Kobra 11

• Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
TV spot
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scénář:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

Lauri

Jako 8-letá jsem tenhle seriál hltala, nenechala jsem si ujít žádný díl a s kamarády si pak hrála jako "Andrea". Teď už to moc nechápu. Čím jsem starší, tím mi to ale přijde stupidnější a stupidnější. Jen vidim "následuje Kobra 11", okamžitě přepínám. ()

Linda.csfd odpad!

Takhle, nemám ráda honičky v autech (ani auta), střílečky, souboje a bitvy, protože pro mě je to jedna velká nuda, která nikam neposouvá děj a když je prakticky celý seriál jen o tomto, tak to si radši přečtu nějakou knížku. ()

GILLWANDER

Seriál mojich hlúpych detských čias, kde som ho zbožňoval. Dnes bohužiaľ nízkorozpočtová blbosť a ešte k tomu z nemeckého súdka, ktorá neprekvapí ničim iba extra nereálnými haváriami. 20% ()

Had6

Zřejmě jediný německý akční seriál u kterého mě nepřepadají pocity nechutenství hned při prvním záběru. Vážně jsou i díly, na které se dá koukat. ()

Carlossss

No jo... je to divný, ale na tomhle jsem prakticky vyrostl. Semir je něco jako náš Krteček. Vždycky má nějaký průser, ale nakonec se z toho dostane a ještě se řechtá na plný kolo. Nevadilo mi ani častý střídání parťáků... seriálu to dokonce pomohlo a že díly jely jako přes kopírák?? No a! Buďme rádi, že je to barevný a že se to hýbe... ()

kagemush

Chtěl bych tě Semire vidět, kdyby se proti tobě postavili třeba Machine-gun Joe a Frankenstein z Death Race 2000. To bys teprve čuměl jak trdlo! -- Ovšem takový díl by opravdu stál za to!! ()

lekr

To že se němci zmohli na seriál poplatný spíše Hollywoodské produkci je sice skvělé ale ta nekonečená a po asi třech sériích trapná manéž s nekonečným lítáním aut ve vzduchu a čím dálm umělejšími výbuchy a střídáním parťáků kteří mizí všichni z těch samých důvodů začíná být trapné stejně jako Country Estráda kdysi populárního Ivana Mládka. Zajímá mě jedna věc...kdy už si dá německá RTL pokoj.... ()

rakovnik odpad!

Nehorázná slátanina. Podle mě to němci natočili jen proto, že chtěli ukázat, jak mají rádi tureckou menšinu a svoje dálnice. Obojí je jim asi u pr... ()

zdenotvor

Tento Nemecký seriál mi pripomína bezstarostné detské časy a možno aj preto z nostalgie hodnotim o jednu hviezdičku vyššie.Vždy v utorok som sa tešil na ďalšie naháňačky na autách plné búračiek a streľby.Prvá a druhá séria boli super ale postupne sa to zhoršovalo a nevedel som si zvyknúť na zmenu hercov.Ale tie efekty občas naozaj stáli za to. ()

marcek

Už od roku 1996 je to pořád to samé. Simír je tam pořád, ale má pořád jiného parťáka. A nevim, jestli jim to za to stojí ničit každý díl min. 50 aut. Kdyby mi radši jedno dali :) ()

O´Neill

Zrovna na silvestra jsem s kamarádem nostalgicky vzpomínal, a došlo na řadu i toto. A musím říct, že Kobra 11 u mě místo prostě má. A vzhledem k tomu, že jsem si na to chtěl zavzpomínat tak moc, došlo ke stahování všech řad. Ty jsem následně začal sledovat a budu zde dávát hodnocení k jednotlivým sériím. 1. Série byla taková rozjezdová. První díly se nesly v duchu temnější atmosféry, a po smrti parťáka a následném příchodu Semíra to začínalo nabírat grády, a ne malou zásluhu na tom má výskyt vtipu. Celá sezóna gradovala, a končila perfektně. Hodnocení: 85%, ()

lebowski!

Jedna hvězda za sympaťáka Simíra, druhá za ty bouračky. Obdivuhodná je taky scénaristická vynalézavost co se stále nových šílených kousků týče. Naopak vždycky mě hrozně štval Tom Kranich, šéfová, duo idiotů tlustej a vysokej a ani ta sekretářka nebyla moc pěkná. Pravda, novější díly jsou vizuálně i technicky uhlazenější, ale ten příběh už nemá co nového nabídnout. Z německé produkce se však jedná o vysoký nadprůměr. ()

Attta

Je pravda, že když to běželo v TV poprvé tak jsem se čas od času na to podíval, avšak brzo jsem zjistil že je to totální idiocie. Apartní byly jen srážky, ten tlustý policajt a ještě šéfová v podobě Charlotte Schwab. ()

Rodriguez

V nejlepším se má přestat, tím by se měli tvůrci seriálů řídit! U mě hodnocení 4hvězd pouze do 6.řady. Pak bych musel hodně z hodnocení ubrat a to bych vážně nerad. Pravda, sem tam nějakej díl ušel, ale to je asi vše. 70% ()