Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Série(8) / Epizody(176)

HonzaMag

Poměrně zdařilý seriál z lékařského prostředí, který vybočuje z řady podobných díky vynikajícímu Hugh Lauriemu a jeho neortodoxnímu přístupu, suchým hláškám, trefným poznámkám apod. Zpočátku jsem byl na seriál velmi alergický aniž bych viděl jediný díl, a to díky masivní kampani TV Nova. Kdykoliv jsem se pohyboval v blízkosti zapnuté televize, pronásledovala mne upoutávka - Dr. House a hláška "...všichni lžou!". Po zhlédnutí několika epizod jsem však uznale změnil názor a dr. Dům si mne tedy nakonec získal... ()

BLADER

Momentálne existujú len niekoľko seriálov, ktoré pravidelne sledujem a Dr. House patrí rozhodne medzi jasných favoritov. Zaujímavé príbehy a cynický Hugh Laurie v hlavnej úlohe doktora, ktorý je sám o sebe takou neobyčajnou postavou, že by ste ho v iných seriáloch hľadali len márne. Na seriáli sa mi skutočne páči aj to, že aj keď sa doktorovi nemôžeme dostať pod kožu, dokáže nás svojimi zbraňami odzbrojiť takmer okamžite. 100% ako vyšitých. ()

Respex

Proč je doktor House tak oblíbený? Protože kvalita seriálu s postupem času neupadá, ale naopak stoupá. Je jisté, že do nekonečna to nepůjde, ale zatím patří v žánru ,,doktorského dramatu,, k tomu nejlepšímu. Nemusím dodávat, že Hugh Laurie našel svou životní roly a zatím si jí užívá jak to jen jde. Za mě 5* ()

Zevon

Asi jsem nepochopil záměr, viděl jsem pouze jeden díl (víc ani za prase), kdy nějaký trouba postřelil z blíže neurčených, prapodivně znějících, zmatených a překombinovaných důvodů ústřední postavu - doktora. Během čtyřiceti minut jsem si vyslech asi dvě stovky diagnóz, nad jejichž kadencí by smíchem kalil do trenýrek pravidelné dávky chcanek i Kryštof Rozruch. Vykonstruované schéma, vaření z vody, nereálnost děje, spousta rádoby oslnivých latinských výrazů, o čem, prosím pěkně, tato kamufláž je? Má to být komedie o nějakých pošahancích v bílých pláštích, co si přečetli pár výrazů z Domácího lékaře? Asi senilním, nebo to byl jen jeden "vymklý" díl, nebo to stojí všechno za starou bačkoru, nebo kombinace všeho uvedeného. ()

hemoglobin

Jeden z najlepších seriálov dnešnej doby, kde sú úžasné dialógy, postavy......... Postava Dr. Housa (Hugh Laurie) je taká geniálna so svojím humorom, diagnostickými metódami a jednoducho všetkým, s týmto človekom by som sa chcel raz stretnúť, pre mňa 98% ()

gemi

Je to arogantní, protivný, egocentrický, nesnesitelný a nenapravitelný pajdavý hulvát a vy ho za to budete milovat. ()

dessa

Nějak úplně nechápu mánii kolem tohoto seriálu... Jo, občas dobrý hlášky, ale po shlédnutí cca 5 dílů mi to pořád připadalo tak nějak stejné... Někdo má prazvláštní zdravotní potíže, první diagnóza špatná, druhá diagnóza špatná, pak přijde velký Hugh Laurie a určí třetí nebo čtvrtou nebo kolikátou diagnózu, která je přesná a pacient se zázračně vyléčí... Ale některé urážky ze strany doktora House jsou fakt k popukání... Celkem někde kolem 60%, ergo tři hvězdy. ()

Karmina

Kdysi jsem se na House odmítala dívat, ale stačil jeden díl a vše bylo ztraceno. A teď se nenechám odtrhnou. Jeho řeči, činy, všechno to je výborné! ()

Black-star

Wow, i přes předsudky že se vtípky oposlouchají a že už nepřijde nic nového jsem byla mile překvapena. Trošku se to začlo stáčet k monotónnosti ve třetí serii, což bravurně zvládli díky výměně Housova týmu... Mám moc ráda Housovi vtípky i jeho přístup k pacientům..... a souhlasím že: Všichni lžou!!!! ()

Henry Morgan

k 6.serii ....... po šoku, který se dostavil na konci páté řady je na začátku šesté čas na oddych. První polovina této řady obsahuje možná nejslabší díly vůbec. Sice to plyne z děje, ale i přes to, je tam málo House, atd.. Proslýchalo se, že kvůli hranému kulhání s holí Laurie trpí se zády, takže je možné, že kromě najatých maséru chtěli scénáristi odlehčit i na place, ale každopádně druhá polovina stojí za to. Vše se vrací na původní úroveň. Navíc je poměrně dost prostoru věnováno tandemu House - Wilson a všeobecně se zde řeší osobní věci více, než v jiných seriích, až na vztah House - Cuddyová. Asi bych téhle řadě navrhnul ****, ale s mým celkovým hodnocením seriálu to neotřese :-) EDIT: Poslední díl řady nabídnul serii silných momentů, která neměla obdoby. Úžasný díl, který poupraví bodování serie ze 4 na 5 hvězd. Obrat o 180 ° a teď jen se dočkat nové řady. Sakra ()

psychoza

Dr. Gregory House - nevšedná postava geniálneho arogantného zatrpknutého manipulatívneho a škodoradostného doktora bažiaceho po čo najkurióznejších pacientoch so zdanlivo nevysvetliteľnými príznakmi najrôznejších ochorení. Každý diel je nabitý jeho geniálnymi myšlienkovými pochodmi, ale aj satirickým humorom, s ktorým nešetrí nielen na svojom tíme mladých lekárov, ale ani na vlastných pacientoch. Je to skrátka jediný seriál z lekárskeho prostredia, ktorý ma zaujal, pobavil, poučil a na ktorý som si vždy rada našla čas ;) ()

Mngwa

Hugh Laurie je génius. Osobně si myslím, že celý úspěch toho seriálu stojí na něm a na způsobu jakým hlavní postavu pojal. Nikdo jiný by totiž nebyl schopen zahrát takto postavu, kterou by v reálném životě asi všichni ukamenovali tak, aby jste ho měli rádi a ještě to bylo i vtipné. ()

Withree

Perfektní lékařský seriál, který stojí a padá na hláškách, laškování s Cuddyovou a diagnozách Hugha Laurieho. ()

krizi

Pro mě je tohle nejlepší seriál. Lauriemu tahle role perfektně sedí. Trochu mě štvalo, když dostal House nový tým, ale zvykl jsem si. O to větší překvapení pro mě bylo, že se v 6. řadě oba týmy jaksi promísily a funguje to ještě líp než kdy předtím. ()

Melvej

Nevím, jestli bych chtěl být léčen doktorem Housem, ale rád se na něj dívám. Neuvěřitelně jsem si oblíbil jeho humor, který však častokrát vyzní do prázdna kvůli špatným titulkům nebo podobně hloupému dabingu, který ovšem nezní špatně, což je asi to jediné pozitivní. Musím ale i trochu kritizovat. První dvě série, a to především ta první, se příliš nepovedly. Byly celkem monotónní a já se občas nudil. Naštěstí se to v nadcházejících sériích zlepšilo. Přibylo humoru i sarkazmu. Nakonec bych jen dodal, že House je prostě jiný než ostatní seriály, ale bohužel čím víc je sérií, tím víc je to stejné - případy probíhají podle totožného scénáře a jediné, co tam člověka doopravdy zajímá je děj mimo jednotlivé případy, jehož je tam ale poskrovnu. ()

Dartdevil

Seriál jsem si oblíbíl nejen kvůli vynikajícímu Hughovi Lauriemu a jeho hláškám. Je to zajímavé, ale neomrzel se mi ani po sedmi sériích. Většina seriálů jde po dvou, třech sériích těžce do kopru, ale House mi přijdě pořád zajímavý. Trpí jistými neduhy, případy probíhají stále stejně, ať už je nešťastníkovi cokoli, ale co už. Opravdu jeden z mála, na který se dívám dodnes. ()

Mira90

To je charisma! Ať by s vámi chtěl Hugh Laurie provádět kdovíco, vy mu to odkývete. A ještě poděkujete. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf