Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Série(8) / Epizody(176)

vodkasesemte

nemá chybu a víte proč? protože je na nej spoleh! protože ta vytoužená koupel emocí z jeho jednou na oko mokrých očí se nakonec stejně nekoná! protože se blíží absolutnu, které představuje zkušenost a on takový prostě je; filmová ikona živých idolu, před kterými se je nutno sklonit, anebo lépe je strpět než přijde House! bezcitný a neosobní dokturek, kterej vám pofouká každou bolístku zpusobenou tím ohleduplným světem kolem! ()

lobo87

Dr. House v podaní Hugha Laurieho je možno najlepšie vymyslenou postavou v histórii televízie. Vďaka jeho charizme si ho neskutočne obľúbite, napriek tomu, že je to fakt hajzel. Tvorcovia sa snažili neustále oživovať seriál novými postavami v úlohách Houseovho tímu, čo kvitujem. Napriek tomu, že každá časť išla podľa vopred stanoveného konceptu (záhadná choroba-niekoľko chybných diagnóz-náhle osvietenie génia), seriál nezačal nudiť. Je to aj vďaka tomu, že na pozadí lekárskych záhad sa rozvíjali zaujímavé ľudské osudy a príbehy. Ďakujem tvorcom za jeden z najlepších seriálov, aké som kedy videl... 95% ()

Dr.Bishop

Toho člověka nemůžete nemilovat....zajímavé případy, zajímavé vedlejší postavy a hlavně Houseův drtivý černý humor dělá z tohoto seriálu dost lákavé sousto. Když už si myslíte, že ho znáte, zase vás něčím překvapí. House je singularita v lidské podobě :) A ty jeho rozhovory s Wilsonem, to dokázalo doslova nakopnout prdel :) 85% ()

DaliborekD

Když se poprvé na televizních obrazovkách objevil Gregory House, působil jako zjevení. Vynalézavá Singerova režie, která dodala nezaměnitelný styl, kterého se seriál držel a který najednou všichni chtěli napodobit, postava House, vyvozená ze Sherlocka Holmese, který jako cynický asociální parchant řeší neřešitelné případy, byla natolik výrazná, dobře napsaná a zahraná, že se stala vzorem, podle kterého se vystavěli desítky jiných seriálů. Hugh Laurie, původně komediální herec, tvořící v prostředí okolo Atkinsona a Frye, začal sbírat dramatická ocenění jako na běžícím pásu a zapsal se nesmazatelně do televizní historie. Když se původní, vždycky stejná, kostra případu po pár sezónách okoukala, přicházeli scénáristé vždycky s něčím, jak udržet diváka natěšeného na další díl, jako třeba zavření House do blázince/věznice/vztahu. Pozoruhodné je, že vždycky, když odešel někdo z Houseova diagnostického týmu pryč, byl nahrazen někým minimálně stejně zajímavým a ti, co zůstali až do konce (Epps, Spencer, Leonard) jsou učebnicovou ukázkou toho, jak by se měla seriálová postava vyvíjet, aniž by to bylo samoúčelné, nebo nahodilé. Seriál vychoval režiséry s nezaměnitelným rukopisem jako například Yaitanes nebo Clarkson, kteří dneska patří mezi špičky televizní tvorby. Nebál se přicházet s kontroverzními tématy a podával je bez servítek. A když už to všechno skončilo,skončilo to podle mě nejlepší sezónou, která je vedle té první dospělejší (z hlediska kvalit, ne myšlenek) po všech směrech. Už dnes, pár let po konci seriálu, se nebojím říct, že se jedná o instantní klasiku. ()

pida123

Hugh Laurie podal Gregoryho House úžasně. Ta jeho osobnost mě totálně dostala. Sprostej, cynickej, sobeckej, drzej narkoman a génius, co je vlastně v jádru duše romantik, milující člověk co trpí...a vše to nakonec působí tak, že je to strašně sexy chlap. A ta doktorská omáčka kolem...stejně tomu normální člověk nerozumí :) ()

Meow86

„Není to tak zlé, ale pokud to nezačneme léčit, budete o víkendu mrtvá." Bože, to je zmetek! Čím víc prudí, tím víc ho žeru. Geniální felčar, kterému jsou pacienti úplně u prdele. Arogantní sobec, egoista a hulvát s božským černým humorem, kterému nelze odolat. Kulhající neoholený drzý hovado a stejně se zamiluješ. „Lež - zlé, ale na stupnici daleko za vraždou." ()

gefr

I když Hugh Laurie natočil a ještě natočí spoustu filmů, navždy zůstane označen jako Dr. House. Geniálně napsaná životní role, kde Hugh vyniká v každé epizodě. 177 dílů a ani jeden mě nezklamal, to se tak často nestává. ()

Fanda.Boukal

Toto je jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Hugh Laurie jako sarkastický, protivný, otravný, kulhající, drzí a namyšlený medik?..... Výtečné! Tuto postavu sem si ihned zamiloval a ještě velmi dlouho budu vzpomínat na jeho jedovaté poznámky a životní moudra. House je prostě „doktor", který dovede neuvěřitelně pobavit ale občas vás donutí se i zamyslet nad životem." Everobody lies." ()

Oxyk

Seriál plný sarkazmu a skvělého humoru. House je prostě frajer, ty jeho skvělé narážky a žerty mě nikdy neomrzí. Do dnes na ně vzpomínám! 5/5 ()

AndrewNewman

Sherlock Holmes v nemocnici...Dr. House je jedným z najlepších seriálov z prostredia nemocnice a že práve toto prostredie v rámci seriálovej tvorby príliš nevyhľadávam. Houseovi ale nešlo odolať, hlavne vďaka charizme a talentu Hugha Laurieho. Postupne sa však človek namotá aj na celý jeho tím, o čo horšie to potom majú postavy, ktoré ich akoby nahradili. Celkový pocit vysokej kvality však pretrval až do konca. ()

Eire

Dobre pre studentov mediciny, koli specifickemu slovniku, samozrejme myslim americku anglictinu, ta britska je ina... Z odborneho hladiska su Casualistiky dooost prekombinovane az absurdne... Na 5* to je pre pacientov, ktori tak trocha siiipia co sa to asi v spitaly deje. :-D ()

wallax

Spraviť seriál o na jednej strane arogantnom, zdanlivo bezcitnom, chrapúnskom, povýšeneckom hajzlovi a na strane druhej geniálnom, takmer neomylnom lekárovi, ktorý neuznáva autority, ponižuje všetkých naokolo, javí všetky príznaky sociopata a osoby s božským syndrómom no, ktorého všeobecné i špecializované medicínske vedomosti predčí snáď len jeho závislosť na liekoch proti neznesiteľnej bolesti, ktorú denne zažíva bol veľký hazard, odvaha a krok do neznáma. No bola to trefa do čierneho, brilantný krok, ktorý vyšiel dokonale. Jeho osoba je ako spojenie Sherlocka Holmesa a Stephena Hawkinga, dokonalej osoby v tele, ktoré by nedokázalo prežiť samé v spoločnosti pokiaľ by ho spoločnosť neakceptovala takého aký je. House je čurák a dáva to všetkým pocítiť a všetci sú pre neho idioti, ale je to geniálny čurák a svojím spôsobom je dôležitý. Spoločnosť (občas) potrebuje geniálnych aj keď arogantných hajzlov. ()

TooSugary

Nevyměnili v polovině seriálu režiséra? Buď jsou na striptýzu nebo furt souložej, jako bych se dívala na Hru o Trůny bleeee :D. ()

blazma

Drzý doktor co řekne to první co si myslí a vůbec mu nevadí jaké to může mít důsledky, protože je zkrátka široko daleko nejlepší. Nejsem žádný doktor, takže nemůžu hodnotit jak moc věrohodné jednotlivé případy jsou, jenže koho to zajímá. Zní to zajímavě, herci jsou věrohodní, vtipy jsou trefné a k popukání a je to zábava. Bohužel pro mě je to ten typ seriálu kde se celkově nic moc neděje. každý díl máte jen jinačí příběh a nějak mi nešlo postřehnout hlubší příběh ostatních charakterů. ()

Kanee

Dr. House má všechno, co by měla mít každá postava v seriálu, na který bych ze srdce chtěl koukat. Je to humorista, je vzdělaný, je to mrzák ale fyzičku má dobrou. Nelze než tento seriál skouknout celý a litovat že již nevyjdou další díly nebo že neskončil jinak. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf