()

Rikky007

Super figurka. Zdaleka nejzajímavější a nejosobitější, které se v žánru objevila. Navíc spousta dílů byla postavena na úžasně promyšlených zločinech, u kterých, i když bylo od začátku jasné, kdo to udělal, bylo zajímavé sledovat, jak je Columbo postupně rozplétá. ()

Mandalorian

Zasmušilý detektiv žmoulající pořád tentýž doutník. Zmiňuje se pořád o své ženě. Ale čert ví, kdy s ní je. :-) A genialita tohoto seriálu ? Na začátku se dozvte, kdo je vrah a potom už jen sledujete pana umělce v jeho práci a počínání. Detektivně nabroušené a dohlazené do stavu dokonalosti jako diamant. Peter Falk je opravdu brilantní. Nádherně se na tento seriál dívá a nestalo se mi, že bych se u něj kdy nudil. 100% 5*. :-) ()

emdvojka

Poručík v pokrčenom kabáte rieši zapeklité prípady vrážd svojským, originálnym väčšinou pokojným,ale i otravným spôsobom a "svojich" vrahov si poriadne vychutnáva. Každou ubiehajúcou minútou im ich ego a sebavedomie rozkladá ako kyselina a na konci z nich ostane iba torzo, ktoré sa po vyrieknutí usvedčujúcich slov zloží na kobku, ako kostra v kabinete. Dômyselná a premyslená detektívka. ()

Drom

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vúbec. Záludný šilhající trouba v baloňáku řešící divákovi předem známou vraždu. Já nevím, čím mi to učarovalo, některé díly jsou slabší a některé neuvěřitelné herecké souboje. Kromě povětšinou dobře napsaných zápletek je důležitým stavebním kamenem i charakter vraha a charisma jeho představitele. Smysl poručíka Columba pro detail je pak nezbytný doplněk divadla, které sám protivníkovi vynalézavě hraje. Libovolnej díl beru raději než cokoliv jiného. Po MacGyverovi další hrdina s odporem ke zbraním a láskou ke zvířatům. A vždy gentleman! ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young