Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Série(8) / Epizody(176)

femur

I když se občas zamotám do děje, je úctyhodné jak dlouho scénáristé dokázali vymýšlet trefné a opravdu vtipné sarkastické hlášky House. Většina lidí sice nemůže pochytit a pochopit všechny ty lékařské termíny, ale už jenom upřímnost hlavní postavy vás odbourá. ()

Marvel-Sk

Celkom dlho som sa vyhýbal tomuto seriálu, nechápal, ako môžu ostatní pozerať medicínsky seriál, no jedného dňa som si to zapol aj ja – a ľutujem, že som tak neurobil skôr. Sarkazmus, ktorým hlavná postava len srší. Hugh Laurie - herec, ktorého bude väčšina divákov poznať len pod menom svojej postavy. ()

Whyte

Herecká excelentnost, scénář plný jedovatého sarkasmu a bezesporu celkově nejvíce inteligentní a sofistikovaný doktorský seriál současnosti! Nelze nemilovat i v případě, že je toto tvrzení podložené viděním necelé řady a tak možná neobjektivně dávám 100% a jdu si dát Red bull, ať tu noc a možná ještě další dvě ve společnosti doktorů a dezinfekce překonám! //(1.série_99%)// ()

radek.896

Hugh Laurie fakt válí jeho černým humorem. Role mu výborně sedla. Většinu dílů jsem viděl na tv nova v češtině. Od 5. řady jsem se koukal v originále a bylo to mnohem lepší. Jako top řadu vyzdvihnu šestou, protože scénky na psych. léčebně byli neuvěřitelné! Ještě musím dokouknout poslední 8. řadu, ale dost pochybuji, že by byli lepší než top šestka. Nezapomenutelné postavy jsou zajistě ředitelka Cuddyová a ,,devítka''. ()

2K12Kub

Tento seriál má jedinou chybu - při jeho sledování na sobě začínám pozorovat příznaky cizokrajných chorob. P.S. Ano, jsem hypochondr ;) ()

Majulenkaa

Ano díky Houseovi jsem objevila svovu úchylku na britské herce a hlavně na lékařské seriály. Tenhle seriál jsem si zamilovala po první zhlédnuté epizodě a vydržela jsem s ním až do konce, při kterém mi nejedna slza ukápla. ()

Profík

Je to moc pěkné, ale malilinko se to přeci jen okouká. Ještěže se trochu mění postavy okolo House a občas je tam dobrý vedlejší nápad, než jen detektivní pátrámní po nemoci. Pro mě je dokonce nejlepší díl, kde je hlavní postavou doktorka Cuddyová, která prakticky nesleze z obrazovky, když dojednává smlouvu s pojišťovnou a "válčí" se správní radou nemocnice. Výborný Laurie, ale i ostatní z jeho týmu a hlavně za ně 95%. ()

Milabusek

Tenhle seriál je jeden z mích nejoblíbenějších nejdříve jsem na něj koukal jenom na pár dílu na nově ale teď mi to nedalo a ztáhnul jsem si všech osm serirí a koukám na to od začátku a opravdu si to pořádně uživám a halvně ty Housovy hlášky mně pokáždé rozsekají . Ani se nedivím že Hugh Lauri ( představitel Dr. House) dostal tři ceny emy a pak ještě něco teď si nevzpomínám. No ale kdo má čí nemá rád prostředí nemocni tak si tenhle seriál oblíbý hodně rychle a to nejen kvůli těm hláškám dr. House ale taky kvůli obsazení herců a scénaři no prostě kvůli všemu. No poslední co bych chtěl ještě dodat že kdo tenhle seriál nezná tak ať si okamžitě stáhne a okamžitě pustí . ()

Hansk75

Ne, nemám rád seriály ani filmy z lékařského prostředí. Takže např. Nemocnice Chicago Hope nebo Pohotovost u mě nikdy nedostaly šanci, ale House musí mít rád snad každý. ()

BranuliQ

Seriál ako má byť. Emočne je to naj seriál a to z toho dôvodu, že ma dokáže rozosmiať ale zároveň aj rozrevať, čo sa mnohým seriálom nedarí. Klobúk dole. ()

TONYNKO

1.séria: Super seriál na odpočinok, postavu Housa si proste musíte zamilovať, jendotlivé prípady sú zaujimavé a príbeh Housa taktiež. Jemu proste nejde nefandiť aj cez to že je taký aký je ( vlastne práve preto ho tak zbožnujeme ). 8/10 ()

zanony

Ultimátna realita. Takto by sa dalo popísať dvoma slovami jedno z najrealistickejších diel kinematografie. Doktor čo stratil všetko a získal oveľa viac. Vlastne nie. Bežne sa vo filmoch, seriáloch, či knihách opakuje rutina človeka čo veľa stratil, ale urobilo ho to silnejším, lepším a pozitívnejším. Toto však nie je tento prípad. Gregory House síce stratil skoro všetko na čom mu záležalo, ale nedonútilo ho to vážiť si viacej toho čo mu ostalo. Nie. Zatrpkol a všetko dobré čo mu ešte v živote ostalo sám zničil, či odohnal. Seriál, ktorý so sebou nesie drsnú pravdu. Everybody dies and doctors can't change it. Seriál, ktorý dojme, ale nie preafektovanými scénami, kde bežný človek zachráni situáciu v poslednej sekunde, ale krutým, skutočným životom, kde každá chyba nesie následok, často smrť. Ale aj v takejto situácii dokáže hlavná postava rozosmiať svojím bláznovstvom, či záľubou v sarkazme. ()

Jinpachi

Grázlík, jakému není rovno. Hajzlík, jaký se jen tak nevidí, což mě trochu vadilo, protože od toho jsem byl na světě já. Inteligentní, charismatický, nebojme se to přiznat, arogantní a svéhlavý doktůrek, který dokáže rozplakat jako cibule, rozesmát jako Laurel a Hardy a člověka svými osudy nenechá ani dodechnout. Je to skutečně strhující, scénář je vypilovaný, až se to zdá neuvěřitelné, dialogy sedí, atmosféra by se dala krájet a prostředí je realistické, nebo se tak snaží být, až je téměř uvěřitelné. Kombinace všech druhů pestrých barev dodávají tomuto seriálu šmrnc palety van Gogha a přinutí diváka jen sedět a sledovat tu strhující podívanou s otevřenými ústy, odkud se jen posléze táhne slina dlouhá jako týden před výplatou v dělnické firmě. ()

Sandai

Lékařské prostředí, exotické případy, krásné doktorky, boj o lidský život, vztahy, emoce. Do toho všeho je je zasazena hlavní role cynického, manipulativního a sarkastického lékaře, který je i přes to kladným hrdinou. No, všichni lžou. ()

Saintmalins

Seriál je postavený na jednom hereckém talentu. Hugh Laurie předvedl něco, co nedokáže jenom tak někdo. Vytvořil postavu tak sarkastickou a urážlivou, že si ji okamžitě oblíbil (skoro) úplně každý. Tak výraznou postavou mi připomíná Johnnyho Deppa v jakémkoli filmu, který kdy natočil (hlavně Jack Sparrow... ehm... Kapitán Jack Sparrow). Ale kolikrát jste viděli Johnnyho zahrát něco úplně opačného? Já myslím, že hercem dělá herce to, kolik ODLIŠNÝCH rolí zahraje a ne, jak dobře. Na druhou stranu, když zvládne obojí, tak jenom úklona a couvat. ()

Akatinka

Na Dr. Houseovi ráda dokládám, co úplně nesnáším na seriálech! První tři řady byly úžasný, arogantní génius, co kašle na pravidla. Fajnm to mě nikdy nezklame. Pak ale přišel typickej seriálovej kolabs a polovina hlavních postav se stala typicky vedlejšími a nahradili je postavy úplně jiné. Z arogantního génia se stal závislák a zločinec! Charaktery některých postav se změnily úplně nepřirozeným způsobem, jen aby tam ty postavy zůstaly. Nevím, jestli mají kdy scénáristé pocit, že už seriál není, co má být, tak ho mají zakončit a ne ho překopat tak, že už je to o něčem absolutně jiném než na začátku ! To je to, co mě přimělo, dát seriálu jen dvě hvězdičky. Kdyby seriál začal v tom rázu v jakém skončil, tak bych se na to nikdy nezačala koukat! ()

claudi77

Dr. House je jeden z najlepších seriálov akých som kedy videla. Hlavný hrdina je uštipačný,arogantný, ale presto neuveriteľne múdry a rozumný bez ktorého by to proste nebolo ono. Dr. House,v podaní Hugha Laurieho,prináša do seriálu naozajstný humor,napätie, logické riešenia a vynikajúce stery ktoré si v iných seriáloch snáď ani nebudete môcť pozrieť. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf