Kobra 11

• Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
TV spot
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scénář:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

AngiS

Já ty Němce "fakt zbožňuju"... Kdyby to aspoň nebylo tak přitažený za vlasy.. Navíc je to stále dokola...dokola...dokola... Kdyby se občas dělo něco jinýho... ()

Ripley

Směšné napodobování amerických akčňáků působí nevěrohodně.Hlavně herecké výkony.Ovšem velké plus si zaslouží choreograf bouraček a kaskadéři.Domnívám se,že v žádném jiném seriálu a filmu nebylo zničeno tolik automobilů:-) ()

Bohemák odpad!

Na co příběh? Na co pointa? Chytí ho? Asi ano? Aj! Aj! To to jede rychle. Ale dostali ho! Zachránili svět! A tohle lze předvést v několika stovkách dílů. Bravo! ()

Merkin

Jejich revírem je dálnice. Jejich tempo je vražedné. Jejich protivníci jsou překupníci kradených aut, vrahové a vyděrači. Muži z Kobry 11 pracují ve dne v noci. Jejich úkolem je chránit naši bezpečnost. A taky dokázat, že Semir je vážně borec:) ()

J.Bourne

Ježiš, jak já to hltal. Do nějakejch 15 let sem koukal jak splašenej a nesměl mi uniknout ani jeden díl. Skvělá postavička nesmrtelnýho Semira, kolem kterýho se vystřídá snad stovka parťaků. Mezi ty nej patřil Tom Kranich. Dycky sme se s klukama hádali kdo bude kdo. No ale dost nostalgie. Určitě druhá nej německá krimi serie po komisaři Rexovi. Skvělý efekty a akce. Bohužel těch serii je moc a to je možná na škodu. Ptže už se to pak hrozně opakuje a nesmyslně oddaluje od dálnice. Takže nostalgii a se slzou v oku udělené 3 (jak rád bych dal 4) hvězdičky.:) ()

Janega

Kedysi som na tom neuveriteľne fičal, resp. len na sériach, kde boli po boku nesmrteľného Gerchána predstavitelia jeho parťákov Mark Keller alebo René Steinke, inak som ostatné série úplne odignoroval. Neviem koľká séria sa už natáča, ale osobne si myslím, že v najlepšom treba skončiť, ale to už dávno prešvihli. Každý diel mal tú istú koncepciu: havária-vyšetrovanie-havária-zase vyšetrovanie a na koniec ešte naháňačka s haváriou. Seriál už vyčerpal veškerú svoju originalitu, a keďže po tých dvoch uvedených Gerchánových parťákov sa ovtedy nepodarilo zohnať dôstojných náhradníkov, ide seriál dolu vodou. Seriál skončí asi v okamihu, keď sa rozhodne od neho odísť Atalay, ale predpokladám, že to v dohľadnej dobe nehrozí, lebo asi ten seriál je jeho jediné živobytie. Ale na druhú stranu, by bolo zaujímavé sledovať 80-ročného Gerchána, ako na dialnici naháňa autá. ()

tkabrt

Z mladí jsem si pamatoval jak je to „cool" a super seriál, kde Semír zachraňuje lidi o sto šest. Když jsem ale viděl pár dílů seriálů před pár lety, tak ve mě tento seriál začal vyvolávat záchvaty smíchu. Nejen že Simír se svým kumpánem vždy jedí hotdog vždy pět metrů od každého přečinu, ale evidentně v Německu má dálniční policie v jurisdikci úplně vše a to až k pašování drog a řešení vražd. Jako třešnička na dortu jsou řidiči cisteren, kteří díl co díl vždy dojíždějí k místu nehody a náhodou jim upadne cigareta pod pedály, vykosí všech padesát aut a poté následuje spektakulární výbuch. Jednu hvězdičku si to zaslouží jenom za policejního Poršáka. ()

kery-

Tady se nedá hovořit o něčem převratném, ono to u takového množství dílů už ani nejde. Každý díl má v podstatě již vžitý scénář - Kobra 11 jede po dálnici, fórek, kolem se stane průser, honička, kamion to zalomí napříč, bum, prásk, šipka do matrace, fórek, návrat na stanici, poděkování za přinesený profil záporáka, cesta k němu, nic na něj nemají...přichází část která se v jednotlivých dílech mírně liší...honička, střelba, šipka do matrace, rozdělení Kobry 11 na 2 části, kdy jeden charakter jde pěšky a druhý volí bizarní dopravní prostředek, následné dopadení pachatele, fórek, titulky. Jo, i tak si to pustím zase, jako tuctová zábava pro vyplnění nudné chvíle je to super! ()

Filip.S

Efektné havárie sprevádzané geniálne napísanou hlavnou hudobnou témou. Nie je to mnoho, ale na občasné zabitie večera to stačí. ()

Greedo

Nějak mě to po druhém díle dál nezaujalo. Taková dokola omývající se nuda se jinde vidět nedá. Jedinou zajímavostí je slušný finanční rozpočet, který stojí za zmínku. Kdo má rád nic neříkající šrotování aut a spoustu bouraček na dálnicích, tak by tento seriál určitě neměl vynechat. ()

Wishkah

Některé díly se docela povedli, ale na tenhle seriál sem se po chvíli musel přestat dívat. Vždycky se mi chtělo brečet z toho kolik je v každé epizodě zničeno krásných aut ()

Prochy38 odpad!

Nejraději bych se ztotožnil s názorem AngelAngie. Neudělám to, ale tento seriál ze srdce nenávidím asi úplně stejně. Seriál o hovnu s neprůstřelným Simirem (či jak se to píše), auta, která na té dálnici nikdy nemají brzdy, totálně hloupé případy, v každém, ale opravdu každém díle je "padouch", který se nerozpakuje po policii střílet, což si řekněme na rovinu, není normální. Tolik zničených aut, tolik zničených silnicí. Kolik by muselo být mrtvých, kdyby to bylo jen trošičku reálné?! Magor, co tohle vymýšlí je úplně padlý na hlavu. Ale to musí přece všichni vidět, že když to 75. ze 100 aut, co teda zase tradičně bourá, letí přes nějakej kamion a prostě vidíte, že magor, co ho řídí pořád drží nohu na plynu!!!! A to je všude a pořád... Největší výmaz, co kdy naše televize pustila do éteru. Němci, jste magoři!!!! Proč teda *? Asi proto, že jsem trochu zaujatý, páč jinak by to nemělo 45% (září 2010), leda by byli všichni slepí.... ||||||Změna, ne. To si * nezaslouží. Když čtu komentáře těch, kteří dali 3* a víc, nemá to cenu, je mi Vás líto, pardon -> odpad! |||||| ()

Schuldiner odpad!

Klasicky stupidní německý odpad!!! Debilní dialogy, debilní milionkrát ohraný zápletky, debilní honičky a následný bouračky aut,..no prostě němci! Německo by mělo mít zakázáno točit filmy a seriály! ()

Warle

S tímhle seriálem jsem strávil hodně večerů na Nově a dodnes na ně mám jen dobré vzpomínky.. Na německé poměry hodně dobrý. ()

ondrula odpad!

Docela mě pobavilo, že 96. nejoblíbenější seriál má hodnocení 45%. Podle mého jasný odpad. A udělali to Němci - 2x odpad. V 90. letech - 3x odpad. ()

J*A*M*A*L

Tenhle seriál jsem hltal hned, jakmile to přišlo na televizní obrazovky. Německé seriály stojí za prd, ovšem Kobra je velká vyjímka. Může to být obyčejný krimi seriál, ale akční scény to zachraňují. Asi jediný německý seriál, kterým se může Německo chlubit. ()

Strandmon

Nechápu a ještě jednou nechápu, že tento seriál má 47 procent. Mě vždy se mi líbilo pár zničených aut v každém dílu, ale parťáky by mohl Semir střídat míň. ()