Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Série(8) / Epizody(176)

2sistem

Hugh Laurie zahrál svou roli na výbornou a nedovedu si představit na jeho místě jiného herce. Jeho černý humor baví a i když je někdy urážlivý, k jeho postavě vynikajícího doktora to prostě patří. Dr. House je prostě profík :-) ()

PanNafka

První a šestá série je za pět hvězdiček, druhá a třetí za čtyři, čtvrtá a pátá za tři, sedmá za dvě a osmá je odpad! Nechápu, proč tomu nemohli udělat důstojný konec. Ta osmá série je facepalm na druhou, speciálně díl č. 17... ()

misuleee

Tak a je konec. House M.D. je pro mě jeden z mála seriálů, které měly všechny díly kvalitativně na výši. V Housovi najdete díly skvělé a dobré, špatné díly prostě nemá. I když jsem se bála zpracování posledního dílu, tak jsem nakonec byla spokojená. Od prvního do posledního jsem si to opravdu užila. Budeš nám chybět Housi! ()

Paladinno

na tenhle seriál jsem naběhl zhruba,když běžela třetí série a od té doby mě nepustil, dokud nebyl konec. Nad medicinskými postupy je lepší se příliš nepozastavovat, protože kdyby to chtěl někdo použít v praxi tak skončí velmi rychle v krimi zprávách,ale co se týče Housova psychologického rozpitvávání osob kolem sebe a stylu humoru,tak to nemá konkurenci. Navíc úžasný styl kamery a skvělí herci. Hugh Laurie ze sebe dostal naprosté maximum. Mimochodem doporučuju shlédnout na youtube videa uživatelky NCISMelanie sestříhaná z Housových výstupů- ()

Bodega_Bay

Seriál si zaslouží pět hvězd hlavně za Hugh Laurieho, bezkonkurenčního komika, jemuž jde role cynického diagnostika líp než komukoli jinýmu. Opravdový dík potom za ukončení celého seriálu....zemřít, zmizet, nechat to za hlavou...tak to má být a jsem ráda, že na to měli koule. ()

Sathine

Dokud se díly nezačaly velmi podobat jeden druhému, tak seriál celkem šlapal, bylo to často úsměvné i zajímavé. Nicméně postupem času a hlavně přibývajícími epizodami ztrácel seriál na síle a už jenom vařil z vody. Jsem nakonec i ráda, že už dál nenatahovali utrpení a seriál ukončili, i když poslední asi 2 série jsem neviděla. ()

intheend

Bez pochyby jeden z nejlepších seriálů co kdy vznikl. Hugh Laurie je všestranný člověk, který se hlavně v Británii proslavil jako komik a hrál i v Černý zmiji, která je u nás celkem známá. Dále je výborný muzikant, což prokázal dvěma výbornými alby. Není moc filmů, který by bez konkrétních hlavních představitelů nestály za nic a o to víc to platí u seriálů. Hugh Laurie se pro roli Dr. House narodil a získal si díky tomu celosvětovou slávu. Způsob jakým ztvárnil tuhle roli je prostě dechberoucí, protože on House nehrál, ale žil. Poklonu musím složit i scénáristům a veškerým dalším tvůrcům. Kromě obrovskýho množství cynismu, arogance a dalších vlastností, které nejsou úplně vhodné pro doktora, má tento seriál v sobě neskutečné množství pravdivých výroků, které se dají krásně použít i mimo tento seriál. Nejznámější a nejpravdivější jsou dvě jednouchá slova: Everybody Lies. Seriál je prošpikovaný větami jako: If you're dying, suddenly everybody loves you. nebo We formulate our questions based on the answers we want to hear. nebo It's the basic truth of the human condition that everybody lies. The only variable is about what?. Nikdy nepochopím kohokoliv kdo tomuhle seriálu dá méně než 5*, protože tohle není seriál, ale geniální dílo plné drsných a pravdivých výroků. ()

jonnybe

Přiznám se, že to je můj milovaný seriál. No to jsem hezky začal a prozradil pointu. A proč ne. Lékařské prostředí mě vždy fascinovalo a když se k tomu přidá černý humor, ironie a nekoreknost pak to musí vyjít. Korektní věci jako, že se mají všichni rádi a že nezáleží na barvě a na ostatních věcech je sice hezké, ale nevěřim tomu. Jo všichni lžou. A Hugh Laurie má charisma a komediální talent prostě by tam asi nikdo teď nemohl jít a nahradit ho. P.S. Dabing je výjimečně povedený, protože Martin Stránský je Laurieme neskutečně podobný nejen hlasově, ale i vyzáží. Ano 5. Bez korektnosti. ()

Lucka07

Doktor Gregory House - na obrazovce ho skoro všichni milujeme, ale ve skutečnosti bychom si k němu nezašli ani pro Paralen :-). Hugh Laurie se své sarkastické role zhostil naprosto skvěle, je hlavním tahounem celého seriálu a svým černým humorem odzbrojuje své další lékařské kolegy i televizní diváky. Pět hvězdiček ode mě však nedostane. Většina dílů je vlastně to samé v bledě modrém - přijde pacient, něco záhadného mu je, udělají z něj pokusného králíka. Do konce dílu dostane nejméně 4 diagnózy, jednu horší než druhou. Geniální doktor jej však na poslední chvíli zachrání, přestože mu už v organizmu koluje nejméně 10 různých léků. Na pozadí toho všeho se odvíjí vztahy na pracovišti, kterým se mohlo dát klidně více prostoru. Přesto seriál patří do mého TOP10. ()

chlievik

Pôvodne som tomuto seriálu nedával veľa bodov, a to preto, lebo som ho nepozerával, no teraz ho hodnotím vysoko kvalitne, avšak zatiaľ je to tak akiste preto, lebo pozerám akurát asi len 19-ty diel prvej season. Keď toho bude opozeraného viacej (a to už cítim teraz), znudí ma to, ako všetko. Nič sa nedá robiť donekonečna, a aby seriál zostal dobrým a kultovým, netreba to preháňať s komerciou a následným robením ďalších dielov. tak tri série a stačí. Hoci sa Houseov sarkastický a cynický humor javí zaujímavo, a aj JE zaujímavý, čoskoro to bude nudiť. Klasika, negativita nie je dlhodobo zaujímavá, hoci sa dá z tejto formy komunikácie s ľuďmi veľa naučiť. Mať nadhľad, vedeiť veci aspoň o minútu skôr než vaše okolie, chápať veci keďže máte vyššie IQ než vaše okolie, to má svoj zmysel, človek je sebaistejší, v tomto je House vzorom nejednému géniovi, ktorý sa práve hľadá a má 17. :) Človek si napríklad môže v seriáli všimnúť klasický problém dnešnej medicíny, čiže to, že desať doktorov = desať diagnóz, a z toho vyplývajúcu neschopnosť lekárov riešiť problémy, ďalej je tu etika, hoci tá je tak klasická, že je pre mňa filmovo nezaujímavá, a ďalej sú tu rôzne postavy, napríklad Cameronová, ďalšia srdcovka (každý seriál má nejakú srdcovku), a poprosil by som dámy, ktoré čítajú tieto riadky, aby si láskavo zavreli tie svoje žiarlivé ústočká, a pozreli si nejaký odpad typu Ezel, a dali pokoj. Cameronová je typický príklad dievčaťa, ktoré je krásne, vedecky inteligentné, citlivé, ale dostatočne múdre na to, aby si zachovalo vždy svoju tvár, a aj lásku ku Houseovi. Je to milý seriál, začal ma baviť, ale myslím, že časom sa mi zunuje... ()

Yze

Seriál o doktorech,kteří vlastně nevědí,jaké choroby léčí.Jednu nemoc odstraní,ale vyvolají další dvě.Upřímně řečeno,doufám,že takoví doktoři ve skutečnosti neexistují. ()

Standey

House je naprostý klasoň. Ten jeho sarkasmus spolu s obrovskou dávkou cynismu je natolik odzbrojující, až mi z toho vypadlo ***** ()

turboviking

Hugh to hraje dokonale, tady se člověk musí opravdu kolikrát smát. Konečně seriál z lékařského prostředí který nezačne po po 15ti dílech nudit. ()

gymnophiona

Perfekt, humor aký mám rád, pacienti presne akí sú, klamú a zatĺkajú - podarené, občas mám pocit, že mnohé z mini príbehov, ktoré sa v niektorej epizóde mihnú sú naozaj podľa skutočnosti. Raz začas mám chuť nejakého pacienta v práci pobaviť nejakou Houseovskou hláškou, len sa obávam, že by sa to nestretlo s kladnou odozvou, škoda :D ()

house336

Pro mě jeden z nejlepších seriálu všech dob. První tři série byly naprosto skvěle. Pak se to postupne zhoršuje, ale myslím, že tento seriál skončil přesně v době, kdy měl. Že se nepokouseli scenáristi pokracovat dále, ale že se rozhodli zakončit seriál dobrým závěrem v ten pravý moment. ()

Otan

Hlavní hrdina je mi neuvěřitelně protivný a má-li to tak být tím pro mne hůř,nemá -li to tak být ,tím hůř pro tento seriál. ()

thejurox

Dlho som vedel, že existuje nejaký House a seriál z nemocničného prostredia, ale cestu si ku mne našiel iba nedávno a slabším úvodom si ma postupne získal, až som sa nevedel dočkať kedy bude ďalši a ďalší diel. Greg House je jedna z najvýraznejších postáv aké som kedy videl či už v seriáloch alebo filmoch a postupne si uvedomujem, že seriál som pozerával hlavne kvôli osudu Housa a jeho kolegov. Seriál ktorý v človeku dokáže zanechať stopu a v momente kedy bol dej vlažnejší a mal som pocit, že už to asi moc naťahujú vždy prišiel moment kedy vás príbeh a House samotný dokázal vtiahnúť do seba. Bez výčitiek si každá jedna séria zaslúži *****. ()

GhostCop

"Všichni lžou" - a House M.D. má v tomto pravdu. Seriál je velmi dobrý, zaujala mě postava House, kdy však v jeho blízkosti by si ze mě dělal pouze srandu, až bych byl nucen z místa diagnostika odejít. Ačkoliv se snažím být na lidi velice příjemný, postava Gregory House mě velice zaujala. Hugh Laurie zahrál velice talentovaně. Český dabing tomu sedí taky naprosto skvěle. ()

Rychleji

hmm... no ... Seriál je to vtipný, jen způsob vyřešení problému je stále a stále stejný ... při hádce o nějaké hlouposti ... škoda. House je postava velice vtipná a proto doporučuji nějaké ty díly shlédnout ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf