Námořní vyšetřovací služba

• USA NCIS: Naval Criminal Investigative Service (více)
Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2003–2024), 336 h 43 min (Minutáž: 40–87 min)

Sean Murray, Mark Harmon, David McCallum, Brian Dietzen, Pauley Perrette, Rocky Carroll, Michael Weatherly, Cote de Pablo, Emily Wickersham (více)

Série(21) / Epizody(466)

Tým zvláštních agentů, kteří operují mimo vojenské velení, musí vyšetřit každý zločin, který má něco společného s námořními silami, bez ohledu na to, jakou hodnost mají podezřelí. Vede je zvláštní agent Leroy Jethro Gibbs, který vedle racionálních úvah vždy dá i na své instinkty... (TV Prima)

IsaacNewton

Takový milý seriál- díly jsou sice podobné, ale nejsou naivní takže to nikoho neruší, postavy mají docela jednoduché charaktery, ale jsou jinak dobře zahrané a fajn takže také neruší, hudba je docela hezká a i po několikátém poslechu neruší... Zkrátka a dobře- NCIS je skvělá zábava na necelou hodinu, která vás na danou dobu zaujme, takže vám ani nepřijde uplynulý čas jako ztráta času a který vás hlavně pro svůj vtip udrží i po několik sérií... ()

IBBY

...nejsem žádný pravidelný seriálový maniak ale když seriál tak inteligentní...vtipný...a zasvěcený...a mimochodem Paulley Perrette mi vždycky připomene že život se nemusí brát vážně ani když to vážný je... ()

KayTee

Nechávám 4 hvězdičky a ve své TOP10 z nostalgie. Koukala jsem na první dvě řady a nezvládla jsem smrt Kate. Prostě mi Ziva lezla na nervy a na NCIS jsem přestala koukat... Ale ty první 2 série stály za to. ()

Illuminare

Né že bych tuhle kriminálku bůhvíjak miloval, ale z té haldy nesmyslných kriminálních serialů je aspoň k světu a neni nijak přehnaná. ()

Pidzey

NCIS je nejlepší vyšetřovacíšpionážní seriál jaký jsem viděl. I když se samotné vyšetřování nějak moc neliší od jiných podobných seriálů,je přeci jen nadupanější a napínavější než kdekoliv jinde a hlavně má něco co jiné vyšetřovanky nemaj. Totiš partu skvělých postav v čele s výborným Markem Harmonem ve své nejlepší roli. NCIS mě vždycky baví, ale nebaví mě zas tak kvůli vyšetřování. Baví mě kvůli vzájemnému kočkování mezi parťáky, slovní přestřelky Zivi s Tonym , Tonyho hlášky , bavím mě roztomilá Eby a Gibsovo pohlavkování a „supermanství“ a další malé či velké chuťovky které tento seriál nabízí. Kriminálky z vegas, nového yorku či miani se můžou jít vyprdět, tohle je král. ()

noelcoward73

Seriál navazuje na kdysi úspěšný seriál JAG, o který ale později přestal být zájem. Tvůrci a herci jej popisují jako seriál s komediálními prvky, sehranými hereckými výkony a dobrým dějem. Všechno z toho bezesporu platí. Hlavní postavy jsou skvěle napsány a fungují jako ucelený tým. Z postav jasně vyniká Gibbs se svým pracovním přístupem, obcházením nařízení a zákazů nebo svými pravidly. Tony zase vyniká svým vtipem a mimo jiné tím, že je vždy nad věcí. Tvůrci si ale dali záležet i na vedlejších postavách. Děj je zajímavý už tím, že se týká námořnictva, a tak není nouze o zajímavé případy. V každém díle se najde něco vtipného, zejména hlášky. Někdy je jich i více. Kromě hlášek jsou velmi vtipné i nějaké scény. Je to můj nejoblíbenější krimiseriál. Stále se těší velkému zájmu diváků, o čemž svědčí již jubilejní 10. řada, která bude vysílána na stanici CBS od září 2012. V průběhu vysílání, když se 10. řada dostala do 2. půlky, stanice CBS oznámila, že se bude natáčet 11. řada. ... Ke konci 13. řady v sezóně 2015/2016 byla NCIS prodloužena rovnou o 2 nové řady, ve kterých se objeví 3 nové postavy jako náhrada za Tonyho, protože Michael se rozhodl seriál opustit (má ale hlavní roli v připravovaném seriálu Bull, který je rovněž od CBS). - více viz mé webovky Jansrajer.cz. ()

Tred2

Jakožto "neuznávač" tohoto subžánru nemohu jít výš. Faktem je, že je to asi nejlepší možnost pokud bych něco takového měl sledovat. ()

Jano...

Pomerne tuctová kriminálka, no postavy prirastú k srdcu (mne sú skoro ako rodina) a miestami aj s výbornou atmosférou. Rozumiem, že tieto vysoko seriálové parametre sa objavia v oceniteľnej miere až po zhliadnutí nezanedbateľného množstva obsahu, a teda vyžadujú istú investíciu, ale keď ten moment príde, stojí za to. (A možno len život maľuje pekné tváre na škaredé dni, a rovnaké city by som choval aj ku Šeherezáde, byť to ona, kto na mňa upiera svoje ľadovomodré oči z obrazovky a trúsi hlášky mojim smerom tak, aby som sa cítil, že patrím - ktohovie..) ()

Bozvav

Miluji celou jejich partu, zvláště od třetí řady, kdy přišla posila z Izraele. Vtipné, napínavé, místy akční. Za mne 95%. ()

sirien

+1*. Nevim proč, nejspíš kvůli postavám, ale když zaregistruju, že tohle běží v televizi, tak se narozdíl od všech jinejch "kriminálek" většinou du i dívat. A bavim se. Bez ohledu na sérii, bez ohledu na to, že sleduju jen náhodné díly (je vidět, že ty postavy tam mají nějaký vývoj atp., netuším, jak moc velkou roli to hraje a jak moc by byl dojem lepší, kdybych to koukal vcelku a popořadě). ()

aliaska

Také zvláštne meno.....Ziva....ona sa mi tu veľmi páči...ako človek....miestami mi pripomína "mňa"....no činmi....tak isto by som konala....v jej prípade.A Tony....no....hodia sa k sebe....čakám na to...kedy to príde.....😀😀ak vôbec....neviem vôbec a som veľmi zvedavá.🙃😳😊 ()

bundaboy

Jen bych chtěl případným novým divákům říct, ať se nenechají odradit faktem, že seriál vychází ze seriálu JAG. Jde totiž o úplně něco jiného. I když jde o kriminální seriál, scénáře jsou vždy velice vtipné, hlavní postavy mají hloubku a jsou sympatické (musíte mít rádi všechny) a většina případů je poměrně originální. A až tento seriál koupí nějaká celoplošná televize, určitě si jej nenechte ujít! V tuto chvíli (leden 2006) seriál vysílali jen na kabelové televizi Hallmark... A ještě musím říct, že mě docela překvapila kvalita dabingu, která je na Hallmarku poměrně slabá, ale v případě NCIS to rozhodně neplatí :). EDIT: Dnes 26.6.2006 na Hallmarku začala 3. řada a stalo se úplně to nejhorší, co se mohlo stát - dabing byl zřejmě svěřen do rukou jinému dabingovému studiu = z původních dabéru nezůstal téměř nikdo a noví dabéři jsou do slova a do písmene otřesní! Proto jestli si tohle čte ten, co to má na svědomí, tak ať rychle balí kufry a stěhuje se hodně daleko, protože až si ho najdu... Grrrrr! :| EDIT: Na konci 3. série mi už ten nový dabing tak nevadil, taky co jiného mi zbývalo že... :) Seriál je naštěstí tak kvalitní, že mu změna dabérů moc neuškodila. Ale stejně mě to štve, Vašinka jako Gibbs byl nejlepší. A mimochodem - Kate byla výborná, ale s příchodem Zivy (Cote de Pablo) je NCIS snad ještě lepší. U některých dialogů mezi Zivou a Tonym jsem doslova válel smíchy po zemi ;) - např. v epizodě 3x12 Boxed In. EDIT: Nova sice hezky 3. sérii předabovala, ale Zivě dala odpornou vřískající dabérku, kterou nemůžu ani slyšet :(. A navíc je překlad o dost horší než u Hallmarku, 2x tolik zabitých vtipů = nic nemůže být dokonalé, ach jo. EDIT: 4. a 5. sérii jsem si raději již koupil na DVD a udělal jsem jen dobře. Celý tým hláškuje jak o život, McGeek a jeho Deep Six rulez ;), finále 5. série jedno z nejlepších vůbec (jen ten konec!!?? wtf ;) a raději nechci vůbec vědět, o co jsem přišel v předchozích sériích s dabingem. OK - tak dobře - chci to vědět, ale momentálně není čas - je to moc a moc dílů ;). ()

činta

Tenhle seriál ani po letech neztrácí nic ze svého kouzla. Všechny postavy do jedné mají svůj originální příběh, seriál nešetří nečekanými zvraty a překvapivými situacemi, geniální situační humor, díly které mají hlavu a patu a nemůžete si být jistí, jestli nějaká úplná drobnost nebude hrát třeba v dalším části hlavní roli a hlavně tuny charismatu Leroye Jethra Gibbse. ()

J. T. Kirk

Když se řekne Mark Harmon představím si agenta NCIS jménem Leroy 'Jethro' Gibbs.. Je to jediný krimi seriál který se mě opravdu líbí a nejen to.. Je to mnohem lepší než např. Kriminálka Miami, Kriminálka Las Vegas, Kriminálka New York... ()

kkarx

Můj nejoblíbenější tv-seriál hýři ostrovtipem a ani výměna jednoho z hlavních aktérů mu neuškodila. S lehkostí spojuje klasicky vedenou kriminálku a relativně novou CSI, vědátorství ale nezachází do extrémů aby mohlo začít nudit a často postava hlavního vyšetřovatele Gibbse takové rozprávky, které zachází až moc daleko zarazí, jelikož jeho postava je určitým způsobem odrazem divákova přání moc se v tom nešťourat. Tím se dostávám k dalšímu plus, a tím jsou hlavní hrdinové - do jednoho jsou charismatičtí a charakterově rozmanití. Každá postava má určité vlastnosti nebo schopnosti, které všem ostatním scházejí. Gibbs je vedoucí týmu, má největší zkušenosti s řešením případů i s bojem ve válce, vidí tak nějak skrz věci a dokáže si dobře domýšlet. Jeho hlavní předností je skvělá intuice. Dinoso je vtipný a řekl bych normální old-school vyšetřovatel, raději se spoléhací na klasické metody a vlastní nápady než na moderní fidlátka. Ziva, původně izraelská agentka MOSADu, je zdaleka nejtvrdší z celého týmu, vycvičená zabíjet. Abby je totálně ztřeštěná holka nicméně velmi schopná entusiastická laborantka a z celého týmu nejcitlivější a tak nějak nejlidštější. McGee je šprťák, zelenáč, přestudovaný PC maniak, jeho schopnosti reprezentují moderní svět a orientaci v něm. A pak je tu dvojice coronerů, postarší profesor Ducky - léty vyzrálý a zcela nejzkušenější člen přináší nadhled a klid do týmu a jeho naopak mladý učeň, který by svou povahou zapadl někam na střední školu. Nakonec je tu vedlejší postava (zbytečná a nesympatická) nadřízeného Gibbse, která ani v původních dílech nebyla. Já mám nejraději Dinosu, právě díky jeho vtípkům. Příběhy jsou originální, dostatečně versatilní i díky množství tématům, kterých se může děj dotýkat. Díky těmto kladům jsem ochotný odpustit i přehnaný patriotismus a neskrývaný obdiv k Izraeli (Izrael má tady stejnou ne-li dokonce větší váhu než USA!!!), i když v posledních viděných dílech byla i troch kritiky právě mosadu. (vyšetřovací metody, zkaženost hlavního představitele mosadu) ()

bacon

Konečne ďalší seriál, ktorý sa dá pozerať opakovane do nekonečna. Kriminálky typu CSI ma rýchlo omrzeli, aj keď je kriminalistika moje veľké hobby. Gibsova intuícia a dokonale zohratý team je zárukou vyriešenia každého prípadu. Tvorcovia sa krásne vyhrali s každou postavou a dali jej tie správne povahové črty a tiež sa postavy vyvíjali časť od časti. A aby som nezabudol na moju platonickú lásku ABBIE, to je kapitola sama o sebe. Asi jediný seriál kde vedkyňa nebola poňatá konvenčne a zaškatulkovaná ako kockáč. Pauline to zahrala excelentne. Abbie a jej major spektrometer, hahaha. ()