Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Série(8) / Epizody(176)

Pattrick

Dr. House je famozní serial. Skvělý černý humor. Miluju seriáli z lékařského prostředí, ale toto, to je opravdu bomba. :) ()

Lenykov

Charismatická postava Dr. House v podání skvělého Hugha Laurieho v mnohém zastiňuje už tak zajímavý děj a pro mě je tak vlastně tahounem celého seriálu... ()

sister

Dobře koukatelné. Ovšem ta šablonovitost jednotlivých dílů i hlavního hrdiny mi nedovolí sledovat tenhle seriál pravidelně. ()

Serafina

Diváci milují detektivky, diváci milují seriály o doktorech... tak proč to nespojit do jednoho! Dr. House se odehrává v lékařském prostředí, ale de facto je to detektivka: zloduchem je zákeřná nemoc, která zanechává zpočátku nejasné stopy, a úkolem detektivů/doktorů je dostihnout ji dřív, než stihne oběť nejen potrápit, ale i zavraždit. Za originální nápad a úžasnou hlavní postavu dávám ****, jednu hvězdičku musím přece jen strhnout; upřímně, nebýt Hugha Laurieho, nebyl by to takový trhák. Postavy řešící do omrzení své vztahy, křečovitá dramatičnost některých dílů, rozvleklá zápletka s Tritterem (a samotný Tritter byl postava tak dvourozměrná, že z boku pomalu nebyla vidět). Na druhou stranu některé věci jsou příjemné, třeba obměna týmu (většina seriálů bazíruje na stále stejných postavách jako divá) nebo politicky nekorektní vtípky. Celkově určitě nadprůměr, který stojí za to sledovat! ()

Omegaboy

Taky si občas myslíte, že si lidi zaslouží, aby se s nima nejednalo jako v rukavičkách, ale máte strach z možných následků? Dr. House nemá a nápaditost se kterou je seriál tvořen je famózní. Vše se netočí jen kolem případů, ale i vztahů mezi pacienty, minulostí, spolupracovníky a vedlejšími zápletkami. Jemné niance a pospojitosti drží pohromadě jako křehké umělecké dílo na které se skoro bojíte podívat. Ač se vyjadřovací slovníček House pořád přitvrzuje a pro zachování idei seriálu je jeho chování stále troufalejší a bláznivější, pořád si drží jakéš takés meze a můžeme doufat, že to tak vydrží i v páté sérii. Zatím jeden z mála seriálů, který si dokázal podržet svojí laťku skrze celé spektrum sezón. ()

GeoGraph

Je to jeden z řady nových amerických seriálů, z nichž každý díl má stejné schéma a prostor na originalitu jednotlivých dílů se tím rapidně zmenšuje. Avšak ty vedlejší příběhy, Housův sarkasmus a černý humor tvoří seriál jkao celek originálním. ()

Cristina

Nebýt charakteru Dr.Grega House asi by tento seriál nebyl až tak slavný. Každý miluje jeho humor,nevrlé poznámky a neustálé zesměšňování svých podřízených-vlastně i nadřízených. ()

hito

Neodolateľní čierny humor v podaní Housea, taký aký mám rád. Hugh Laurie ako keby to ani nehral, ale bol proste sám sebou. Stačí keď House otvorí ústa a už sa pučím od smiechu. Najlepšie podanie tzv. čierneho "inteligentného" humoru alebo skôr irónie. Od 7 série kvantita humoru upadá a blíži sa to k tuctovým seriálom s medziľudskými vzťahmi. ()

Mausik

Dr. House výbornej lékař. Je mu jedno jestli pacient umře nebo ne ale skoro vždy ho zachrání. I když to vypadá jako chřipka stejně udělá vyšetření mozku,a další drastická vyšetření a nakonec přijde s něčím úplně jiným než to vypadalo prostě výbornej seriál výborná atmosféra rád se na tento seriál dívám a vždycky budu!! ()

babuca

Som lekár a tak je to pre mňa skvelý serial, vrelo doporučujem!!!! Musím oceniť laickú verejnosť, ktorá ho vie doceniť aj bez odborných medicínskych znalostí / to je pre mňa veľké prekvapenie !!!! vnímať príznaky a postupy v tej dynamike filmu je dosť ťažké aj pre lekára. V Dánsku, na neviem ktorej lekárskej fakulte dokonca zaviedly aj prednášky o tomto filme rozoberajúc metodiku diagnostikovania príznakov a chorob a to hovorí dostatočne za celú odbornú obec. Ale dovolím si aj podotknúť, že taký nadpozemský lekár aby sa vyznal v chirurgii, onkologii,interjnej medicíne, traumatologii a v ďalších 20 medicínskych oboroch na urovni dokonalosti bohužiaľ neexistuje : ,ale krásna fikcia ......snívajme a zabávajme sa ďalej ()

__VEV_ka__

Najlepší seriál aký som kedy videla, zaujímavé prípady, lekárske prostredie a hlavne humor a ironia hlavného hrdinu Gregoryho Housa prinášajú skvelý zážitok z každej časti. Hugh Laurie to snád ani nemohol zahrať lepšie ()

Checitto

Tenhle seriál je pro mě srdeční záležitost. Hugh Laurie je v roli House jako ryba ve vodě a i na ostatní herecké výkony se dobře kouká. Pravda, 4. serie mi přišla o něco slabší (i když Housovo "výběrové řízení" spolehlivě bavilo), případy se postupně začínají jaksi opakovat, ale to vše vyváží House a jeho cynismus, sarkasmus a vůbec prapodivná osobnost. Jednoznačně 5*. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf