Reklama

Reklama

Dobrá manželka

(seriál)
  • USA The Good Wife (více)
Trailer 1
Drama
USA, (2009–2016), 109 h 12 min (Minutáž: 42 min)

Hrají:

Julianna Margulies, Matt Czuchry, Archie Panjabi, Josh Charles, Christine Baranski, Makenzie Vega, Chris Noth, Alan Cumming, Graham Phillips, (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(156)

DOBRÁ MANŽELKA je dramatický seriál, v němž se držitelka ceny Emmy Julianna Marguliesová představí jako manželka a matka, která s odvahou přebírá plnou odpovědnost za rodinu a vrací se do práce, poté co její manžel následkem velmi veřejného sexuálního skandálu a politické korupce skončil za mřížemi. Alicia Florricková musí zradu, zklamání a veřejné ponížení způsobené manželem Peterem odsunout stranou a začít nový život tím, že naváže na své původní povolání obhájkyně. Je přijata jako advokátní koncipientka v prestižní chicagské právnické firmě a tak se jejím kolegou stává dlouholetý přítel, bývalý spolužák z právnické školy a partner firmy Will Gardner, kterého velmi zajímá, jak si bude Alicia po 13tileté pauze počínat v soudní síni. Alicia je vděčná, když jí prvotřídní advokátka firmy Diane Lockhartová nabídne pomoc a radu, ale zjišťuje také, že tato nabídka má své podmínky a že si úspěch bude přeci jen muset vybojovat sama. Jejím největším soupeřem mezi dvacátníky, kteří také ve firmě začínají, je čerstvý absolvent Harvardu Cary, jenž je zvenčí velmi přátelský, nicméně neváhá využít všech prostředků, jen aby dokázal, že to bude on, ne Alicia, kdo získá to jediné volné křeslo společníka ve firmě. Naštěstí najde Alicia spojence ve schopné Kalindě, kterou firma zaměstnává jako vlastní vyšetřovatelku. Alicia každým dnem zvyšuje svou sebedůvěru a mění se z rozpačité opovrhované manželky politika v houževnatou zaměstnanou ženu, která se především snaží zajistit stabilní domov pro své děti, 14tiletého Zacha a 13tiletou Grace. Poprvé po mnoha letech vymění Alicia svou pozici „dobré manželky“ a vezme osud do vlastních rukou. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (162)

Trailer 1

Recenze (55)

kleopatra 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bylo mi ctí, právnická chásko, Alicio, Diane, Kalindo, Wille, Eli, Cary, Elsbeth, Lucco, Jasone … a děkuji též rodině Kingových, že vás udělali takovými, jací jste tu byli ... morálně osvícení i pokleslí, uvěřitelní a podobní, a že na vás Ridley Scott dohlédl. To, že jsem si už dlouho před koncem začla jistit, v čem vás zase uvidím, mluví za vše. Vzhůru do Dobrého boje. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

V noci v práci ma to sledovať celkom bavilo. V podstate zameniteľné s ľubovoľným súčasným podobným typom seriálu, čo v dnešnom preseriálovanom svete paradoxne znamená slušnú kvalitu. Čo je nakoniec dobre. Pokiaľ hľadáte nejakú novú seriálovú závislosť, Dobrá manželka ju môže vyvolať. U mňa sa neprejavila. ()

Reklama

Ant 

všechny recenze uživatele

Výborné právnické drama. První řada nemá výrazně slabšího dílu. Scénáře jsou promyšlené a inteligentní. I když má hlavní dějová linka neoriginální záplatku, vůbec nepůsobí ohraně. Zajímavě napsané postavy, u kterých si nikdy nejste jistí toho, co v zápětí udělají. A přestože casting neobsahuje žádné velké jména, herecké výkony jsou na velmi dobré úrovni. Zejména pak Julianna Margulies je opravdový tahoun celého příběhu. 2. řada zaznamenala pád na kvalitě, ale pořád je to jeden z těch nadprůměrných seriálů, které televize nabízí. 3. řada stále baví. Herci jsou parádní. 5* je zasloužených. ()

phoebess 

všechny recenze uživatele

Jsem docela na vážkách, co se zhodnocení tohoto seriálu týče. Některé díly jsou dobré, některé horší, pár jich mohlo posloužit dokonce i jako moderní nástroj k mučení, ale zároveň bylo i několik excelentních dílů. Vedlejší děj kolem postav většinou beru jako jakousi síť (v některých případech i záchrannou), která má napomoci propojení jednotlivých díl. Tady to bohužel neplatí. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Um, what?! Nečekaně skvělý seriál, který se možná až příliš nenápadně skrývá za lehce zavádějícím názvem "Dobrá manželka" mě konečně zlákal a musím se přiznat, I'm in love. Truly and completely. 1. série - 80%, 2. série - 90%, 3. série - 90%, 4. série - 100%, 5. série - 90%, 6. série - 100% Celkové prozatimní hodnocení: The Good Wife - 90% ()

Galerie (1 013)

Zajímavosti (11)

  • Seriál byl inspirován skutečnými politickými skandály, například aférami Billa Clintona, Dicka Morrise nebo Eliota Spitzera. Scenáristy zaujal obraz manželky, která stojí po boku manžela, omlouvajícího se před kamerami, a pomysleli si: „Co se jí asi honí hlavou?“ Většina těchto manželek totiž vystudovala práva. (spygirl)
  • Seriál má u kritiků velký úspěch, získal osm nominací na cenu Emmy, čtyři nominace na Zlatý glóbus a čtyři nominace na cenu Screen Actors Guild (SAG). (spygirl)
  • Julianna Marguilesová vyhrála Zlatý glóbus za nejlepší televizní herečku v roce 2010 a SAG Award v roce 2010 a 2011. (spygirl)

Související novinky

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci…

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Konec roku se pomalu ale jistě blíží a s ním pochopitelně brzy dorazí i nejrůznější filmové a seriálové žebříčky. Ty nás teď ale nezajímají. Místo toho se podíváme na žebříček, který se ohlíží rovnou…

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

30.12.2017

Hrstka nejoblíbenějších uživatelů ČSFD.cz tradičně vybrala osobní trojku nej filmů, uvedených do české a slovenské distribuce nebo na filmových festivalech v roce 2017. A někteří dali hlasy taky svým…

Reklama

Reklama