Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Série(8) / Epizody(176)

Elleannie

Charismatický, geniální, jedinečný svým osobitým "šarmem", takový prostě Dr. House je:-) Nikdo ho nikdy skutečně neprohlédl, svým chováním neustále překvapuje, i když určitou dávku jistoty už v něm máme:D Seriál je místy vtipný, ale to není jeho hlavním účelem. Vidíme zde různé postavy s odlišnými povahami a problémy, spoustu životních příběhů, které by nás měly zasáhnout hluboko uvnitř - alespoň u mě to tak funguje. V každém dílu je nějaký podtext, něco, nad čím se můžeme zamyslet, ať už se to týká nemocných pacientů, anebo lékařů samotných. Opravdu vynikající Hugh Laurie, výborný seriál. ()

V.Silver

První tři série jsou geniální, ale pak už seriál vlastně nemá pořádně co nového nabídnout a stává se tak trochu rutinní záležitostí omílající ty samé psychologické postupy na bázi "everybody lies" a "nobody ever changes". Dr. House v podání Hugha Laurieho je vynikající, stejně tak Robert Sean Leonard nebo Jesse Spencer, kteří jsou dalšími konstantami, na které mě baví dívat se pořád dokola, ale - bohužel - dočkat se konce 8. série už místy bylo nesnesitelné. Několikrát jsem seriál i přestal úplně sledovat, ale vždycky mě cosi dotáhlo zpátky k obrazovce a nakonec se vždycky něco zajímavého našlo. Takže kolem a kolem: 75%. ()

Puyi

Pro mě nejlepší seriál vůbec. Kvalita seriálu sice často stojí na tom, co předvede Hugh Laurie v roli sakrastického, hrubého, ale velmi zábavného Gregory House, ale vzhledem k tomu, že je snad vždy dokonalý + hlavní jsou všechy ty Housovy hlášky, které jsou snad v každém dílu skvělé...a když i další postavy jsou napsané velice dobře, tak s velkým nadšením hltám každý další díl. ()

vyfuk

Seriál z inteligentního a nemocničního prostředí se stal hitem mého podzimu a tím jsem si ho užil. Miluju postavu, kterou Oscarově ztvárnil Hugh Laurie. Jednoznačně se seriál také znám, protože Houseův černý humor a sarkasmus je nesnesitelně zábavný a nezapomenutelný. 6. - 8. série po sedmi letech: House byl vždycky pro mne srdcovka. ten seriál tu vždycky prostě byl. Jeho arogance, smysl pro humor, ale vlastně i tajný život plný neviditelné sebereflexe. K seriálu jsem se aktivně dostal až po maturitě, což je v celku velký časový rozdíl. Ale čas šel dál a podobně jako u Dextera, jsem si řekl, že je na čase to ukončit. Slzy jsem sice v očích nenašel, ale zavzpomínal si s veškerými osudy, které se v seriálu děly. A je neuvěřitelné, že je konec. Stalo se toho hodně a je na co vzpomínat. Tenhle seriál je legenda a jen tak nic ho nepředčí. ()

Autogram

Celých sedem sérií seriál šlapal bezchybne, niektoré momenty boli až nadpozemské (odhaľovanie minulosti Housa, vicodínové úlety, odchod Amber) až po rozpačitý koniec siedmej série. V poslednej, ôsmej sérii sa na začiatku zdalo, že seriál upadá a nič zaujímavé neprinesie. Niektoré diely ma ale mimoriadne vzali, držali v napätí do úplného konca, niektoré zase prinášajú nezvyklú scenáristickú stavbu alebo vtip a seriál stále zostáva tým najlepším, čo sa dnes v seriálovej tvorbe dá vidieť. Hugh Laurie od prvej série viditeľne zostarol a ani sa nie je čo čudovať, keď strávil vo svojej životnej role osem rokov. Je to jeho nielen životná, ale pre mňa dokonca jediná rola, pretože keď som skúsil pozerať nejaký jeho iný film (a má ich dosť), tak som len nechápavo pozeral, čo to ten doktor House stvára a nedokázal som ho zaradiť inam. To neplatí pre ostatných jeho parťákov a parťáčky, s ktorými podobný problém nemám. -- Doplnenie 4.6.2013: Po poslednej časti poslednej série môžem dodať len: SUPER záver. ()

MichelSmith

Hugh Laurie exceluje vo svojej životnej role doktora,ktorý svojou nekompromisnosťou pacientou tak šokuje,že sa radšej rýchlo vylieča sami,alebo spáchajú samovraždu ,podobnú metodu už roky praktikujú aj naše nemocnice ,no tam to je na inom princípe... ()

Dagoussek

Dr.House a jeho černý humor, arogance, smysl pro detail a hlavně upřímnost, která je většinou krutá. . .za to ho buď milujete nebo nenávidíte. "Všichni lžou. . ." Já ho prostě žeru ;-) ()

Jaro.Krafcik

Doktorské dráma má nebaví ale to ako vykreslil herec Hugh Laurie svoju postavu prekonalo aj samotný seriál. Prvá séria za mnou a ostatne sa pozerať nechystám. Predsa len ale Dr.House patrí k tým lepším seriálom a dodnes si ho pamätám ako chodieval a možno ešte chodieva v telke. Lepšie tu určite bolo české dabingové znenie. 4* ()

Molir

Jak lekarske serialy vubec nemusim, tak tohle je proste uplne jine kafe - House je vylozene muj clovek (a Hugh Laurie v titulni roli je vynikajici, potreboval zestarnout aby mohl hrat i vaznejsi role nez napr. George v treti a ctvrte rade Cerne zmije) - jeho cynicke hlasky a zivotni heslo "Vsichni lzou." rikaji proste vse :-)) A postupem epizod se uz clovek ani tak netesi na jednotlive "choroby tydne" (nektere opravdu hodne zajimave, napr. modelka s rakovinou varlat :-) ) jako spise na interakci mezi osazenstvem nemocnice... a na pripady z kliniky, ktere byvaji celkem dost bizardni :-)) ()

Borat

Když si představím, jakými všelijakými onemocněními může člověk trpět, docela bych chtěl mít za rohem Dr. House. Při prvním díle mě z ničeho nic začala bolet ruka(ale docela hodně), tak jsem si říkal, jestli sem nesděd něco špatnýho, nebo jestli mi nepraskla nějaká žíla, ano takhle mě dokázal vyklepat jeden díl Dr. House. Naštěstí to nebylo nic závažného, ale tento seriál mě donutil popřemýšlet, jestli to neni něco víc, než přeleželá ruka. Postupem času si ale zvyknete ,ale i přestose Vám Dr. House a jeho jednání nepřejí. I když jde v seriálů více méně pořád o to samé, scénáristé uměli zabudovat pár mini příběhů tak, že se na Hugha Laurieho baví koukat pořád.|89%| ()

Pit

hlášky, hlášky, hlášky, to je jediné čo tomuto seriálu vdychuje život. A vdychuje mu to teda super. ()

BloodMax

Jeden z nejlepších seriálů, který kdy byl asi natočen. Hugh Laurie perfektně ztvárňuje roli sarkastického Dr. House, jeho humor a drsné vtípky vykouzlí úsměv snad každému. Díky kabelovce můžu sledovat House někdy i 3 x denně. Nejraději sleduju, jak Dr. House přesvědčuje pacienty, že brzy zemřou, jen aby dosáhl svého cíle - přiznání, které bývá často velmi nepříjemné. Tento seriál mě opravdu dostal! Zaslouženě 100 %. ()

deckardx

Dalsi genialni serial.. Doktor, kterej je naprosto neuveritelne neprijemnej,ale je to kalibr.. Jeho perfektni hlasky me nekdy dokazou nahlas rozesmat a to je na tom serialu to nejlepsi.. Nekolik dilu jsem vynechal, protoze sem ten serial neznal,ale ted toho lituju.. Navic Hugh Laurie je naprosto presvedcivej a sedi mi k nemu i vybornej ceskej dabing a to je co rict... Je to spicka... ()

Philoun1

Seriály z nemocničního prostředí mě nikdy moc nebraly, jednak proto, že je to dokola to samé a jedna nemoc se omílá pořád dokola, proto tvůrcům tohoto seriálu blahopřeji k vytvoření postavy tak zajímavé, že je úplně jedno kdo má jakou nemoc. Jsem zvědav jak dlouho jim to vydrží. ()

blixadovan

Celý lékařský tým sice používá skutečné diagnostické a léčebné metody, zpravidla však v nesmyslných indikacích a někdy dokonce i nelogicky a nemožné je i to, že veškeré procedury provádějí jedni a titíž lékaři. O to ale v tomto seriálu vůbec nejde, je to pouze efektní pozadí pro představení jednoho muže-doktora House, ostatní tvoří pouze stafáž. Ani jedna postava nemá ani špetku Houserova charismatu. Hugh Laure je pro mě skutečným zjevením, dabing Martina Stránského je rovněž skvělý a dobře se k němu hodí. Koneckonců i vzhledově jsou si oba podobní. Chvíli mi trvalo než jsem pochopil, že v jednotlivých epizodách vůbec nejde o prazvláštní diagnózy, ale o pokusy rozšifrovat komplikovanou osobnost doktora House. V posledních dílech se bohužel spousta věcí opakuje, druhý lékařský tým (lépe tedy představitelé rolí) nemají ani trochu jiskry, místy působí toporně a jsou příliš ve stínu svého šéfa. ()

Pecival

Nejsem velký příznivec seriálů, ale tento je kromě Friends a Simpsons jediný seriál vyrobený za posledních 15 let co dokáže zaujmout mojí pozornost i v páté sérii. Jednotlivé díly jsou sice pořád podle stejné šablony, chování House občas dosti (často) naprosto iracionální, postupem času taky autoři těžce přestřelují s těmi (geniálními?:) dedukcemi, ostatní lékaři jsou vyobrazeni vedle Hause jako naprostí břídilové, kteří si bez něj nezavážou tkaničku od bot...Ať už je to ale parádním Lauriem nebo něčím jiným, tohle mě prostě baví. ()

tommmy89

Tak ako dospievam, tak prichádza aj novinka a to Dr.House, ďaľší z podarených kúskov kinematografie. Nikdy som nebol zarytý fanúšik jeho epizód, ale môžem poznamenať, že áno, rád si pozriem a to kedykoľvek. Neviem definovať správnymi slovami, čo sa mi na tom seriáli páči / nepáči. Pár slovami by som to ale predsa skúsil : Chytrosť, predvídavosť, inteligencia, temperament a sarkazmus. Dr. House, vynikajúci seriál ! P.S.: Série sa mi nedajú jednotlivo zhodnotiť, pretože celého Dr. Housea považujem za jeden veľký komplex s veľkou myšlienkou a zaujímavým príbehom, čiže by bolo neobjektívne posudzovať jednotlivo série. 5 z 5 ()

Luteka

Ač se mi dříve zdálo že jsou epizody všechny vesměs stejné (1-3 série), od 4. série z této podobnosti sešlo a začaly se objevovat naprosto unikátní a dokonalé epizody. Navíc je seriál provázen úžasným Hughem Lauriem a Lisou Edelstein, což je další z důvodu proč si naprosto jistě a bez výhrad zaslouží seriál plný počet hvězd. 95% ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf