Smallville

(seriál)
  • USA Smallville (více)
USA / Kanada, (2001–2011), 154 h 46 min (Minutáž: 40–84 min)

D.J. Caruso, Rick Rosenthal, Greg Beeman, Michael W. Watkins (více)

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bill Finger (komiks) (více)

Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Allison Mack, Eric Johnson, Annette O'Toole, Erica Durance, Shawn Ashmore, John Schneider, Justin Hartley (více)

Série(10) / Epizody(216)

Jednoho dne postihne zapadlé městečko Smallville neštěstí, déšť meteoritů změní život spoustě lidí. Syn bohatého a bezohledného Lionella Luthora, Lex, je ozářen a přijde o vlasy, malá Lana Langová ztratí oba rodiče a bezdětní a po dítěti marně toužící manželé Kentovi naleznou uprostřed kukuřičného pole malého chlapečka. Adoptují ho, přičemž už tuší, že malý Clark nepochází z této planety. Střihem se dostáváme o 12 let později, kde dospívající Clark překvapuje své okolí i sám sebe svými neobvyklými schopnostmi - svou rychlostí a silou. Začíná si uvědomovat, že je jiný, a rodiče mu odhalí tajemství jeho příchodu. Při autonehodě se seznámí s Lexem Luthorem, zachrání mu život a mezi oběma muži vzniká přátelství. Mezitím se v místní nemocnici probouzí z komatu Jeremy, hoch, který byl rovněž postižen ozářením v kukuřičném poli, když jej předtím jeho spolužáci připoutali ke kůlu jako tzv. strašáka roku. Mstí se svým bývalým kamarádům, dostává je do komatu elektrickými výboji. Jeho běsnění dokáže zastavit jen superman Kent Clark. (oficiální text distributora)

Frajer42 odpad!

Jaj, když si vzpomenu, že jsem tuhle sračku v dobách mého mládí sledoval pravidelně asi 5 - 10 dílů než jsem přišel na to, že je to totální kokotina, tak se mi chce smát. Jako podstatně starší jsem viděl i celou sérii supermana a ten se mi nelíbil rovněž. Takže mi nějak k srdci nepřirostla postava supermana jako taková. Ačkoliv se v obou případech zcela zásadně liší a těžko říct, kde je více debilní. Spíše však tady. ODPAD! ()

Derek

no ta jedna hviezdička je dosť neobjektívna. smallville je po technickej a sem-tam i po obsahovej (občas slušný scenár, na seriál dobré špeciálne efekty, a miestami i dobré herecké výkony) stránke celkom dobrý, ale základný kameň úrazu spočíva v tom, že smallville nerešpektuje pôvodnú supermanovskú mytológiu. čo tam napr. robí lex luthor??? veď s tým sa superman prvý raz stretáva až v metropolise! prečo zažíva toľko dobrodružstiev??? v komixoch ani v pôvodných filmoch o nich nie je žiadna zmienka! proti lane langovej nič nemám, lebo tá v skutočnosti bola supermanovov prvou láskou. ako fanúšik komixov nemôžem inak:-(( ()

Houp

Tady opět Novácký dubing nic moc. Chápu, že kdo viděl jen některé díly z prvních dvou řad, je zklamaný. Každý díl nějaká freak, kterou porazil - nuda. Zajímal mě tehdy děj ohledně Clana(slangově vztah Clarka a Lany) a jestli se budou držet Supermanovské série, nebo si to vyšlape vlastní cestu. 3, 4, 5 řada graduje. Zvlášť poslední díly velmi dobré. 6 už je o kus horší. Už začíná štvát Clana vztah. Ze sedmé řady mohu hodnotit první tři díly. Sice jsem se nenudil, ale přišlo mi tam dost trapných scén. Buď má tento seriál vrchol v 3., 4., 5. řadě za sebou a nebo jen jsem vyrost z teen seriálů. Ale co nelze vytknout, je soundtrack, písničky vybírají opravdu velmi dobře. Edit 7. 4. 2008 : ubrána jedna hvězdička za 7. řadu, půjde-li to takhle dál, tak můžu ještě ubrat. Asi dobře, že 8. řada má být poslední ()

Falconica

Vlastně ani nevim, kolik sérií jsem viděla...je to tak bezvýznamný a tak o ničem, že se to nedá kontrolovat. Jako ubíječka hlavy po příchodu domu ze školy na střední to bylo únosný, za to ta hvězdička...a jestli se to mělo někde ve třetí sérii zlepšit (budem předstírat, že jsem něco takovýho postřehla), tak seriál, kterej potřebuje na rozjezd dvě série, neni u mě dobrej seriál. Dodatek: Tenhle Clark je ještě víc na zblití než ten hermafrodit z Muzikálu ze střední. ()

Reiniš

Jeden z těch seriálů, na které jsem v mladším věku rád koukal a dnes spíš koukám, že se to ještě točí. Mě Smallville přestal bavit někde okolo páté sezóny, kdy naivita tvůrců začala dosahovat kritické hranice a wtf momentů bylo čím dál víc. Tom Welling je sympaťák a do role Supermana se tipově přesně hodí (možná víc než Brandon Routh nebo Dean Cain) a Kristin Kreuk je neuvěřitelná kočka, škoda že si tvůrci příliš nevěděli s její postavou rady (a to hlavně po nástupu Lois Lane v protivném podání Ericy Durance). Díky několika povedeným prvním dílům, skvělému vizuálu a příjemným hercům mi na mladého Supermana zůstanou hezké vzpomínky. A někdo mi prosím jednou napište, jak to celé skončilo. ()

Galerie (3 367)

• Jensen Ackles, který hraje Jasona Teagua ve 4. série, byl původně náhradník na postavu Clarka Kenta. Kdyby Tom Welling roli nepřijal, připadla by jemu. Nakonec ji nezískal, ale zahrál si hlavní roli v jiném seriálu, který vysílala stanice WB - Lovci duchů (Supernatural). (Redík)
  • Přátelství mezi Lexem a Clarkem, které se pak otočí v opak, si tvůrci seriálu nevymysleli, objevilo se už v komiksech v 70. letech, a v novějších komiksech se také objevuje pravidelně, například „Superman:Birthright“ (2003) nebo „Superman:Secret Origin“ (2010). (ČSFD)
  • Spoustu herců a hostů v seriálu si už někdy předtím zahrálo v seriálu či filmu s tématikou komiksu Superman: Christopher Reeve (Dr. Virgil Swann) a Margot Kidder (Bridgette Crosbyová) hráli Supermana a Lois Laneovou ve filmu Superman (1978) a jeho třech pokračováních; Terence Stamp (Jor-El) hrál obyvatele Zóny přízraku Zoda ve filmu Superman II (1980); Annette O'Toole (Martha Kent) hrála Lanu Langovou ve filmu Superman III (1983); Dean Cain (Dr. Curtis Knox) hrál Clarka Kenta v serálu Superman (1993); Lynda Carter (Moira Sullivan, matka Chloe) hrála Wonder Woman v seriálu Wonder Woman (1975); Jeannot Szwarc, který režíroval 9 epizod Smallvillu (do května 2008), také režíroval film Superdívka. Helen Slater, která hrála v 7. sérii zjevení Clarkovy (Tom Welling) matky, hrála podobnou roli i v podobně zaměřeném snímku, a to ve filmu z roku Superdívka (1984), kde právě ona vystupovala jako dcera Zor-Ela (Simon Ward) Kara. (Redík)

Související novinky

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Britský herec Julian Sands byl od 13. ledna tohoto roku veden jako nezvěstný poté, co se vypravil na turistickou trasu zasněženými horami v oblasti Baldy Bowl přibližně 45 mil na východ od města Los… (více)

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal… (více)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

22.09.2019

Seriálový Smallville byl ve své době tak trochu napřed co se práce s komiksovými předlohami týče. Od té doby, co však stanice CW rozjela svůj vlastní komiksový vesmír Arrowverse, čítající seriály… (více)