Lovci duchů

• USA Supernatural (více)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Režie:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (více)

Předloha:

John Shiban (kniha)

Série(15) / Epizody(327)

ladko

"Let's kill some evil sons of bitches and raise a little hell!" Seriál je pre niekoho možno mierne jednotvárny, pre mňa však nie. Jednotlivé série spája silná ústredná línia, vďaka ktorej to fakt nie je len o tých "príšerách", ktoré treba zabiť v jednotlivých častiach. A naviac "chémia" medzi bratmi funguje, naozaj pôsobia ako bratia a ich podpichovanie je často veľmi vtipné(najmä v tretej sérii bolo pár dielov, ktoré boli v tomto ohľade lepšie ako hociktoré sitcomy). A netreba zabudnúť na Chevy Impala r.v.1967 a kvalitné rockové vypaľovačky a máme tu perfektný seriál, ktorý možno odporučiť každému(aj keď nemá rád nadprirodzeno). ()

Rominator

Bratři Dean a Sam Winchesterovi jsou lovci a loví démony, upíry, vlkodlaky a další nadpřirozené bytosti. V nesnázích jim dost často pomáhá strýc Bobby Singer. V průběhu sezón se dostali do křížku s těžkými protivníky jako žlutookým démonem, Lilith, Luciferem a Leviathany. Mezi další zajímavé postavy patří anděl Castiel (Misha Collins) a Smrt (Julian Richings). Zhlédnuto 273 epizod z 1. až 13. sezóny. ()

JohnCZ

Se Stargate jsem vyrůstal, se Supernatural dospěl. Patnáct let je zatraceně dlouhá doba na jeden seriál. A i když ten core příběhový Supernatural skončil na konci 5. série a poté se jelo 10 let na volnoběh, byly to postavy, malé příběhy a celková rodinná atmosféra linoucí se celým seriálem, co mě u Supernatural udrželo až do konce. A i když to mnohdy drhlo, vykrádalo sebe sama a v poslední i sérii už ani pořádně nectilo lore a nastavenou původní logiku svého fikčního světa, měl Supernatural až do konce to něco, co má jen málokterý seriál. To něco, k čemu jsem se každým rokem s chutí vracel a nechtěl, aby to někdy skončilo. Po finální sérii nicméně musím uznat, že již bylo načase, protože na ní bylo poprvé skutečně cítit, že už tvůrci neví, co dál vyprávět a zatímco epizodické zápletky i přes svou repetitivnost byly díky tvůrčímu týmu stále svěží, mytologii již jednoduše nebylo kam dál vést. Finální zbytečně doslovný a emoce ždímající epilog v podobě epizody "Carry On" snáším jen hodně rozpačitě. Za mě ten pravý Supernatural skončil o díl dřív - přesně tam, kde měl. ()

MATADOR

Lovci duchů, aneb hrůza po seriálovsku. Kdyby se jednalo o film, nemělo by to absolutně žádnou šanci zaujmout. Protože děj je takový tripovský, dva bráchově hledají taťku a tak jezdí a hledají stopy, hm. Tam, kde se zastaví se jim pod nohy připlete nějaká místní záhada a jako správní Lovci duchů ji musejí vyřešit. Z toho, co jsem zrovna napsal to musí působit dosti tuctově, ale tím kritika končí :-) Příběhy jsou fajnové a působí mnohdy skutečně strašidelně, ale nakonec je to přeci jen seriál a dobrých scén zrovna moc není. Takže se v jednom díle objeví maximálně jedna dobrá scéna. Protože se jinak jedná o takový ten seriál pro mladé, kdy na to každý bude koukat, jen proto, že zde hrají dva mladící a honí strašidla. Mno, někdo z toho může mít husí kůžu, mě se to zdálo jako mrhání času. Strašidelný seriál, který mám pár světlých chvilek, ale přesto se jedná o průměrnou zábavu. ()

B!shop

No videl jsem jen par dilu, ale docela me to zaujalo. Takze jsem nakonec skouknul celou serii. Na jednu stranu tu neni atmosfera jak u Akt X, ale zase na druhou stranu jde v kazdy epizode o jinej pripad a monstrum vzdy vidime. A ten pribeh, co spojuje jednotlivy dily, je taky vice nez dobrej, jen je v prvni serii blbe ukoncenej. Co se tyce triku, tak nadprumer a hlavni hrdinove hrajou taky docela slusne, jen me obcas stvalo to postuchovani mezi nima, protoze to rusilo hororovou atmosferu a taky mi vadila prilisna tmavost. Vetsina dilu je fakt hodne husta a nektery, i kdyz vyjimecne, trumfnou i nejaky slusny horory. Spatnejch dilu tu je skutecne jen par, zhruba 3. Mezi mysterioznima serialama se jedna o velice peknej nadprumer a je to muj oblibenej serial. ()

Galerie (3 819)

Zajímavosti (2 237)

• V seriálu jsou leviatani vyobrazeni jako Bohem první stvořená monstra, starší a mnohem silnější než lidé, monstra i andělé. Jejich hlavní charakteristiky jsou obří čelisti, nezničitelnost a schopnost měnit podobu na jakéhokoli člověka. V tradicích je však popisován úplně jinak. Konkrétně ve Starém zákoně a Tanachu je popisován jako obrovská mořská příšera, která je ztotožňována se strachem a chaosem. Především je třeba zdůraznit, že to není žádná rasa, ale jedinečný bájný tvor. Někdy je ztotožňován se samotným Satanem, jindy se o něm mluví jako o individuálním démonovi či jako mocné pekelné bytosti. Někdy se o něm říká, že je to archanděl Rafael, který jej má porazit. [Zdroj: Wikipedia.cz] (GreatestFan)
  • Na natáčení se používá celkem 5 stejných černých Chevroletů Impala z roku 1967, kterému Dean (Jensen Ackles) říká Baby. (GreatestFan)
  • S jedenáctou řadou se seriál stal nejdéle nepřetržitě běžící sci-fi sérií v Severní Americe a druhou nejdéle běžící na světe, po bristkém seriálu Doctor Who (od r. 1963). (Pria)

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu