V ulicích San Francisca

• USA The Streets of San Francisco (více)
USA, (1972–1977), 113 h 50 min (Minutáž: 50–98 min)

Tvůrci:

Edward Hume

Scénář:

Theodore J. Flicker, Rick Husky, Edward Hume, David Friedkin (více)

Karl Malden, Michael Douglas, Richard Hatch, Roger E. Mosley, Kristoffer Tabori, Rai Sanders, Susan Dey, Felice Orlandi, Joe E. Tata, Kitty Winn, Hari Rhodes (více)

Série(5) / Epizody(120)

Vítejte v ulicích San Francisca. Seznamte se s policejními detektivy, kteří mají na starosti vyšetřování vražd, v uniformě je však neuvidíte. Poznejte zástupce šéfa Mikea Stoneho (Karl Malden) a inspektora Steva Kellera (Michael Douglas).  Mike je Stevovým učitelem, zasvěcuje ho do všech vyšetřovacích metod a postupů, které odhalují stopy vedoucí k dopadení pachatelů, a které pomáhají vyřešit zločiny, nepravosti a bezpráví, páchané v San Franciscu. (CBS)

--TMO--

Pamätám si na to akoby to bolo včera, ako sme si s kamarátmi v nadšení robili pasiu v recitovaní úvodných titulkov: "Stáuing: Kaul Madn Alsou stauing: Majkl Dagles". Tuším kuknem, kedy to chodí na Jojke Derrick.. ()

brasek

Jeden z najlepších kriminálnych seriálov zo 70. rokov. Myslím si, že ani dnes nestráca na originalite a zaujímavosti. ()

RoyBatty444

Pre mňa nostalgia. V detstve som ich hltal po dúškoch a na každú časť som tešil. Často prišlo aj na zakazovania pozerania kvôli škole, lebo seriál chodil relatívne neskoro od 21:00 a ako skoro každý som nemal urobené úlohy alebo som schytal nejakú tú zlú známku. Charizmatické postavy a ich predstavitelia, tak ako aj titulná skladba a samozrejme San Francisco sa mi vryli do pamäte a do teraz ma zahreje, keď si na ne spomeniem. ()

KapitanKuraz

Ťažká klasika, parádna dobová hudba, sympatická hlavná dvojica (no homo), tie super zápletky a všetci sa správajú ako riadne vygumovaný, úplne tupo, jednoducho klasika. ()

ian97

Ak máte radi vintage kinematografiu a chcete zažiť nostalgickú jazdu do televízneho vysielania z poslednej tretiny 20. storočia, tento seriál je veľmi dobrá voľba na nenáročné pozeranie. Prvé dve série sú točené veľmi solídne, ale jednoduchšie, v tretej a štvrtej išla remeselná kvalita už citeľne hore čo sa týka scenárov, kamery, ale aj hereckých výkonov - predpokladám, že sa rapídne zvýšil rozpočet. Piata séria je dosť rozpačitá, má niektoré vynikajúce časti (napr. E14 a 15, ktoré sa snažia kreovať povedomie o tabuizovaných témach), ale aj niektoré veľmi zlé (napr. E20, kde ako filmový nováčik Arnold Schwarzenegger predviedol príšerný herecký výkon, navyše v scenáristicky veľmi slabej epizóde). V celom seriáli sú epizódy veľmi pestré, obsahovo rôznorodé, takže človeka neomrzia. Herecké výkony na televízny seriál tých čias skvelé, Karl Malden alias Michael Stone mal veľmi príjemnú seriálovú hlavnú postavu, jeho parťák Michael Douglas herecky tiež rozhodne zaujal, no keď ho v poslednej sérii vystriedal Richard Hatch, už to prestalo vo vyšetrovacom duu tak iskriť ako dovtedy. Osobne ma veľmi bavilo sledovať najmä rôzne technické vymoženosti zo 70. rokov, ktoré sa v seriáli pravidelne objavovali, a o ktorých existencii dnes v našich končinách ani netušíme. A veľké plus aj za lokáciu, San Francisco je pre krimi filmy vynikajúca voľba, aj keď tu možno mohla byť ešte lepšie využitá. Dokopy za mňa dávam 85%. ()