Lovci duchů

• USA Supernatural (více)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Režie:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (více)

Předloha:

John Shiban (kniha)

Série(15) / Epizody(327)

Edhelharn

Prvá séria : ****, Druhá séria: ***, Tretia séria: ***a pol, Štvrtá séria: ****, Piata séria: ****,Šiesta séria *****, Siedma séria ***a pol, Ôsma séria ***a pol, Deviata *** a pol, Desiata ***. ()

drankeryth

Supernatural je dobry serial o dvoch bratoch, ktori prenasleduju zlo v kazdom kute Ameriky. Na televizny serial je to super urobene a velmi rad pozeram kazdu cast z tychto ich dobrodruzstiev. ()

hazaba

Trochu to připomíná Akta X, akorát že hlavní dvojici tvoří dva sympatičtí mladíci, kteří nemůžou využívat výhod FBI... to jim však očividně nevadí v řešení mystérií. Rozdíl od Akt X je především v tom, že napřirozený jev dokážeme pojmenovat (obyvkle to jsou "kupodivu" duchové nebo jiná monstra). Některé díly jsou hororovější, jiné méně, stejně tak to platí o jejich kvalitě. Nicméně jak se jednou začnete koukat, vtáhne vás to a vy musíte vidět další a další díly :-) ()

johnywalker

Můj nejoblíbenější seriál... první dvě série jsem dokoukal až zpětně během rozkoukané sedmé série, ale vůbec to nevadilo... miluju fantasy motivy a tohle je prostě supr... Supernatural nešetří ani vtipem pro odlechčení situace... opravdu vynikající seriál!!!! ()

bagetka007

V dětství byla Akta X jeden z mála seriálů, na který jsem se mohla dívat. (Je docela zvláštní, že jsem měla zakázané "Friends"). V dospívání jsem se dívala na několik prvních sérií Charmed a dobrý. Ale přesto, že to klukům jako týmu šlape, tento žánr je dávno mimo můj okruh zájmu. Btw. ČSFD je vždy místo, kde se dozvím český překlad názvů filmů a seriálů a tento český název je jeden z mnoha, který mě nepřestane udivovat... ()

Heroine odpad!

Řeknu to rovnou, nedokoukala jsem seriál celý. Skončila jsem někde uprostřed páté série, a dál se to nedalo vydržet. Ze začátku mne seriál bavil, dokonce dost bavil. Dokud se řešila strašidla, duchové a různé potvory čistě z fantazie scénáristů, byla to prostě neškodná zábava. Někomu to ale asi přerostlo přes hlavu, začali se objevovat upíři, vlkodlaci, všichni měli v podstatě "lidskou" povahu, ale naši hrdinové je stejně museli/chtěli zabít. Se stoupající agresivitou a nadšení do zabíjení, taky do příběhu přibývalo čím dál víc andělů, archandělů, Satan, démoni, dokonce se začalo i absurdně žvanit (ano, "mluvit" by bylo nepřesné) o Bohu, a o tom že je "buďto sadista, nebo musí být mrtvý, aby tohle dopustil". Lidi mají tak strašný problém si přiznat, že by někdo mohl být lepší než oni, že si musí svoje mindráky řešit i skrz tyhle žvásty o andělech, kdy z toho vždycky "člověk" vyjde jako bezchybný hrdina se svědomím, a jakýkoli jiný tvor v podstatě jako zrůda. Hodný anděl je jedině ten, který se vzbouří proti všemu, a dělá poskoka lidem. K tomu Satan se vtělil na zem, člověk zabíjí archanděly... Vymklo se to z rukou. Dál už mi to připadá jenom jako urážení všeho, a léčení malých lidských mindráků. K tomu je Dean jeden z nejnesympatičtějších lidí co jsem kdy ve filmu nebo seriálu viděla. Je to vulgární, sobecký blb, na kterém pokud by ležela "spása světa před Satanem", asi by to nedopadlo zrovna nejlíp. A Jared Padalecki je zase strašně ošklivý, až hrůza se na něj koukat. Všechny postavy jsou přitrapnělé, ženské hrají jak modelky, humor je postavený více méně na trapných Deanových poznámkách, no zkrátka, vyklubal se z toho odpad!. ()

Raziel_cz

První dvě série luxusní, potom se kvalita začala ubírat s každou další jiným směrem. Pozdější zaměření na biblická témata, ne, že by mě vyloženě netěšilo, ale původní myšlenka byla zkrátka mnohem lepší a zároveň neomezovala scénáristy. I když i přes všechny ty apokalypsy a hony na Lucifera se najdou klady, kvůli kterým Lovci duchů stojí za vidění – Castiel, Bobby, Jezdci a samozřejmě Chuck. ()

BenderG

Kdybych hodnotil jenom první a možná druhou řadu tak je to jasně za 5 hvězd. Ta první je bezchybná a připadá mi, že tvůrci po ní nevěděli jak už dál. Po slabé 3. řadě, 4. a 5. která vaří z vody a 6. kde to konečně k něčemu směřovalo dávám za 4*. Proč jsem se jen díval dál?! ()

Puddle

OBSAHUJE TĚŽKÉ SPOILERY! Za mě určitě palec nahoru za skvěle provázanou hlavní linku. Od poltergeistovských naháněček lokálního významu nabírá Supernatural postupně na osudovosti, aby posléze vyvrcholil střetem nebe a pekla. To je však zároveň i důvod, proč jsem seriál po páté sérii přestal sledovat. Co může být epičtějšího, než když jde Samovi s Deanem po krku sám Ďábel? Pro mě už teda fakt nic. Pro mě to všechno vyvrcholilo tím, že se Sam obětoval, aby zabránil peklu na Zemi. Bylo to drsné, smutné a nespravedlivé, ale tak to bylo s bráchama Winchesterovýma vždycky a přesně tak to mělo skončit. Veškeré další zápletky jsou dle mého už jen nastavovaná kaše. ()

MikeeTheory

Neobyčejný seriál, ve kterém je ve skutečnosti víc, než se na první pohled zdá. Zařadit ho do jedné žánrové škatulky nelze. V první sérii se tvůrci ještě rozkoukávali, ale od té druhé už velmi vkusně střídají vážnější a hororovější témata se skvělým smyslem pro humor a nadhledem a vždy dokáží příběh osvěžit šokujícím plot twistem. Sam a Dean jsou trefa do černého! Chemii mezi nimi si prostě nejde neoblíbit. Stejně šikovně se ale pracuje i s ostatními postavami. Supernatural je v mých očích jedním z nejmultifunkčnějších a nejoriginálnějších seriálů současnosti. Umí pobavit, dojmout, nutit k přemýšlení, sem tam i vystrašit, deprimovat, nadchnout a nejspíš i mnoho dalšího. ()

burton

Jo! Lovci! Duchů! Koukám na ně (už zase, po delším čase :)) jak likvidujou tu nadpřirozenou pakáž (musím to opakovat po EastWicce, páč to je přesně řečeno). A jj, občas mě taky séřou. Ale kouká se na ně dobře. Zatím jsem dala vždycky jen první dvě řady, tak uvidím, jestli přežiju další. PS: kiddo - really? ()

Wallis3

Kdyby tahle soap (nebo sopel?) opera skončila pátou séríí, kdy Sam skočil do klece s Luciferem a Michaelem a Dean by si dožil poklidným životem, tak bych to uznal a střelil tomu plných pět. Ale ono nééé. Po celkem inteligentním ukončení se muselo pokračovat neinteligentní stupiditou, dírama v ději, ve scénáři a v chování všech postav a místo solidního oldsckúlovýho seriálku tu máme nekonečný cosi, co se vytáhlo až na 13 sérií a nedejknedloň, má snad v plánu pokračovat dál? To už i debilní Upíří deníky to vzdaly dřív, ale to byla úplná kokotina. No nic, prokousal jsem se desátou sérkou, ze zvědavosti půjdu dál, jestli mě ta čím dál víc zhoršující se kvalita prožitku neodradí. ()

BOURQUE

„We are the Winchesters. You know, saving people, hunting things. The family business.“ Jeden z najdlhších seriálov „moderných čias“, ktorý vydržal neuveriteľných 15 rokov (a to v dnešnej dobe je niečo). Prečo mal vlastne Supernatural tak neskutočný úspech a tak masívnu základňu fanúšikov? Dôvodov je hneď niekoľko: Dvojica Jensen Ackles / Jared Padalecki, ktorá pre rolu Dena a Sama Winchestera vlastne narodila (a nezabudnime, že obidvaja majú taký šarm, že slečny sú z nich hotové); Skvelé vedľajšie postavy, buď je to Misha Collins (aka Castiel) alebo Mark Sheppard (aka Crowley), prípadne ďalšie čas po času znovu vracajúci účinkujúci, ktoré ústrednú dvojicu parádne doplňovali; Skvelé hlášky a trefné poznámky, ktoré takmer vždy boli správne načasované; Neskutočne dobrý soundtrack s veľmi dobrým výberom klasického rocku (ktorý postupom času doplnili parádne songy zo žánru blues rock, southern rock alebo country rock); a dalo by sa v tom ešte pokračovať... Čo sa týka príbehu, tak ten počas tých15 rokov mal v sebe všetko: napätie, plochosť, obrovské kolísanie kvality a tak ďalej. Ale keď už nič nezabralo, tak v mnohých prípadoch stačilo dať nejaký priestor pre Deana – ten aj s malým kúskom „Pie“ dokázal ma rozosmiať. Poslednú sezónu a samotné ukončenie príbehu, ktorá bola ovplyvnená pandémiou, by som radšej nerozoberal detailne. Mám z toho zvláštne pocity, ale to nič nezmení na tom, že tento seriál som mal rád, mám ho rád a budem ho mať rád aj v budúcnosti. Jedna vec sa nikdy nezmenila: rodina je na prvom mieste. Tento seriál týždeň po týždni ma dokázal na tých 45 minút vypnúť, plus zaujímajú ma paranormálne javy, takže nie je miesto na nejaké sťažovanie. Nakoniec tu musím uviesť prvé riadky evergreenu od skupiny Kansas: „Carry on, my wayward son // There'll be peace when you are done // Lay your weary head to rest // Don't you cry no more...“ Čo by som mal povedať na záver? Ďakujem všetkým, ktorý nejakou formou sa podieľali na výrobe tohto seriálu! „We are the Winchesters. Always have been and alwyas will be.“ Osobné hodnotenie: 95% (*****) ()

Grimlok

Tak tohle Prima pos*ala. Napálit tohle do vysílacího schématu nedělního pozdního večera (skoro až noci). Naštěstí jsem byl natolik vytrvalý a seriál sledoval. Nelituji. Duchařina, která má základy v reálnym světě (myslím tím, že jména a někdy i vlastnosti jsou přejatý z lidský mytologie), dva sympaťáci (trenér ze Smallville a jeden týpek z Gilmorek) a jedno hezký auto s ještě hezčim motorem. Miluju V8. ()

Mashak

Kdo dělá na Primě timing(neznám to odborně), tak ten vážně na něčem jede. Je mi jasné, že VKV nikdo z prime-timu nedostane, ale jsou i jiné dny. Seriál nadmíru povedený, kterému v daném žánru nic nechybí.PS to Eodeon: Díky tomu nahoře, že v USA méně používají cizí slova(nepotřebují vypadat chytře) a více točí dobré seriály. IMDb nechť mi dá zapravdu! ()

Steffa

Seriál, který má hodně velký potenciál ale ne naplno ho využívá. Hlavně atmosféru bych u duchařiny viděl hutnější a temnější...ale dá se na to pěkně koukat a je možné, že s přibývajícími díly půjde moje hodnocení nahoru. EDIT: Mam zkouknutou první,druhou a kus třetí série. První byla výborná, dějová linie sice jednoduchá ale zato atmosféra na kterou si stěžuju výše, je skoro dokonalá. Druhá série pravý opak a tak jí beru celou jen jako dějový spoiler. Třetí se zatím jeví jako mix obou. ()

Filmárik

Najjednoduchšie by sa Supernatural dal zhrnúť ako hardcore kombinácia Buffy a Scooby Doo. Počas piatich sérii bude divák môcť zhliadnuť snáď všetky možné novodobé variácie na hororovú a mytologickú tématiku známu z iných filmov a legiend aj so všetkými klišé s nimi spojenými. Kvalita jednotlivých dielov priebežne stúpa a klesá pričom 4. a 5. sa nesie hlavne v duchu vojny medzi nebom a peklom. McG je zjavne lepší producent ako režisér a vie čo divák potrebuje aj keď po prvých dieloch budete presne vedieť s čím máte tú česť. Napriek tomu všetkému som sa k seriálu neustále a rád vracal až som smutno zistil že zrazu došli diely a 6. séria je v nedohľadne. ()

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu