Nemocnice Chicago Hope

Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1994–2000), 141 h (Minutáž: 60 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Režie:

James Frawley, David Semel, Dennie Gordon, Mel Damski, Martin Davidson (více)

Mandy Patinkin, Adam Arkin, Christine Lahti, Mark Harmon, Hector Elizondo, Peter Berg, Jayne Brook, Vondie Curtis-Hall, Thomas Gibson, Roxanne Hart (více)

Série(6) / Epizody(141)

Vteřiny, které rozhodují o životě a smrti. Personál nemocnice musí být připraven, osobní problémy jdou stranou. Nad vším bdí nesmlouvavý ředitel. (oficiální text distributora)

ic

Hodnocení seriálů je obtížné, snad se tato situace časem vyřeší, ale zatím mě tu schází možnost hodnotit jednotlivé řady seriálů (pokud je jich více). Například "Nemocnice Chicago Hope" trpí zvláštním jevem, a to zlepřováním v přůběhu času. Určitě se najde někdo, kdo se mnou nebude souhlasit, ale podle mě jsou řady lepší a lepší. První řada nestála za moc, té bych dal tak jednu až dvě hvězdičky. Ale poslední řada (zatím) je skvělá na čtyři až pět dvězdiček. Tak volím zlatou střední cestu ***. ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 55. ročník (za rok) 1997 - *Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Christine Lahti + nominace (6) - 52. ročník 1994 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Mandy Patinkin, 53. ročník 1995 - Nejlepší seriál (drama), 54. ročník 1996 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Christine Lahti, 55. ročník 1997 - Nejlepší seriál (drama) ()

Kolikokoli

Tento seriál z nemocničního prostředí je jeden z mála, který mi sedl. Každý díl byl napínavý, zajímavý, doktoři i pacienti sympatičtí i když občas otravní. Klidně bych dala 5*, kdyby však neudělali jednu velkou chybu - pokračování bez MacNicola a Patinkina (Alan a Jeffrey) celý zbytek seriálu zabilo. Stejně ale dávám 4* za ty skvělé řady před odchodem dvou nejlepších protagonistů. ()

anli

Seriály z lékařského prostředí mám rád a tenhle řadím mezi nejvydařenější.Je skvěle napsaný,má perfektní atmosféru a vynikající spád.K tomu ješte opravdu výborní herci,zejména Arkin,Patinkin,Lahti,Elizondo,MacNicol a spoustu dalších.Je trochu jiný než"Pohotovost" a ukazuje trochu jinou medicínu a oba mám rád stejně.Je tu spousta silných okamžiků,spousta medicíny a občas taky spousta vtipů a zábavy.Je vidět,že tvůrce seriálu David E.Kelly opravdu ví co chce a umí to prodat .U mě jasně nemocničních 100%. ()

Danny F.

Z hlediska seriálu z doktorského a nemocničního prostředí je tento solidní a stále koukatelný. Nenudí a vždy se něco zajímavého v každém díle semele. 60% ()

KASUGI

Abych se přiznal, tohle mě vždycky bavilo víc jak Pohotovost. Čtyři hvězdičky do odchodu Macnikola a Patinkina. Pak už šeď. ()

manonfire

Dr. Jeffrey Geiger učinil hádku uměním a slovní zásobu arzenálem natolik sofistikovaným, že za ním Dr. House pokulhává stejně jako jeho pravá noha. Skvostně napsaná postava v seriálu, jenž byl jedním z mála, který činil diváka inteligentnějším svou dialogovou nonšalancí. U mě zejména díky postavě hrané Mandy Patinkinem....válcoval i slavný ER. 80% ()

lskala

Jeden z triumfů televize NOVA. Sledoval jsem tenkrát téměř každý díl a ani dnes nevím proč. Že by tenkrát nebylo na výběr? 55% - 3*** ()

xaver

Méně je někdy více. Tyto nesmyslně dlouhé seriály ztrácejí téměř vždy na kvalitě. Z počátku výborný seriál přechází do průměru aby pak končil v podprůměru. Znám jen málo nekonečných seriálů, který nejdou délkou dolu s kvalitou. Např. M.A.S.H. Ale to je výjimka, která potvrzuje pravidlo. ()

Hopper

Serial, ktory ER nedosahuje ani po clenky. Prilis vykonstruovane a mimo realitu. A to že niekto niekoho príde zastreliť na pohotovosť, nie je až také sci-fi, ako sa môže zdať. ()

Paity

V podstatě legenda mezi "doktorovskými" seriály. Na tohle spousta z nás koukala v dlouhé chvíli v 90. letech. Velice dobrá záležitost, propracované technicky i lidsky. Velmi dobrý mix lidí, neboli velmi dobrý casting. ()

jilda

Z nemocničního prostředí se mi dělá slabo, ale tenhle seriál je povedený.Hlavně ředitel nemocnice je skvělý, takového šéfa bych chtěl taky. ()

thunnus

Konkurence Pohotovosti a tedy další solidní seriál o doktorech. Místy bohužel působí dost nudně. Geiger byl zajímavá postava, ostatní jsou spíš okoukaní. ()

Dlubal David

Bohužel oproti Pohotovosti je prostě Nemocnice Chicago Hope o celý řád níž a děj je zbytečně rozvleklý. Výrazné osobnosti jsou pouze tři a to mi přijde na utažení celého seriálu málo. Občas je to až nepěkně roztahané a ani nohy hlavního hrdiny na koberci v kanceláři to nezachrání... ◢ ■ ◣ (R) [68/100] ■ (K) [71/100] ■ (V) [69/100] ■ (♫) [58/100] ■ (DAB) [75/100] ■ (Č) 1 ■ (P) [1995] [SD] [CZ] [60/100] ■ (CSFD) Faidra(C) [60/100] ()

Berry

Slušný seriál, který je přímo poklad v záplavě všech těch telenovel a českých pokusů o jejich kopírování. A i když má pár much, na odpoledne je ideální. ()

noelcoward73

Seriály z lékařského prostředí zpravidla nesleduji. Výjimkou je pár dílů od každého, abych měl „lékařský přehled“. V Chicago Hope je sice můj oblíbený herec Mark Harmon z NCIS (a nutno říct, že seriál se i díky Markovi stal celkem oblíbeným, i když tomu zdejší hodnocení moc neodpovídá). Nepodlehl jsem ani Dr. Houseovi. Lékařské prostředí mě příliš neláká, leda z trochu opačné strany - patologie (i proto jsem si velmi oblíbil NCIS a Rizzoli & Isles). A tento přístup zatím nehodlám nijak měnit. ()

Zemřel herec Rip Torn

Zemřel herec Rip Torn

10.07.2019

Ve věku 88 let zemřel herec Rip Torn, známý například z HBO pořadu The Larry Sanders Show, původních Mužů v černém, nebo Broadwaye. Torn byl za svou roli drsného producenta Garryho Shandlinga… (více)