Kobra 11

• Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
TV spot
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scénář:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

OPI.

3hvězdičky za díly, které se natáčeli na Mallorce (Andrého smrt /harpuna/) + pár dalších dílů. Bohužel kvalita seriálu kolísala a to velmi často... Podle mě byl seriál jedním z největších úspěchů pro většinu herců.. ()

vrata.zami

Sice je předem jasný, kdo to udělal a že v konečný honičce zajede na staveniště na dálnici, kterýho si čirou náhodou nevšimne a zrovna, když se vyklání z okýnka, aby střelil Simíra ležícího na střeše jeho sporťáku, tak vjede na skokánek, který je přeci na každé obyčejné dálnici a vjede do benzínové pumpy/barelů. Druhý hrdina začíná brečet nad ztraceným parťákem, když v tom neohrožený Simír (s cheatem na neomezeno munice, všechny zbraně a nesmrtelnost) vyjde z ohně, kterýho ho jen, tak trochu opálí, aby si všechny divačky řekli: "To je kus!". Ale i přes tuhle přímočarost tenhle seriál miluju! ()

Mira90

Ze začátku to bylo skutečně zajímavé. Pak ale stačí vidět 5 dílů po sobě a už předem víte, jak bude vypadat ten šestý. Tvůrci využívají asi čtyři základní šablony a podle těch jedou. Díl co díl. Sérii za sérií. A dívak se dívá. Diváka to i celkem zajímá. Divákovi nezbývá, než se smát. A tak se dívá dál. ()

matt85

Těm prvním sériim s René Steinkem bych ještě dal ty čtyři, ale jak umřel, tak potom už to bylo(a je) o hovně. ()

renoarko

Jedna hviezdička navyše za ten legendárny (už toľko krát sparodovaný) prehovor na začiatku. PS: Roztrieskať toľko aút v rámci jednej časti seriálu, to je také nemecké. :) ()

Armin82

Asi nejlepší seriál z německé produkce. Spousta rozbitejch auťáků,někdy i docela poutavé epizody a neskutečné množství utracených marek. Nicméně si stojim za tim,že nejlepší parťák Semira byl Mark Keller,po jeho odchodu šel seriál kvalitou dolů--->50% ()

PavelU

Kobra 11 je prostě fenomén. Semir, jeho neustále obměňovaní parťáci, Andrea, těžká práce u dálniční policie, ani chvíle odpočinku, častý pocit nebezpečí a záchrany světa, dechberoucí akce, humor, jednotlivé vedlejší postavy, typická atmosféra a spousta dalšího. To vše seriál definuje, proto se také stal legendou. Tím hlavním je ale asi jeho dlouhověkost, ani po dvou dekádách mu nedochází dech. Na Kobře 11 dobře vyniká ta snaha zaujmout, jít s dobou, přizpůsobovat se, nikdy nestát na místě, ačkoli to v některých fázích nebylo rozhodně jednoduché. Scény z řady dílů mají sice dosti šablonovitou strukturu, ve výsledku ale vždy umí seriál překvapit, objevují se v něm lidé všeho věku, příběhy jsou poučné. Co na tom, že realita a brutalita si tu vzaly dovolenou, aby nemusely čelit těm následkům automobilových nehod na německých silnicích a dálnicích? Sledujeme tak notně zjednodušenou parafrázi naší skutečnosti, vyznívající jako obyčejná arkáda pro děcka. Vůbec to naštěstí nevadí, protože jde jinak o nesmírně zábavný kult. ()

Nix

Nikdy mne to nebavilo. Jediné, na co jsem se dycky těšil, tak byly bouračky a auta. To jediné na tom seriálu opravdu stálo za to a šlo vidět, že si s tím tvůrci dali záležet. Semir je dobrej, nemám nic proti němu, je to sympaťák, ale jeho parťáci už ne. Každopádně jsem nikdy nepochopil seriálovou oblíbenost, ale každý má rád něco jiného. Pro mne tento seriál není. ()

tony_2

Prostoduchy serial pre najnenarocnejsieho divaka ktoremu ku stastiu staci nejaka automobilova nahanacka a rychle auta.Jednotlive epizody sa neustale opakuju a kazdym dielom pribuda pocet havarovanych alebo vybuchnutych aut.Az to normalneho cloveka po zopar epizodach unavi.Prve diely boli este relativne pozeratelne ale kvalita klesala postupne s pribudajucimi seriami az to dopadlo tak ako dopadlo.Jednoducho slabota.Nc viac ani menej ()

awokado

jeden čas mě bavilo se na to dívat...sice sled každého dílu byl totálně stejný, ale vždycky mě zajímalo, jak zavěrečná honička bude zakončena, jestli auto padoucha zajede do nově položeného betonu a vymrští se na střechu...nebo zda sjede dokonce třeba i z nedostavěného mostu nebo skály :)))....joa hudba se mě líbila..samozřejmě:) ()

thanks odpad!

dost efektní bé....který mě opravdu nikdy nechytlo...shlédla jsem pár dílů a stejně nevim o cem to je...o děj tam tedy asi tolik nepujde, navíc se mi tam nelibi ani ty chlapici a ani ty jejich auta...nemohla bych se na to divat ani kdybych se sebevic nudila, je to asi neco mezi doktorkou Stefanie a Doktorem z hor - asi tak desne...zlatý Lorenzo Lamaz...pro mě minus 5 hvězdiček ()

playboy_05

Jejich revírem je dálnice, jejich tempo je vražedné, jejich protivníci jsou zloději aut, vrahové a vyděrači...muži z Kobry 11 pracují ve dne v noci, jejich úkolem je chránit naši bezpečnost...kdo by to neznal...sice vidím tak jeden díl z 10 ale nenudím se ()

casef

Dříve jsem to sledoval pravidelně, ale postupem času se mi to zdá stále stejné. Nutno ovšem uznat, že toto je jeden z nejlepších německých výtvoru v historii. Jediný, co mě teď na Kobře zajímá je, jestli je Semir Gerkhan opravdu nezničitelný a všechno a všechny přežije? ()