Lovci duchů

• USA Supernatural (více)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Režie:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (více)

Předloha:

John Shiban (kniha)

Série(15) / Epizody(327)

SoolenJV

1. série: Akta X jen s důrazem na horor. Koncept "monster of the week" je na ke konci série rozrušován, tvůrci už si začínají být jistí sami sebou, dovedou si více hrát - viz několik odkazů pro hororové fanoušky (15. díl - pocta hixploatation filmům a také původnímu Texas Chain Saw Massacru), do příběhu zapojují klipové sekvence (opening recap v 21. dílu), s tím jde ruku v ruce skvěle vybraný soundtrack. Dean a Sam - ti také potřebovali dost času na to, aby se z nich stali hrdinové nejen sympatičtí, ale také zajímaví. Pochvalu si zaslouží také "chladná kamera" kamera a celková "pozimnost" obrazu. SUPERNATURAL se chvályhodně nebojí krve, zajímavě pracuje s napětím i zvraty. Ta jedna hvězda dolů je za problematickou první polovinu série, která se nedostane nad tři body z pěti. Uvidíme, co série č. 2. ()

Pilgrimka

Šprýmaři jedni. Sice to není dílo boží, ale něco na tom je. Lovci mají dobrý vkus na hudbu, sem tam hodí nějakou tu vtipnou hlášku, ale taky tu, která má asi působit vtipně, ale já si spíš řeknu "takjo". NICMÉNĚ, to nemění nic na tom, že mě to docela i chytlo a jsem ve čtvrtce druhé série, tak uvidíme kam to povede. Prej, že to má osm sérii, no nevím nevím, jestli mě lovci dokážou tak dlouho bavit a překvapovat. zážitek při sledování : Jednou mi takhle při jednom díle začala blikat lampička. ()

phoebe.h2

Supernatural je jeden z prvních seriálů, které jsem začala pravidelně sledovat. Nejlepší jsou první tři řady, o tom žádná, ale ani linie s anděly a apokalypsou za nimi nezaostávala. Největším kiksem seriálu byla řada šestá a sedmá, která SPN málem přivedla do hrobu. U nynější osmé řady jde vidět posun k lepšímu, ale již to není ten starý dobrý SPN a tento pokus zůstal tak na půli cesty. Ale již kvůli oblíbeným postavám a některým velmi povedeným dílům si seriál zaslouží dokoukat dokonce. Pokud máte rádi nadpřirozeno, staré rockové vypalovačky, rodinná témata a Chevrolet Impalu, tak je to seriál pro vás. ()

NiWi

Nejlepší duchařský seriál ever. Fešák Jensen Ackles ve své nejlepší roli toho drsnějšího, radikálnějšího a víc vtipkujícího bratra. Jeho humor nikdy neomrzí. Záhady dobře vytvořené, založené na skutečných podkladech či mýtech. Prostě paráda. ()

okkac

Season 1: 80% Zatím ještě samostatné episody, ale monstra jsou různorodá a v každé episodě je nějaký klasický rockový flák. Season 2: 80% Season 3: 80% Season 4: 90% S nástupen Castiela a existence andělů to teprve dostává ty správné grády a vše směřuje k Luciferovi. Season 5: 95% Lucifer je venku a s ním i plno jiných potvor, jako 4 jezdci Apokalypsy, kde rozhodně Smrt je velmi stylová. Závěr ukončující linii prvních 5 sérií však mohl být velkolepější. Season 6: 80% Takový menší restart. Už se tu moc nesleduje hlavní linka a díly jsou samostatnější, kromě teda toho, že Sam tak nějak, co se vrátil, postrádá duši. Jediný záporák je tu Crowley, který pomalu rozjíždí svůj plán zahrnující i Castiela. Season 7: 85% Cose otevřel Očistec ve finále předchozí řady, tak se zněj podařilo dostat novým nebezoečným příšerám Leviathanům, což jsou zřejmě nejtužší protivníci. Zabít je velmi těžké, jelikož se dokážou poskládat zpátky a navíc dokázali ovládnout se dostat na mocná a vlivná místa a plánující si udělat z lidstva chutnou svačinku. Povedená sezóna. Season 8: 95% Tak osmá série se náramně povedla. Zápletka s Leviathany se už vyřešila a na post záporáka nastupuje starý známý Crowley a už to vypadá na směřování k velkému finále s objevením tabulkem s Božím slvoem ohledně Andělů, Démonů a Levithanů. Plus velmi dobré komediální díly ve stylu Looney Tunes, nebo, když se podíváme na LARP. A ten závěr. " The Angels Are Falling!!". Teším se na další sezónu. Season 9: 75% Už se nám to začíná trochu ohrávat. Člověk se těšil, co bude s anděly na Zemi a tohle se rešilo jen pár epizod. Zbytek už je spíše výplň, která osmé sérii už nestačí. Doufám, že desátá série už bude poslední a tvůrci přijdou se zajímavým koncem. Season 10: 55% Sestup a natahování pokračuje. Řada dost o ničem. Možná se najde pár uskopojivých dílů, ale jinak nuda. Celou dobu se řeší Kainovo znamení a chybí nějaký záporák. 11. řada bude a cliffhangerový konec na ni celkem vnadí, ale očekávání jsou už mízká. Přesto budu pokračovat ve sledování. Právě touto řadou Supernatural předběhl početm shlédnutých epizod Stargate SG-1. Tak congrats. Season 11: 05% Tak konečně dorazil bůh :-) Season 12: 75% A je zpátky i původní Lucifer. Season 13: 75% Zvrat s Nephilimem, kdy se přidá na dobrou stranu zajímavý a archanděl Gabriel jako záporák z jiné dimenze. Season 14: 80% Gabriel, Lucifer vyřízeni asi na dobro a nakonec ej tu opět i bůh, pardon Chuck, který se vyvrbí jako pěkný kokot a patrně záporák na finální sezónu. ()

wendelin9

Zabíjení démonů a jiných příšer je jedna věc, neuvěřitelně sympatičtí bráchové a hlavně Deanův humor je věc druhá. Nečekala jsem to, ale tento seriál je fajn. Hodně silné 3*. ()

Prometheus69

od 5 série... Čím dál tím horší a horší a horší... předtím to bylo jen horší! :D A to nás ještě čekají 2 série.. Já se snad obětuji.... V první nejspíš zařve Baloňák... škoda, ho... dopředu a pak půjde i Krawli ... další má nejoblíbenější postava... no snad někde hned ze začátku té 11 série, zakroutí konečně krkem té amatérské sůvě... co přehrává takovým způsobem že kašpárek v mateřské školce jí nesahá ani po kotníky! Totálně zabila celou 10 sérii... tedy nejen ona a přepište už konečně ten popis... který už 08 SERII není dávno AKTUÁLNÍ! PS: Nevim proč vlastně Demonitizovali Deana když si z tím ve finále nevěděli rady co s tím jako dál budou dělat? Tu katavskou kravinu z tím Kainovím znamením... si vážně už mohli odpustit. Jako že jsme si toho asi už tak dostatečně neužily v 9 serii.... Vytřískat co ještě jde, nudaaaa!!! Úplně zabitý děj.. Jedinný co by tak stálo za zmínku byl Klan Kiborgů... což ale, taky tvůrci totálně ve finále dost posrali... Mohli toho kluka prostě nechat žít. Ale to ne... to by pak nebyl spravne Supernatural... kdy v každé sérii někdo musí mučednicky nesmyslně zemřít. Absolutně nechápu jak se po tomhle 10S fiasku tvůrci dobřečkovali k 11 sériii...? Když už není skoro koho zabíjet. Ta Mytologická stránka taky začíná dost slušně pokulhávat... tedy jestli je vrcholem všeho ta kouzelná kniha. To k čemu ta celá šaškárna ze znamením směřovala.. Doufám že tu zrzavou Krůtu zabijou aspoň ze začatku aby mi aspoň trochu vylepšili náladu. :) ()

Laerry

S každou sérií lepší a lepší. S propracovanější (vlastní!) mytologií a propojenější dějovou linkou. Ta tam jsou časy, kdy epizodní díly vykrádaly zaprášené klasické hororové příběhy. Hoši si jdou vlastní pekelnou cestou, která je zatraceně zábavná. I když někteří nadávají na protahování (pátá řada nabízela skvělé ukončení seriálu na svém vrcholu), já jsem v koutku duše ráda, že bratři Winchesterovi tu budou i sedmou sezónu, jelikož by se mi s nima jen těžko loučilo. Navíc podobný seriál na tak slibné úrovni tu není a přijít o něj by byl veliká škoda. Shrnuto: Horor+černý humor+komedie/parodie+slash horor... a hlavně homoerotický subtext!! :-D Slash is great! ()

miguel_111

Veľmi sympatická dvojica hlavných protagonistov Sam (Jared Padalecki) a Dean (Jensen Ackles) bojujúca proti rôznym démonom, duchom a rôznym nadprirodzeným veciam. Tento mystery serial ma nasprosto dostal a je len málo seriálov s podobnou problematikou, ktoré sú tak kvalitné. Pre mňa 80% ()

lucieK

Tak tohle je hororrová bomba. Každej díl je nečím zajímavej, jinej, strašidelnej a napínavej. Navíc jsem nadmíru spokojená s výběrem herců, Sam a Dean jsou holt kluci k nakousnutí.Je to perlička mezi hororovou tvorbou, kterou já mam strašně ráda. ()

BS

Vcelku zajímavý námět je v některých epizodách utopen naprosto stupidním příběhem lovu toho či onoho ducha, některé epizody naproti tomu dosahují vysokých kvalit, najdou se i takové ty výroční/novoroční/speciální atd. epizody, které se nebojí, ne lovit duchy, ale dělat si srandu ze sebe sama, to cením! V tom marastu co pro nás prima (velké pé není na místě) chystá je to opravdu vyčnívající dílo u kterého se příjemně tráví chladné nedělní večery. ()

neoBlast

[První čtyři série] Supernatural je seriál s asi největší přeměnou za běhu. V prvních sériích jsou karty rozdány jasně, až "odpadlíkovským stylem": malé ospalé americké městečko --> blondýna/bruneta v ohrožení života nadpřirozenými silami --> bratři jí zachrání. Ale právě postupně nenásilný příklon k velké dějové linii je to co dělá Lovce unikátní. Dean a Sam se časem již jen někde zbytečně nezastaví, ale rozvedou osudovou zápletku k divákově extázi. Přesto mám ale snad nejradši díly co jsou od počátku jednou velkou parodií (např. když kluci honí příšeru co se mění za upíra, vlkodlaka i mumii a celý díl je černobílý, nebo když vyšetřují v kulisách právě natáčeného teen hororu). A velká škoda je, že spoustu narážek a pošťouchnutí pozorného kulturyznalého člověka nepoberu. První čtyři sezóny 75 % [Pátá série] Lovci duchů je seriál, který se musí líbit každému opravdovému fanouškovi žánrových filmů a vlastně i celé současné popkultury. Tahle duchařina je každopádně nejuvědomělejší věc co se dneska prohání po seriálových obrazovkách a pálí vtipy a přepálenými díly do diváků jako by se nechumelilo (v této sezóně jistě vede nezapomenutelná "televizní" a také LARP epizoda). Jo a přitom se stíhá řešit osudovost, apokalypsa, život, smrt a tak vůbec... Pátá sezóna 85 % [Šestá série] Všechno při starém, snad jenom v této sezóně přibylo více tematických epizod jejichž výčtem bych (opět) vyzradil tajemství a překvapení, která přinášejí. Pokud se v současné době, otráven téměř všemi seriály, na jeden jediný těším, tak je to právě Supernatural. Šestá sezóna 80 % [Sedmá série] Sedmička měla u mě nejvyšší faktor projetí hlavu bez myšlení. Hodně výplňových dílů, ale zato zase hodně emocionální epizody v prostředku, kde se "rozloučíme" s důležitou postavou. Za nejlepší vtípek považuji použití ne nepodobné hudby k Reznorovu eposu z The Social Network v epizodě parodující Muže, kteří nenávidí ženy. Sedmá sezóna 65 % ()

alyssa18

Hodnocení po 5 sériích: První série mě naprosto dostala. Supernatural mi každý dílem o novém démonovi nebo duchovi připomínali Čarodějky v mužské verzi s tátovým deníkem místo Knihy stínů, a proto jsem si to nemohla nechat ujít. Hlavní zápletka se řešila pomaloučku, polehoučku. Krásně jsem se bála a krásně jsem se taky nasmála, což ale díky Deanovi ostatně vydrželo do teď (ten je prostě k zulíbání - jeho hlášky a ksichtíky nemají chybu). Druhá a třetí série už mě až tak neohromily, ale děj se začal rozvíjet a vztahy se začaly prohlubovat. Konec třetí série byl famózní a ještě famóznější byla pak série čtvrtá. Sam i Dean se hodně změnili a změnil se i jejich vztah, což dodalo seriálu šťávu, kterou začínal trošku ztrácet. Nakopnula ho i přítomnost anděla Castiela (btw, chemie mezi ním a Deanem byla super). Pátá série s Luciferem v hlavní roli byla skvělá. Kluci ukázali, že už to vlastně nejsou žádní kluci, ale pořádní chlapi, a zakončili to fakt s noblesou. Z šesté série jsem viděla zatím jen první díl a je to teda obrovský sešup dolů. Jak skvělé bylo finále páté série, tak strašný byl začátek šesté. Kluci se navzájem strašně oddálili a odcizili... asi to nějaký čas potrvá, než se k tomu vrátím. ()

Zek

Jediný seriál, na který jsem se díval dlouhých patnáct let, tak musel taky jednoho dne skončit. I když si osobně myslím, že měl být seriál ukončen už tak po páté sérii, kdy byl opravdu na úplné špičce kvality a dokázal mě pohltit dost kvalitním příběhem a zvraty. Od šesté série už byla vidět pokulhávání v příběhu a i už mě nedokázalo nic moc překvapit. Jako že jedno zlo se na konci série zničí a druhé se tím pádem dostane napovrch. Tak i v těch deseti sériích jsou dost dobré chvilky u kterých se člověk dost zasmál, ale i se zapotil a čekal co se vlastně bude dít dál. U posledního dílu jsem čekal na návrat všech důležitých postav, které v seriálu vystupovali, což se nestalo a to je velká škoda, ale i tak si seriál určitě zaslouží plný čtyři hvězdy. ()

Moviemaker

Skvely neokoukany namet ktery se zalibi, an vic jestli je polozen do hluboke noci tak vam beha mraz po zadech. Ja jsem se opravdu bal a byl jsem furt v napeti uz se tesim na druhou serii ()

sahe

Tak docela to jde... čekala jsem nějakou strašnou blbost, "lovci duchů" copa to asi bude, jsem si říkala... a ono se na to vcelku dá koukat :-) ()

Antek

Zatímco u ostatních seriálů (s čestnou vyjímkou LOSTu) lze sledovat sestupnou tendenci v kvalitě (Prison Break buď zářným příkladem poklesu až do samotného bahna), u Supernatural je tomu přesně naopak. Zatímco první série se zmítala v neustálém omílání jednoho a téhož schématu: "bratři přijdou do města -- objeví monstrum a dají mu na frak", jež navíc neoplývalo nijak zvlášť chytrým scénářem ("teen" zde opravdu přijde vhod) -- druhá série už se nebála trochu experimentovat a přinesla jak vynikající epizody (zejména "Heart" byla ukázkou skvělé scénaristické gradace), tak především hlavní dějovou kostru, která postupně (už tak trochu načnuta v sérii první) nabírala na gramáži. A pak už to šlo jako másle. Výborná třetí série, v níž se Supernatural rozrostl do samostatně fungujícího světa zalidněného lovci, agenty, démony (a kteří na sebe v průběhu dějové linky narážely čím dál víc), již byla opravdovou seriálovou lahůdkou. A pak přišla série čtvrtá a začalo se hrát na apokalypsu. Dějova kostra nasákla cigaretovým kouřem Constantineova pláště (Hellblazerova, chcete-li) -- ke slovu přišli andělé, kteří byli tak trochu svině -- a osud rozdal svoje karty. Mikrosvět se naplno rozvinul a Winchesterovi se ocitli ve hře o vlastní duše. A nakonec přijde i sám ... Pátá sezóna je za dveřmi a její vstup bude v pravdě grandiózní. PS: Padalecki a Ackles jsou borci. 1. série: 3/5 2. série: 4/5 3.série: 5/5 4. série: 4/5 ()

zdenny

Tento seriál se líbil mé ženě, která viděla všechny epizody. Mě to moc nechytlo a skončil jsem asi u třetí. I když se mělo jednat o můj oblíbený mystery žánr, spíš mi připadalo, že tažnou silou je dvojice atraktivních mladíků. To mi k dobrému hodnocení nestačí. ()

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu