Kobra 11

• Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
TV spot
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scénář:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

Recenze uživatele MATADOR k tomuto seriálu (15)

Kobra 11 (1996)

Zde se jistá zaujatost nemůže zapřít. Mám rád vskutku tento seriál a prvních 6 řad je na německé poměry vážně skvělý. Ale jak to tak bývá, všechno jde z kopce a tak i zde. Semir Gerkhan má nové parťáky s každou výplatní páskou a to je velká škoda. Vždy když už si zvyknu na nového "borce" po boku mého oblíbence, tak přijde jeho konec. Za ty první řady **** zbytek už tak neberu. ()

Bomby na 92. kilometru (1996) (S01E01)

Kobra 11, tak takhle to začalo nový seriál s ne méně zajímavými scénami. Nic, co by mě v dnešní době nadchnout, ale před těmi třinácti lety, to muselo povzbudit. ()

Pekelná jízda na dálnici A4 (1999) (S04E01)

Kobra 11 - pilotní film ke 4. sezóně. Čtvrtá sezóna nabídla ještě lepší díly, než u předchozích sérií. A s příchodem nového parťáka vzniklo nejoblíbenější duo. Zpět k pilotu - dle mého názoru nejlepší pilotní díl, k ještě lepší nové sérii. Na televizní poměry a německou produkci něco neuvěřitelného, a dojemného. Můj nejolíbenější kousek, z Kobry 11. ()

Jízda smrti linky 834 (2001) (S05E01)

Kobra 11 - pilotní díl k 5. sezóně. Nová sezóna nijak nevybočuje ze šlépějí starších dílů a nabízí slušnou zábavu, jen tento pilot je s porovnání se starší Pekelnou jízdou jen slabý odvárek. Pilot s názvem Jízda smrti linky 834 nijak nesestupuje v napínavosti a originálnosti dílů páté série, naopak, nabízí opět slušnou dálniční zábavy a zajímavé případy, tento pilotní film je toho důkazem :-) ()

Štvanice (2002) (S06E01)

Kobra 11- pilotní film k 6. sezóně. A hned se na to vlítne zhurta. Štavnice, poštvaná proti dvěma "hrdinům" je napínavá a Kobra 11 pořád ve své nejlepší formě. Opět se jedná o podívanou, při které se nebudete nudit. Sice té napínavosti popravdě mnoho není, ale to vynahradí dosyta spousta akčních scén. ()

Křest ohněm (2003) (S07E01)

Kobra 11 - pilotní film k 7. sezóně. Nový parťák, jinak vše při starém. Slušná porce bouraček, ale opět je z toho bohužel jen taková ta slušná detektivka, která je děravá, jak cedník. Křest ohněm sám o sobě špatný není, jen se to už tak nějak všechno opakuje. ()

Na věky věků (2004) (S08E01)

Kobra 11 - pilotní film k 8. sezóně. Seriál jede dál, pilotní filmy už nejsou co bývaly a jejich kvalita klesá. I přesto je to pořád ta Kobra 11, kterou všichni znají. Příběh je tentokrát pro hlavní hrdiny více osobní, i přesto se tvůrci nemohli vyhnout několika stupiditám, bez kterých by se to určitě obešlo. ()

Na život a na smrt (2007) (S11E01)

Kobra 11 - pilotní díl k 11. sezóně. Už samozný děj je velmi jednoduchý a je především postaven na smrti jedné z nejoblíbenějších postav. Celý děj je tak honbou za pomstou, při němž Semir jako už jednou potkává svého nového parťáka Chrise Rittera. ()

Město v ohrožení (2008) (S12E01)

Kobra 11 - pilotní díl ke 12. sezóně. Nemůžu si pomoct, ale po naprosto odfláklé 11. sérii, přišel tenhle nový pilotní film ke 12. sérii. A po těch hrozných dílech, jsem byl rád, že tvůrci konečně otevřeli oči a dokázali natočit něco, co Kobru 11 neutápí v hanbě. ()

Na vlastní pěst (2008) (S13E01)

Kobra 11- pilotní film ke 13. sezóně. Zní to neuvěřitelně, ale seriál pořád pokračuje, dá se na to koukat. Nový parťák je docela sympaťák a mladé divačky se určitě těší jen a jen na něj, ale mě je nějakej borec šumák. I když se v tomhle pilotu docela otrkávají oba. Jedná se o průměrný pilot, který není tak špatný, jako některý. Fajnový poster :-) ()

Konec světa (2009) (S14E01)

Kobra 11- pilotní film ke 14. sezóně. a popravdě zatim jeden s těch hodně špatných. Všechno viděné se spojuje a tvoří trapné, skoro až zbytečné scény a ani hlavní záporáci nejsou nic než k smíchu. Bohužel opravdu slabota, zachraňuje to jen klasická porce bouraček a akce. ()

Atentát (2010) (S15E01)

Kobra 11- pilotní film ke 14. sezóně. Mno, asi takhle - jistá zaujatost z mé strany na Kobru 11 je bezesporu, ale nedá se nezpozorovat děsný propad! Tvůrci už opravdu nevědí, čím dříve zaujmout! Efektní triky? Mocný gang z jiné země? Hm, tohle přeci není Kobra 11 sakra, kde je to kouzlo těch kriminálních případů z počátku seriálu a hromada napínavých momentů? Tady už je to takové nucené, bohužel! ()

72 hodin strachu (2011) (S16E01)

Pilotní film k 16. sérii už od počátku silně vaří z vody, po celou dobu se potýká se slaboduchým scénářem a jediné, co vlastně nutí sledovat, je stále energický Erdogan, příjemné prostředí Istanbulu a především jeden smutný moment, který se v závěru odehraje. Jinak si už vážně troufám tvrdit, že to s Kobrou jde docela s kopce, bohužel! ()

Anděl smrti (2012) (S17E01)

Pilot k 17. sérii se nese ve znamení předešlých pilotů. Snaží se stále něčím překvapovat, má v celku zajímavý námět, ale to zpracování už léta docela vázne. Jsem zvědav, jak dlouho budu psát ještě stále ty samé komentáře k pilotům :) ()

Zmrtvýchvstání (2013) (S18E01)

Pilotní film k 18. sérii # Na současné poměry Kobry 11, která prostě upadá a už to není ta klasika na které jsem vyrůstal, je sice tento pilot postaven na naprosto šíleném navrácení hlavní postavy, ale přesto zafungovala určitá nostalgie a i když se topí v patosu, bavil jsem se. Natolik, že jsem si všímal i určitých scénáristických pokroků, kdy jde vidět, že si skutečně někdo dal určitou práci a neposadil příběh jen na dálnici. Díky a RIP André! ()