Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Série(8) / Epizody(176)

mcclane412

Když jsem viděl tento seriál poprvé, hned jsem věděl, že až vyrostu (mentálně, ne věkově, páč my bylo dvacet let), tak chci být jako Greg House. A tak jsem ke všem začal být brutálně upřímný, cynický a používal jsem tolik metafor, kolik jsem jen mohl. Ale čím víc jsem se mu podobal, tím jsem byl osamělejší a tím víc jsem utrácel za šlapky.... no prostě nejlepší období mého života. Pak jsem ovšem pochopil zázrak života, přidal se k UNICEFu a začal jsem rejžovat prachy na tom, že jsem prodával prášky proti malárii na černý trh a byl jsem ještě šťastnější! A tak žiju sviňsky dokuď nedostanu v osmdesáti infarkt, s nějakou dvacetiletou šlapkou v posteli. Tomu říkám happy end. ()

mine.slayer

A zase mi uniká kouzlo tohoto hitu, pro mě jen průměrný, neustále dokola se opakující námět, nuda, ale skvělý Hugh Laurie. V Černé zmiji byl nutno poznamenat mnohem lepší!!! ()

Kinderr

Seriál, který je opravdu na úrovni. House svým charakterem dodává seriálu ten správný "šmak" a grády:-) Nejvíce se mi líbí jeho věčné bitvy s Wilsonem. Jen tak pro zajímavost: někde jsem četla, že nemoci, které v seriálu léčí jsou opravdu pravé a dají se léčit tím způsobem, který tam ukazují:-) Těším se na každý další díl. ()

Unrealik

První série lze vidět opakovaně a nenudí. U sedmé a osmé si tím už tak jistý nejsem. Ale i tak hodnotím seriál jako celek za 5 hvězdiček. A škoda konce, asi bych byl raději za nějaký pozitivnější. ()

Emmmalie

Dr.House je génius, ako vo filme tak aj normálne (myslím Hugha Laurieho) je proste skvelý a neviem si v úlohe Gregoryho Housa predsaviť nikoho lepšieho ako Hugha. Hral ho pefrektne a je mi naozaj lúto, že seriál už skončil, nuž čo možno ešte príde niečo lepšie aj keď pochybujem lebo Dr. House je pre mňa jednotka. Milujem Hugha a Lisu Edelsteinovu. 100% ()

AltairAhad

Nemusíte se vůbec orientovat v složitosti chrob pacienta, stačí sledovat mistrovskou práci Hugha a jeho pekelně skvělé charisma! ()

ZekiZeki

Tak už i já mám osmou, poslední sezónu House M.D. za sebou. Kapitola se uzavřela. Droga na pokračování došla. Co dodat? Co vyzdvihnout? Jaké superlativy použít? Postačí jeden. Je to jediný dramatický seriál s více než jednou sérií, který jsem vydržel sledovat od prvního až do posledního dílu v rozmezí 8 let. To je pochvala, myslím, více než slušná. ()

mentos.

Jednou jsme s jednou známou řešili trapné české seriály, konkrétně ty z doktorského prostředí. Všechny jsou na jedno brdo, objevují se tam sice lékařské případy, ale hlavní náplní je řešení stále stejných hovadin, tedy podobně jako v kterékoli tele novele. A já si uvědomil, jak je vlastně právě tenhle seriál skvělý a unikátní. Tady nějaké osobní vztahy dostávají přes hubu od arogantního a sarkastického Gregoryho House. Řeší se tu zajímavé případy a jako bonus je tu ta originální hlavní postava. Tento seriál mám rád a o to více mě mrzí, že české televize neumí vytvořit seriál, který by byl něčím originální či zvláštní. ()

T600

Upřímě řečeno, Dr. House se mi líbil mnohem víc v prvních sériích, protože když se tak koukám na ty nové, absolutně se v tom ztrácím - kdo s kým, proč, kdy, co mají za problém s tamtím a tady s tím apod. Dr. House se mi líbil právě proto, že díly na sebe nijak obrovsky nenavazovali a každý díl byl o něčem jiném - prakticky se tam pouze vyšetřovalo. Nyní mi to přijde zmatené ()

Veru85

Krasne sarkasticky Dr. House, misty smutne, vazne, dramaticke, ale taky humorne. Druhy serial z lekarskeho prostredi, ktery stoji za to videt. ()

hanzi_111

Jeden z nejlepších seriálů vůbec. Jako jeden z mála si udržel kvalitu po všechny série. Řdím jej mezi takové perly jako MASH, Přátelé, Simpsonovi. Skoro souběžně s Dextrem bylo možné sledovat jak si House vede skvěle a Dexter padá a padá. Hugh už bude navždy Gregory House. Sarkasmus v největší formě. ()

rodan21

Seriál výnimočný a ako žiaden iný. Človek si ho zamiluje hneď vďaka House-ovým jeho genialite, ale aj čiernemu humoru a dvojzmyslom. Hugh Laurie na jednotku. ()

Flippy

Můj nejoblíbenější seriál z lékařského prostředí (a to seriály z takového prostředí nemusím, takže už to něco vypovídá ). Gregory House je borec, který se s nikým nemaže a má hlášky, které stojí za zapamatování: * Gregory House: "Ty hledej toxiny, ty udělej to své bublinkové echo. Nic nenajdete, ale já budu mít celou kancelář jen pro sebe. Na internetu se zatím hromadí spousta porna. A samo se to nestáhne!" ()

Mr.Orange

Gregory House M.D. je tak trochu rasista, miluje sarkazmus a je nevrlý na každého koho stretne , no aj napriek tomu je nemožné nezamilovať si ho. V tomto seriály nejde o riešenie diagnostických prípadov alebo o lekársku prax ako takú, ide o vzťahy medzi ľuďmi , ktoré sú často komplikované a občas vykryštalizujú do situácií kde nieje úniku a klamstvo sa prejaví. Samozrejme nesmú chýbať ani kultové hlášky ako "everybody lies" a tie skvelé konce keď hrá hudba a všetko vrcholí a človek má pocit že o niečo ide. ()

Qaylie

Mám křičet? Jásat? či brečet? ..U tohoto seriálu opravdu vystřídáte mnoho emocí. Jednou hláškou s jeho důvtipem vás velmi pobaví a dalším skutkem vás přivede do fáze, kdy hlavního hrdinu téměř nenávidíte. Někdy si říkáte že vás nemůže ničím překvapit. Tak víte co? Pusťte si další díl a vaše myšlenka rychle zmizí. Výborný! ()

Vanax8

Mému kamarádovi trvalo hodnou chvíli, než mě přesvědčil, abych Dr. House zkusil shlédnout. Tento seriál si mne ale získal již po několika epizodách. Samozřejmě lví podíl na tom má sarkastická postava Dr. House, která se řídí podle hesla "co na srdci, to na jazyku" a stihne během každé epizody pozurážet všechny své kolegy a ještě několik pacientů k tomu. Co se týče vedlejších postav, tak musím upřímně říci, že jsou to jedny z vůbec nejlepších, co jsem měl možnost vidět v seriálech vůbec. Naprosto neodmyslitelný je výkon Roberta Seana Leonarda coby Jamese Wilsona, kterého považuji za nejlepší vedlejší postavu kterou znám. Ani ostatní však nejsou k zahození, zejména chlapské dvojice Foreman + Chase, případně později Foreman + Taub. Seriálu velice prospěl odchod Jennifer Morrison, která se ke konci třetí série pro mě stala nesnesitelnou. Rovněž na Lise Edesteinové bylo ke konci sedmé série poznat, že od seriálu půjde pryč a její herecké výkony (které ani předtím nebyly oslepující), šly rapidně dolu. Přestože každá dokonalost má své mouchy, tento seriál se s těmi svými vypořádal bravurně a já si nemůžu vzpomenout na díl, který by mě vyloženě nudil. Dílů, které mě nadchly, bych ale napočítal možná i několik desítek. Moje hodnocení je tedy 90% ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf