Kobra 11

• Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
TV spot
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scénář:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

MartyMcFly89

Scénáře na jednotlivé díly se podobají jako vejce vejci, ale je to přesně to, co chceme. Vražda/loupež/únos, poté vyšetřování, energická Engelhartová, charismatický Simír, též charismatičtí (ale proměnliví) Janové/Tomové, či jak se všichni jmenují. Užitečná sekretářka a šaškovští dva policisté (malý tlustý a velký hubený). K tomu v každém dílu neodmyslitelné exploze, závěrečná honička a poté většinou také exploze. A při počtu epizod také probraná většina kriminálních činů, které se mohou stát. 40% - klidně bych se na to podíval znovu, kdybych koukal na televizi. ()

Slick

Nejlepší dvojka byl Tom Kranich a Semir Gerkhan..a samozřejmě nemůže chybět Bonrat a Herzberger;-) Btw: efekty jsou místy přehnané, ale aspoň mají jednotlivé díly myšlenku a dějovou linii oproti jiným seriálům. ()

SenFlxr

V americe jsou to černoši, v německu je hrdina seriálu turek. Čekám kdy někdo začne točit seriál v česku a hlavní hrdina bude cikán. Samotný seriál mě přijde jako reklamní počin BMW a Mercedesu. V naprosté většině dílů jezdí záporaci v US automobilech. Děj není, nebo spíš je vždy stejný, ale jednu hvězdu dám, je to rozhodně lepší než telenovely, ať české nebo jihoamerické. ()

g.laudeo

1 hvězdička za honičky v trojkovém bavoráku. 2. hvězdička za ten druh blbosti, která neuráží trapností, ale baví - u jídla, u práce, u jiné zábavy nebo když jste grogy a chcete vypnout mozek. Dá se to pustit uprostřed, před koncem, kdykoli - funguje to pořád stejně. ()

route60 odpad!

Je to komedie? Sci-fi? né je to nejhorší serial jaký může naše Tv Nuda pardon Nova dávat, at´se někdo podivuje nad mým hodnocením ale serial kde se jenom něco musí zničit aby lidi co to sledují měly pocit sebeuspokojení je odporný hnus jediná věc mě zaujala a to je ústřední melodie, jinak hnůj má větší hodnotu ten se dá na pole a je z toho užitek ale tato cipárna nestojí ani za řeč. ODPAD nic víc. ()

E-Fox

Simír (a všichni jeho parťáci) je posedlej rozbíjením aut. Kde se rozbíjejí auta, tam je vždycky Simír. Kde je Simír, tam se vždycky rozbíjejí auta. I Simír je velmi rád rozbíjí. A německá auta navíc mají speciální regulátor rozbíjení, díky němuž můžete jednou autem přeskočit řeku a pak to zase rozjet dvoustovkou a podruhé při prvním škrtnutím auto masivně a velmi efektně exploduje. Totiž, kdyby auta tak pěkně neexplodovaly a nehořely, Kobra 11 by nikoho nezajímala. ()

MetalLizard

Toto je ten samý případ jako Komisař Rex. Prostě všechno to je jeden a ten samý žánr, který bych si dovolil nazvat : Deutsche Märchen :D, ale pořád je to ten případ, kdy to nepřepnu, ale ani to nevyhledávám :). 2* a víc ani ň, protože čím novější díl, tím horší a přehnanější. ()

bobin

Naprostým omylem jsem se zadíval na šílenou automobilovou šrotaci , ale když se objevil Simír , byl jsem doma. Tohle už má velice blizko k proslulosti Ch. Norrise. Ale ani tohle smrtící tempo mě nazaujalo déle, jak deset minut. Jedno je ale jisté - Němci mají slušnou zásobu zachovalých aut k devastaci. ()

chrustie odpad!

Pro mě naprostá sračka, zapříčiněna nejspíše i naprostým nechutenstvím k německým hercům a německým filmům. Pro mě nejtragičtější filmový národ (hned po Turecku nejspíše) ()

keyzar

První díly - dobré. Další díly - blbost. Nazačátku se srazí na dálnici padesát aut, Nakonci řady zemře simírův parťák a Simír samotný je nesmrtelný. Zažil několik výbuchů a poradil si s případama pro FBI. Je to prostě fraška. ()

renekem

Pohodový seriálek. První tři díly se vidět dají, pak už je to až moc na jedno brdo.Ale když to člověk nevidí každý rok... ()