Smallville

USA / Kanada, (2001–2011), 154 h 46 min (Minutáž: 40–84 min)

Režie:

D.J. Caruso, Rick Rosenthal, Greg Beeman, Michael W. Watkins (více)

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bill Finger (komiks) (více)

Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Allison Mack, Eric Johnson, Annette O'Toole, Erica Durance, Shawn Ashmore, John Schneider, Justin Hartley (více)

Série(10) / Epizody(216)

Jednoho dne postihne zapadlé městečko Smallville neštěstí, déšť meteoritů změní život spoustě lidí. Syn bohatého a bezohledného Lionella Luthora, Lex, je ozářen a přijde o vlasy, malá Lana Langová ztratí oba rodiče a bezdětní a po dítěti marně toužící manželé Kentovi naleznou uprostřed kukuřičného pole malého chlapečka. Adoptují ho, přičemž už tuší, že malý Clark nepochází z této planety. Střihem se dostáváme o 12 let později, kde dospívající Clark překvapuje své okolí i sám sebe svými neobvyklými schopnostmi - svou rychlostí a silou. Začíná si uvědomovat, že je jiný, a rodiče mu odhalí tajemství jeho příchodu. Při autonehodě se seznámí s Lexem Luthorem, zachrání mu život a mezi oběma muži vzniká přátelství. Mezitím se v místní nemocnici probouzí z komatu Jeremy, hoch, který byl rovněž postižen ozářením v kukuřičném poli, když jej předtím jeho spolužáci připoutali ke kůlu jako tzv. strašáka roku. Mstí se svým bývalým kamarádům, dostává je do komatu elektrickými výboji. Jeho běsnění dokáže zastavit jen superman Kent Clark. (oficiální text distributora)

ZkuKol

Nuda, ale je vidět, že tvůrci si dokázali protrpět shlédnutí celé (čtyřdílné) série a občas vytvoří hezké spojení. Často to ovšem v následující scéně pošlou znovu do kytek. ()

Lenka_J

Od té doby, co jsem začala Smallville sledovat uběhla už pěkná řádka let a ještě před rokem jsem se na tenhle seriál dívala pouze ze zvyku a vytrvalosti. O to více jsem byla příjemně překvapena novou poslední sérií. Zdá se mi, že až teď začal Smallville nabírat ty správné obrátky a nemůžu se dočkat dalších dílů. Už se těším na finále, protože věřím a doufám, že opravdu bude velkolepé. ()

rozbris

Dívat se na to dá dokonce jsem i přes své hodnocení jen 2* viděl celých 6 serii a to je dost. Akorát je zde pár nejasností a do oči bijících věci, které nejde nepřehlédnout jako je například Tom Welling, který už na první pohled nevypadá jako středoškolák, ale spíš jako otec několika dětí a k tomu dvakrát rozvedený:-) Ale situace které prožívá jsou dobré a hlavně vizuálně dobře zpracovatelné, takže budu pokračovat v dívání dále:-) ()

iXtr3m3

Bez zbytočného komentára a vysvetľovania dôvodov prečo také hodnotenie, nikoho nepresviedčam o správnosti môjho názoru, ale patrí to jednoducho medzi moje naj seriály a tým je povedané všetko... Možno pri pozeraní tohto seriálu vyzerám ako "decko", ale jedným z mojich snov, keď som bol malý, bolo aj stať sa Supermanom a takto by to možno aj vyzeralo... :-) ()

noctambule

Z nostalgie 2*. Dívala jsem se na to někdy kolem čtrnácti, což je dost dávno:-) Je to jeden z mála seriálů, kde jsem fandila záporňákovi. Tom Welling prostě nesahal Michaelu Rosenbaumovi ani po kotníky:-) Kristin Kreuk mě neskutečně štvala. Ani v té dávné době jsem to nedokoukala, teď už je na závěrečný díl pozdě, na to bych nervy neměla:-) ()

casioa....

Jedno z prvých "teen-age sci-fi", začalo dobre...no s úrovňou (to IMHO) išlo pekne dole, tak som pozeranie stopol. A odobral 2 hviezdičky. ()

Ivusha

První cca tři-čtyři série se musí vyloženě přežít. Pak je to trošku lepší, ale pořád žádná sláva. Celé jsem to zvládla zhlédnout jen díky některým vedlejším postavám. Tímto děkuji Chloe (která nevimproč už v desáté sérii nemá skoro žádnou roli) a Oliverovi, který se tam objevil až vcelku pozdě. :) Ale tak pokud máte rádi DC komiksy, tak se tam sem tam nějaký ten důvod ke sledování najde. :) Celkově je to průměr (některé díly jsou perly, některé odpad), ale těch prvních pár sérií tomu neodpustím. Zároveň jim taky neodpustím, že neodpravili/neodklidili/prostě se nezbavili Kristin Kreuk dřív. Její postava mi lezla krkem od prvního dílu. Jo a Tom Welling je ucho, ale v pozdějších sériích se na něj už kouká celkem dobře.:-) ()

borec999

Matne si z detstva vybavujem tento seriál a aj to, že i keď tému superhrdinov nemusím, tak toto som dokázal ako-tak sledovať bez ujmy. Ako by som hodnotil dnes sa už nedozvieme, pretože Smallvillu pri dnešnej záplave kvalitných seriálov od Netflixu aj iných streamovacích služieb už šancu asi nedám. Ale z toho čo si pamätám mi to na priemer vyjde. PS: hlavný hrdina je určite nepriznaná dvojička Cilliana Murphyho. 50% ()

Giggs

Jeden z mala serialov, kde s počtom epizod kvalita neklesa, prave naopak. Uvodne 2-3 serie boli otrasne, teraz (6,7 seria) je to už uplne niekde inde. Som zvedavy, ako dlho ta stupajuca krivka vydrži. //edit: stupajuca krivka stupať vydržala, ale už nie tak strmo. Skončilo to neporovnateľne lepšie ako začalo, serial dozrel ako dobre vino. Takych je fakt veľmi, veľmi malo. ()

alouch

sice nic složitého, ale první série byla fakt dobrá...akorát jak už to u mnohých seriálů bývá, čím víc sérií, tím hoší kvalita... ()

wosho

Průměrné zpracování legendy o Supermanovi. Producenti se pokoušeli o něco co lze popsat jako originalita (mládi muže z oceli je přímo ideální jako seriál pro mladé lidi), ale moc jim to nevyšlo. ()

Sancty

No, nápad predstaviť Supermanove mladé roky nie je zlý. Zo začiatku sa mi to aj pozdávalo. Lenže podobne ako seriál Superman ma to po prvej sezóne prestalo baviť. Mne jednoducho tie príbehy o oceľovom mužovi nesedia. Nuž čo, môj problém. Občas ešte nejaký diel zastihnem, ale hodnotenie sa vzťahuje predovšetkým na prvú sériu. ()

Paity odpad!

Smallville je vcelku trapárna, ale samozřejmě jak jinak, tady na ČSFD.cz je to 73. nejoblíbenější seriál. Prostě svět je přece normální. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal… (více)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse