Smallville

USA / Kanada, (2001–2011), 154 h 46 min (Minutáž: 40–84 min)

Režie:

D.J. Caruso, Rick Rosenthal, Greg Beeman, Michael W. Watkins (více)

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bill Finger (komiks) (více)

Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Allison Mack, Eric Johnson, Annette O'Toole, Erica Durance, Shawn Ashmore, John Schneider, Justin Hartley (více)

Série(10) / Epizody(216)

Jednoho dne postihne zapadlé městečko Smallville neštěstí, déšť meteoritů změní život spoustě lidí. Syn bohatého a bezohledného Lionella Luthora, Lex, je ozářen a přijde o vlasy, malá Lana Langová ztratí oba rodiče a bezdětní a po dítěti marně toužící manželé Kentovi naleznou uprostřed kukuřičného pole malého chlapečka. Adoptují ho, přičemž už tuší, že malý Clark nepochází z této planety. Střihem se dostáváme o 12 let později, kde dospívající Clark překvapuje své okolí i sám sebe svými neobvyklými schopnostmi - svou rychlostí a silou. Začíná si uvědomovat, že je jiný, a rodiče mu odhalí tajemství jeho příchodu. Při autonehodě se seznámí s Lexem Luthorem, zachrání mu život a mezi oběma muži vzniká přátelství. Mezitím se v místní nemocnici probouzí z komatu Jeremy, hoch, který byl rovněž postižen ozářením v kukuřičném poli, když jej předtím jeho spolužáci připoutali ke kůlu jako tzv. strašáka roku. Mstí se svým bývalým kamarádům, dostává je do komatu elektrickými výboji. Jeho běsnění dokáže zastavit jen superman Kent Clark. (oficiální text distributora)

figliar

Veľmi slabé. Seriál je plný nezmyselných vzťahov, ktoré nemajú z filmami nič spoločné. Všetky epizódy sú na jedno kopyto a Clark je neskutočný suchár, ktorý si svoje schopnosti nezaslúži. Nechápem ako sa mohlo natočiť 10 sérií. ()

fandalehy

Kravina se vším co náležité kravině náleží. Nálepka Supermana neudělá z podprůměrného seriálu nic zázračného. ()

Werde

Mám supermana docela rád. Pro mě je to jeden z hrdinů mého dětství. Nikdy jsem si ale jeho mládí nepředstavoval takhle. Tvůrcům bych za tenhle "ehm" hodil kryptonit do okna. ()

Acrobat

V poriadku: ukamenoval by som sa, ak by som mohol, smial by som sa sebe samemu, trhal zo seba kozu, polozil svoju tvar do piesku, zmacal si hlavu v oleji, oplul svoje topanky, obliekol len do vreca a cakal kym krasna smrt pride po mna....ale nemozem, nemozem presat pozerat tento serial. Pricina?? Iba jedna. Tajomna, vzacna, mysticka, zenska, krvava, zavisla, prosiaca, placuca, ukazujuca. Ukazujuca kam? K nej, k tej zene, ó , ako sa nehodi na nu to slovo. Ku komu? k lois. K LOIS. K tej serialovej múze, ktora spadla odnikial. Stvorena z nicoho. Prichadzajuca po tichu, ako vanok, nie ako buracajuci ohen a sira, vietor a dazd. Staci. Spachal som uz vela vrazd. Maj telo lois, maj dusu lois, maj pohlad lois, maj myslenie lois, maj vystupovanie lois, maj zranitelnost lois. Nechcem ju chranit, chcem sa jej zbavit, nepotrebovat ju, urobit ju nepodstatnou. Nejde to, placem, zvlykam, hadzem sa o zem, nepomaha nic. Dostava sa hlbsie pod kozu, prelieza telom, myslou, predstavami. Nie je modlou, problemom, oslavou, repzrezentantom, ucivom. Je obsesiou. Nezdravou, primitivnou, nizkou, nepochopitelnou. Ta jej rozhodnost, sila vole, predstavivost, myslenie, pohyb, konanie, ciny, slova, vety, rozpravanie, nasilie, boj, pomoc, pohlad, slabost, krehkost, opantanost, zufalstvo, nadhera, mladost, radost, krasa. Prechadzam nabozenstvami od totemistickych animalizmov s prichutou kanibalizmu, sintoistickou slobodou s mnozstvom samovrazd, buddhistickou sikovne sa tvariacou rovnovahou, hinduistickou komplikovanostou bludnych kruhov, zidovskou gematriou a tetrarchiou ocakavajucou prichod zbytocneho spasitela, moslismkym svetom zbrani a mecov, krestanskou ludskou strukturou odchylujucou sa od Boha, a v s a k nenachadzam uspokojive odpovede na moje trapenie a temnu noc. Amulet je zbytocny, zbrane zlyhali, modlitby nevypocute, pomoc ziadna napachnuta apatiou. Spolocensky izolovany, rozumovo sialeny, moralne rozdvojeny, vecne nerozhodny, NOU trapeny, cakam na spasu svojho mena a ona je pritom bez viny. Vinny som ja. Nemal som ju pustit. Tvoj imperativ zlyhal. Nechaj ju klicit. Odmietava, pritazliva, absolutne a vecne SURrealna L O I S. ()

Respex

Musím pochválit hudbu a řekněme solidní herecké výkony. Na seriálu je vidět, že má dostatek prostředků a za louží i velkou diváckou pozornost. Bohužel časem se vše stává natolik komplikovaným a šíleným, že už je to opravdu moc. První season je teen seriál podle předlohy a další vývoj se přiklání spíše k monumentální sci-fi.... třeba by to i šlo, ale chtělo by to slušné scénáristy.. Za mě 2* ()

vrata.zami

Já tohle přímo miloval! Prostě každý odpoledne jsem se s bráchou koukal na Smallville. Po čase uznávám, že to byla splácaná hovadina, ale tenkrát se mi to líbilo. ()

marek86

Předem podotýkám, že jsem fanda supermana. Smallvile má určitě něco do sebe, je tu spousta kvalitních epizod. Ale ohromná slabina seriálu je ta kvantita! Dopracoval jsem se snad k nějaké 6. sérii, kde superman měl konkurenci dalších "supermanů" z kryptonu, nějakých mutantů a dalších "potvor". Smallville je určitě pro fandy supermanovských schopností, ale ne pro fandy supermana jako takového, protože aby tento jeho teenagerovský věk navazoval na filmy o supermanovi a seriály následující, to snad ani nejde a ani to (doufám) nebylo tvůrci v úmyslu. Moje hodnocení 6/10. ()

ChloeQueen

Ano, seriál se od první série změnil. Dospěl? Přestal jet podle stejné linky - meteoritická zrůda/zabít nebo zneškodnit/a žili šťastně až do smrti..? Kdoví.. Na sklonku 3./4. série se příběh změnil. Možná příchodem Lois Laneové (Erica Durance) nebo tím, že to přestalo být celé tak naivní a divák začal více soucítit s jednotlivými postavami a začal se těšit na každou nadcházející epizodu, protože se celou sérií táhl jeden velký příběh, na který se nabalovaly ty další - epizodní. Pro mě je největším tahounem celého seriálu, teď se podržte, protože Clark Kent (Tom Welling) to není.. ale je to usměvavá Chloe Sullivanová (Allison Mack), jejíž cestu seriálem jsem doslova žrala. Možná to bylo tím, že jsem věděla, že Clark a ani Lois neumřou, možná taky tím, že jsem jejich příběh znala už natolik dobře, že mě vlastně jejich společný konec nemohl překvapit... Ale přesto v tomto seriálu bylo příjemné zpestření. Postava, se kterou jsem vyrůstala, se kterou jsem plakala, když plakala ona a se kterou jsem se smála, když se smála ona. Jasně, trochu přeháním, ale snad každý chápe, co tím myslím. U Chloe člověk nikdy nevěděl. Takže všechny ty hvězdičky jsou právě za tuto fiktivní postavu vytvořenou tvůrci seriálu, které tento seriál patřil.. Dobře, dobře. I za další skvělé postavy ze supermanovské mytologie... ()

Armin82

Smallville je povedenej seriál o nejslavnějším komiksovém hrdinovi a jak většina z vás píše,že to byla zábava do páté série,tak to si nemyslim...já s napětím očekával každou novou serii kdy se to konečně Supermanovi začne aspoň trošku podobat...protože mě u Supermana vždy zajímaly hlavně ty schopnosti,akce,efekty a jeho soupeři...do 5-6 serie mi to připomíná jen typickou pohádku pro americkou mládež,kde se všechno točí jen kolem nějakých hvězd škol a jejich školních lásek a jediný co mě do té doby bavilo, byly speciální efekty a Clarkovi soupeři ze stěny záhad :)K tomu ještě ten nesmysl ,že Lex a Clark byli někdy přátelé....no to byl trošičku výstřel mimo no ....Po páté sérii, to už pomaličku začínalo mít nějakou tu zápletku a teď když už sleduju nějakou devátou serii už mi to ten slavnej komiks trošku připomíná a jsem zvědavej co mě ještě čeká...nicméně si opravdu myslim,že scénaristi mohli trošičku ubrat na příbězích ze střední a pár serií ubrat ,teď už mohla být desátá serie úplně někde jinde :)) 70% ()

10Domik10

Neviem si to dostatočne vysvetliť ale chápem prečo má Smallville také nízké hodnotenie a zároveň je jedným z najobľúbenejších seriálov, nakoľko zdielam podobné pocity. A taký je celý tento seriál - Veľký svet kontrastov a protikladov, ktoré si môžete obľúbiť, nenávidieť ich alebo oboje. ()

Sign

Zde je čistě o nostalgii ale nemůžu přehlédnout že seriál není zrovna levný a že se herci opravdu nesnaží, právě naopak, Tom Welling jako mladý superman byl výborná volba a to že není fanoušek komiksu mne ještě více zaráží s jakou vervou a vznešeností mladého Supermana hraje, pro mne byl už od malička Superman idolem superhrdiny a sledoval jsem jak filmy s Reevem tak i seriál a nepřehlédnul jsem ani tento, naopak jsem ho jako málý moc rád sledoval a momentálně si tento běh zaběhnu s velikou chutí znovu :-) ()

Likan7

První série mě bavily. Clark jako mladej kluk na farmě s mámou a tátou a kámošema je fajn. Má to takovou tu venkovskou atmosféru, díly jsou převážně epizodní a Rosenbaum je vyloženě fajn. Jenže tak nějak logicky došlo k únavě materiálu a poslední série jsou vyloženě špatný. Herci odcházejí, nahrazují je jiní, nezajímavý a přibývá hrdinů i zloduchů jako hub po dešti. Pro mě je Smallville čistý guilty pleasure, za který se vlastně ale ani tak nestydím. Tom Welling je skvělej superman, Erica Durance skvělá Louis, Kreuk měla jít pryč po prvních sériích, Cloe vydržela být snesitelná celý seriál a já jsem vlastně celkem spokojenej. Smallville bude pro mě totiž vždycky...Smallville. Kdy Clark chodí do školy, kouká po Laně, pomáhá tátovi a chodí za kámošem Lexem. Že to je celý nesmysl je jedno. Clarku, Cloe i Louis, díky, 216 dílů je pěkná darda. ()

KillerZeli

Tupe vypadajici Sperman - no nevadi ale tak strasne moc mutantu v jednom mestecku - oni snad stali v rade kdyz ty meteority padali . . . OK - meni trochu názor, protože pozdější díly v sobě měli i trochu inteligence ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal… (více)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse