Columbo

• Česko Inspektor Colombo (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Předloha:

Evan Hunter (kniha)

Série(10) / Epizody(67)

AxelWers

Columba si rád pozriem, aj keď to nie je môj top krimi seriál. Epizódy sú pomerne dobre prepracované, niekedy s trochu rozťahaným dejom, ale na škodu to nie je, divák má aspoň čas si nechať rozležať v hlave Columbove spôsoby vyšetrovania. Najvyššiemu hodnoteniu možno bráni len to, že vďaka tomu, že vraha poznáme už na začiatku, tak tu chýba napätie, ktoré by sa pri takomto druhu seriálu dozaista zišlo. ()

FOCKE_WULF

V první třetině každého dílu padouch chystá skrčku, většinou dost těžkopádnou, někdy překombinovanou. Z toho jsem naznal, že scénáristé Colomba byli neinvenční proletáři, píšící umolousané zápletky, aby měli z čeho zaplatit nájem v domě, kde to čpí chcankou a starejma ženskejma. Moje guilty pleasure - díl s názvem Planý poplach. Jedna hvězda za všetečného Petra Falka se skleněným očičkem. ()

Sosak

Columbo sice svým skleněným okem prohlédne každej případ, ale pro mě dost nudným a nezáživným způsobem. Navíc to jeho zevlovitý charisma mě neoslovilo a vůbec detektivní hrátky mi nic neřikaj. ()

Theker

V dobe CSI je tento seriál a Peter Falk v ňom, balzamom na moju dušu. Scény, keď sa ešte niekoľko krát za sebou vráti a vždy položí ďalšiu dotieravú otázku patria medzi tie najlepšie. Samozrejme že najlepšie sú tie, pri ktorých neohrabaný Columbo všetkým zúčastneným objasní ako bol spáchaný zločin. Päť hviezdičiek mu právom patrí! ()

RajAthen

Z tohoto seriálu na vás dýchne ta pravá atmosféra tehdejších let. Ačkoli je rámec děje vždy stejný, vůbec to nevadí a člověk se jen kochá skvělými dialogy a čeká, kdy ten nevinně se tvářící hastroš udeří. Kdyby dneska byly takové kriminálky... ()

Candid

Columbo by byl dobrý seriál, kdyby neměl tolik dílů. Všechno je to na jedno brdo, detektiv má stále stejnou taktiku, s vrahy hraje stále stejnou hru a postavy zločinců jsou si charakterově taky dost podobné. Pokud vidíte pár dílů, je to zábava, po delší době je to ale až nesnesitelně otravné. ()

Colour

Na to, aby polícia vyriešila vraždu nemusí mať luminol, testy DNA, všetky možné testy na zistenie zloženia látok, počítače atď. Niekedy stačí len použiť rozum. V Columbovi je prípad riešený v podstate hlavne dedukciou a inteligenciou hlavného hrdinu. Čo mi však vadí je, že vrah je známy hneď od začiatku. Ale čo už, v niektorých dieloch to bolo aj na osoh. ()

Lovec prasat

Vtipný a inteligentní detektivní seriál s až filmovými proporcemi každého dílu a hlavně s charismatickým poručíkem v hlavní roli. Celý článek zde. ()

closed.eye

Když on je tak roztomile zmačkanej... :-) Mám hrozně ráda kontrasty. V životě, v hudbě, v módě - nikdy mě nepřestane bavit sledovat, jak na sebe vzájemně dokážou působit dva odlišný elementy. Ačkoliv se při natáčení seriálu očividně počítalo i s míň náročným divákem, chvíle, kdy Columbo vstupuje na scénu, mžourá, okamžitě vyžaduje kafe a o kapotu nejbližšího Rollse rozklepává vajíčko natvrdo, protože se nestačil nasnídat, jsou odzbrojující :-). A jakoby nestačilo, že je tato postavička schopná bez hnutí brvou vykládat nad vychládající mrtvolou s kulkou v zádech banality typu "manželka mi zničila košili modřidlem", ještě má jak na potvoru v rajonu hogofogo čtvrti osídlený filmovýma hvězdama, významnýma podnikatelema, vědcema, literátama... A postupně tak nebohé manželce posílá do basy všechny její idoly :-). Do reálnýho světa by sice nezapadnul, ale sere Pes, zápletky jsou dobře promyšlený a líbí se mi i hlavní koncepce - klidně nadrzo ukázat celou vraždu včetně pachatele a pak diváka nechat v klidu sledovat, kterak se Columbo drží červené nitky... U televize jsem vždycky měla smůlu na nějakýho přísedícího kafrala, kterej má potřebu nahlas komentovat, takže jsem se rozhodla pustit si postupně všechny díly sama a skutečně mě to neomrzelo ani když jsem viděla tři epizody za den, a tak je mi trochu smutno, že už nemám žádnýho dalšího poručíka v záloze :-). ()

Macintosh

Naprosto skvělá detektivní oddychovka na sobotní dopoledne. Postava šarmantního, zapomnětlivého, avšak geniálního detektiva se starým hluchým psem, rozvrzaným autem a manželkou, kterou nikdy nikdo neviděl, mě vždy zaručeně uspokojí, a tak se tento seriál stává tou nejlepší výplní, co může být. I když jsem už všechny díly (a to jich nebylo málo) viděl, pokaždé když projíždím televizními stanicemi a zahlédnu tam poručíka Columba, mile rád se na něj znovu podívám. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young