Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Série(8) / Epizody(176)

Luckyman

Ja som zo začiatku veľmi seriály nepozeral, ale teraz som si ich akosi obľúbil. Dr. Housa pozerala moja priateľka, videl som s ňou zopár dielov a postupne som ich začal pozerať od prvej série a dostal ma. Jeho sarkazmus a čierny humor nesadne každému, ale jeho hlášky a nakoniec aj to, že je najlepší diagnostik presvedčia každého, že House je House. ()

Sophia

Není co dodat... Hughovi role Gregoryho sedí, jako hrnec na prdel!!! Skvělý seriál nepotřebuje dalšího komentáře, je jich tu souhlasných dost :) ()

Pathrose

"It's never Lupus." Každá série má něco do sebe, ale ta role je pro Hugha Laurieho šitá na míru. To se povede málokdy, že casting výjde tak dokonale. Po konci seriálu na mě dopadla trocha smutku, že už se s Gregem nebudu vídat. V posledních řadách však přeci jen již případy šli trošku na druhou kolej. Ono to mu tak bylo vlastně po celý čas seriálu, ale v posledních sezónách je to přeci jen markantnější. Byli zde výborné epizody a hlavně finále jako například finále 4. a 5. řady byli pro mě osobně jedny z nejlepších epizod vůbec. Konec seriálu je pak zajímavě uzavřená kapitola za jedním z nejlepších seriálů. ()

Doski

Možná je 80% dílů na jedno brdo, možná je to vždy až moc náhod najednou, ale koho to zajímá, když je to výborný seriál? Vynikající hlavní dějová linie. Skvělý seriál, se skvělou hudbou, skvělou atmosférou, geniálním scénářem a námětem. Ani kamera není k zahození. Nemluvě o hereckých výkonech a skvělému Houseovi jakožto osobnosti (H. Laurie bude navždy pamatován jako House). Skvělá věc, když se nudíte. Dnes 6.4.2013 jsem dokoukal poslední díl (I missed Cuddy :(). Tak a co teď budu dělat? Opravdu jeden z nejlepších seriálů, které byly kdy dány dohromady. Skvělý je v tom, že se můžete dívat na jakýkoli díl, aniž byste nějak potřebovali koukat na celý seriál a je skvělý. A potom se díváte na celý a sledujete hlavní linii a je to ještě lepší seriál. House M.D. mi toho hodně dal. 95% ()

Armin82

Určitě jeden z nejlepších seriálů současnosti a nejspíš i nejlepší mezi seriály z lékařského prostředí vůbec. Důvod? Výborný představitel hlavní role,spousta černého humoru,upřímnost,ironie,sarkasmus,neuvěřitelný nadhled,inteligence,charisma a styl. Přemejšlim,jak by byl seriál přijatý kritikou,kdyby tam nehrál Hugh Laurie,ale troufám si tvrdit,že by se s takovým ohlasem nesetkal--->90% ()

darjeeling

Tento seriál mě uvedl do světa seriálů a filmů, proto pro mě zůstane asi do smrti na prvním místě. Hugh Laurie vytvořil nezapomenutelný charakter, ale i ostatní herci jsou velmi dobří. Pokud jde o Housův tým první je prostě první, ale Chase, Foremana, Třináctku a Tauba mám asi nejradši. Na drama je seriál i plný humoru, o který se převážně postará House s jeho cynickými a sarkastickými hláskami, které vložíte do úst Hugh Laurieho, tak dostanete opravdu skvělou a zábavnou podívanou. Nejoblíbenější epizody jsou 1x18, 2x02, 3x24, 4x15-16, 5x24, 6x22, 7x02 a 8x02. Everybody lies. ()

Shakaar

slušný serial z lekařského prostředí, který by asi nebyl tak populární nebýt Hughta Lauriho, který přešel od britského humoru k americkému dramatu. Nutno přiznat že skutečně první řady měli uroveň, oproti různým Chicago Hope, Pohotovostí či Chirurgů příchod House trochu rozvířil stojaté vody /minimaně u humoru/. Řekl bych ale že od 4. řady kvalita hodně klesala a poslední řady byly už jen snahou vymlátit ze seriálu ještě nějaké prachy. Vinu na tom má postava House samotného, která svým charismem odsunula většinu postav do role komparzu...ze začátku to možná bylo ještě snesitelné, ale od takové druhé řady bylo cítit že Laurie jako one man show prostě dlouho seriál nemůže utáhnout což se potvrdilo řekněme od 4. řady. A přesto tvrůrci jeli ve stejné opakující se šabloně, která se časem okouká. Osobně jsem to vydržel do páté řady, ačkoliv jsem to sledoval v originálu, po páté jsem řekl dost a překvapilo mě že seriál měl ještě 3 další řady...takže otázkou je, bylo to o něčem? 4* dávám za slušné 3 , dá se ještě říct čtvrtou řadu. Pokud bych hodnotil další řady, nevyhnutelně bych musel hodnocení snížit a to nerad dělám. ()

Chip89

Černý humor Dr. House, kterýmu je vše jedno a na ničem nezáleží a životem proplouvá s neuvěřitelným sarkasmem, ani nevím, čím mě tak dostal,ale vždycky se u toho výborně bavím a to můžu říct, že půlce toho o čem se herci baví vůbec nerozumím:D Některé díly se opakují a mám pocit,že na diagnostiku, co s tím člověkem je, přicházejí tak nějak stejně. Ale pořád mě to baví a směju se u toho. ()

Bublinka6

Tímto seriálem jsem promrhala mraky svého času, nicméně to bylo velmi příjemné mrhání. Cynického charismatického bastarda House nemůžu ohodnotit jinak, než pěti hvězdičkami. ()

Blondpipi

Velmi inteligentní, lehce asociální odborník na neduhy všeho druhu......shodou okolností k tomu urostlej, sympaticky vyhlížející chlapík s chytrým zeleným pohledem, no a živná půda pro podlomená kolena žen a vzor pro sarkastické komentování všech a všeho okolo.. pro muže, je na světě. Připočteme-li, že jako správní hypochondři jsme uklidňováni tím, že i kdybychom umírali na reakci na klíště v genitáliích, na tasemnici, plísně všeho druhu.....vše bude v 99% diagnostikováno právě včas, abychom si vychutnali všechny ironické bonmoty výše zmiňovaného, prostě za mě má House pé-há pět...( pět pořádných hvězdiček ). ()

VanMagnifico

K tomuhle prostě není co dodat, tenhle seriál, to je dokonalost sama. Výborná režie, skvěle vystavěné příběhy, zvláště některé díly (třeba poslední díl 1.serie, závěrečný dvojdíl 4.serie atd.) byly opravdu geniální. Nezapomenutelné kultovní hlášky Hugh Laurieho, kterému role anarchistického a cynického doktora House nehorázně sedla, dodávájí tomuto seriálu něco, co žádný jiný seriál nemá a tím se stává naprosto výjimečným!. Ty dialogy a situace, do kterých se zúčastnění dostávají, mě opravdu baví a vlastně je to jediný seriál, který mě opravdu chytil. A dokonce je to ze všeho asi to úplně TOP, co jsem kdy vůbec viděl. ()

diodoros

Seriál so sympatickými hercami, ktorých vedie najcharizmatickejší šialený génius Hugh Laurie, v príbehu o asociálnom doktorovi, ktorý si musí vždy presadiť svoju vôľu, či už je správna alebo nie. Každý diel je dramatickou hrou o život pacienta podfarbenou vzťahmi medzi doktormi, určitým stupňom komickosti a hľadaním "ľudskosti" v navonok neľudsky hrubom, ale pritom slabom nepriznanom narkomanovi a cynickom samotárovi, ktorý musí všetkých od seba odohnať, aby zistil, že ich vlastne svojím spôsobom potrebuje... Rozpoltený charakter hlavnej postavy je tak scenáristicky vycibrený, výborne zahraný a vytvorený, že dokázal vydržať 8 sérií (spolu s charaktermi ostatných postáv samozrejme, ale treba priznať, že hlavný ťahač je pochopiteľne Hugh Laurie). Posledné diely už síce boli slabšie, ale dojem z prvých realistických príbehov, nevyliečiteľných diagnóz a doktorov, ktorí sa ich snažia riešiť spolu so svojimi vlastnými problémami je nezmazateľný. ()

ER

Jedovatě sarkastický a egoistický manipulátor v oboru,který se dotýká každého z nás.Možná proto se postava House zaryje pod kůži,jako jehla injekční stříkačky.. ()

Polnoch

Herecké obsadenie je bezpochyby kvalitné, postavy sú vykreslené výborne a prístup Housa k životu je mi sympatický. Nedokážem však prehliadnuť ten ubíjajúci stereotyp ako v podstate v každej časti ide o to, že sa objaví nejaký zapeklitý prípad, ktorý nikto z doktorov nevie vyriešiť, potom príde House a z fleku vytiahne nejaký revolučný/alternatívny postup, ktorému sprvu nikto neverí, no zaručene vyrieši každý zdravotný problém. A to isté v každej jednej časti. Navyše to nemocničné prostredie mi nepríde až také zaujímavé. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf