Reklama

Reklama

Zákon a pořádek: Zločinné úmysly

(seriál)
  • Česko Právo a pořádek: Zločinné úmysly (více)
všechny plakáty
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2001–2011), 140 h 13 min (Minutáž: 42–46 min)

Hrají:

Kathryn Erbe, Vincent D'Onofrio, Jamey Sheridan, Courtney B. Vance, Eric Bogosian, Tomas Arana, Chris Noth, Jeff Goldblum, Jay O. Sanders (více)
(další profese)

Série(10) / Epizody(195)

Newyorské policejní oddělení se zabývá šetřením těch nejzávažnějších a nejsložitějších případů ve městě. Tým bezchybných vyšetřovatelů vede excentrický detektiv Robert Goren, jenž má neuvěřitelný dar odhalit s logikou sobě vlastní skryté okolnosti i toho nejzapeklitějšího případu. Při složitém řešení nejtěžších zločinů mu pomáhá detektiv Alexandra Eamesová a u soudu má hlavní slovo jejich kolega, státní zástupce Ron Carver. Originální náměty, sympatičtí detektivové a špetka ironie je nejlepším kořením tohoto výjimečného seriálového počinu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (74)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Dick Wolf prostě umí. Pokud nejste zrovna nadšení z úžasných spektrografů, elektronových mikroskopů a pozitronových kanónů či kýho výra, budete si s poctivou detektivní prací hrdinů jeho seriálů dobře rozumět. V případě tohoto spin-offu od Wolfa, který skutečně umí péct léty prověřené a stále křupavé případy a také příběhy, našel v jistém ohledu cosi víc než čím mohl obdařit své ostatní "děti". Tím něčím, respektive někým, je Vincent D'Onofrio, jehož podání detektiva Roberta Gorena je něco úžasného. Nevěřil jsem tomu, ale skutečně je to tak. Jeho výraz dává některým dílům takovou tečku, že nejde nevidět i druhou stranu celé té věci sloužící především k zábavě diváka - život vyšetřovatele a to jak ho jeho práce leckdy krutě zasahuje. Je s podivem, že takový výkon zůstává při udělování různých "prestižních" cen nepovšimnut, možná je to přímo křivda panu herci. Kdy jsem viděl něco takového...ano, jistě, Prvotní Strach a Ed Norton. Tato dvě díla mají společnou i ne zrovna sympatickou hlavní hrdinku a tak vůbec to, že kromě famózního výkonu jednoho herce přinášejí přinejlepším nadprůměrný zážitek. Ke Zločinným Úmyslům zkrátka nemám žádný vztah, jen se klaním před Vincentem Gorenem, za kterého je čtvrtá hvězda, i když seriál jako celek vytrvale osciluje kolem 70%. Ale na druhou stranu, který detektivní seriál se takhle dá hodnotit i v deváté sezóně? BTW Chris Noth a Jeff Goldblum jsou sice kvalitní, ale na D'Onofria zkrátka nemají, ten se ve Zločinných Úmyslech opravdu našel. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Tohle je podle mě kvalitou těsně za L&O:SVU a kus před původní L&O. A to hlavně kvůli Vincentu D'Onofriovi. Tenhle chlapík má neskutečnej dar zahrát cokoliv. Od Gomera Pylea v Ocelové vestě, přes otce Caseyho v Skandál v katolické škole, švába v Edgarově obleku až po detektiva, pro kterého je odhalení zločince a pravdy spíše životním posláním, než jen zaměstnáním. Co se týká Vrtala a Hrušky, zmínili se tu o tom už další dva recenzenti. Takže nebudu opakovat. Jen říkám, připravte se na změnu, protože Vrtal je opravdu nenahraditelný, aspoň co se týká dabingu. Ten jeho hlas, který jako kdyby patřil hadovi, který přemlouvá svou oběť. Ne nepříjemný, ale spíš podmanivý a takový, bez urážky, slizký a puntičkářský. Prostě neuvěřitelně to tuto postavu dotváří jako skutečnýho člověka. Ten další není špatnej a kdyby ho daboval od začátku, nevadilo by to, ale takhle od půlky je to blbý. Asi jako když jsem viděl Tanec s vlky s novým dabingem Michala Dlouhýho. (případně Mrazíka se slovenským dabingem) To mi taky zkazilo náladu a zážitek z filmu. (březen 2006) Poslední dobou mi začíná vadit, jak v seriálu rvou pořád dopředu tu novou policajtku. Tohle je podle mě (a myslím že i podle většiny ostatních diváků) seriál převážně o Vincentovi, a ne o nějaké žábě, která ani neví, co s rukama (schválně ji při hraní pozorujte). Vím, že D'Onofrio byl tou dobou nemocnej a potřebujou další vedoucí postavu, ale podle mě měli sáhnout jiným směrem. woody: zajímalo by mě, kolik takových prvních stížností na ten dabing jim tam denně chodí. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Miluji americké padouchy. Oni jsou prostě tak skvělí. Takový český padouch zafláká místo činu svou DNA, svými prsty zanechá otisky na všem neodcizeném, nechá se při činu natočit průmyslovou kamerou a ještě ho při tom vidí tucet svědků, ale on zatlouká a zatlouká a zatlouká. Jeho americký kolega je však jiný frajer - tedy alespoň v tomto seriálu. Okamžitě se svědomitě sesype pod váhou pouhé logické konstrukce detektiva, přizná se i k tomu, co nikdy neudělal a ještě poskytne dostatek důkazů o své vině. Rozhodně netvrdím, že by mne to vyloženě nebavilo, ale ten stále stejný systém vyšetřování není natolik výživný, abych si na něm pravidelně pochutnával. ()

woody 

všechny recenze uživatele

Musím přiznat,že tenhle seriál mě uchvátil.Ani ne tak pro neotřepané zápletky, zajímavé pointy ale pro dokonalého hlavního vyšetřovatele. Tím je det. Robert Goren!Opět dokonalý charakter Dicka Wolfa geniálně zahraný Vincentem D'Onofriem.Jeho jsem znal hlavně jako obtloustlého mladíka(taky proto přibral 32 kg) z Kubrickova FMJ a švába z MiB.Ale to co to předvádí zde se nesměle vyrovná Columbovi nebo Barnebymu. Když zpameti cituje z Bible nepůsobí to vůbec trapně jako u jiných(citování Shakespeara v CSI je jak pěst na oko). Nespoléhá se na žádné zběsilé hledání důkazů, ale hlavně na vrahovu psychiku.Během několika okamžiků si všimne jeho Achylovy paty a od toho se pak vše odvíjí.Málokdy dá najevo city(radost, zklamání nebo zlost jsem u něho nacházel marně) ovšem stále nepůsobí nějak drsně, zapškle ale lidsky a jemně(nepřirozené, vím, musíte však vidět a pochopíte) si jdoucí za svým. Neznáme vůbec jeho soukromí ani jiných z týmu a myslím že je to nejlepší. Na co to potřebujem vědět? Stačí nám jejich práce.Vincent svým podáním zatlačuje ostatní do pozadí a dělají spíše křoví.Většina se odehravá ve výslechové místnosti, tudíž nečekejte nějaké zběsilé akční honičky a přestřelky běžných v dnešních detektivkách.Nejlepší série Law & Order!Rmoutí mě pouze velmi nízké hodnocení zdejších uživatelů. + únor 2006 - je sice výborné, že Prima dovezla i třetí řadu, ale zase nám změnila dabing.U všech ostatních by mi to nevadilo, ale zrovna u detektiva Gorena to museli udělat.To je jako by přeobsadili celý dabing MASHe.Neříkám, že pan Hruška je úplně hrozný, byla to ještě velice dobrá volba s porovnání s tím, co nynější dabérská škola nabízí, ale člověk si už tak zvykne na dokonalého Josefa Vrtala, že změna zamrzí.A ne, nejsem ultra-konzervativec.Jen mám rád kvalitu :-) +++++únor 2006: Dámy a pánové.Váš investigativní woody pátral po příčinách změny dabéra.A to rovnou u zdroje.Od TV Prima mi na dotaz ohledně dabingu ZaP:Zú došla následující odpověď(přenecháno v původním znění): Dobrý den, děkujeme za Váš mail a k jeho obsahu: "I.a II. řadu seriálu jsme zakoupili s hotovým dabingem, vyráběným v TV Nova. S časovým odstupem jsme vyráběli třetí řadu, kdy nebylo možné zachovat nejen dabéry, ale ani realizační štáb vyráběné české verze. Nový režisér vybral zkušeného dabéra pana Libora Hrušku, s jehož výkonem jsme spokojeni. I když jste zatím jediným divákem, kterému to nevyhovuje, respektujeme Vaše právo na subjektivní hodnocení a omlouváme se, že jsme Vám nemohli vyhovět. Jana Prášilová - ved. odd. dabingu" No.Byli alespoň natolik slušní aby odpověděli. ___ leden 2007 - Nova nám vrátila Josefa Vrtala! A překvapivě se na ZaP můžu dívat v normální lidský čas a ne v neděli ve dvě hodiny ráno... No uvidíme, kam nám to pak pichnou, páč lidi v tuhle dobu očekávají Kobru nebo sračku typu Lea Parker a ne krimi, u kterého musí přemýšlet, případně ho pečlivě pozorovat, jinak se naprosto ztratí... ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

"Zákon a pořádek" má mnoho různých verzí, ve kterých se vyřešily desítky nejrůznějších případů a vystřídalo se zde mnoho týmů... Ale já osobně mám nejraději "Zákon a pořádek: Zločinné úmysly". Nejsou sice první, nejsou ani nejoriginálnější, ale miluji dvojici Vincent D'Onofrio a Kathryn Erbe. Oba jsou velice sympatičtí a líbí se mi styl, jakým řeší své případy. Proto mě moc mrzelo, když se začali střídat s druhou dvojicí (Chris Noth a Annabella Sciorra), kteří jsou mi naopak vyloženě nesympatičtí. Existují stovky kriminálních seriálů, ale myslím si, že "Zákon a pořádek" patří svou kvalitou mezi ty nejlepší... ()

Galerie (757)

Související novinky

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter…

Reklama

Reklama