Reklama

Reklama

Poldové

(TV seriál)
 • Velká Británie The Bill
Krimi / Drama
Velká Británie, 1984, 2404 x 22-46 min

Režie:

Brian Farnham, Nicholas Laughland, Graham Theakston, (více)

Scénář:

Geoff McQueen, Barry Simner, Kieran Prendiville, (více)

Hrají:

Mark Wingett, Andrew Paul, Andrew Mackintosh, Richard Janes, Eddie Marsan, Robert Cavanah, Jaime Murray, Ray Winstone, Scott Maslen, (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Detektivové a příslušníci z policejního oddělení Sun Hill den za dnem stojí na straně zákona a dohlížejí na jeho dodržování. Jenomže policejní práce, to není jenom chytání zločinců; musí se vyrovnávat s ne vždy přátelským přístupem veřejnosti a často také vlastních kolegů. (Morien)

Recenze (3)

sud 

všechny recenze uživatele

Pokud mě paměť nešálí, tak tento seriál vysílala ČT v 90. letech pod názvem "Poldové". Běžel vždycky ve všední den odpoledne a vždycky když jsem se vrátil ze školy, strávil jsem s ním půlhodinku. Dost realisticky popisuje práci obyčejných policistů a jejich boj se zloději, úchyly, feťáky, dealery drog a vrahy, přičemž zobrazuje i jejich soukromý život a kolegiální vztahy. Hlavní postavy byly dost sympatické, přičemž nejvíce sympatií si ode mne získal kudrnatý černovlasý hromotluk Tony. ČT by mohla sáhnout do svého archivu a tento zajímavý seriál nám po létech připomenout. ()

Reklama

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Kolegu suda paměť vskutku nešálí a mně je teprve nyní jasné, proč jsem zde tento kvalitní seriál marně hledal pod jeho českým distribučním názvem "Poldové". ()

Galerie (4)

Zajímavosti (11)

 • The Bill je přezdívka pro policejní jednotky. (Lynette)
 • V letech 1984 až 2009 posbíral seriál 6 různých cen, mimo jiné roku 2009 i televizní cenu BAFTA a byl rovněž bezpočetně nominován, celkem 22krát. (Lynette)
 • Lokace, kde se natáčelo:
  - smyšlená čtvrť Canley je ve skutečnosti v těsném sousedství s opravdovou čtvrtí London Borough of Tower Hamlets, ale filmování probíhalo po celém Londýně, hlavně v jižním a obzvláště v londýnském obvodu London Borough of Merton, kde je lokalizována policejní stanice Sun Hill (u silnice Deer Park, SW19)
  - dále se natáčelo ve státních budovách Cambridge Estate v Kingstonu v jihozápadním Londýně, jen 10 minut chůze od místa hlavního natáčení
  - další státní budovy kde se filmovalo, byly Durand Close v Carshaltonu a Roundshaw naproti Mellows Park ve Wallingtonu v Londýně.
  - některé scény byly natočeny ve východním Londýně, hlavně v přístavní čtvrti jež představuje v seriálu smyšlenou čtvrť Canley. (Lynette)

Reklama

Reklama