Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Série(8) / Epizody(176)

lacerta

Jeden z mála seriálů, který si celou dobu udržel laťku. I když byly lepší a horší řady, tak žádná nebyla vyloženě špatná. Obsazení bylo taky skvělé - od House až po všechny jeho pomocníky. A taky seriál vyniká tím, že ač měl dost řad, tak i zakončení bylo poměrně dobré - nic co by vyčpělo do trapna. Opravdu málokterý seriál dosáhne 8 koukatelných řad. ()

sisa140

Smekám před scénáristy tohoto seriálu . Závěr celehého tohoto díla je famózní ostatně jako celý seriál. Hugh Laurie byl po celý seriál skvělý a jeho charisma vystupovalo z obrazovky na diváka. Jedním slovem je to supr. :)) ()

Scaevola

Dá se k němu vlastně cokoli dodat? Neustálé obměňování týmu a další a další excesy nenechávají opadnout příjemné napětí, k němuž by snad poněkud repetitivní případy mohly vést, a přes všechnu medicínskou hantýrku, na níž nezasvěcenec kouká jen z dálky, je příběh dokonale chytlavý a vypointovaný, přestože se táhne celých osm řad daleko. ()

ariari

hm..tak charismou nazývame glorifikáciu nadradených blbcov..a tým samozrejme nemyslím postavu Dr. HOusa ako takú, ale nesmiernu stádovitosť naťahovania rúk úbohých pacientov k svetlu..teda polobohom,je to také múúdre, čo robia...čo zobrazuje podstatu dnešného vzťahu človeka-versus felčiara, a čo tí poobohovia v seriáli robia?? že liečia?? nie, buď čosi kutia so skalpelmi na are, , alebo sa egonarcisticky vadia.stačilo by na mnohoročný pobyt u psychoterapeuta. Ten zbytočný aspekt ľudí ako pacientov je zámer ich ukázať ako tupé bezvýznamné stádo,? na ktorom sa môže nadradený poloboh vyblázniť... áno, to dnes sedí dokonale, stačí zbehnút na polikliniky..je to tam lepšie ako v mešite polovica personálu je zrelá na niekoľkoročnú liečbu nafúkaného ega? neúcta k sebe a životu a nafrnenosť týmu ,ale dve hviezdy za slušnú kameru . ()

v.indruchova

Tohle je pro mě podivná věc, charisma House je tak obrovské, že mu odpustíte i to jeho odporné chování? Já jen trošičku :) Nakonec nás vždy odrovná svou konečnou omračující diagnozou. V rozuzlení připomíná H. Poirota, humor má jako "Hoky" v M.A.S.H. a je kontroverzní jako Dexter. ()

mikiqex

Vynikající seriál, jehož největším problémem je určitý stereotyp. Standardní průběh epizod je: Intro - někomu se udělá špatně, ale zkolabuje někdo jiný. Titulky. House nemá o případ zájem, než je mu vysvětlen. Udělají se testy, které nic neprokáží. Zkusí první léčbu, nezabere. Dotazování pacienta a prošacování jeho bytu. Napadne je možná příčina, ale léčba pacienta málem zabije. House asociací přijde na to, co pacientovi je a zastaví nově nasazenou léčbu, která by pacientovi ublížila, a nasadí správnou léčbu. Pacient je vyléčen a jde domů. K tomu nějaký vedlejší příběh. Konec. Problém je, že když někdy tento vzorec chybí, dané epizody za moc nestojí. Nad tím vším se ale tyčí megaosobnost House M.D., na které může seriál spolehlivě stavět, taky to dělá a mnohdy to dělá sakra dobře. ()

chuby

Už při pilotním dílu Dr. House jsem si tento seriál velmi rychle oblíbil. Co se mi obzvlášt líbí je styl praktikování medicíny Gregoryho House, který si k pacientům dovolí vše a nedělá si z toho hlavu. Tento seriál je výjmečný také podáním černého humoru, a občasných rasistických narážek. Dále je velmi fascinující návaznost některých dílů na sebe a příběhy jednotlivých postav, a ukázání jejich důležitosti pro Dr. House. Hugh Laurie je fantastický herec s úžasným charisma, které projevuje tak jak divák očekává. Tomuto seriálu nechybí nic na co by si mohl divák stěžovat. ()

JoeSO

Už od prvních dílů jsem věděl, že tenhle seriál bude bomba. Hugh Laurie dostal roli na tělo a očividně se to vyplatilo. No komu by se nelíbil hulvátný doktor, který si nebere servítky a říká co si myslí? Možná se mi některé díly tolik nelíbily, nebo s mi nelíbil vývoj postav a takové ty odchody a příchody, ale to musím pominout. Prostě výborný seriál jak má být. 5* jako vyšitých. A jinak musím dodat, že seriál má celkem ucházející český dabing. ()

Tsuki003

Temné bubny duní, nejdřív potichu a pak čím dál hlasitěji a rychleji. Tam ta da, tam ta da, tam ta da.... Zazní fanfáry a přichází ON. Ne, není to všech srdcí šampion (i když by dost dobře mohl být). Je to mistr. Sarkasmus, bezohlednost, sobeckost a vybuchující gejzír potlačovaného hněvu z bolesti fyzické i psychické... to jsou jeho další jména. Přichází House, který se násilím vkulhává do našich sympatií. Svojí holí se rozmáchne jednou, dvakrát, nalevo, napravo a skolí všechny blbce opodál i s jejich ubohou tělesností. Porazí jejich víru v Boha, lásku, dobrotu a život bez bolesti stejně, jako ubohé bludy, kecy a bulíky, co mu snaží navěsit na nos. Ví, co chce a dělá, co nepotřebuje. Vlastně nežije a jen se protlouká životem, protože pro něj smrt nemá smysl. Sere všechny, kdo ho mají rádi a všichni, koho má rád on, serou na něj. Až na jednoho rytíře ve stříbrné zbroji. A družinu poddaných, kteří si postupně probíjejí cestu ve svém kariérním a osobním životě, i cestu k Housovi. A podle mě se to nakonec povedlo hodně z nich... Asi tahle nějak by to mohlo být. Nebo je. Koukat na House je paráda. Ani nevím, co přesně mě na tom bavilo nejvíc, ale nejspíš právě House sám. Ale nemůžu říct, že by mi byly ostatní postavy jedno, měla jsem jich půlku celkem ráda a ta druhá polovina (až na vyjímky) mě zase zajímala. Byl to můj první seriál kriminálkového typu (tzn. co díl, to případ). Má to i svoje smutný okamžiky, pro někoho jako já nebylo moc těžký občas uronit slzu (případně menší vodopád). Vážně pěknej seriál. ()

vdobes

Miloval jsem tento seriál pro skvělý výkon H.Lauriehe, pro skvělý, černý a drsný humor samotného House, pro krásnou Olivii Wilde, pro výborně hrajícího Kala Penna, a jistě bych našel mnoho dalších plusových bodů, díky kterým u mě House získal takovou oblibu. Postupem času se sice Dr. House stával poněkud nudným, ovšem po 5.sérii nabral takových obrátek, že mu nemůžu nic vytknout. A samotné finále....prostě bomba. Pro mě osobně jeden z TOP10 seriálů. ()

jojto

Haus je parchant, ktorému by v reálnom živote niekto podrezal gágor hneď v prvej časti. Je sebecký, necitlivý a bezohľadný. A práve to je na tomto seríály tak zaujímavé. Naviac je táto lekárska beštia častovaná tajomnými a neobyčajnými prípadmi, s ktorými si nikto nevie rady. No čo, šupnem si Vicodin a idem na ďaľšiu časť :) ()

Pjotr8

Vynikající seriál. Postupem času podle mého začala úroveň trochu klesat, jak se Dr. Housovi postupně měnil tým, ale i tak se jedná o jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl. Hugh Laurie aka Dr. Gregory House je nepřekonatelný. Někdy mi přišlo, že to snad ani nehraje. :-) ()

littleplayer

Podľa mňa jeden z najlepších seriálov po roku 2000. Prvé tri série boli bezkonkurenčné, potom to šlo trochu dole vodou,ale za piatimi hviezdami si stojím. A Hugh Laurie to zahral proste geniálne. ()

Hilly

Vysoká inteligence, sarkasmus a neblahé životní zkušenosti jsou řítící se megakombinací na divákovy smysly. Pokud lajk pomine lékařské prostředí, veškerou odbornou terminologii a kazuistiku, která jej v některých případech absolutně nezajímá, pořád mu zůstane okouzlující Hugh Laurie, který by v jeho postu nemohl být nahrazen nikým jiným. Přesto perfektní případy + vedlejší sociální témata k řešení, dokonale propracované prostředí a tematika, jasná pětka a jasná unikátnost v tomto špičkovém seriálu. ()

silvusaak

Zvedam hvezdicku za Hugha, ale ani on me u obrazovky neudrzel. Mozna se k tomu vratim casem, kazdopadne draaama jak ma byt a Hugh tomu dava smrnc, proti Grey's anatomy mi tam chybi spetka Shondy a spad a par omylu neomylneho. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf