Kobra 11

(seriál)
  • Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
TV spot
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

TV spot

Big Bear

Taky na to koukám hlavně kvůli těm bouračkám (když zrovna v TV nikde jinde není nic kloudnějšího). Vždy je mi líto těch aut. Zatímco v našich filmech když už to má nějaké autínko schytat jsou to ještě stále většinou staré Opely Kadet, Feldy, Favority a spol.. U Kobry 11 občas likvidují vozy, kterých mi je vyloženě líto a kterým by u mně jistě bylo lépe .-) ... Už jsem viděl jak to schytal Jeep Cherokee, Range Rover, Land Rover, pár bavoráků..ad... Kriminální zápletky jsou většinou idiotské. Máme ti klasické schema - drsná šéfka, dva ústřední poldové, počítačoví specialistka na všechno elektronické a dva poldové pro dělání humoru... Bouračky jsou efektní i když občas je vidět, že ta benzínová cisterna za tahačem, terá zrovna vybouchla je z papundeklu. Srandovní jsou i takové ty připravené nájezdy. Zločinec prchá a zrovna v tom směru stojí náklaďák, který má za sebou sudy a přes ně prkna což tvoří rampu na kterou zločinec vjede, vyletí, 6x se přetočí a v kotrmelcích přistane na vozovce... No ale na tom Kobra 11 staví. Dva majáčky. * * ()

monolog

Kromě Schimanskiho a Specialistů na vraždy asi nejlepší německý seriál, hlavně první jedna až dvě série, než odešel Brandrup. Pak už to šlo docela dolů, ještě se to celkem dalo se Steinkem (Kranich) a občas i díly s Kellerem (André), ale ten poslední už nestojí za nic a už to ani nesleduju. Ty bouračky byly zezačátku dost efektní, tolik jich do té doby nikde nebylo, ale teď už je to příliš. Jak kdyby němečtí řidiči trpěli sebevražednýma sklonama a touhou lítat. Tak mi to připadá, jako jeden velkej leteckej den. ()

Campbell

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle seriál jsem jako malej měl po Rexovi moc rád. Je pravda že opakování je tu šíleně moc, ale prostě je to taková pohodová akce, která nedokáže nudit. I když první serie dost pokulhává a dal bych jí tak 1*. Tak ostatní kde se objevuje Semir tak ty jsou zábavné. A jeho parťáci jsou též výborní. Herci jsou výborní a sympatičtí. Jen prostě monotónost je někdy na škodu. ()

Djkoma

A je to tu zase Kobra 11. Snaha německé republiky, aby ukázala, že jejioch polisté jsou vlastně velcí akrobati, skvělý střelci, geniální pronásledovatelé a výborní řidiči. To, že se všechno děje okolo dálnice je zajímavý fakt na zamyšlení. V jednom díle vybouchl vrtulník se Simirem a on udělal co? No přeci vyskočil a dopadl na auto ... a vklidu odjel... :) to nestačí? ()

heyda

Dá už se říct, že kultovní německý krimiseriál, který vyloženě stojí na perfektním sympaťákovi Erdoganu Atalayovi. Kolem něj se střídají různí parťáci, někteří více a někteří méně sympatičtí. Případy se s přibývajicími sériemi bohužel už někdy hodně opakují či jsou dost nereálné. Přesto myslím, že si tenhle seriál zaslouží 3 hvězdičky mimo jiné i za perfektně natočené havárie a demolice aut či kamionů. 6/10 ()

Galerie (3 936)

• Na jeden díl se mnohdy spotřebuje až 25 aut. [Zdroj: Serialzone.cz] (asdfasdf)
  • Průměrná sledovanost jedné epizody seriálu v Německu byla přibližně 8 miliónů diváků. V České republice je průměrná sledovanost 1, 5 milionů diváků. (patrik1177)
  • V počtu akčních scén s automobily byly překonány všechny dosavadní rekordy. (patrik1177)