Mentalista

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller
USA, (2008–2015), 106 h 57 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvůrci:

Bruno Heller

Hudba:

Blake Neely

Simon Baker, Amanda Righetti, Robin Tunney, Steven Culp, Tim Kang, Tim Guinee, Owain Yeoman, Gail O'Grady, Shaun Toub, Tara Karsian, Morena Baccarin (více)

Série(7) / Epizody(151)

Detektív Patrick Jane je veľmi všímavý. Aj z tých najmenších detailov na mieste činu i z chovania ľudí dokáže vyvodiť precízne závery. Preto ako odborný poradca spolupracuje s CBI a pomáha hľadať nebezpečných zločincov. Ale po sériovom vrahovi zvanom "Red John", ktorý zavraždil jeho ženu a dieťa, márne pátra už niekoľko rokov... (oficiální text distributora)

somebody.l

Nejde jen o obyčejné kriminální případy skupiny vyšetřovatelů a pomocníka, ale i o to, co je v hloubi celého seriálu. Každý, kdo to sledoval celé, musí přiznat, že hlavní jsou díly, které se týkají úhlavního nepřítele Red Johna. Postupem času se střety s ním vyostřují, případy jsou horší a Patrick (hlavní hrdina) cítí větší zlost a chce se pomstít. Ale i případy mimo toho hlavního jsou dobré a zábavné. Hodně se mi líbí humor, který Patrick používá. Jak si ze všech střílí, vyčkává, zkouší. A věřte, že takoví lidi jsou. Sice je trochu namyšlený, vyfintěný, ale v sobě skrývá velkou bolest, kterou chce dostat ven tím, že se pomstí Red Johnovi. Vztahy mezi členy týmu se mění, postupně zjistíme o každém nějaké to tajemství, takže to začně být i zajímavé. Rozhodně nejde jen o to, že se tam ukáže jeden vyfintěnej frajírek, od začátku ví, jak to dopadne (což není pravda podotýkám) a vyřeší případ s pomocí ostatních. A je hloupost hodnotit seriál kvůli tomu, jak hlavní postava vypadá (což často sleduju v komentech). ()

mira007

Oproti současným kriminálkám celkem osvěžující , ale s časem a přibývajícími díly více se opakující a stávající se monotoní. ()

Ayush

Miluju ten český dabing a to je co říct, protože ve většině případů bývá spíš totálním failem. Líbí se mi, jak se podařilo zachytit Janeův sarkasmus, a že z něj neudělali uhlazenýho slušňáčka. Rozseklo mě jeho vejskání na pláži: "Óóó to je ale krásný krabík!" nebo Rigsby, když popisuje Red Velvet cupcaky: "jsou to červený sameťáky". Parádní odpočinkovka :) ()

(Z)denny

Další z řady detektivních seriálů, který kdyby neměl tak skvěle obsazenou hlavní roli, tak by zapadl někam pod koberec.. Ale ruku na srdce, jaký by asi vypadalo Třicet případů majora Zemana nebýt Vládi Brabce? Tady mi ještě trochu vadí Robin Tunney v roli vedoucí týmu. Ještě bych byl schopen jí odpustit to, že se vůbec jako vedoucí nechová, ale proboha! proč se pořád tak blbě ksichtí? ()

maty39

Některé díly jsou neuvěřitelně hloupé, jiné jsou vcelku povedené. Simon Baker a jeho banda jsou poměrě sympatičtí a místy i zábavní. Jen by se mohli vykašlat na všechno to hypnotizování. Poprvé (asi druhý díl) to bylo vtipné. Pak to začalo být otravné (díl, kde nakonec skončili skoro všichni zhypnotizovaní je mimořádně špatný). Ve výsledku je to taková průměrná, neurážející kriminálka na pondělní večery na Nově (já ale raději budu sledovat v původním znění) 70% ()

Jiri_Jaros

Simon Baker je tu senzační. Skvěle napsaná role. Jen ty loutky co pobíhají kolem něho jsou úplně bez talentu a charisma. ()

B.Bonnie

Ta kamera je vážně příšerná, střih a kamera se mi prostě nelíbí. Oceňuju snahu o odlišnost týhle nový kriminálky..ale většinou to stejně spadne a je to kriminálka s obyčejnými případy,na kterou se dá dívat. ()

Greg25

Simon Baker je sympaťák, ale jinak průměr. Hlavní hrdina předvádí své schopnosti sice v každém díle, ale tak nějak rozmělněně. Lepší díl střídá horší. Dějová linka patří mezi ty průměrné. Ale na podvečer v televizi, kdy člověk musí naškrábnout nějáké ty domácí úkoly to je naprosto ideální. 60% ()

IsaacNewton

Podle mě je Mentalista velmi dobrý seriál- není ještě okoukaný, herci jsou skvěle vybraní- obvzlášť Simon Baker je opravdu nepřekonatelný a má zajímavý děj- každý díl je prakticky originální a scénář je fakt vtipný- což pro dobrý seriál bohatě stačí. Jen by mě zajímalo, co se stane, až Rudého Johna chytnou :-) (a donekonečna přece nemůže všem utíkat). Na této zápletce je prakticky celý seriál postavený, takže asi moc dlouho pokračovat nemůže, což je celkem škoda- scénáristé by si honem měli vymyslet dalšího zloducha... ()

bambusacek

Kde vždy vezme Patrick Jane ten čaj to vážně nechápu... :D Ergo za schopnost, vařit čaj v jakékoli situaci Mentalistu hodnotím 80 %. ()

Yokolobuna

Měl jsem za to, že je Mentalista jen trošku přitažený za vlasy, on však ty vlasy přímo trhá... i s kořínky. Jane by z velbloudího lejna s klidem vyvěštil i teplotu vody na Marsu. ()

Sunny.69

Série, kdy hledají Rudého Jona jsou výborné. Ty další díly už ne tak moc, ale závěr je hezky lidský, možná až dojemný, po těch sedmi sériích. Rozhodně jeden z nejlepší TV seriálů. ()

Money_too

Slibná detektivka z prostředí Californie. Výborný, charismatický Simon Baker v roli Patricka Janea, mentalisty a okultisty ve službách CBI...Seriál je koukatelný a svým způsobem zajímavý,jediný nedostatek je lehká předvídatelnost.... ()