Kobra 11

• Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
TV spot
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scénář:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

lamps

Seriál, který se stal nedílnou součástí mého mládí. Každý den jsem vysedával u televize očekávaje pořádnou demolici a výbuch a ve škole jsme si o přestávkách pravidelně hráli na Simíra, který po explozi letí vzduchem na kupu školních lavic. Kde jsou sakra ty časy teď? Nyní už rychle přepínám, jakmile na Kobru v televizi narazím. Nechci si úplně zkazit ten dobrý dojem, který se s přibývajícími sériemi, se stále stejnými bouračkami a se stále více neoriginálními případy pomalu kazil. I tak je ale Kobra v mých očích na vrcholu německé seriálové tvorby. ()

filmfanouch

Kdyby mi bylo 70 let a měl bych za sebou dvě mrtvice možná bych si to i užil. Mladší člověk který však ještě žádné mozkové onemocnění nemá musí pochopit, že jde o tupou slátaninu. Velký rozpočet proměněný v tupé epizody plného stupidních zápletek, akce a všeho možného. ()

Big Bear

Taky na to koukám hlavně kvůli těm bouračkám (když zrovna v TV nikde jinde není nic kloudnějšího). Vždy je mi líto těch aut. Zatímco v našich filmech když už to má nějaké autínko schytat jsou to ještě stále většinou staré Opely Kadet, Feldy, Favority a spol.. U Kobry 11 občas likvidují vozy, kterých mi je vyloženě líto a kterým by u mně jistě bylo lépe .-) ... Už jsem viděl jak to schytal Jeep Cherokee, Range Rover, Land Rover, pár bavoráků..ad... Kriminální zápletky jsou většinou idiotské. Máme ti klasické schema - drsná šéfka, dva ústřední poldové, počítačoví specialistka na všechno elektronické a dva poldové pro dělání humoru... Bouračky jsou efektní i když občas je vidět, že ta benzínová cisterna za tahačem, terá zrovna vybouchla je z papundeklu. Srandovní jsou i takové ty připravené nájezdy. Zločinec prchá a zrovna v tom směru stojí náklaďák, který má za sebou sudy a přes ně prkna což tvoří rampu na kterou zločinec vjede, vyletí, 6x se přetočí a v kotrmelcích přistane na vozovce... No ale na tom Kobra 11 staví. Dva majáčky. * * ()

JohnnyD odpad!

Strašná hovadina, priemerný dej jednej časti: Na dialnici sa niečo udeje. Výbuch. Ratatatata. Bum. Vybehne dialničná polícia. Zasiahnú, avšak situácia pokračuje, mimo dialnice. Pravdaže právomoci majú aj tu. Čiže príbeh dialničnej polícii v centre mesta: Bum, Ratatata, Bum, výbuch, bum, bum, Výbuch, "Semir, nie" Ratatata, výbuch, bum, bum. Buuuuuuum "Vyhrali sme, ideme na pivo?" Koniec - trápna hlavná hudobná téma. Zabudol som niečo? ()

Indiana

Tento seriál, kvůli jehož natáčení vždy zničí polovinu Německa, mě nikdy ničím (až na slušné efekty) nezaujal. ()

sheen

Poměrně dobrý seriál na Němce:) Simíra a Toma mám rád. V seriálu jsou hlavně dobré ty bouračky na dálnicích, kotel aut tam vždy rozšrotují:) ()

salahadin odpad!

Hmmmmmmm, super, auto najede na bombu, vyletí asi 50m do vzduchu, spadne na zem. Co se stane? Má jen lehce poškrábanej předek, jinak je úplně v pohodě, naši hrdinové se jen líp usadí, prohodí své: "uuf, to jsme měli štěstí, co?" a pak jedou dál. Zajímavý? Ne! ()

Pilda17

Kobra 11 = Bouračky na dálnici, honičky v autech a střílení. Akční seriál na který jsem se vždy rád a s chutí díval. ()

Deimos

TV/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 7/10 Efekty 10/10/// +akce, honičky, zápletky, atmosféra, herci, postavy -je to jen jednoduchá podívaná, kterou někdo neocení/// Zřejmě bezkonkurenčně nejlepší německý seriál. Čož sice ještě nic neznamená (kdž vezmeme v potaz německou seriálovou produkci), nadruhou stranu já si dokážu vystatčit i s tímhle. Už dříve se mi seriál hodně líbil (v dobách kdy jsem sledoval komisaře Rexe), ale až později jsem zjistil, že tento seriál je ještě dospělejší. Neuvěřitelný je, že uz má za sebou 12 sezón a letos se rozjíždí třináctá. Rovněž už má i svuj spinoff Nasazení týmu 2. Narovinu řeknu, že po celou dobu běží seriál v zajetých kolejích a ten kdo to sleduje bude po jedné sezóně vědět co se kdy a jak stane. Jediné co se mění jsou jednotlivé příběhy (i když na podobná témata) a Semirovi parťáci (Frank Stolte, André Fux, Tom Kranich, Jan Richtr, Tom Kranich a Chris Ritter). Jen Semir zůstává. Pro zajímavost v poslední sezóně dostal za parťáka Gedeona Burkharda, kterého můžete znát právě z Komisaře Rexe. Poslední sezóna byla taky o něco slabší, ale bylo to hlavně tím, že méně hraje na emocionální strunu a taky oba parťáci si k sobě dost dlouho hledali cestu. Trošku nechápu nizké hodnocení tady na databázi, ale zřejmě každý máme rád něco jiného. Já tento seriál docela obdivuji, dost mě baví a zajímá. Dobře si u něj odpočinu a docela mu fandím./// Celkem 92%/// ()

Allien.9

"Guilty" pleasure jako prase, které mě zasáhlo, když jsem byla dítě / teenager a teď se mu to po letech podařilo znovu. Je neskutečné, kam seriál vizuálně pokročil, a i když je vyšetřování dálniční policie reálné asi jako pes s kozí hlavou, tak koho to s**e.;-) P.S.: Jen a pouze dabing. P.P.S.: Hvězda dolů za "Nasazení týmu 2" a za série s otravným Chrisem, kterého považuji za jediného špatného parťáka. ()

Adam Bernau odpad!

Byl jsem teď zase navštívit maminku a tam se do kuchyně musí projít přes obývák, zpátky tím pádem taky a v tom obýváku je televizor a ten se nikdy nevypíná, má mnoho kanálů a nejčastěji hraje některý slovenský, což nechápu, protože nikdo z naší rodiny není Slovák. Ale už jsem vypozoroval, že to nějak musí souviset s instinktivní volbou typu a kvality programu. No a já jdu něco sníst, vracím se, tam hraje ta bedna, samozřejmě se u toho vždycky zastavím, sednu si a už se vezu. Zrovna tam teroristi vyhodili do povětří stadion, naštěstí bez ztrát na životech, ale to prý bylo jen první kolo, nějaký adaptovaný Turek a sestřenice kancléřky Merkelové to řeší, docela jim to jde, ale není to jen tak, pak zaslechnu z vysílačky "na Domplate" a hned vidím tu impozantní katedrálu, tak říkám, není to v Kolíně, jasně že je to Kolín, tudy jsem párkrát projížděl, to jsem ale ještě nevěděl, co se tam může stát. No co tomu říkáte, ten poslední terorist chce odpálit dodávku plnou trhaviny pod hokejovým stadiónem, zrovna když se tam hraje play off německé ligy, je to drama, ale asi pět vteřin před výbuchem to jejich ajťák deaktivuje, takže všechno dobře dopadne, nic netušící diváci šťastně fandí hokejistům, kolínská civilizace je zachráněna a netrvalo to celý ani hodinu. Co vám mám povídat, zeptejte se Segrestora, ten to měl z první ruky a zadarmo. ()

Legas

Inspirace americkými explozivními filmy je zřejmá. Šrotování aut je hlavním znakem a kladem seriálu. Některé kousky jsou opravdu zdařile nafilmované, i když jsou mnohdy stejně jako v amerických filmech nesmyslné. Příběhy jednotlivých epizod jsou prosté a dialogy působí sebeparodickým dojmem. Když je neberete vážně, docela se pobavíte. V opačném případě vám ale hrozí újma na zdraví. ()

Anderton

Kobra 11 je seriál na týždňové dopoludnie. Dá sa pozerať pri raňajkách (čo aj občas robím), ale nedá sa pozerať v prime time, vtedy máte chuť na film. Ale stále je to omnoho lepšia voľba, ako naše seriály. To jednoznačne. Nemci dokážu výborne natočiť akčné scény, dá sa povedať, že až monumentálne. To im treba nechať. Seriál má syndróm návykovosti, aj keď si uvedomujete, že to nie je žiadna scenáristická sláva a postavy si nakoniec musíte obľúbiť. Najviac sa k Semirovi hodili Hans Kranich a Jan Richter. Tých ostatných som nejak nepobral a diely s nimi nepozerám. A Andrea je kočka. ()

Rembrant

Každý díl byl v podstatě na jedno brdo (jako u spousty dalších seriálů), ale hodnotím celkový dojem, který ve mě seriál za ta léta neustálého opakování na Nově zanechal. ()

Frajer42

Metr a půl vysoký Semir a jeho parťák, který se snad po každé sérii střídá, protože na konci každé obvykle zařve. Jména parťáků po mne tedy nechtějte. Schéma každého dílu je primitivní. Za zmínku stojí snad jen rozbité auto v závěru každého dílu. Nikdy mě to moc nebralo. Viděl jsem hodně dílů, ale jejich sledování se nedá nazvat pravidelným. Můžeme vzít v potaz německou produkci, ve které se jedná o jednoznačný nadprůměr. 2* považuji za ideální hodnocení. ()

Kothy

Nesmrtelný Simir! Německá dálniční konkurence Chucka Norrise. "Jestli mám řidičský průkaz? Ne asi, honím ty lumpy na kole." :D ()