Smallville

USA / Kanada, (2001–2011), 154 h 46 min (Minutáž: 40–84 min)

Režie:

D.J. Caruso, Rick Rosenthal, Greg Beeman, Michael W. Watkins (více)

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bill Finger (komiks) (více)

Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Allison Mack, Eric Johnson, Annette O'Toole, Erica Durance, Shawn Ashmore, John Schneider, Justin Hartley (více)

Série(10) / Epizody(216)

Jednoho dne postihne zapadlé městečko Smallville neštěstí, déšť meteoritů změní život spoustě lidí. Syn bohatého a bezohledného Lionella Luthora, Lex, je ozářen a přijde o vlasy, malá Lana Langová ztratí oba rodiče a bezdětní a po dítěti marně toužící manželé Kentovi naleznou uprostřed kukuřičného pole malého chlapečka. Adoptují ho, přičemž už tuší, že malý Clark nepochází z této planety. Střihem se dostáváme o 12 let později, kde dospívající Clark překvapuje své okolí i sám sebe svými neobvyklými schopnostmi - svou rychlostí a silou. Začíná si uvědomovat, že je jiný, a rodiče mu odhalí tajemství jeho příchodu. Při autonehodě se seznámí s Lexem Luthorem, zachrání mu život a mezi oběma muži vzniká přátelství. Mezitím se v místní nemocnici probouzí z komatu Jeremy, hoch, který byl rovněž postižen ozářením v kukuřičném poli, když jej předtím jeho spolužáci připoutali ke kůlu jako tzv. strašáka roku. Mstí se svým bývalým kamarádům, dostává je do komatu elektrickými výboji. Jeho běsnění dokáže zastavit jen superman Kent Clark. (oficiální text distributora)

deep odpad!

neviděl jsem všechny úžasné kousky budoucího supermana, ale bylo jich dost na to abych řekl, že je to strašná hovadina. ()

tenista

První 4 řady jsem tenhle seriál dost baštil, ale teď už na něj koukám v podstatě jen proto, že.................proč já na to vlastně koukám??? ()

LuNaj

Každý má něco, u čeho se odreaguje. Každý má svoji úchylku. To mojí slabostí je Smallville. Jasně, beru, že jednotlivé díly jsou vcelku o ničem. Schéma je pořád stejné- padouch ozářený meteorem- superClark- zdárně vyřešeno. Navíc skoro v každém dílu sledujeme rozbor dvojice Clark vs. Lana. Miluju tě- nevím, ty máš tajemství, nemám, řekni- Neřeknu...blabla. Ale příjemně se na to dívá a vždy jsem s nadšením očekával další díl. ()

Nekromacer

Myslim, že sledovanost a to že právě běží 7. serie seriálu mluví za vše, opravdu se to nedá hodnotit po prvních 3 seriích a kdo to tak udělal, udělal chybu. Ještě mi řekněte, že jste se nezasmáli, když kejchnutim "odfoukl" dveře stodoly o 10km :-D Justice a Phantom Zone, byl geniální tah, jak seriál natáhnout. Jen škoda, že osud příchozích kryptoňanů je dopředu daný stejně jako antických lodí v SGA :-D ()

HarveyDent

Sedmá řada byla neuvěřitelná, vlastně když si to tak vezmete. tak celej ten proklatej a trapnej seriál vznikl jen kvůli tomu, co se v sedmý řadě odehrálo. 60% ()

Pai-Mei

Omnoho lepšie spracovanie oproti starému naivnému Lois a Clark, kde si Clark dá dole okuliare a už ho nikto nepozná. Doplnené o skvelé FX a dámy ako Kristin Kreuk a Erica Durance. Aj keď sa tu nedá hovoriť o oscarových výkonoch, ide o super sci-fi zábavu. ()

HEED

Taky se divím že Clark Kent a Lex Luthor byli v mládí kamarádi. Na druhou stranu se třeba tvůrci snažili udělat něco podobného co Nolan se svým Batman Begins. (čili, udělat to tak nějak po svém). Ze začátku se mě to i líbilo tj. první 3 řady. Pak už se jen řešilo a řešilo. Nejčastější hláška tohoto seriálu byla: MUSÍŠ MI VĚŘIT. První tři řady za 2 hvězdy plus jedna za soundtrack který je vydařený a skládá se z hodně dobrých kapel které jsem před tím neznal. ()

dzagudka

Kdysi jsem na to koukala, první 2 řady byly docela fajn, za ně 3*, o dalších se raději nevyjadřuju a nehodnotím je, to už je fakt trapas. ()

dragonian

prve serie ako to uz byva, nie su velmi dejovo zdatne..mate presne stanovene kto je dobry a kto zly, lenze postupom casu sa dostavame k tomu comu sa hovori vyvoj postav - bud serial zahynie alebo sa obrodi a ma skvele zapletky, s potesenim na konci siedmej serie sledujeme ako sa veci menia:) nechapem preto tych ktori davaju hodotenie odpad, serial sa neda hodnotit len na zaklade par casti, pripadne serie,ale globalne, tak je to s tymito serialmi..pocnuc startrekom konciac true bloodom. ()

Eilem

Smallville mám odpozeraný od prvej série a kedže teraz pozerám už desiatu je zaujimaví sa na to pozerať retrospektívne. Prvé sériene neboli nič moc. Okrem dobrej hudby a rozhovory plné napatia medzi Clarkom a Lanou sa moc nebolo načo pozerať.Každá časť bola o tom istom a človek si búchal hlavu kedy sa už konečne stane to alebo ono.V neskorších sériach nabral seriál na obrátkach s príchodom nových postáv a črtajúcim sa konečným smerom deja.Dej prestáva byť len časť po časti, jednotlivé časti na seba nadväzujú, Lanu konečne nahradí Lois a zrazu sa nekukáme na tie super decká zo strednej ale na dospelích ľudí ,ktorí spoločne bojujú za záchranu sveta. Znie to ako klišé ale svojim sposobom to nevadí.10. séria je zároveň poslednou pre mnohých ´´chvalabohu´´ tak zostáva pár častí na sledovanie toho ako sa to celé skončí. ()

Toustovač

Tedy udržet seriál v "bahně" průměru deset let, to už vyžaduje kumšt:). Zápory: postavy (v podstatě všechno jsou to uřvaná děcka - tohle hrát bych nikomu nepřál), dialogy (realizace předchozího, bohužel ještě vylepšená o komixový patos, takže málokdy někdo řekne něco normálního a normálně:)), většina příběhu. Klady: někteří hostující herci (hlavně James Marsters a navzdory fakt strašnýmu kostýmu taky Michael Shanks - vážně jsem ho litoval:); Callum Blue je taky fajn, ale ke svojí postavě se moc nehodí; Pam Grier mi moc fajn nepřišla (až jsem se divil) a ke svojí postavě se nehodila vůbec:-D; pak se najde i solidní množství štěků od seriálových herců, ale to nemá moc cenu rozebírat), akce + efekty (musím říct příjemné překvapení), části příběhu + některé zvraty (ale jo, párkrát jsem si "ty vole" řekl), vzácně také atmosféra. ()

Ajka1

Neškodný, sympatický popcorn, který zřejmě naštve spoustu skalních fanoušků Supermana. Já naštěstí mezi příznivce pána v rudých trenýrkách a spartakiádním trikotu nepatřím, takže je pro mne tato varianta příjemnou oddychovkou. Ale seriál sleduji až tak nějak od konce, kdy je Tom Welling už pořádný kus chlapa (nejednou mi ukápla slina a vůbec se za to nestydím) a Clark Kent již není takový jouda, jako v prvních sériích :D ()

Ocelotr

Jak zkurvit supermana ? Seberte mu kostým a udělejte z něj týnejdžra. Urážka originálních comicsů - Superman nezná Luthora od mládí. ()

Wooke

Toto poňatie Supermana nepatrí k tým najlepším, no i tak som seriál sledoval. Až taký zlý totiž nebol a práve naopak, dosť som ho v istom období mal rád. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal… (více)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse