Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Série(8) / Epizody(176)

zahadum

Mix Sherlocka Holmesa a Dr.Štrosmajera a vzniká niekto ako Dr.House, doktor ktorého diagnostické schopnosti sú ako dedukcia u Holmesa....jeho životné múdra a povrchný prístup ku všetkému z neho robia na prvý pohľad cynika a mizantropa ale nie je nič viacej vzdialené od pravdy....Dr.House je jediný a prvý človek z nemocnice ktorý spraví aj zázrak len aby pacient prežil...muž ktorý povie,že je mu fuk kedy a ako zomriete..spraví ale všetko preto aby to bolo dôstojné, bezbolestné a nie tak skoro...muž ktorému vidíte v tvári,že plače vo svojom vnútri. ()

Saur.us

Trochu jiný seriál z nemocničního prostředí se skvělým H. Lauriem, jeho černým humorem, cynismem a peprnými hláškami v roli hraničíci s antihrdinou. I přes všechny klady je to ale prostě jen neustále se opakující šablona podle vzorce - neznámá nemoc - pár chybných pokusů - vedlejší pacient - podezření na rakovinu - vloupačka do domu - vyvrácení rakoviny - vedlejší paciet - nedůležitá událost jako vodítko k řešeí nákazy - vyléčení - konec. A do toho nosný děj řešící Gregovu nohu, Gregovu závislost na prášcích, Gregovi spolupracovníky a to proč je Greg taková osina v zadku. Nebýt Grega, po několika sériích by už seriál němel co nabídnout. ()

kowalski

Tak jsem to dal komplet. Má to slabší série nebo epizody ale jako celek je to parádní dílo včetně perfektního finále. ()

Wolfsmadchen

Fascinace zázraky lékařské vědy, zhnusení u naturalisticky popisovaných nemocí,  strach o pacienty i mé  dojimáni nad romanticko dramatickou linií Cuddyová & House. Je v tom všechno. Včetně životního moudra, že sám nic nezmůže ani genius typu Dr. House. Je důležité mít tým! Můj top seriál pro ozvlášťnění všedních dnů. ()

F.I.L

Odjakživa, nebo alespoň od chvíle, kdy byla moje ústa schopna dát dohromady smysluplnou větu, jsem miloval krajíc chleba, namazaný hrubou vrstvou ironie a sarkasmu...(na svých přátelích nic takového už praktikovat nemohu). Není se pak čemu divit, když je pro mne to, co v tomto seriálu předvádí Hug Laurie, jako "pohlazení" po duši. Zápletka každého dílu je sice dopředu známá ( Pacient se nakazí neznámou nemocí, která je odhalena až k samému závěru a jejíž pravděpodobnost výskytu je více než mizivá.), i tak ale dokáže zaujmout. To by ovšem k mým pěti v hodnocení nestačilo. To co tento seriál posouvá z moře průměru snad až někam za ústí řeky, je způsob, jakým dokáže dr. House glosovat situaci humorem ostrým jako břitva, promíchaný s neskutečnou arogancí a cynismem vynikajicího doktora, nemluvě o hereckém výkonu a světe div se, i kvalitnímu dabingu. Dr. House je vlastně přesně takový, jakým by byl každý z nás bez své malé, společenské šibenice A to je přece vzrušující... ()

Judas

Současné, brilantní, vtipné a nejlepší. Tak tato slova se spojují v tomto seriálu, který v současné době nemá konkurenci. Hugh Laurie působí jako House, MD. rozený a naprosto přirozený, ostatní herci také předvádí skvělé výkony, které jsou v mnohých seriálech vystavěné pouze na jednom či dvou hercích, zde ale všichni předvádějí seriálové herectví vysoko nad průměrem. A co se týče nápadu a zpracování je v některých dílech tak šokující, že se dá sledovat se zatajeným dechem, i když jde ,,pouze" o seriál z nemocničního prostředí. Rád bych jmenoval díl Neviditelný nádor, který mě naprosto uchvátil a vůbec všechny díly co točí Deran Sarafian jsou vynikající. A soundtrack mě inspiroval k poslechu interpretů v něm účinkujícím a nedá mi každý den si ho neposlechnout. ()

solid

První série paráda. Pak už to začíná být na jedno brdo, ale stále je to originální jedno brdo. Ale nejsem si jistý jak dlouho to ještě vydrží. ()

Joll

Moje počáteční nadšení po pár dílech opadlo, je sice pravdou že hugh Lurie je sqelej a to už od dob Černé Zmije, ale zksute se někdy na par dílů podívat po sobě je to prakticky pořád to samé dokola vždy přijde pacient vypada to na normální nemoc pak se léčba nedaří oni na něco přijdou lečba se zlepší, ale pak přijde záchvat a zjistí že to co si mysleli tak to to není a nakonec to vyřeší díky výtečné dedukci.tohle nezachrání ani Laurie a je to škoda protože po pár dílech jsem skutečně chtěl dát za 5 hvězd ale teď po skouknutí většiny nemohu a je to veklá škoda. ()

Prolog

Hugh Laurie prokázal své kvality už v geniální Černé zmiji. A tenhle seriál je snad ještě lepší. Skvělý dialogy, skvělý hlášky, skvěle zahraný. Nemám slov. Rozhodně jeden z nej seriálů co znám. Jen mě moc nepotěšili tím, že ve 4. serii už se moc nevyskytuje ten starej známej tým. No, ale co :) Změna je život :) ()

zabro

Velice kvalitne zpracovany lekarsky serial. Myslim ze tvurci serialu se inspirovali v ceskem zdravotnictvi,kde vetsina lekaru je arogantnich v tom spatnem slova smyslu, u doktora house je to v tom lepsim slova smyslu. ()

Pradlík

Dr. House je stálice mezi mými oblíbenými seriály a je to hlavní lákadlo TV Nova, která Grega vystihla skvělým dabingem. Seriál je o cynickém a neurvalém diagnostikovi, který byť je nejlepší v zemi, tak se stará jen o případy, které mu přijdou kuriózní a vzácné. Seriál je tedy mixem mezi lékařským a také detektivním (někdy než House přijde na příčinu, začne to být celkem drama) a je doplněný skvělými hláškami a nějakým tím příběhem navíc (od nového vedení nemocnice milionářem Voglerem, přes Cameronovou a Stacy, ke Gregovým rodičům, nebo onkologovi Wilsonovi, který je mnohem větší sympaťák a jediný přítel hlavní postavy). Dokáže divy protože jedním dílem House zbožňujete, jindy se vám hnusí a občas je ho člověku i líto. Každopádně je to nejlepší seriálový doktor a závislák na vicodinu, jakého si jen můžeme přát. A na konec naprosto úžasný soundtrack, který je melodický a zvedne náladu. Prostě špička mezi novými americkými seriály. ()

vojo

Dopracovať sa na úprimnú cynickosť dr. Housa je môj asi ťažko splniteľný životný cieľ. ....ale snažím sa. ()

misa_laska

Další a další série díly už tak trochu omrzí.... Sníženo na 4 hvězdičky a skoro už to sahá ke 3.... V televizi přestávám sledovat.. Update: takže jsem viděla další 2 díly a snižuju na 3 * .... Strašný a to jsem měla House fakt dost ráda. ()

Krchy

Přijde pacient. Nikdo neví, co s ním je. Partička čtyř doktorů nad tím dumá celý díl. Vysypou z rukávu x hypotéz a možných diagnóz. House u toho stihne urážet příbuzné nemocného i své kolegy takovým způsobem, že by mu pravděpodobně tu hůl dávno zlomili a narvali do chřtánu. Na konci přijde (nebo nepřijde) prozření. House je king. Sorry, ale tohle může být zajímavé možná tak v prvních pár epizodách. ()

Loooki

Druhý najlepší seriál z prostredia nemocnice s veľkým bonusom hlášky Dr. Housea. Hodnotené po absolútnom finále seriálu. ()

Radek.SCH

Nemůžu si pomoct, ale po 1. sérii to šlo strašně dolů. Vlastně v ten moment, kdy na scénu přišla Sela Ward alias právnička Stacy Warner byl celý "téměř geniální seriál" úplně v haj**u. ()

Elyon

Úžasný, kouzelný, geniální seriál, ve kterém exceluje skvělí Hugh Laurie. Nemám co bych vytkla. Šup s ním do top 10! I love you, Hugh! ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf