Námořní vyšetřovací služba

• USA NCIS: Naval Criminal Investigative Service (více)
Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2003–2024), 336 h 43 min (Minutáž: 40–87 min)

Sean Murray, Mark Harmon, David McCallum, Brian Dietzen, Pauley Perrette, Rocky Carroll, Michael Weatherly, Cote de Pablo, Emily Wickersham (více)

Série(21) / Epizody(466)

Tým zvláštních agentů, kteří operují mimo vojenské velení, musí vyšetřit každý zločin, který má něco společného s námořními silami, bez ohledu na to, jakou hodnost mají podezřelí. Vede je zvláštní agent Leroy Jethro Gibbs, který vedle racionálních úvah vždy dá i na své instinkty... (TV Prima)

Fifipek

Nemůžu si pomoct,ale prostě nemá rád postavy tohohle seriálu. Agent Gibs je namachrovenej,arogantní jouda,kterej si všechno dělá po svém,neuznává autority a vůbec si dělá co chce,včetně pohlavkování svých podřízených a neustálého podrývání autority nadřízené ředitelky,se kterou spal! Agent Dinoso je sebestředný narcisistní týpek co by obtáhnul všechno co neuteče na strom a když tam přijde agenta Mossadu Davidova,která má z nějakého mě neznámého důvodu pravomoce vyslýchat a střílet po amerických příslušnících na jejich území,tak to už je vážně moc. Jinak příběhy docela zajímavé,ale jak jsem říkal,nemám rád hlavní postavy! ()

pravo

Námorný vyšetrovací úrad je nástupcom seriálu JAG a jeho veľkou výhodou je, že sa svojmu predchodcovi nevyrovnal, ale ho na celej čiare prekonal. NCIS napriek obtiažnosti prípadov riešiacich v svojej právomoci obsahuje aj nezbytnú dávku humoru a šarmu hlavných predstaviteľov Gibbsa a Tonyho pre ženské pokolenie a v prvých sériách Kate neskôr nahradená Zivou či trocha zvláštna Abby pre mužské pohlavie. ()

Mashak

Hašteření Gibbse s DiNozzem, šílená laborantka-vědkyně Abby, drsná Ziva a přitroublý-chytrý McGee dělají z téhle série absolutní pohodovku. Navíc, kdo by neměl rád námořníky?! ()

Gixian

Strašná, vyloženě strašná sr..... Momentálně asi jedna z nejhorších amerických sérií, která v televizi běží (takto ubohej je snad už jen Mentalista). Postava Gibbse je jako psaná na tělo Chucku Norrisovi, technická asistentka týmu, která má být jakože "gothic geek" má tak nesmyslné repliky, že komukoliv kdo viděl někdy zapnutý počítač musí být jasné, že scénáristům technika absolutně nic neříka. Ostatní postavy jsou méně škodlivé, avšak podobně trapné. Nechápu jak něco takového může v dnešní době plné špičkových seriálů být na CSFD červené, to mi fakt hlava nebere. ()

-soch-

Povedal by som, že by nezaškodilo medzi žánre zaradiť "KOMÉDIU", keďže ja sa na niektorých epizódoch občas aj pousmejem. Za výborné považujem zlepšenie kamery a celého vizuálu v posledných sériách. Český dabing som nepočul, ale počul som, že niekto sa ozval, že ten slovenský je otrasný. Škoda, aktuálne je jeden z najlepších. Na Slovensku si nikoho lepšieho neviem na Harmona predstaviť - ako je PAVEL VIŠŇOVSKÝ. Ďalej hrajú: RENÁTA RUNDOVÁ, VLADIMÍR KOBIELSKÝ, TOMÁŠ MAŠTALÍR, DAGMAR SANITROVÁ, FRANTIŠEK KOVÁR, TATIANA KULÍŠKOVÁ, IVO GOGÁL, MARIÁN MIEZGA a ďalší. Réžia slovenských dialógov: JÁN ŠUDA, IVAN PREDMERSKÝ, JOZEF HOLEC ()

smrtacik

O tom, že je to naozaj kvalitný seriál nie je z mojej strany pochýb. Ani jedna zo sérii akosi neupadlo do stereotypu a jednotlivé ,,prípady" sú vždy zaujímavé iným spôsobom. Veľkým plusom je najmä charizma hlavného týmu vyšetrovateľov na čele s agentom Gibsom. Je až na počudovanie, že aj po niekoľkých desiatkach častí, mi príde to naťahovanie medzi nimi stálo cool a nie je trápne ani to pohlavkovanie, či ,,stojí za tebou". NCIS je jeden z tých mála seriálov, ktorý dokáže to nasadené tempo držať aj po niekoľkých sériach. Navyše sa mi páči ten štýl ako je to točené, možno až na tie flashbanky, či ako sa tomu nadáva, ktoré začali v určitom čase podsúvať divákovi. Každopádne viac ako solídna práca Hodnotenie: 80% ()

deepspace101

Myslíte si, že když se ve vyšetřovacím týmu sejdou filmový fanoušek, zabiják z Mossadu a pán elfů, šéfuje jim člověk, jenž disponuje téměř nadpřirozenou schopností zjevovat se lidem za zády, a o důkazy se stará forenzní expertka, která spí v rakvi, může z toho vzniknout něco jiného než ohromně zábavný, napínavý a svižně natočený krimiseriál? Já ne. ()

dandislav1991

Jetro je borec :) ale vlastně celej ten tým je fakt dobrej a to neustálé kočkování na pozadí řešení problémů člověka fakt baví ()

Dm1tr1j

Perfektný náhľad do vojenských zložiek USA. Riešenie problémov nečakane na USA je vždy rozumné a až prekvapujúco prezieravé. Starý Gibbs sa nedá oklamať nikdy a ničím. ()

sarkareifova

Tohle se nikdy neomrzí. Je to ůj nejoblíbenější detektivní seriál a taky je jedniný, který pravidelně sleduju. Děj je podáván tak aby to vypadalo složitě, ale aby to taky každej pochopil. Nejlepší je, že kdo je vrah cedozvíte až na úplném konci a to to dělá ještě napínavější. ()

rukay

Upoutat diváka v dnešní době zcela přesycené kriminálkami určitě není jednoduché. Klasickým způsobem je tak kontroverze, z které vznikají seriály, v jejichž čele je postava, která by ve skutečném životě nemohla fungovat. Dobrým příkladem toho je Holmes a Holmes, a zajisté i Dr. Lighman nebo Mentalista. Charaktery postavené na archetypu Doktora House. Jejich počínání je sice zábavné, ale počase i - alespoň pro mne - značné neuchopitelné a scénáristy nutí do stále větších absurdit. Druhým extrémem je pak utlučení náhodného diváka řadou sci-fi vyšetřovacích metod, kterými zcela nechutně přetékají díly CSI. A právě proto, že v NCIS se daří tomu všemu vyhýbat, popřípadě udržet kult osobnosti a fantaskní vědecké metody na přiměřené úrovni, zařadil bych ji určitě do své pětky nejoblíbenějších seriálů. Díky pestrému a pozvolna představovanému týmu neupadá seriál ani po x-té sezóně do stereotypu i když někdy vyžaduje od fanouška více orientace v předchozích sériích, než by bylo podle mého záhodno. Pro mne nekompromisní 5***** zábava. ()

SamanthaM.M

Keď sa vrátim k tomuto seriálu, uvedomím si, že je to jedna z najlepších kriminálok, ktorá neomrzí ani po nekonečných opakovaniach. ()

Porp

Poznáte to, keď viete, že nejaký film alebo seriál nebudete nikdy sledovať už len preto, že sú vám niektorý herci príšerne nesympatický. Nehodnotím, nikdy som nevidel celú epizódu, ale vždy, keď som išiel okolo televízora a videl som tam tú strašne cool, hláškujucú, gothic girl, tváriacu sa ako patologička či čo, tak som vedel, že toto ma nikdy baviť nebude. ()

artuš

Tento kriminální seriál mě hodně bavil, protože měl něco do sebe a nebyl jako CSI Miamy, New York, Las Vegas. Prostě byl osobitý s vlastním humorem. ()

hlína

Až s podivem se člověk dozvídá jaké všechny vyšetřovací složky, týmy, komise, oddělení, služby, kanceláře, atp. v americe mají. Člověk když spáchá zločin tak ani neví jestli ho přijede zatknout policajt, detektiv, šerif, agent, vyšetřující komisař od námořnictva, od letectva, od pozemních sil, od ponorek, odpadlík, nebo dokonce Chuck Norris. Každopádně tento seriál mě i přes počáteční skeptismus zaujal a lehce převyšuje ostatní kolegy CSI a jim podobné... ()

MeaCulpa

Zajímavé CSIčka mě z Miami, New Yourku a Vegas mě absolutně neberou. NCIS se nebere tak vážně a škádlení mezi hrdiny mě vždycky spolehlivě pobaví ()

Jonatána

Senzace. Nevím, kdo z nich je zábavnější a charismatičtější: GIbbs, Abey, Ziva, DiNozza...Nebo snad "Doughy" či McGee? Nevím a je to jedno, všichni dohromady jsou skvělí. Ke skvělému hereckému obsazení přidejte více či méně napínavý děj, spoustu chytrých vtipů a máte jeden z nejlepších TV seriálů v tomhle žánru. A právě mi Gibbs odešel od NCIS. Uronila jsem slzu a neztrácím naději, že se vrátí a pokračujeme dál :-). A je to tady, Gibbs se vrátil a s ním další série. ()

Colour

Síce vznikol potom, čo začali fičať CSI, chvalabohu má s nimi spoločné len to, že rieši vraždy. Vzťahy medzi kolegami sú veselé, sem-tam si robia prieky a žarty, čo príbeh oživuje. Mark Harmon alias Jethro Gibbs je charizmatický hlavný hrdina. Seriál má stále obsadenie, čo je tiež plus. Tento seriál parí medzi kvalitnejšie krimiserály, oveľa lepší než všetky CSI. ()

Henry Morgan

Tenhle seriál býval super. Pak odešel Gibbs, zase se vrátil, přestal se holit, začal se holit a od té doby to jde od 10 k 5. Ze serie, která běží na Nově (skoro o půlnoci) se mi hodně libilo jen pár dílů. A to byly ty, které byly něčím ozvláštněné (psem, lodí, bagdádem). Přijde mi, že si tam všichni lezou na nervy, nevím, možná se jedná o sebereflexi tvůrců, kteří už se nemůžou vystát nebo se snad snaží opepřit vztahy na pracovišti zbytečným trefováním se do jednotlivých postav? To už není škádlení jako dřív. EDIT: na konci 5. řady a po začátku 6. musím přehodnotit bodování na ****. Asi mě přesvědčili o kvalitách. Tak doufám, že nebude třeba EDIT2! ()