Columbo

• Česko Inspektor Colombo (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Předloha:

Evan Hunter (kniha)

Série(10) / Epizody(67)

Syl Wes Ter

Otlčený Peugeot 403 z roku 1959, pokrčený baloniak, večne horiaca cigara, pes s menom "pes" a neviditeľná pani Columbová robia z tohto najdlhšie sa natáčajúceho seriálu (1968-2003) detektívnu klasiku ()

Grogan

Upřímně nechápu, jak všichni kteří kritizují nereálnost CSI (které jsem si dobře vědom a nijak mi nevadí), mohou tohle považovat za extrémně realistický či logický seriál, vždy je tam ta nereálnost ve stejně vysoké míře, jen v jiné oblasti. Když se na to podíváme souhrnně, máme tu jednoho superpoldu, který hned od první věty s vrahem naprosto neomylně ví, že vrahem je on a nikdo jiný (a i když vrah nemá na první pohled žádný evidentní motiv, viz díl Dvojexpozice nebo Popel popelu), všimne si naprosto každé maličkosti, nenechá se zmást žádnou falešnou stopou, při vyšetřování mu hrajou všemožný náhodičky přímo na ruku, opírá se o důkazy typu "já bych to udělal takhle" (což jsem zaznamenal i v CSI a i tam mě to štve, že by jeden člověk něco nějak udělal přece neznamená, že to pro všechny funguje stejně) nebo prkotiny, který by každej trochu chytrej právník vyvrátil nebo alespoň zpochybnil přinejmenším v polovině případů, nebo bez jakýchkoliv vodítek pátrá správným směrem (původ kouzelníka Santiniho v Kouzelném alibi či nákup oblečení v Sex a ženatý detektiv). Na druhou stranu seriál obsahuje zajímavé protivníky s promyšlenými plány na vraždu a je zajímavé sledovat vývoj vyšetřování a jak se vrah snaží reagovat na našeho "geniálního" poručíka. Kvůli postavě hlavního hrdiny ale víc než tři hvězdy dát nemohu. ()

Likan7

Je obrovská škoda kam se Columbo dostal po té dlouhé přestávce. První řady byly skvělý, perfektní a s přehledem na 4*, ale jak byl seriál čím dál tím blíž současnosti, poručík Columbo bohužel zůstal ve své době, kde to fungovalo. Najednou nebyli protivníci dost zajímavý, vraždy nebyly originální a poslední díly jsem dokoukával jen z donucení sebe sama. Ale to určitě nebyla chyba Peter Falka, Columbo byla samozřejmě jeho životní role, do které se doslova a do písmene narodil. Bylo mi ctí sloužit s poručíkem těch 69 dílů, i když to na konci stálo za starou belu. I když seriál zkoušel občas nějaké novinky, vždycky se to naštěstí vrátilo do toho klasického scénáře, který známe, a který jsme tak milovali. Falk je sice už v nějaký ten rok ve výslužbě, nikdy ale nezapomenu na těch 69 případů, které vyřešil a přesto nikdy nebyl povýšen :-) ()

j.o.j.o.

Fascinuje mě to, že Columbo vždycky na všechno přijde, tím spíše ale člověku přijde zbytečné, že zná pachatele už ze začátku. ()

Freemantle

Pokrčený baloňák, zapálený doutník, polorozpadlé auto, pes jménem Pes, který svého pána zásadně neposlouchá, rádoby tupý, ve skutečnosti ovšem lišácky vychytralý výraz obličeje - to vše dělá nezapomenutelný a nesmrtelný seriál "Columbo". Jak říká jedna moje známá - "manžela Evy Holubové a manželku poručíka Columba jsme ještě nikdy neviděli". ()

seiffs odpad!

Nenávidím Columba. Je to nejhorší seriál všech dob. Ten Columbo je totálně protivná postava. Kdykoliv jsem donucen to vidět, tak musím fandit padouchovi. Jinak to nejde. Totálně mě mučí. Už od začátku vím, že to bude zase na tom stejném principu - režie ukáže dokonalý zločin a identitu zločince. Pak nakráčí ten rádoby protřelý detektiv Columbo, který si prostě čirou náhodou zasedne zrovna na zločince a pomocí úplně zcestných důkazů typu "Mrtvola měla zavázané tkaničky levou mašličkou zvrchu a ne zespodu a proto jste vrahem vy" donutí pachatele zpanikařit a přiznat se. Prosím ne! Už nikdy více žádného Columba!! ()

kaspar

Každou episodu jsem viděl snad třikrát, ale stejně to neomrzí. Peter Falk je bezesporu jeden z nejcharismatičtějších herců vůbec a jeho vystupování v roli poručíka je mi nadmíru sympatické - tady chci souhlasit s Gimlim, protože to jsou přesně momenty, kdy mi poskočí srdíčko. Columbo vyšetřující někoho, kdo má "vlivné přátele", "geniální plán", "dokonalé aliby", jeho rádoby nesmyslné otázky ("ještě maličkost ...") pokládané s jemným úsměvem vraha postupně rozeberou a zajistí další konec s čekající ženou, nebo smutně koukajícím psem Psem. ()

14neo11

Skvělá psychologická hrá v podání Petera Falka. Neuvěřitelné jak jsem to ještě jako malý špunt hltal. Nikdy jsem nechápal proč ukazují vraha, až později jsem pochopil ten psychologický pochod. Geniální. Tak jako nemám rád detektivní seriály, tak tento mě zaujal snad nejvíce. Pro mě jediný svého druhu. ()

Marfab

Je zajímavé na co všechno tenhle správňackej a pořád v klidu polda nepřijde. Nejlepší na tom je, že se hned od startu pověsí na případného vraha a ten z něj potom šílí ()

Suzie1

Vlastně jsem se na to nikdy nedívala z vlastní iniciativy, ale matka to děsně milovala a sem tam jsem koukala s ní..A když už jsem se dokopala k tomu, se na některé díly kouknout, zjistila jsem, že je to hrozně chytlavý a hrozně boží. A takhle jsem ,,párkrát" koukala s máti, až nastala situace, kdy myslím, že jsem viděla úplně všechny díly a myslím, že to jsou hodně silné 4* :)) ()

Nightswimmer

Ludsky zalozena postava v podani Petra FALKA ocaruva svojou prefikanostou na miestach, kde by ju nikto necakal a lahkostou, kde sa nehodi ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young