Dobrá manželka (TV seriál)

The Good Wife

Dobrá manželka

USA, 2009 - 2016, 109 h 12 min (Minutáž: 156x42 min)

Julianna Margulies, Matt Czuchry, Archie Panjabi, Josh Charles, Christine Baranski, Makenzie Vega, Chris Noth, Alan Cumming, Graham Phillips, Mary Beth Peil, Titus Welliver, Zach Grenier, Scott Porter, Anika Noni Rose, Michael Ealy, Renée Goldsberry, Monica Raymund, Anna Camp, Tim Guinee, Jeffrey Dean Morgan, Elizabeth Reaser, Jill Flint, Dreama Walker, Michael J. Fox, Dallas Roberts, Peter Gallagher, Carrie Preston, Gary Cole, Gbenga Akinnagbe, David Paymer, Christine Willes, Curtiss Cook, Victor Slezak, Corey Stoll, Kevin O'Donnell, Victoria Cartagena, William Henderson White, Quarles Antoine, Mamie Gummer, Joanna Gleason, Denis O'Hare, Peter Hermann, Tony Goldwyn, Kevin Conway, Christopher Evan Welch, Natalie Gold, Jessica Collins, Miranda Cosgrove, Luisa D'Oliveira, Daniel Stewart Sherman, Joe Morton, Ken Leung, Lily Rabe, Aaron Staton, Jeanine Serralles, Kat Foster, Dion Graham, Ben Livingston, Amy Sedaris, James Eckhouse, Aaron Tveit, Dylan Baker, Jonathan Groff, Marina Squerciati, Maura Tierney, Chelsea Handler, James McDaniel, Lisa Edelstein, Joyce Van Patten, Fred Melamed, Paula Garcés, Wendy Makkena, Bryan Brown, Ella Rae Peck, Matthew Perry, Chris Butler, Dennis Boutsikaris, Bill Camp, Richard Bekins, Michael Arden, Mark Vincent, Peter Scanavino, Chris Henry Coffey, Stephen Root, Halley Wegryn Gross, Kelli Giddish, Gillian Jacobs, Spencer Treat Clark, Katharine Isabelle, Katie Walder, Fulvio Cecere, Melissa Benoist, Morena Baccarin, Bill Irwin, Bob Balaban, Cotter Smith, Linda Emond, Emily Kinney, Brian J. Smith, Seth Numrich, Jack Carpenter, Matt Servitto, Amy Acker, Holley Fain, Sonequa Martin-Green, Hettienne Park, Sophina Brown, Wallace Shawn, Rene Auberjonois, Michael Boatman, Cristin Milioti, Juan Carlos Hernández, Haviland Morris, Kate Burton, Francie Swift, John Speredakos, Seth Fisher, Robin Taylor, Amanda Peet, Pepper Binkley, Amy Warren, Sarah Sokolovic, Adam Chanler-Berat, Sharif Atkins, Simon Delaney, Jason O'Mara, Melissa George, Santino Fontana, Hunter Parrish, Chris Chalk, Jee Young Han, Emily Swallow, Norbert Leo Butz, Jenna Gavigan, Rachel Brosnahan, Jason Ralph, Alexandra Metz, Beth Katehis, Meghann Fahy, Megan Byrne, Olivia Oguma, Ana Gasteyer, Pedro Pascal, Joanna Adler, Felix Solis, Tom Reed, Annika Boras, Christina Kirk, Greg Keller, Kimberly Magness, Betty Gilpin, Natalie Hall, Bernard White, Giles Matthey, Peter Riegert, Kelli Barrett, John Benjamin Hickey, Olivia Birkelund, Amanda Warren, Matthew Rauch, Erica Piccininni, Mike Doyle, Jordan Gelber, Chandra Thomas, Ed Moran, Rajesh Bose, Meredith Patterson, Kevin McNulty, Virginia Kull, John Rue, Christian Borle, Derek Wilson, Brooke Bloom, Enid Graham, Nathalie Paulding, Pablo Schreiber, Nina Arianda, Natalie Knepp, Anthony Ordonez, Liz Holtan, Madison McKinley, Jennifer Restivo, Larisa Polonsky, Andrew Stewart-Jones, Elizabeth Weinstein, Erin Fritch, Ashley Williams, David Garrison, Jordana Spiro, Wayne Duvall, Tracie Thoms, Janie Brookshire, Michael Medeiros, Taye Diggs, Reiko Aylesworth, Cara Buono, Susan Misner, Geneva Carr, Kate Jennings Grant, Armand Schultz, Parker Posey, Stephen Kunken, William R Phillips, Laila Robins, James Carpinello, Ramsey Faragallah, Marlyne Barrett, Steve Rosen, Charlie Semine, Jake Miller, Jenny Powers, Alex Cranmer, Makenzie Leigh, Jennifer Ferrin, Michael Bakkensen, Paloma Guzmán, Michel Gill, Karl Kenzler, Ato Essandoh, Olivia Nikkanen, Tom Pelphrey, Afton Williamson, Gloria Steinem, Satya Bhabha, Angel Desai, Vanessa Aspillaga, Kristoffer Cusick, Genevieve Angelson, Steven Pasquale, Elizabeth Marvel, Phil Burke, Matthew Del Negro, Matthew Goode, Jana Robbins, Teyonah Parris, Jon Fletcher, Glenn Fleshler, Jon Klaft, Michael Bloomberg, Jeremy Rishe, Richard D. Busser, Michael Adamthwaite, Marko Caka, Jenilyn Rodriguez, Doris McCarthy, Cherise Boothe, Barbara Christie, Robert Sean Leonard, James Snyder, James Urbaniak, Charles Malik Whitfield, Betsy Aidem, Brian D’Arcy James, Jennifer Kim, Cady Huffman, John Dossett, Brennan Brown, Susan Pourfar, Jason Biggs, Rita Wilson, Harvey Fierstein, Erin Davie, Ed Heavey, Bebe Neuwirth, Deborah Rush, Nathan Lane, Christina Ricci, Zach Woods, Jeffrey Tambor, John Shea, Kurt Fuller, Judd Hirsch, Stockard Channing, Kenneth Tigar, Chris Bowers, Russ Mitchell, Bianca Amato, Kim Shaw, Jessica Hecht, Martha Plimpton, Paige Turco, Edward Herrmann, Kyle MacLachlan, Ron Rifkin, Sarah Steele, Oliver Platt, David Hyde Pierce, Derek Mio, Margo Martindale, Joanna Merlin, Audra McDonald, Susan Kelechi Watson, Nick Gehlfuss, Alex Ziwak, Jessica Stone, Christian Finnegan, Dominic Comperatore, Tom Riis Farrell, Michael Berresse, James Monroe Iglehart, Chip Zien, Josh Green, Erin Dilly, Carra Patterson, Michael Irby, David Margulies, Michael Siberry, Rachael Holmes, Maryann Plunkett, Ingrid Torrance, James Murtaugh, Madison Arnold, Omid Abtahi, Cush Jumbo, José Ramón Rosario, Robbie Sublett, Andy Powers, Michael Gladis, Emily Tremaine, Daniel J. Watts, Sarah Penikett, Kit Williamson, Zach Bandler, Susan Blackwell, Lisa Joyce, Ned Eisenberg, Dan Ziskie, Eric Bogosian, Mary Stuart Masterson, Chuck Cooper, Tess Paras, Don Stark, Kellie Overbey, Eisa Davis, Kelly AuCoin, Julian Gamble, Andrew Polk, Nadia Dajani, Remy Auberjonois, Ian Kahn, Michelle Hurst, Selenis Leyva, Mike Houston, Danny Hoch, Julie Fischer, Alan Cox, Ismael Cruz Cordova, Megan Ketch, Sean Cullen, Frank Wood, Julie White, Merritt Wever, James Waterston, David Boies, Phyllis Somerville, Michael Laurence, Stephen O'Reilly, Tom Degnan, Matt Walton, Lee Aaron Rosen, Donna W. Scott, Larry Bryggman, Chase Coleman, Lorenzo Pisoni, Karen Pittman, Alex Morf, Amy Rutberg, Gerry Bamman, Owiso Odera, Daryl Edwards, John Leonard Thompson, Michael Bryan French, Sam Freed, Mark Zeisler, Aaron Lazar, Kate Arrington, Sam Coppola, Susan Blommaert, Grant Shaud, Russell West, Brian Tyree Henry, Rick Holmes, Cassandra Freeman, Michael Pemberton, Chris Jackson, Andrew Pang, Caprice Benedetti, Grace Rex, Hampton Fluker, Michael Esper, Leslie Silva, DeWanda Wise, Simon Longmore, David Wilson Barnes, William Medici, Mike Pniewski, David Furr, David Valcin, Leslie Uggams, Kelly Coffield Park, Steven Hauck, Charlie Rose, Omar Maskati, Sally Murphy, Darren Pettie, Jan Maxwell, Shalita Grant, Quinn VanAntwerp, Jack Gwaltney, Boyd Gaines, Stephanie Kurtzuba, Liza J. Bennett, Alex Draper, Stephen DeRosa, Victor Williams, Auden Thornton, Elliot Villar, Arturo Castro, Joe Urla, De'Adre Aziza, Brandon J. Dirden, Rebecca Henderson, Paulina Gerzon, Justine Cotsonas, Bill Tangradi, Elizabeth Alderfer

V noci v práci ma to sledovať celkom bavilo. V podstate zameniteľné s ľubovoľným súčasným podobným typom seriálu, čo v dnešnom preseriálovanom svete paradoxne znamená slušnú kvalitu. Čo je nakoniec dobre. Pokiaľ hľadáte nejakú novú seriálovú závislosť, Dobrá manželka ju môže vyvolať. U mňa sa neprejavila.(28.8.2014)

Hodnoceni po pate sezone. Nikdy sem moc nezral pravnicky dramata. Je to neuveritelny, ale tenhle serial se kolem druhy sezony vyhoupnul do oblak a od te doby tam drzi jak pribitej. Scenaristi se prekonavaj, herci taky. Je skvele ze i vedlejsi role sou proste perfektne zvladnute a ne odflaknute.. Sledovano v originalnim zneni, ceskou verzi nehodnotim..(7.10.2014)

Právní témata je něco, na co má americká produkce patent a divák z toho těží. Potažmo i u tohoto seriálu, který je fortelně udělaný a v podstatě baví od prvního do posledního dílu. Ale občas tu chybí jiskra, která by dostala úroveň o level výše. Přesně, jak to zazní v dialogu hlavních postav "Teď se chováš jako právník". "Vždyť jsem právník ". Hold v takovém prostředí se citové vazby vytváří velmi těžko a podobně je na tom divák. Od čtvrté (po stávající šestou) série dochází k určité degradaci témat jejich opakováním- volby (manžel Alicie,pak samotná Alicie),boj o pozice v advokátní fy,téma Bishop a drogy atd. Začalo to působit jako když si pes honí vlastní ocas.(12.2.2015)

Nikdy bych neřekla, že mě tento seriál tak chytne a já budu koukat díl za dílem a zkouknu (zatím) dvě série za necelé dva týdny a že budu ráda, že mi je zle a já budu moct jít domů a koukat na Dobrou manželku. Právní případy se mi líbí. Hlavně oceňuji, že všechny případy vyřeší, a to at prohrají nebo vyhrají a že často obhajují vinné lidi. Celkově to dodává napínavosti, jak každý případ dopadne. Herci jsou výborní a postavy skoro všechny sympatické. Přesto z nějakého důvodu nemůžu dát plný počet. Chybí mi přiblížení postav. Koukám na ně už dvě série a v podstatě je nedokážu nijak popsat a nic o nich říct. Což je škoda, protože spousta postav je velice zajímavá (Cary, Eli). Možná se to v dalších sériích vylepšilo a já hodnocení zvednu, uvidíme. Nejoblíbenější postavy: Cary, Eli, Will(19.1.2014)

Hodně politicky angažovaný seriál, občasné "pravdoláskařství" se Good Wife určitě neupře. Po solidní první sezoně samozřejmě následoval sestup v kvalitě, hlavní příběhová linka trochu ztratila, ale dokáže si udržet pozornost dobrými nápady v "lawyer cases" scéně, ať už je to aktuálností (sociální sitě ve spojení s lidskými právy v Číně) nebo přítomností falešného Huga Cháveze.(4.5.2011)

• - Seriál byl inspirován skutečnými politickými skandály, například aférami Billa Clintona, Dicka Morrise nebo Eliota Spitzera. Scenáristy zaujal obraz manželky, která stojí po boku manžela, omlouvajícího se před kamerami, a pomysleli si: „Co se jí asi honí hlavou?“ Většina těchto manželek totiž vystudovala práva. (spygirl)

• - Julianna Margulies, představitelka Alicie, si zahrála právničku již dříve, a to v roce 2007 ve dvou epizodách seriálu Scrubs (od r. 2003). (zuza99)

• - V 16. epizodě 2. série zazní jméno českého prezidenta Václava Havla. (fleker)