Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Série(8) / Epizody(176)

Čiban

dobrý seriál o potrhlém,vtipném a schopným doktorem který si dokáže ze všeho udělat srandu. akorát mě mrzí že Ember zemřela :/ (4. SÉRIE 16DÍL) ()

ClapTrap

Cynický doktor v hlavní roli, který si střílí z koho chce a kdy ho to zrovna napadne. Já nevim co psát, prostě bezvadnej seriál! :) ()

Godhaj

,,Hippokratova přísaha? Znám, ale nějak mě nezaujala" Svěží, vtipný a setsakramentsky sympaticky nerudný Dr. House je jedna z nejlepších seriálových postav, co znám. Kromě jeho vynikající role se seriál opírá o atraktivní prostředí nemocnice a hlavně o vynikající studie lidského chování, lží a ideologií. Nejlepší momenty ale skýtá střet racionálně chladného a sarkastického House s lidmi věřící v Boha, politiky, herci, jinými doktory, enviromentalisty, humanisty a mnoha dalšími zajímavými pacienty, kteří se každým dílem mění. ()

Miro_CZ

House a jeho černý humor jsou taky originální. Gregův způsob řešení "neřešitelných" případů je pokaždé velmi zábavný. Kolikrát se přistihnu že ani tolik nesleduju, co danému pacientovi je, ale jen sleduju Houseovo vtípkování na účet všech zúčastněných. Doporučuji každému. ()

Indy21

Miluji sarkastického Gregory House a jeho skvělý vtip a způsob jeho řešení hádanek. Jeden ze seriálů, který se mi navždy vryje do srdce. Po 8.řade končí můj život s Dr.House. :) Díky Hughu. ()

TetherSaw

House má bezchybné a trefné poznámky, úroveň seriálu neupadá a Laurie (z Velké Británie) si roli američana vystřihl na jedničku. ()

departed

House, jakožto celý seriál, je stejně tak zábavný, jako postava House samotná. Laurie se stal ikonickou seriálovou postavou během chvilky a všichni, kteří ho viděli hrát svojí postavu, vědí proč. Jen bylo trošku na škodu, že jak si Laurie v prvních řadách drží svojí arogantní, sarkastickou, sociopatickou postavu na maximum, tak v průběhu dalších sérií už pomalu ustupuje a snaží se být ten hodnější, lidštější, což mu občas úplně nesedne a začíná mírná sebeparodizace, což ovšem neznamená, že u toho přestal hláškovat, ba naopak. Opěvovat House je jednoduché, každý si ho hned zamiluje (ten, kdo ne, tak lže, protože přeci ,,všichni lžou"), ale opěvovat se dají i ostatní postavy, protože i ty byly zahrány solidními herci, kteří se předvedli v tom nejlepším. Občasné přehrávání je samozřejmost, jakožto v každém seriálu, jen ten House opravdu neuklouzne po šlupce ani jednou, nevím jak to Laurie dělá, ale hraje to skutečně tak excelentně, jak to většina lidí chválí. Do hodnocení započítávám i skvělý výběr příjemných skladeb a krásnou seriálovou znělku. Hodnoceno: 8 sérií. ()

Don82 odpad!

Neuvěřitelně protivná a umělá hlavní postava Dr. House naprosto zdecimovala tento, pro mě potenciálně zajímavý seriál. Nemůžu si pomoci, ale vůbec jsem se nenaladil na vlnu jeho "vtípků", nechápu, jak to někdo může považovat za sarkasmus nebo černý humor. Nevydržel jsem ani 5 minut, seriál jsem tedy odepsal...bohužel. ()

eqmatters

Stručně: vlastně dost hloupý seriál (přes snahu scénáristů dodat mu šmrnc), s hromadami klišé, stereotypní; medicínskou složku ignoruju. Jen představa identifikace diváka s rádoby cool arogantním Housem je mi nesnesitelně protivná. ()

frozen1

Doctor House proste arogantný doktor ,ktorý ale takmer vždy príjde na to čo je pacientovi.Vždy mu odpustíte aj keď pacienta skoro zabije lebo vždy to nejak napraví.House je Najlepší serialový doktor.Mať ho za doktora?-To radšej nie :) ()

Petus

Cynický parchant, kterého byste občas nejraději umlátili jeho vlastní holí. Přesto máte toho hnusného zmetka rádi a nepokrytě mu fandíte. Faktem je, že člověk, který má vždycky pravdu (a zatraceně si to užívá), s nepříjemným zvykem říkat lidem sebenepříjemnější pravdu přímo do očí čím bezohledněji tím lépe, by v reálu byl snesitelný poměrně obtíže. Tady si ho ale užívám o to víc. ()

DadysGirl

Co si budem povídat, táhne to cynický House, jinak to nevybočuje z průměru... Dabing Stránského je nadmíru příjemný (v originále neznám). Fajn televizní zábava, když přijdete z práce a chcete u něčeho povečeřet... že bych ale nažhaveně čekala na každej díl, to teda ne... ()

Cajomol

Arogantní, sarkastický, až krutě upřímný. Hugh Laure se ukázal v podobě, ve které jsem ho prostě neznal (ne, neviděl jsem jeho předchozí počiny z let jeho studentských). Výborný seriál z nemocničního prostředí, který dokáže zaujmout opravdu hodně lidí. I když je děj občas jiný, vždycky dojdeme ke konci v 90% tím, že House vyřeší daný případ nebo Wilson. Bohužel to tak v reálném světě není. Seriál je doplněn vhodnou hudbou. Mám pocit, že kdybych tak jako House stíral své nadřízené, asi bych brzy letěl :). Konec seriálu byl strhující a budu vždy vzpomínat na tento seriál s dobrým pocitem, že jsem netrávil čas u obrazovek zbytečně. ()

topi80

Výborný seriál. Dr. House trousí jednu hlášku za druhou, celé osazenstvo se baví nekorektním čmucháním ve vlastním soukromí, problémech a komplexech, a po celou dobu zaznívají kruté obecné pravdy vyplývající z nejen medicínských, ale též značně sarkastických a ironických pokusů na nebohých pacientech. Scénář každého dílu je v podstatě stejný, ale překvapivě to ani trochu nevadí. ()

Kozy9

Dokonalý počin geniálnych hláv. Herecký výkon Laurieho, ale aj iných protagonistov je na neprimerane vysokej úrovni a pôsobí neskutočne reálne a presvedčivo. Prípady pacientov ale aj samotné vzťahy medzi postavami sú bezchybne spracované, dej sa posúva svižne a kvalita jednotlivých dielov si drží vysokú úroveň. House vám ponúkne nie len pobavenie ale aj náhlad do duši ľudí, poskytne vám ironický a značne subjektívny pohľad na reišenie problémov, poučí vás a donúti zamyslieť. Jediný nedostatok spočíva v tom, že neskorších sériách je riešenie prípadov a dokonca aj samotného Housea odstrčené mierne nabok a dej sa sústredí na vzťahy medzi postavami a ich životmi, čím padá celková pointa seriálu z lekárskeho prostredia. Nebyť tomuto nedostatku bolo by to istých 100% no takto sa prikloním k stále dobrým 90%. ()

groz122

Hlavního hrdinu si prostě oblíbí úplně každý! Je zajímavé sledovat, jak se v každém díle seriálu zjevují trhance života inkriminovaného pacienta. House překypuje černým humorem, takže vás i v napínavém okamžiku rozesměje. Na seriálu se mi velice zalíbilo, jak je podrobně přicházeno na nemoc pacienta - někdo chrchlá STEREOTYP, já stejně jako Icona Pop - I Love It! Čert vem fakt, že House svou genialitou prezentuje výborného sázkaře nebo narcistického diagnostika! ()

Axela

Dobrý seriál. Určite neoľutujete, že si ho pozriete. Niektorí nemajú radi Dr.Housa (ako postavu), iní zas nemusia celkovo Hugha Laurieho, ale mne osobne sa páčil. Hral to dobre a myslím si, že seriálu len prospel. Mal dobré hlášky a "Everybody lies" je veľmi trefné. Niektoré dieli boli už trochu stereotipné a to je dôvod, prečo som dala 4*. ()

BruceW

Zával nejrůznějších lékařských seriálů počatý již hluboko v 90. letech jako by stále nebral konce, ale Dr. House pro mě z této dlouhé řady vystupuje nejvíce. Originalita samotářského a věčně vzteklého doktora řešícího ty nejzajímavější hádanky z celého lékařského prostředí samozřejmě postupem času upadla, ale Gregory House se stal v podání skvělého Hugh Laurieho ikonou. Po počátečních kotrmelcích našel seriál i delší dějovou linku, která umožnila unikátní lékařské praxi přežít celých 8 sérií, což je bezpochyby skvělý výkon, zvláště když vzpomeneme, co všechno se za tu dobu odehrálo ať už v seriálu či během stávek scénáristů. Podobný seriál však nakonec může vykrvácet především na jediné věci - paradoxně právě na tom, že nenalezne svůj konec. Tým kolem Dr. House nakonec toto nebezpečí pochopil, a tak došlo k sice nijak velkolepému, ale přeci jen cennému zakončení jedné velké televizní éry. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf