Reklama

Reklama

Smallville

(seriál)
  • USA Smallville (více)
Dobrodružný / Drama / Romantický / Sci-Fi
USA / Kanada, (2001–2011), 154 h 46 min (Minutáž: 40–84 min)

Režie:

D.J. Caruso, Rick Rosenthal, Greg Beeman (více)

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bill Finger (komiks), John Byrne (komiks) (více)

Hrají:

Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Allison Mack, Eric Johnson, Annette O'Toole, Erica Durance, Shawn Ashmore, John Schneider (více)
(další profese)

Série(10) / Epizody(216)

Obsahy(1)

Jednoho dne postihne zapadlé městečko Smallville neštěstí, déšť meteoritů změní život spoustě lidí. Syn bohatého a bezohledného Lionella Luthora, Lex, je ozářen a přijde o vlasy, malá Lana Langová ztratí oba rodiče a bezdětní a po dítěti marně toužící manželé Kentovi naleznou uprostřed kukuřičného pole malého chlapečka. Adoptují ho, přičemž už tuší, že malý Clark nepochází z této planety. Střihem se dostáváme o 12 let později, kde dospívající Clark překvapuje své okolí i sám sebe svými neobvyklými schopnostmi - svou rychlostí a silou. Začíná si uvědomovat, že je jiný, a rodiče mu odhalí tajemství jeho příchodu. Při autonehodě se seznámí s Lexem Luthorem, zachrání mu život a mezi oběma muži vzniká přátelství. Mezitím se v místní nemocnici probouzí z komatu Jeremy, hoch, který byl rovněž postižen ozářením v kukuřičném poli, když jej předtím jeho spolužáci připoutali ke kůlu jako tzv. strašáka roku. Mstí se svým bývalým kamarádům, dostává je do komatu elektrickými výboji. Jeho běsnění dokáže zastavit jen superman Kent Clark. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (406)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Mládí supermana nebylo viditelně, tak jednoduché, jak si mnozí mysleli. Jen fakt, že Superman zná Lexe Luthora už od mládí mi trochu nesedí a přijde mi jako snaha dostat do "začátků" velkého idolu známé jméno. V pozdějších sezonách je to cítit i na jiných postavách, protože Clark Cant v podstatě potká všechny své "zlé kamarády"... Návaznost na filmy(+televizní seriál) je pak trochu problematická, ale na druhou stranu je tu komiks, který za oceánem má pravděpodobně obrovskou skupinu fanoušků, která je hlavním cílem tvůrců. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Docela dobrý, jenom mě dost nudila nekonečná romantika a otravné "mám jí to řict, nemám jí to říct", které se řešilo neustále dokola a skoro nezbylo místo pro akci, kterou bych od Supermana čekal. Musím pochválit herce, kteří jsou na teenagerovský seriál dobří... Slyšel jsem, že v pozdějších řadách už je Smallville lepší, ale tak dlouho jsem ho sledovat nevydržel. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

__Smallville: kompletná 5.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $13,980,660 //počet predaných kusov 354,242║ __Smallville: kompletná 6.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $14,954,391 //počet predaných kusov 404,282║ __Smallville: kompletná 7.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $11,829,516 //počet predaných kusov 311,385 ║ __Smallville: kompletná 8.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $14,417,136 //počet predaných kusov 427,183║ __Smallville: kompletná 9.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $9,980,353 //počet predaných kusov 262,710║ __Superman ako seriál tu už bol ale tento krát sa príbeh poberá k jeho dospievanie v meste Smallville, tvár mu prepožičal Tom Welling a dodal mu aj určitý rozmer a charizmu, nečudujem sa ani preto že sa s ním zamýšľalo aj pre chystaní film Superman Returns, kde by určite ako Brandon Routh obstál a otvoril si bránu k áčkovým projektom. Škode že pri niektorých trikoch si nedali viac záležať mohlo to mať potom vyššiu úroveň, príbeh bol v celku slušne stavaní bez nejakých fádnych škropulí čo by nudili. Doplnené(28.Máj 2008): K seriálu sa občas vraciam a musím povedať, že dej má väčšiu hĺbku než by bolo zrejmé po prvých seriach, samozrejme že dialogy a dej v jednotlivých častiach je len dosť rozťahovaní aby bolo stále čo točiť ale svojou vnútornou podstatou a uberaním postáv či zmenou ich charakterov, je to čim ďalej zaujímavejšie a pre celkový mýtus Supermana dokonca konzistenčné a dotvárajúce nové obzory. A, keď si to tak zoberiem z tých novodobých seriálov to je jeden z najlepších. Pre mňa osobne ten naj v novom tisícročí! ()

TheMaker 

všechny recenze uživatele

Kurva .... teď zjišťuji, že jsem už trochu vyrostl a po těch letech, co jsem si seriál poprvé pustil, mě už skoro vůbec nebaví. Každopádně to pro mne byla v dětství srdcovka. Škoda no. Jednou všichni vyrosteme, poprvé si zašukáme a zjistíme, že jsou i lepší věci, než čumět na pitomý seriál a o superhrdinovy, který kurevsky vykráda Supermana. ()

Dever 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Veľa ľudom sa to nepáči pretože to považujú za blbý remake no podľa mňa je to lepšie ako starý superman a to z dvôvodu tej rozmanitosti myšlienok v každom jednom dieli, zdá sa mi to viac zaujímavejšie ako starý superman ktorý mi pripadal v celku nudný aj keď nie zlý..........................Soundtrack Mark Snow: 1. Save Me - Remy Zero [4:02] ,2. Inside Out - VonRay [3:38] ,3. Island in the Sun - Weezer [3:21] ,4. Superman - Five for Fighting [3:41] ,5. Nuclear - Ryan Adams [3:25] ,6. Lonely Day - Phantom Planet [3:45] ,7. Fight Test - The Flaming Lips [3:55] ,8. Don't Dream It's Over - Sixpence None The Richer [4:01] ,9. Wave Goodbye - Steadman [4:02] ,10. I Just Wanna Be Loved - AM Radio [3:57] ,11. Everything - Lifehouse [6:09] ,12. Time After Time - Eva Cassidy [4:00], ()

Galerie (3 366)

Zajímavosti (94)

  • Přátelství mezi Lexem a Clarkem, které se pak otočí v opak, si tvůrci seriálu nevymysleli, objevilo se už v komiksech v 70. letech, a v novějších komiksech se také objevuje pravidelně, například „Superman:Birthright“ (2003) nebo „Superman:Secret Origin“ (2010). (ČSFD)
  • Zelený dom Kentovcov mal byť pôvodne modrý, no producenti požiadali majiteľov, aby dom premaľovali na zeleno. (challik)
  • V každej epizóde seriálu je možné vidieť padajúcu hviezdu. (challik)

Související novinky

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal…

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

22.09.2019

Seriálový Smallville byl ve své době tak trochu napřed co se práce s komiksovými předlohami týče. Od té doby, co však stanice CW rozjela svůj vlastní komiksový vesmír Arrowverse, čítající seriály…

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Rozhodnutí čím dál úspěšnější kabelové stanice A&E (letos masivně zabodovala westernovou detektivkou Longmire) natočit seriálový prequel k slavnému Hitchcockovu Psychu zpočátku neznělo jako…

Reklama

Reklama