Reklama

Reklama

Dobrá manželka

(seriál)
  • USA The Good Wife (více)
Trailer 2
Drama / Krimi / Mysteriózní
USA, (2009–2016), 109 h 12 min (Minutáž: 42 min)

Hrají:

Julianna Margulies, Matt Czuchry, Archie Panjabi, Josh Charles, Christine Baranski, Makenzie Vega, Chris Noth, Alan Cumming, Graham Phillips, Mary Beth Peil (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(156)

DOBRÁ MANŽELKA je dramatický seriál, v němž se držitelka ceny Emmy Julianna Marguliesová představí jako manželka a matka, která s odvahou přebírá plnou odpovědnost za rodinu a vrací se do práce, poté co její manžel následkem velmi veřejného sexuálního skandálu a politické korupce skončil za mřížemi. Alicia Florricková musí zradu, zklamání a veřejné ponížení způsobené manželem Peterem odsunout stranou a začít nový život tím, že naváže na své původní povolání obhájkyně. Je přijata jako advokátní koncipientka v prestižní chicagské právnické firmě a tak se jejím kolegou stává dlouholetý přítel, bývalý spolužák z právnické školy a partner firmy Will Gardner, kterého velmi zajímá, jak si bude Alicia po 13tileté pauze počínat v soudní síni. Alicia je vděčná, když jí prvotřídní advokátka firmy Diane Lockhartová nabídne pomoc a radu, ale zjišťuje také, že tato nabídka má své podmínky a že si úspěch bude přeci jen muset vybojovat sama. Jejím největším soupeřem mezi dvacátníky, kteří také ve firmě začínají, je čerstvý absolvent Harvardu Cary, jenž je zvenčí velmi přátelský, nicméně neváhá využít všech prostředků, jen aby dokázal, že to bude on, ne Alicia, kdo získá to jediné volné křeslo společníka ve firmě. Naštěstí najde Alicia spojence ve schopné Kalindě, kterou firma zaměstnává jako vlastní vyšetřovatelku. Alicia každým dnem zvyšuje svou sebedůvěru a mění se z rozpačité opovrhované manželky politika v houževnatou zaměstnanou ženu, která se především snaží zajistit stabilní domov pro své děti, 14tiletého Zacha a 13tiletou Grace. Poprvé po mnoha letech vymění Alicia svou pozici „dobré manželky“ a vezme osud do vlastních rukou. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (162)

Trailer 2

Recenze (56)

haroska 

všechny recenze uživatele

Upřímně nechápu komentáře o stereotypu. První sérii jsem zhltla téměř jedním dechem a ani na okamžik mě to nepřestalo bavit. Rafinovaně propracované případy a k tomu zajímavě se rozjíždějící příběh na pozadí. K tomu dokonalá. naprosto uvěřitelná hlavní představitelka, která vás stáhne do svého světa rafinovasti, křehkosti, lidskosti. Pro mě jeden z nejlepších seriálů. Doplňuji hodnocení po shlédnutí zatím všech vydaných epizod - dala bych to hodnocení 2x 5 hvězd. Pokud máte chuť na pořádný seriál - ne povrchní přetahovanou mezilidských vztahů nebo nesmyslnou komedii nebo fantasmagorie, dejte tomuhle šanci, rozhodně vás to nemůže zklamat. ()

jasiska 

všechny recenze uživatele

V éteri bolo veľa pozitívneho šumu o tomto seriáli a tak mi nedalo a zapozerala som sa. A úplne chápem prečo. Good Wife je totiž veľmi kvalitná právnická dráma so zaujímavou dlhodobou dejovou líniou, ktorú možno označiť za jednu z najinteligentnejších procedurálok ever. Navyše má seriál výborné obsadenie - od geniálnej Julianny Margulies a Matta Czuchryho, cez Christine Baranski, Archie Panjabi a Chrisa Notha až po Alana Cumminga a Josha Charlesa. ()

Reklama

ER 

všechny recenze uživatele

Právní témata je něco, na co má americká produkce patent a divák z toho těží. Potažmo i u tohoto seriálu, který je fortelně udělaný a v podstatě baví od prvního do posledního dílu. Ale občas tu chybí jiskra, která by dostala úroveň o level výše. Přesně, jak to zazní v dialogu hlavních postav "Teď se chováš jako právník". "Vždyť jsem právník ". Hold v takovém prostředí se citové vazby vytváří velmi těžko a podobně je na tom divák. Od čtvrté (po stávající šestou) série dochází k určité degradaci témat jejich opakováním- volby (manžel Alicie,pak samotná Alicie),boj o pozice v advokátní fy,téma Bishop a drogy atd. Začalo to působit jako když si pes honí vlastní ocas. ()

3 AM Code 

všechny recenze uživatele

Hodnoceni po pate sezone. Nikdy sem moc nezral pravnicky dramata. Je to neuveritelny, ale tenhle serial se kolem druhy sezony vyhoupnul do oblak a od te doby tam drzi jak pribitej. Scenaristi se prekonavaj, herci taky. Je skvele ze i vedlejsi role sou proste perfektne zvladnute a ne odflaknute.. Sledovano v originalnim zneni, ceskou verzi nehodnotim.. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Um, what?! Nečekaně skvělý seriál, který se možná až příliš nenápadně skrývá za lehce zavádějícím názvem "Dobrá manželka" mě konečně zlákal a musím se přiznat, I'm in love. Truly and completely. 1. série - 80%, 2. série - 90%, 3. série - 90%, 4. série - 100%, 5. série - 90%, 6. série - 100% Celkové prozatimní hodnocení: The Good Wife - 90% ()

Galerie (1 013)

Zajímavosti (13)

  • Julianna Marguilesová vyhrála Zlatý glóbus za nejlepší televizní herečku v roce 2010 a SAG Award v roce 2010 a 2011. (spygirl)
  • Seriál byl inspirován skutečnými politickými skandály, například aférami Billa Clintona, Dicka Morrise nebo Eliota Spitzera. Scenáristy zaujal obraz manželky, která stojí po boku manžela, omlouvajícího se před kamerami, a pomysleli si: „Co se jí asi honí hlavou?“ Většina těchto manželek totiž vystudovala práva. (spygirl)

Související novinky

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Americký server TMZ přišel v noci s mimořádně tragickou zprávou – americký herec Matthew Perry byl nalezen ve svém domě mrtvý. 54letá hvězda Přátel, Studia 60 nebo Můj soused zabiják se zřejmě… (více)

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci… (více)

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Konec roku se pomalu ale jistě blíží a s ním pochopitelně brzy dorazí i nejrůznější filmové a seriálové žebříčky. Ty nás teď ale nezajímají. Místo toho se podíváme na žebříček, který se ohlíží rovnou… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Hrstka nejoblíbenějších uživatelů ČSFD.cz tradičně vybrala osobní trojku nej filmů, uvedených do české a slovenské distribuce nebo na filmových festivalech v roce 2017. A někteří dali hlasy taky svým… (více)

Reklama

Reklama