Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Série(8) / Epizody(176)

Poblius

K hereckým výkonům a hláškám plných černého humoru nemám žádné námitky, ale po shlédnutí několika sérií se začne vyjasňovat systém děje ,který se stále opakuje. Například, téměř každého pacienta postihne během pobytu v nemocnici záchvat (neznámo jaký) doprovázený neustálým třesem pacienta a zlověstným pípáním přístrojů na které je napojen. Mimo jiné jsou zde dva jediné možné konce: pacient přežije nebo zemře. A to je opravdu malý výběr. ()

LosBota

Na plný počet hvězd to není, pro mě seriál časem upadne do stereotypu. Postupem času místy nudí, ale je to stejně dobrý Dr.House :-) ()

elizha

kto by nepoznal Housa? gregoryho Housa???.... snád každy jeho humor.arogancia ma neskutocne bavia.... skvely serial z lekárskeho prostredia, ktoré je mi blízke....clovek sa nauči vela vecí... a pritom sa aj zabaví.... klasika...len škoda že serial skončil....keby je aj 20 seríí vobec ale vobec by mi to nevadilo.... ()

Mark1983

No ...tak,abych se přiznal,nejsem nadšený divák tohoto seriálu,ale když se k němu občas jednou za čas dostanu,dokážu u něj vydržet,což já seriálům moc neholduji,ale tohleto se dá snést. ()

turkish44

„Treating ilness is why we became doctors. Treating patients is actually what makes most doctors miserable.“ A tak treba aj k pacientom pristupovať, lebo aj tak všetci klamú. Jediná premenná je, o čom klamú. House prišiel na to, že keď ste cynikom závislým na Vicodine, tak svet nevyzerá ako najhoršie miesto na život. Sarkazmu a cynizmu sa dá odtiaľto vyšťaviť viac ako z pomarančovej plantáže. A to ma baví. Navyše House nepotrebuje ani ceduľku s nápisom "Sarcasm", čo rozhodne poteší. Pozerať, ako sa liečia choroby a nie pacienti, je v prevedení Hugha Laurieho hitparádne. Keď budem veľký, budem ako Dr. House, život bude jednoduchší. ()

kuri-noha

První díl pecka. Celá první série vynikající. Bohužel, nastalo klasické chřadnutí seriálu, z něhož se stala rutina. Scénáristé sice kvůli tomu vytahovali pořád větší a větší pálky, ale to Housovi jen ublížilo. Pokud vím, sám Hugh Laurie už se docela těšil, až to skončí. 1.-2. série 5/5, 3. série 4/5, dál už ani nevím. Přestal jsem sledovat asi v 5. nebo 6. řadě. ()

Smartynko

Asi musím zmeniť profil na ČSFD. Začínam si uvedomovať, že sa rád pozerám na extrémne inteligentných sociopatov. Vždy som mal rád Sherlocka Holmesa a Gregory House je celkom slušná napodobenina. Na stránkach Forbes napísali niečo v zmysle, že tak ako v 70tych rokoch ovplyvnil náš pohľad na medicínu Alan Alda v role Hawkeeho v seriáli MASH tak to robí Hugh Laure teraz. Je síce absolútnym opakom ale postava je vymyslená veľmi dobre. Silná inšpirácia Sherlockom Holmesom je tu všadeprítomná a určite osloví väčšinu divákov aj keď nemajú radi seriály z nemocničného prostredia. Čítal som tu zopár komentárov a naschvál som si prečítal tie, ktoré sú spojené s hodnotením "odpad!". Je ich síce málo ale pár ľudí, ktorých House nenadchol sa predsa len nájde. Často sa v nich spomína, že latinské názvy a nemocničný žargón sú pre bežného diváka nezmyselné a bla bla bla. Ja osobne som si vďaka tomuto seriálu prečítal kopu rôznych článkov o rôznych ochoreniach a aj lekárskych postupoch. Prišiel som na to ako funguje CT, MR a podobné prístroje. Možno patrím len k hŕstke ľudí mimo zdravotníctvo, ktorých tieto veci zaujímajú ale zaujali ma. Nemôžem si pomôcť ale tento seriál ma ako jediný z nemocničného prostredia dokopal k tomu aby som si tie veci zo zvedavosti pozrel. Nedokázal to ani MASH a ani Pohotovosť aj keď som oba seriály pravidelne pozeral. ()

Tereza3

Začala jsem sledovat v 11 letech, sledovala jsem 8 let, a kdyby pokračoval, sledovala bych dál. I tak, všechny série alespoň jednou za dva roky zvládám. No a Hugh Laurie má svá trvalá místa na mojí stěně už od roku 2005. ()

Litty

Hugh Laurie dostal svoju životnú rolu, pretože postavu Housa zahral dokonale. On Housa nehral, on sa Housom stal. Charismu, čierny humor a aroganciu tohto geniálneho doktora som si zamiloval od prvej časti, a odkedy som začal sledovať Housa, nezakopol som o žiadny iný seriál. Premňa proste tutovka sama o sebe. Samotný seriál je v prvých troch sériách trochu jednotvárny a nudný, no od štvrtej série sa ku každodennej rutine o hľadaní diagnózy a objavovaní nových symptómov pripája aj viac príbehová línia samotných postáv. A práve príbehová línia samotného Housa ma na celom seriáli náramne bavila. House je podľa mňa najvýraznejšia postava seriálového sveta. A na záver: Everybody lies, everybody dies. ()

Hannina

Takřka kultovní seriál z nemocničního prostředí, který si mě i další nekonečné zástupy fanoušků získal zejména dokonalým obsazením hlavní role, Dr. Gregoryho House (Hugh Laurie). Nedá se vysloveně říci, že by to byl záporný hrdina, ovšem rozhodně si vás nezíská měkkosrdcatostí. Všudypřítomné satirické poznámky a černý humor na účet pacientů se prolíná s mnohdy kuriózními i vážnými příběhy hrdinů, pacientů, i samotného House. A právě toto skloubení dvou ruku v ruce jdoucích protikladů činí seriál tak legendárním a nadčasovým. ()

Nathaniel8

Dr. House je pojem. Výborné hlášky a charismatický herec v hlavní roli. Bavila mě i většina vedlejších postav, kde nejlepší byl Dr. Wilson a v pozdějších dílech "třináctka". Jen... Mít nedejbože zlomenou ruku nebo jinou drobnost tak takového doktora bych fakt nechtěl. ()

mcamino

Řekl bych, že se jedná o již kultovní seriál z lékařského prostředí. Libí se mi mix dějové linky celých sérií, popřípadě celého seriálu, jednotlivých případů v každé epizodě a odbornosti seriálu. Na scénáři museli pracovat odborníci, jinak by takový seriál nemohl vzniknout. Občas ale to, co slyšíme, je upozaděno tím, co vydíme. Ale není to dokument o lékařství, nýbrž seriál - drama, takže jsem s tím OK i vzhledem k tomu, jak se k odbornosti staví jiné seriály z lékařského prostředí. A to nejdůležitější - hlavní postava, bez které by byl seriál poloviční. Ve výsledku je to další z mých TOP seriálů. ()

KraLuban

Za mě vrchol seriálové tvorby - prostě KRÁL. Životní role Hugha Laurieho, jehož House je brilantní, příšerný, zraňující i zraňovaný. Nebanální příběhy, zajímavé případy - dokoukal jsem všechny sezóny se zatajeným dechem.90%. ()

Elizabethx

Pro mě absolutně TOP mezi seriály. Dokonalé záběry s kamerou, výborný scénář, herectví. Dokonce i český dabing mi přijde lepší než originální. (Což se mi stalo už jen u Červeného trpaslíka a žluté rodinky.) Hugh Laurie celý seriál tahá, je to jeden z těch seriálů, kde je hlavní postava hajzl, ale je představen tak, že mu stejně vše co dělá odpouštíme a milujeme ho. A největší pocta patří samotným scénáristům, jelikož černý humor a cynismus, který v tomto seriálu je, nelze nemilovat. ()

oskiii

Dobré obsazení, výborné hlášky. Dvě dějové linie (House vs kolegové a finální určení diagnozy). Zatímco ta první linie se vyvíjí, ta druhá je pořád stejná.....záhadné onemocnění, následně několik špatných diagnóz a na to navazující ohrožení života pacienta. Na poslední chvíli vyřešení a záchrana. ()

TeresaB

No, asi nic pro hypochondry, že? Seriál je velmi originální, je v něm patřičné napětí a celkově ve vás zanechá kvalitní dojem. Jen málokdy se mi stane, že by mě některý z těch záhadných případů nebavil. Navíc je skvělé, že vždycky, když už si myslíte, že je klid, přijde něco dalšího a zjišťování oné příčiny nemoci vygraduje. Vážně dobrá práce! Navíc miluju to intro (v evropské verzi). ()

Max Frajer

Když postava geniálního lékaře chrlícího sarkastické vtípky, tak jedině Hawkeye Pierce. Z House je až přespříliš cítit snaha, jak se tlačí na pilu, aby byl za všech okolností cool sarkastický, neotřele nekorektně vtipný....určitě dobrý herecký výkon Hugha Laurieho, koukat se na to celkem i dá, ale sám od sebe to nedělám. Chápu, že se seriál uchytil, ale obecně mi přijde poněkud nadhodnocený. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf