Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Série(8) / Epizody(176)

sendisis

Všichni lžou! Toť je citát Grega House v nezapomenutelném seriálu. Jako Hugh Laurie je šéfem speciálního teamu, který řeší zajímavé případy. Greg je prostě miláček, ty jeho sarkastické hlášky mě strasně baví... ()

moviepill

"Vše už bylo řečeno, snad jen..." Obsadenie Hugha Laurieho do úlohy Dr. Housa je zrejme jedným najlepších rozhodnutí v histórii seriálov. Jeho predstaviteľ je absolútne odzbrojujúci. Sarkazmus, napätie a láska. Gratulujem tvorcom! ()

Bratr

Ačkoliv by skutečný doktor House nevydržel v nesmyšlené nemocnici asi ani den, v seriálu mu je ona bezbřehá drzost, neomalenost, naprsotá ztráta odpovědnosti a namyšlenost odpuštěna a navíc parádně baví! ()

Goodmen

Další z mnohých lékařských seriálů, kterých je stále požehnaně. Alespoň, že tento seriál má Hugha Laurieho, který je jako House opravdu odzbrojující. ()

MartyMcFly89

Jeho drsné hlášky nepůsobí trapně, jak jsem se ze začátku, když mi kamarád popisoval tento seriál, bál. On nejenže dokáže chrlit cynické (popřípadně jiný druh humoru) hlášky tak, že mu to věřite, ale on tak i vypadá, oblečením i v obličeji. Tohoto doktora bych se asi bál potkat, i když by mi dokázal najít naprosto neznámou nemoc, kterou by naprosto skvělým způsobem vyléčil. Hugh Laurie (a asi i scénář) tuto roli povznesl na úroveň vlastní osobnosti. Dr.House je velmi nezapomenutelný, je originální a má styl. Naložili mu silné hlášky, drsné téma a on ho zvládl. Seriál se nebrání občas hnusnostem a kontroverznostem, léčením nemoci se odkrývají všemožná fakta, která by mě ani ve snu nenapadla. Originalita se cení, snad jediný seriál z lékařského prostředí, který mám rád. ()

Yivo

Opravdu oreginální dílo , na které člověk jen tak nezapomene. Vtipný a po pár letech sledování pochytíte trochu i té medicínštiny. Super herecký výkon v každém díle seriálu TLESKÁM Hugh Laurie ... ()

laple

Seriál má spád a vtip, sarkasmus House je odzbrojující, akorát ta frekvence tolika neuvěřitelných diagnóz, která by se nesešla dohromady v celým světě, natožpak v Americe, mi trochu ten dojem pokřivuje, takže 4 hvězdy :-) ()

Tinaa

Géniové se nepředstavují, aneb Dr. House neochotně přijde k pacientce, vrazí ji injekci s projevem toho nejlepšího humoru do ruky nebo kamkoliv, odejde a pacientka je zdravá, toť k dokrovi. ()

Via

Ze začátku jsem tomuto seriálu docela silně vzdorovala - proč bych měla sledovat nějakého arogantního doktora, který si zahrává s pacienty a se svým okolím... avšak musím uznat, že až na drobné nerealistické věci (viz osobní ověřování řady testů, které neprovádí sami doktoř, nekorektní pokusy...) je to kvalitní seriál o medicíně, který dokáže zaujmout i lidi ne přímo z oboru ;) Vivat zebry medicíny, na kterých je to postaveno :) ()

Toumyk

Charizmatický Hugh Laurie mě tímto seriálem ničí. Ale už od 3 série mi to přijde pořád dokola to samé. Skončil jsem 4 sérií a dále jsem to již nesledoval. Ale rád se podívám na nějaké počáteční díly. Líbí se mi, že i přes všechnu tu lékařskou atmosféru zde najdeme poměrně pěkně nastíněný příběh, který se s dalšími díly rozvíjí a nabaluje na sebe různé skutečnosti. Dějová linie se nám s dalšími díly krásně rozšiřuje, ale u pozdějších dílů už mám pocit, že by bylo několikanásobně lepší přijít s nějakým novým nápadem...je to už ohrané, což je škoda. ()

Standay

House, to je skvělý diagnostik, ale má spoustu záporných vlastností, na kterých tento seriál staví. První epizody na sebe moc nenavazují a House jen léčí pacienty, ale v pozdějších částech seriálu se začne rozvíjet i příběh a tak začne být seriál opravdu zajímavým a návykovým. Bez toho příběhu bych dal seriálu asi jen 4 hvězdičky, ale to, že jsou v příběhu i překvapivé momenty, mě utvrdilo v tom, že tento seriál si opravdu zaslouží plné hodnocení. ()

Pears1

Co dodat dost dobrej seriál.Hlavně Hugh Laurie ho zpestřuje svíma komediálníma hláškama a gesty.Opravdu dobrý seriál ()

sirrgulo

Sice je velká většina dílů na jedno brdo. Objeví se pacient u kterého nikdo neví co mu je, pak se léčí na špatnou chorobu a nakonec House, nebo občas některý z členů jeho týmu, zjistí čirou náhodou, jak pacienta uzdravit. Přesto je Dr. House můj nejoblíbenější seriál a to zejména díky famóznímu Hugh Lauriemu a jeho nezapomenutelným kouskům. ()

Bobofon

Nemám rád seriály, protože i ten sebelepší seriál se časem začne točit v kruhu nastavované kaše stavěné obvykle na hlavním problému: kdo s kým ještě nebyl a kdo s kým ještě bude. Opravdu to nemám rád. S touto jedinou výjimkou, House mě beznadějně dostal. ()

Altheus

Dr. House? Dle mého arogantní a zakomplexovaný trapasák. Mohl bych sem zfleku vypsat hrubou kostru každého dílu: do nemocnice přivezou nějaký neobvyklý a záhadný případ, pak přijde Dr. House a začne urážet lidi kolem sebe, semtam prohodí nějakou tu hlášku (u kterých se, přiznávám, někdy uchechtnu, možná za to ta hvězdička), semtam odfu*kuje nějakého pacienta nebo kolegu, ale nakonec pacienta vyléčí a dokáže všem jaký je vlastně borec. Co se týče seriálů jsem možná trochu náročnější (nebo je možná hodnotím podle trochu jiných kritérií) a tohle rozhodně není můj šálek čaje. Ani Hugh Laurie mi vůbec není sympatický. Bohužel... ()

Juri-Sai.

Škoda že nejde udělit 6*. Tohle je jeden z mála seriálů kterému bych to dal. Je fakt že když se na seriál podívá člověk v meicíně kovaný tak zjistí, že co se týče případu, tak se jedná o úplnou kravinu. Ani tenhle fakt mi ale na kouzelnosti Dr. House a to přímo Grega neubírá. Spíš nežli to jestli pacienta vyléčí nebo jak hltám jeho narcisticky sarkastický metaforou obohacený černý humor. ()

vrook

Wilson: Nepočkáš 5 minut? Mám tady pacientku. House: Ona snad umírá? Wilson: Ano. House: Během téhle konverzace? ()

Insomniac

Toto pre mňa naozaj nie je. Videl som pár častí a nechytilo ma to vôbec. "Točí se točí kolo do kola..." Priznávam určitú kvalitu a zaujímavosť pre iný druh divákov, ale to je všetko. Veď ten chlap by mohol byť v nemocnici sám a nič by sa nestalo... Keď začnem pozerať nejaký seriál, tak chcem, aby som netrpezlivo čakal na každú jednu časť a tu by sa mi to istotne nestalo aj keby som pozrel všetky série. ()

walkingdead

Velmi povedený seriál z nemocničího prostředí stojí a padá s hlavním hrdinou. Hugh Laurie má charisma a Housův svéhlavý a ironický postoj k práci, který přivádí jeho kolegy (a především Cuddyovou) k šílenství, nemá chybu. Povedlo se i obsazení dalších postav. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf