Smallville

USA / Kanada, (2001–2011), 154 h 46 min (Minutáž: 40–84 min)

Režie:

D.J. Caruso, Rick Rosenthal, Greg Beeman, Michael W. Watkins (více)

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bill Finger (komiks) (více)

Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Allison Mack, Eric Johnson, Annette O'Toole, Erica Durance, Shawn Ashmore, John Schneider, Justin Hartley (více)

Série(10) / Epizody(216)

Jednoho dne postihne zapadlé městečko Smallville neštěstí, déšť meteoritů změní život spoustě lidí. Syn bohatého a bezohledného Lionella Luthora, Lex, je ozářen a přijde o vlasy, malá Lana Langová ztratí oba rodiče a bezdětní a po dítěti marně toužící manželé Kentovi naleznou uprostřed kukuřičného pole malého chlapečka. Adoptují ho, přičemž už tuší, že malý Clark nepochází z této planety. Střihem se dostáváme o 12 let později, kde dospívající Clark překvapuje své okolí i sám sebe svými neobvyklými schopnostmi - svou rychlostí a silou. Začíná si uvědomovat, že je jiný, a rodiče mu odhalí tajemství jeho příchodu. Při autonehodě se seznámí s Lexem Luthorem, zachrání mu život a mezi oběma muži vzniká přátelství. Mezitím se v místní nemocnici probouzí z komatu Jeremy, hoch, který byl rovněž postižen ozářením v kukuřičném poli, když jej předtím jeho spolužáci připoutali ke kůlu jako tzv. strašáka roku. Mstí se svým bývalým kamarádům, dostává je do komatu elektrickými výboji. Jeho běsnění dokáže zastavit jen superman Kent Clark. (oficiální text distributora)

jasiska

Je to taká dinvosť a infantilnosť a z úplných kravín a kryptonitových príšer prvých sérií to prechádza do neskutočných blbostí a vesmírnych/alternatívno-svetových konšpirácií sérií dalších, ale aj tak mi nedá a stále sa pozerám. Už sa píše séria číslo 8 a ešte stále ten zmätok nevie lietať. No ohavné:-)__10. séria: začína ísť do tuhého, toto má byť posledná séria a tak sa autori začínajú vzmáhať. Nedá mi nepochváliť Ericu Durance, ktorá aj z najgýčovejšej scény vie vyťažiť zlato a urobiť ju zábavnou. ()

Lionheart

Prvních několik sérií nic moc, takové praštěné a se Supermanem to mělo společného fakt málo. Pak se vše nějak zvrtlo a během pár sérií se z toho stal celkem hodně slušný seriál (asi od 6. série). Z prvních pěti jsem viděl sotva pár dílů, ale na ty poslední se koukám, a tak je výsledné hodnocení za tři hvězdičky. Pokud to tak bude pokračovat, možná zvýším (i za nádhernou Ericu Durance - podle mě nejhezčí Lois Lane)......Asi po dvou letech jsem si vzpomněl, že něco takového existuje, ale vůbec mi nechybí, že jsem za tu dobu neviděl ani jeden díl. Proto snižuju na 2*. ()

LxLuthor

Tuctový seriál s krásnymi hercami a nekonečnými zápletkami. Presne to, čo násťroční počas strednej školy potrebujú, a čo som potreboval aj ja. Žiaľ, nezbavil som sa toho doteraz :D ()

system

Co k tomu muzu rict? nikdy sem ty tenns serialy (a hlavne ty americke) nemusel a tehle neni vyjimkou. Ale nejak bych to neodsuzoval, je to smerovane mladsimu publiku a svuj ucel to urcite plni. Mimochodem ta cernovlasa servirka je ale kus :-) ()

Cement73

Snaha tvorcov prerástla tému a tak vznikol tento mládežnícky seriál. Nehovorím, videl som pár častí, ktoré zaujali, keď hodnotím celok tak končím pri 35%. ()

Marys

Najskôr som tu mal 3 hviezdičky, to som však pozeral len prvé tri série. Teraz, po zhliadnutí deviatej musím priznať, že sa tento seriál vážne vyvinul k lepšiemu. Prvé tri-štyri série boli zhruba takým štýlom robené, že na konci série nastane niečo obdobné ako apokalypsa, následne prvých pár dielov ďalšej série sa z nej spamätáva a zvyšných dvadsať dielov je len akási ničím nepretkaná výplň. V piatej a šiestej sérii už cítiť istý posun niekam ďalej a od siedmej série sa Smallville stáva skutočným seriálom s plnohodnotnými zápletkami nadväzujúcimi na predchádzajúce diely, plný akcie, romantiky, hrdinstva, irónie a trefného humoru. Posledná séria sa bohužiaľ vrátila niekam na úroveň štvrtej, či piatej, opäť to nebolo kompaktné, príliš to zbizarnelo a posledný diel síce bol honosný a očakávaný prerod s veľkým vyvrcholením, myslím, že sa dal spraviť ešte lepšie a mohol pekne vygradovať od predchádzajúcich dielov. A zničohonič oživeného Jimmiho Olsena som na konci tiež celkom nepochopil. Ale inak sa mi seriál aj tak veľmi páčil. ()

Oňďo

l 1. séria » 90% l l 2. séria » 100% l l 3. séria » 95% l l 4. séria » 100% l l 5. séria » 95 l l 6. séria » 95% l l 7. séria » 95% l l 8. séria » 100% l l 9. séria » 100% l l 10. séria » 100% l ()

Marius_ss

Jeden z mojich obľúbených seriálov. Je to síce robené skôr pre násťročných...ale ak ma človek nadhľad...Tipujem že drvivá väčšina z vás nevidela viac ako pár častí (súdim podľa hodnotenia) ;) IMDB ranking - 7,5/10 CSFD ranking - 50% WUT ()

NickBrychova

V začátcích seriálu mě bavily příběhy jednotlivých (výjimečných!) jedinců, kteří byli nějakým způsobem postiženi kryptonitem. Každý díl byl něčím jiným a kromě hrdinských aktů Supermana se zde odehrávaly milostné příběhy hlavních hrdinů. Podobně jako v seriálu Hrdinové postupem času měl nadpřirozené schopnosti kde kdo, a v posledních dvou sérích se dlouze rozvádí jedna "velká" bitva, která končí během dvou minut v závěrečné epizodě. Každopádně to byl můj milovaný seriál dětství a postavy jako Clarka, Lanu, Lois, Chloe a také záporáka Lexe Luthora si člověk prostě zamiluje :) ()

jarmik

Na základce jsem to hltal, na střední ještě taky, ale nové série už mě přestaly bavit. Nebylo to ono, když už hrdinové nebyli na střední škole :) ()

javaznenevim

V záplavě nových superhrdinských seriálů musím změnit hodnocení nahoru. Přeci jenom, v porovnání s Legends of Tomorrow , Supergirl a dalšími kopkami hnoje vypadá Smallville výrazně lépe. Samozřejmě až pozdější série, první 4 jsou opravdu extrémně špatné. Každopádně kdyby mi někdo dal vybrat mezi Flashem, Supergirl a Smallvillem, tak tohle guilty pleasure Dčko z toho vychází jako nejmenší brak. ()

FunThomas odpad!

Pokud jste vyděli Supermana s Marlonem Brandem, nemůžete dát jinak než já... Film sází na krásu hlavního hrdiny Toma Wellinga, ale jinak je celkem prázdný... ()

DavidBeko

Tento serial sa mi od zaciatku nepacil lebo postavy tu maju uplne ine ulohy ako v Supermanovi, napriklad ze Clark Kent a Lex Luthor su dobry kamosi a v supermanovi presne naopak. Ale cim dlhsie som to pozeraval tak tym sa mi zacinal Smallville viac pacit a teraz je podla mna lepsi ako Superman. ()

dickadonna

Viděl sem pár dílů někdy před lety v noci na nově a myslim, že se mi to docela líbilo, tak jsem to letos zkusil znova, no a docela sem čuměl, neskutečně tupej seriál. Smrška meteoritů nám před lety přinesla supermana, zmutovala nám na každej díl jednoho obyvatele městečka, kterýmu po deseti letech ruplo v bedně a začal vyvádět, tak dorazil Clark a pořešil to. WTF! ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal… (více)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse