Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Série(8) / Epizody(176)

MáŠa

Tak asi zbytečné něco psát, tenhle seriál se prostě poved, i když je to místy furt takové dokola. Ale ten House, že jo ... :-D ()

luka4615

Troufám si tvrdit, že Dr. House je tou nejlepší rolí, ve které se nám Hugh Laurie dosud představil. Mám dojem, že v této postavě a roli konečně našel a vytříbil svůj herecký talent, který v jeho předchozích počinech jako Myšák Stuart Little nebyl moc vidět. Gregory House je socha vytesaná z čistého charismatu, arogance a pohrdání všemi ostatními. Byť na první pohled se může zdát, že Dr. House je jenom geniální lékařský parchant, pod touto slupkou se skrývá až nečekaně citlivé srdce. Dr. House pracuje pod vedením ředitelky, kterou tajně miluje, s tříčlenným týmem, který poněkud připomíná tým z CSI: Las Vegas. Tvůrci seriálu vsadili na koncept velmi neobvyklých chorob, které vyžadují stejně neobvyklé léčení, mnohdy dýchající sarkasmem. Mimochodem: Dr. House je jediný seriál po Simpsonových, ve které preferuji dabovanou verzi před originálním zněním. ()

snaked

Zvyšuju na 5 hvězd. Hugh Laurie je génius. Edit: Snižuju na 4 hvězdy :) edit: prostě 4-5: 8. řada zatím výborná ()

Sawy

Osm sérií plných cynismu, nesrozumitelných lékařských pojmů, citově nepoužitelného génia v hlavní roli a spousty vedlejších postav, které jsou napsané a rozvedené mnohem lépe, než by se na první pohled mohlo zdát. A v neposlední řadě taky perfektně fungujících emocí. Ještě mám před sebou úplně poslední epizodu, snad bude závěr důstojným zakončením celého nezapomenutelného seriálu s nejlepší hlavní postavou široko daleko. ()

Handle

Dr. House a jeho humor u mě vždy neplatí (neříkám, že není dobrý, ale nepobaví mě vždycky), takže mě si seriál získal spíše díky těm komplikovaným případům, protože mnohdy je opravdu zajímavé sledovat, jak na to příjdou a čím to bylo způsobeno. Avšak nekoukám úplně každý díl pravidelně... ()

aniiicka

Hugh Laurie je jako Gregory House geniální. Jsem ráda, že roli sarkastického, hrubého, ale samozřejmě všemi milovaného doktora získal právě Hugh. Tento multitalentovaný herec má velikánské charizma a jeho inteligentní humor mě vždycky potěší. Stačí se podívat na jakékoli interview, kde pokaždé okouzluje a baví diváky i moderátory. Samotný seriál je docela drsný, co se týká jednotlivých případů. Asi v polovině většinou následuje výrazné zhoršení stavu pacienta, Housem je ale diagnóza vždy objasněná i když to ne vždy znamená, že je stav vyléčitelný. Lékařská detektivka je dobrá, co mě ale asi zajímá hlavně je samotná postava House a jeho vztahu k ostatním. Samozřejmě síla seriálu je ve skvělém scénáři a vtipných černohumorných hláškách v podání House. Taky se mi líbí výběr písní. pozn.: Myslím, že kdo je trochu hypochondr by se na seriál radši neměl dívat. :)) ()

jerry12

100%. Jedna z nejcharismatičtějších seriálových postav všech dob a jeden z nejlepších dramatických seriálů, se kterými jsem se kdy setkal. Velmi vysoká úroveň po všechny série, tvůrci House nenechávali stárnout, střídali charaktery, vymýšleli nové a nové zápletky a hlášky, kterými je Gregory House už proslulý, a kupodivu to nepřestalo ani jednou fungovat. ()

Genero

Dneska jsem si při pravidelné dávce barbiturátů uvědomil, že v komentářích téměř bez výjimky ignoruji seriály a tak to hned běžím napravit. Ale co napsat o seriálu, z kterého mi uniklo posledních 130 dílů? Tahle Hippokratova noční můra byla originální a zábavná v dřevních dobách, ale postupem času jsem odhalil jisté kolovrátkové opakování. Ať už je to tik v oku, urputné zvracení, zbytnění šíje, píchání v uších nebo dávivý kašel, vždycky rezonance odhalí, že za to může zakrnělé siamské dvojče v tumoru na pravém vaječníku. Dr. House ale zůstává jediným lékařem, na dveře jehož ordinace bych se neostýchal zaťukat a už z čekárny do posledního místa zaplněné dívkami z titulních stránek časopisu Maxim pevným hlasem zvolat : Pane doktore, při erekci trpím nepříjemným výtokem z penisu, nepřirozeně mi natekly koule a nesnesitelně mě svrbí ta vyrážka na prdeli, mohl byste se mi na to, prosím, podívat? ()

rawen

seriály většinou nehodnotím, tenhle mě k tomu přinutil... 21.12.2006 - musím své hodnocení upravit, z nadšení mě dostala o něco horší druhá série, přesto je to za poslední dobu jeden z nejlepších seriálů - 8/10 ()

Ai.ma

I když tento seriál úspěšně zastupuje onu módní vlnu identických hovadin, které fungují na stejném principu hezkých záběrů, cool střihů, bla bla bla....nemůžu si pomoct, ale Hugh Laurie je mi velmi sympatický ! A i jeho role je krásně napsaná. ()

6thSun

Dialogy jsou vyvážený přesně tak, aby 'normální' lidi nemohli nežasnout nad jejich chytrostí a doktorský mezi náma se povznesli nad případný 'diagnostický nelogičnosti' a nechali se omámit Houseovým sarkasmem. ()

Caszidy

Tak s panem Dr.Housem bych spolupracovat opravdu nechtěl, stejně jako být jeho přítelem, či podřízeným. Pokud se ovšem dostanete do situace, kdy si s vámi žádný doktor neví rady, pak je vaší jedinou nadějí právě Dr.Gregory House a jeho jízlivé a jedovaté poznámky musíte brát pouze jako vedlejší produkt léčby. Ač byl Hugh Laurie před rolí mrzutého diagnostika poměrně známým hercem a za sebou měl již řadu úspěšných projektů, teprve Dr.House z něj udělal hvězdu první velikosti a po plánovaném ukončení seriálu si bude moci vybírat role jaké jen bude chtít. Máme se tedy od něj rozhodně ještě nač těšit. ()

BoPo

Na prvý pohľad monotónny seriál. Pacient, záhadná choroba, hľadanie liečby, vyliečenie. No každý diel Vás odmení bohatou hrsťou ironických poznámok, slovných súbojov a hier mačky s myšou. A každého verného diváka jednoducho musí potešiť, akým vývojom prechádza nielen House, ale aj jeho nohsledovia. Nemocničných seriálov je veľké množstvo, no len jeden má vicodinovú príchuť. ()

Borrtex

Výborný seriál! Každý díl něco nového, (ale zároveň také pořád ten samý stereotyp) něco čím mě seriál pokaždé více a více nadchne. V první řadě je samozřejmě nutné podotknout výbornou charakteristiku hlavních postavy (Dr. House, James Wilson.... Cuddy..). House je to doktor, jakého pravděpodobně jen tak v nemocnici nikdy nikdo neuvidí. Doktor, který bere svou práci (každodenní řešení správné diagnózy záhadně nemocného člověka) jako hru. Nejde mu o zdraví svých pacientů, jde mu o nemoci, a o jejich vyléčení. Když nezná správnou diagnózu, a nedaří se mu na nic přijít, raději by pacienta ihned zabil jen pro to, aby zjistil, o jakou nemoc se jedná. Zkrátka to je neobvyklý typ doktora, který léčí takovou velmi speciální a především originální a nevídanou formou. Pomáhá pacientům, a jejich léčení doprovází krásný černý humor, ironie a sarkasmus. Ke svým pacientům bývá většinou necitlivý, a často si z nich dělá legraci v těch nejméně vhodných chvílích (třeba když pacient umírá). Ale i přes takovýto úžasný přístup se mu téměř vždy povede pacienta uzdravit. A nezapomeňte: Everybodey Lies! nebo It's not lupus! :D 100% ()

Mr. Lobo

House zmizel. Forman a Wilson ho jdou hledat. Přijdou do Houseova bytu, kde zazvoní telefon. Forman ho vezme. Forman: Haló?--- Vyřídím to jeho účetní. Wilson: Co se stalo? Forman: Včera se neukázal u šlapky. --- To jsou přesně fóry, ktré mě táhly to sledovat i poslední tři série, kde už (jak to tak u dlouho hrajících seriálů bývá) šel původní námět (zde detektivka) lehce do kytek a místo toho jsou hlavním tématem vztahy mezi jednotlivými postavami. Ale i tak to bylo stále zábavné. Herci hrající spolu dlouho na sebe vždy všemožně naráží, a právě pozorování tohoto mě u dlouhých seriálů vždy bavilo. Oblíbené postavy zůstávají nebo se vrací (Chase, Taub), otravné a přihlouplé mizí (skoro všechny ženské suplující morální imperativ). House je sympaťák pořád, a konec, ten absolutní konec, bylo krásné smíření i rozloučení. ()

Tommassi3

Jakkoli velkou diváckou většinu zaujme a následně baví především Laurieho skvostná herecká kreace s jeho kulhavým géniem Greggem Housem, dalším dnes již legendárním antihrdinou, jehož však pro jeho černocynický humor a hlášky nelze nemilovat, já zůstávám stále fascinován tím žánrovým ozvláštněním, kdy tvůrci příběhy z lékařského prostředí famózními narativními prostředky vlastně činí ryzí detektivkou, a tak vlastně i přímou variací CSI.. David Shore budiž blahořečen !! ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf