Kobra 11

(TV seriál)
  • Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
Akční / Krimi / Drama
Německo, (1996–2021), 353 h 28 min (Minutáž: 40–110 min)

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, (více)

Série(26) / Epizody(378)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

TV spot

Malarkey

Nejoriginálnější německá kriminálka, na kterou jsem jako malý koukal pravidelně a samozřejmě jsem se nejvíce těšil na různé srážky a jiné demolice již tak zdemolovaných aut, u kterých jsem se velice bavil a dodnes na to rád vzpomínám. K tomu Semir, který ač se okolo něj parťáci mění jak ponožky v prádle existuje jen jeden takový, který přesně zapadal do dua...vyšetřující vraždy, drogové dealery a já nevím co ještě...ano je to ten uplně první parťák co tak žalostně umírá na Baleárských ostrovech...ale než se stačíme rozkoukat hned je tu další a další...a tím pádem jde seriál nesmazatelně do hajzlu. (72 %) ()

T2

Hromadný ničitelia aut prichádzajú, ničenie je teda na Nemeckú produkciu na úrovni ale aj kaskadérske kúsky to im teda fakt ide ale príbeho to je stále dookola skoro to isté bez pokroku niečo rozumnejšie rozvíjať. Proste Nemci nevedie točiť nič zmysluplnejšie než plytké povrchnosti, okukané zo starých amerických žvákancov. ()

Gemini

Pár dílů jednoznačně na plný počet, jiné ještě jednoznačněji na odpad:) A hledejte v té stále rostoucí kupě ty dobré:P Ale protože už od malička jsem si hrozně rád hrál s autíčky, a protože občas Kobra 11 příjemně překvapila hudebním doprovodem (hlavní znělku nepočítám, i když u nás není snad nikdo, kdo by ji neznal), a taky protože Semir je takovým tím německotureckým způsobem borec, o vedlejších postavách v čele s dvojicí Bonrath-Herzberger ani nemluvě:), mám dojem že by to mohlo dát i na 3*, když zrovna nebudu mít rejpavou náladu a nebudu se divit jak to, že když někomu vybuchne tři metry za zády Felicie, tak z toho je jen začerněnej obličej a natržený sako:) Závěr - souhlasím s tím, že na německé poměry je to opravdu hodně, hodně, hodně kvalitní počin. Pro seriál jako celek už to ale prostě je jenom 40%, obměňováním Semirových přicmrndávačů se opravdu nic nevylepší;) ()

Matty

Děj 99,9% všech epizod vypadá asi následovně : 1. spáchání zločinu, který obvykle končí hromadnou bouračkou a při kterém jsou vždy přítomni oba hlavní hrdinové 2. přemlouvání "šéfové" kvůli jakési prkotině související s případem ... "šéfová" vždy po krátké chvíli souhlasí 3. odhalení pachatele a jeho pronásledování (autem samozřejmě) 4. zajmutí Cimírova parťáka padouchem/padoušicí 5. Cimírův včasný příchod a s ním související záchrana parťáka 6. dopadení zločince(ů) po delší automobilové honičce. Jednotlivé díly se tudíž liší pouze počtem rozmlácených auťáků a jednotlivé série pak Cimírovým parťákem. BTW, všimli jste si, kolik dílů končí v jakémsi starém uhelném dole? Zajímavé komentáře: woody, Malarkey, tron, JohnnyD , záplata ()

Djkoma

A je to tu zase Kobra 11. Snaha německé republiky, aby ukázala, že jejioch polisté jsou vlastně velcí akrobati, skvělý střelci, geniální pronásledovatelé a výborní řidiči. To, že se všechno děje okolo dálnice je zajímavý fakt na zamyšlení. V jednom díle vybouchl vrtulník se Simirem a on udělal co? No přeci vyskočil a dopadl na auto ... a vklidu odjel... :) to nestačí? ()

Galerie (3 895)

• Christian Oliver se rozhodl po dvou sériích ukončit své účinkování v seriálu z důvodu jiných nabídek, které pro něj byli zajímavější. (patrik1177)
  • V počtu akčních scén s automobily byly překonány všechny dosavadní rekordy. (patrik1177)