Smallville

USA / Kanada, (2001–2011), 154 h 46 min (Minutáž: 40–84 min)

Režie:

D.J. Caruso, Rick Rosenthal, Greg Beeman, Michael W. Watkins (více)

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bill Finger (komiks) (více)

Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Allison Mack, Eric Johnson, Annette O'Toole, Erica Durance, Shawn Ashmore, John Schneider, Justin Hartley (více)

Série(10) / Epizody(216)

Jednoho dne postihne zapadlé městečko Smallville neštěstí, déšť meteoritů změní život spoustě lidí. Syn bohatého a bezohledného Lionella Luthora, Lex, je ozářen a přijde o vlasy, malá Lana Langová ztratí oba rodiče a bezdětní a po dítěti marně toužící manželé Kentovi naleznou uprostřed kukuřičného pole malého chlapečka. Adoptují ho, přičemž už tuší, že malý Clark nepochází z této planety. Střihem se dostáváme o 12 let později, kde dospívající Clark překvapuje své okolí i sám sebe svými neobvyklými schopnostmi - svou rychlostí a silou. Začíná si uvědomovat, že je jiný, a rodiče mu odhalí tajemství jeho příchodu. Při autonehodě se seznámí s Lexem Luthorem, zachrání mu život a mezi oběma muži vzniká přátelství. Mezitím se v místní nemocnici probouzí z komatu Jeremy, hoch, který byl rovněž postižen ozářením v kukuřičném poli, když jej předtím jeho spolužáci připoutali ke kůlu jako tzv. strašáka roku. Mstí se svým bývalým kamarádům, dostává je do komatu elektrickými výboji. Jeho běsnění dokáže zastavit jen superman Kent Clark. (oficiální text distributora)

ArgeeMan

Seriál mého dětství. Dneska, už některý pasáže vypadaj komicky. Ale rozhodně si zaslouží pozornost pro každýho milovníka televizní zábavy. V tomhle seriálu se podle mě snažili přinášet nový věci, a taky podle nich čerpali i další nastupující seriály. Určitou originalitu měl a byly to pěkný roky s ním. ()

Updated_Cake

Opět se nestačím divit, proč se na to dnes nebo kdysi díval někdo, kdo není cílovka a strašně se diví, že tam nejsou věci, které se mu líbí. No každopádně, seriál má 10 sérií a každý fanoušek asi od 1. dílu čeká na moment, kdy Superman obleče pláštík a poletí. Tohle se bohužel/bohudík stane až na konci poslední série. Každopádně, co se týče příběhu, asi to je nějaký druh remaku, ale není špatný, spíš naopak, kvalita je velmi dobrá. Pochopitelně cokoliv, co má víc jak 2-3 série, bude postupně trpět na úpadek kvality a ani tento seriál není výjimkou, ale tvůrci se snaží udělat každou sérii něčím speciální a to drží docela atmosféru na nohou. Z pohledu tehdejších seriálů a tehdejšího hodnocení je seriál za 5* a i když tam byly chyby, není moc o čem debatovat. V dnešních podmínkách by seriál obstál asi jen na průměr, ale nemůžeme srovnávat něco z let 2001-11 s něčím, co bylo vyprodukováno dnes. Řekl bych, že to je fajn srdcovka pro každého fandu komiksů a přijde si tam na své. Pokud ale člověk není cílovka, seriál ho asi unudí k smrti už v 1. sérii. ()

Zabriskie

Já si nemůžu pomoct, ale tyhle nové americké teenagerovské seriály z prostředí high school mám fakt rád. Tenhle sice není tak povedený jako Dawson a Roswell, jemuž pravděpodobně vděčí za vznik (opakující se motiv skrývaných nadpřirozených schopností na střední škole), ale stejně má pro mě velké kouzlo. ()

hombre_71 odpad!

Tyhle ukecané seriály, kde se pořád něco jakože řeší absolutně nesnáším. ...a proč do toho proboha zamotali chudáka Supermana ? Nechápu. ()

nachy

Smallville nabídl jiný pohled na supermana a dodal mu "lidštější" tvář.Clark Kent není v tomto seriálovém zpracování jen klasickým "dobrákem od kosti", ale máme možnost v tomto seriálu poznat i jeho temnější stránku, což klasické filmové zpracování neumožňuje. Navíc myšlenka přátelství s Lexem Luthorem mi přišla velmi zajímavá, jelikož můžeme postupně sledovat, jak se jejich cesty s přibývajícími díly rozcházejí. Netvrdím, že tento seriál je úplná špička, ale některé díly rozhodně stojí za zhlédnutí. Narozdíl od jiných amerických teenagerovských seriálů se v něm aspoň něco děje. ()

sun.eagle odpad!

Vyjádřím se na stéjné urovni jakou má seriál: ááááááááááááááááááááááá!!!! slitování a vratte nám Xenu!!! nebo aspon Herkulese, to byli diamanty proti téhle zhovadilosti. ()

Astu.

Vlastně jediné, co se mi líbilo, byla úvodní znělka, celkem slušní herci a postava mladého Luthora. Jinak obecně Supermana nemusím. Ty dvě hvězdičky jsou dost slabé. Teenage blbost. ()

-ded-

Mne to nepríde až také zlé ako tu všetci píšete. Ano je to neskutočné, ...... ale myslím si že na tento seriál sa dá pozerať, ale to je asi len môj názor. ()

zdenka99

Skutočne jeden z tých mála seriálov, ktorý sa každou ďalšou sériou zlepšoval. Prvé tri série - tri hviezdičky a ostatné to už vytiahli na štyri. No a deviata séria bola úplne skvelá:-) U mňa má jasných 5 hviezdičiek. Zod bol perfektný! Posledná časť (9x21) bola pre mňa najlepšia časť celého seriálu! Zatiaľ:-) Uvidíme, čo nám prinesie záverečná séria. A dodám, že ho pozerám v originálnom znení. Slovenský dabing ešte ujde, ale ten český tento seriál úplne zabíja. ()

chevronman

Když jsem na seriál začal koukat, byl jsem ještě mladý a intelektuálně méně vyzrálý než dnes. Proto si nejsem tak úplně jistý, jestli tento seriál v deváté sérii opravdu tak moc kvalitativně klesl, nebo se mi to jen zdá. Na tomto seriálu jde vidět, že se z něj tvůrci snaží vydřít co nejvíc peněz. Původně to mělo své kouzlo, kdo by nechtěl vidět mládí Clarka Kenta. Postupně ale přibývalo nelogičností, až to začalo být poněkud nesnesitelné. Od páté řady (možná i dřív) to šlo se seriálem z kopce. Neustále se opakující syžetový vzorec, příliš "přeslazené", zdá se, že každá epizoda má být efekty nadupaná vizuální bomba plná fanfár, aby bylo vidět, jaký je Clark borec. K tomu všemu připočtěme hromadící se množství nelogičností a vznikne nám přeplácaná kravinka jménem Smallville. Otázkou zůstává, kdy už z Clarka bude Superman? Dávám jednu hvězdičku. ()

sh3riff

Začátek ušel, konec...škoda slov. Semtam se snažili použít předlohy z komiksů ale nebylo to nic extra co by ovlivnilo příběh či samotného Clarka. Vím, že filmy a seriály jsou na totálně jiné úrovni než komiksy, ale moc to dramatizovali a tím to ztrácí na úrovni. Přišlo mi že z Clarka dělají každou chvilku hlupáka, který je dost rychlý na to aby se vyhnul kulce, ale dát mu pěstí není problém. ()

keenny

Smallville nesie v sebe mnoho. Na povrchu sci-fi seriál pre mladých, pod povrchom však skrýva oveľa viac. Spôsob ako Smallville definuje hrdinu sa mi naozaj páči, navádza človeka na správnu cestu a ukazuje nám čo je v živote skutočne dôležité. Prvé série skôr jednotvárne, neskôr sa však dejová línia nádherne rozšírila a posledné série boli skutočným sci-fi lákadlom, ktoré išlo ruka v ruke veľkolepému príbehu. ()

Majulenkaa

Já vím, první tři série jsou trochu jednotvárné a jedou podle zajetého schématu: Meteoritická stvůra vs Clark Kent. Jo hodně nudné, ale pak se objeví Lois Lane a začne to mít docela náboj. Její věčně pošťuchování s Clarkem tedy budoucím Supermanem vyváží i to, že následující řady v kvalitě značně kolísají. Závěr seriálů je tak trochu rozpačitý, ale protože jsme si na něj museli počkat deset let, tak se stal pro mě dostačující, bohužel ne nejlepší. ()

Deiwen

Tenhle seriál jsem miloval až na poslední díly, které mě rozladily a znechutily. V posledním díle se prostě nic nestalo ani jsem si nebyl jist jestli to bylo všechno. Obrovské zklamání z konce proto jdu dolu s hodnocením ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal… (více)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse