Reklama

Reklama

Zákon a pořádek: Zločinné úmysly

(seriál)
  • Česko Právo a pořádek: Zločinné úmysly (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2001–2011), 140 h 13 min (Minutáž: 42–46 min)

Hrají:

Kathryn Erbe, Vincent D'Onofrio, Jamey Sheridan, Courtney B. Vance, Eric Bogosian, Tomas Arana, Chris Noth, Jeff Goldblum, Jay O. Sanders, Waleed Zuaiter (více)
(další profese)

Série(10) / Epizody(195)

Newyorské policejní oddělení se zabývá šetřením těch nejzávažnějších a nejsložitějších případů ve městě. Tým bezchybných vyšetřovatelů vede excentrický detektiv Robert Goren, jenž má neuvěřitelný dar odhalit s logikou sobě vlastní skryté okolnosti i toho nejzapeklitějšího případu. Při složitém řešení nejtěžších zločinů mu pomáhá detektiv Alexandra Eamesová a u soudu má hlavní slovo jejich kolega, státní zástupce Ron Carver. Originální náměty, sympatičtí detektivové a špetka ironie je nejlepším kořením tohoto výjimečného seriálového počinu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (73)

majklfly 

všechny recenze uživatele

Vincent D'Onofrio - tajemný muž, u kterého jsem si ani za nic nemohl vzpomenout, odkud ho znám. Správná detektivka u mě musí mít silně kladnou hlavní postavu, které má něco...a to Vincent rozhodně má. Upřený pohled na lidi, způsob konfrontování lidí s fakty a psychické ovlivňování. Celý ten seriál stojí na něm a já jsem za to moc rád... ()

gstudio odpad!

všechny recenze uživatele

No ty vogo, tak jsem se zase něco dozvěděl. Ženská, která jde vraždit protože slyší Boží hlas, není prý náboženská fanatička, ale správně žijící žena, která byla jen "oklamána". To je zjevný nesmysl, protože samozřejmě není podstatné jestli Boží hlas byl "pravý" nebo "falešný", ale fakt, že ta fanatička klidně na jeho základě spěchala zabít člověka. Tenhle typ pseudopsychologických blábolů jako je "Zákon a pořádek" má na svědomí morální devastaci mnoha Američanů a podporu politiků, kteří pak v debatách tvrdí, že: "Interupce je třeba v každém případě zakázat, protože Bůh nedopustí, aby například znásilněná žena počala..." Ve 21. století nelze takové ptákoviny hodit jinam než do "odpadu"... ()

Reklama

Ravi 

všechny recenze uživatele

Po třech sériích nechávám hodnocení na 85% = 4/5. Tenhle seriál je jeden z nejkvalitnějších svého druhu a D'Onofriovi role sedla, jako ušitá. Ale některé díly jsou slabé, některé naopak velmi silné. Seriál je dost nevyvážený. Jenže na psychologické šachy, které se tudějí, divák není zrovna zvyklý. Takže sledovat se vyplatí. Jo, ale sledovat jeden díl za druhým nedoporučuji. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

"Zákon a pořádek" má mnoho různých verzí, ve kterých se vyřešily desítky nejrůznějších případů a vystřídalo se zde mnoho týmů... Ale já osobně mám nejraději "Zákon a pořádek: Zločinné úmysly". Nejsou sice první, nejsou ani nejoriginálnější, ale miluji dvojici Vincent D'Onofrio a Kathryn Erbe. Oba jsou velice sympatičtí a líbí se mi styl, jakým řeší své případy. Proto mě moc mrzelo, když se začali střídat s druhou dvojicí (Chris Noth a Annabella Sciorra), kteří jsou mi naopak vyloženě nesympatičtí. Existují stovky kriminálních seriálů, ale myslím si, že "Zákon a pořádek" patří svou kvalitou mezi ty nejlepší... ()

chubaka 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoc, ale mě osobně se to líbí mnohem víc než matfyz jednotka v akci (CSI: Miami, NY a Vegas). Je to takové víc uvěřitelné a přirozenější. Navíc ustřední dvojice je mi herecky velice sympatická (především D'Onofrio, hraje to prostě geniálně!!). Nejsem pravidelným divákem, ale pokaždé, když na nějakou tu epizodu narazím, s chutí a rád se podívam. Výborné komentáře: Geminy a Woody ()

Galerie (757)

Související novinky

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (více)

Reklama

Reklama