Reklama

Reklama

Myšlenky zločince

(seriál)
Trailer
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA / Kanada, (2005–2020), 227 h 5 min (Minutáž: 40–84 min)

Tvůrci:

Jeff Davis

Režie:

Richard Shepard, Andy Wolk, Charles Haid, Steve Shill (více)

Hrají:

Matthew Gray Gubler, Thomas Gibson, Shemar Moore, Mandy Patinkin, A.J. Cook, Kirsten Vangsness, Paget Brewster, Lola Glaudini (více)
(další profese)

Série(15) / Epizody(323)

V seriálu Myšlenky zločince se elitní tým analytiků FBI zabývá sestavováním osobnostních profilů sériových vrahů. Snaží se proniknout do jejich temné a komplikované mysli, aby předešli dalším vražedným útokům. (AXN)

Videa (170)

Trailer

Recenze (189)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Snaží se konkurovat sérii CSI bohůžel marně...kdyby se alespoň tvůrci pokoušeli aspoň trochu více zajímat o zločince/vraha, tak by to stálo i za zájem. Bohůžel je to další tuctová kriminálka, která nezaujme ani žádnými luxusními scénkami z 'uvnitř těla' nebo 'okolí pachatele' jako je v CSI a ani herci nedokážou seriál povznést do výšin. Možná už jsem zvyklý na něco luxusnějšího což se mi u CSI povedlo docíli, ale když mě kriminálka musí zaujmout tak něčím originálním, ale zde jsem si nic originálního nevšiml. Chvilkama se mi i zdálo, že tvůrci sami neví co chtějí a je to škoda, jelikož nápad je to opravdu originální. (6/10) ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Efektně natočený seriál z rodu "Behavioral Analysis Strikes Back", který ale přes některé povedené momenty (rozuměj dobře zahrané vedlejší postavy do jednoho dílu a vrahouny, velmi občas i celé díly - např. s manželskou dvojicí sériových vrahů několik hodin před popravou) nedovede diváka dlouhodoběji vtáhnout. Psychika postav je tu totiž překvapivě nevyužitá (čímž neříkám, že absentuje) a pokus o vytvoření poznávacího znamení, jakým je úvodní + závěrečný citát pak působí jako laciné gesto, občas navíc bez nějaké jasné souvislosti s dějem, pokud tedy pokaždé netrefíte tu samou logiku jakou používají scénáristi:) Ale stále je to o několik tříd kvalitnější výplň programu než Doktor Z Hor nebo Na Plný Plyn:P 60% ()

Reklama

monolog 

všechny recenze uživatele

1. díl ve mně zanechal spíš protichůdný pocity, přestože jako první by měl být tím nejlepším. Potenciál herců a analýzy zločince dost nevyužitý, příběh vařící z vody a až příliš se zaobírající soukromím postav, které jsou přesto ploché a vyšetřování dost odbytý. Uvidíme jak dál. 2.-Xtý. díl už byly lepší. A to hlavně tím, že soukromí postav ustoupilo do pozadí a příběh byl taky zábavnější. Jenže vyšetřovací proces je pořád dost odbytej. Další poznatky Taky mi přijde, že ten tým vyšetřovatelů je dost oprásknutej z CSI Las Vegas. Jeden starší geniální vyšetřovatel, jeden mladej kluk-vědátor, jeden černoch do počtu, dvě ženský (blond a bruneta), nějakej ten hezoun bouchačskej. Vlastně by se dalo říct, že doslovná kopie. A taky mi vadí to neustálý cpaní citátů na začátek a konec, aby měl každej díl nějakou tu "pointu". Vyšetřovací proces tu vlastně skoro chybí. Jde spíš jen o to, uhodnout pachatele. Další problém je podle mě to, že aby byl seriál i dost akční, posílají scénáristé ty cvokaře všude, kde se budou odehrávat nějaká zatčení nebo kde hrozí nebezpečí užití zbraní. Nebo-li místo standardního postupu přivolání zásahovky se obtloustlý přestárlý doktor Patinkin, negr jen do počtu, kluk co ani neudělal zkoušky na získání pistole a nesympatická bruneta s pichlavým ksichtem cpou kam by je ve skutečnosti nikdy nikdo nepustil a měli by z toho přinejmenším problémy. A ano, Specialisté na vraždy jsou stokrát lepší. Jindy Teď jsem si všiml i dost kostrbatýho překladu. Třeba sousloví out of sense přeložili jako mimo smysl místo jako nesmysl. A to není jediné, přeházený slovosled, věty které nemají hlavu ani patu, nad kterými musíte přemýšlet, abyste pochopili, co tím chtěl básník vlastně říct. Za to sice nemůžou tvůrci, ale dabéři a překladatelé a hlavně režisér dabingu by zasloužili dostat hadicí. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

"... tady máme plakát jihoamerických sladkovodních delfínů a támhle VHS kazetu s čb snímkem, vyplývá nám z toho, že vrahem je obsedantní nostalgik s úchylnou fiksací na vodní plochy." Takto nějak vypadá psychologické profilování v podání "profesionálů" v tomto seriálu. Epizody jsou dle jednoho mustru jedna jako druhá. Režie unylá a jediné zajímavé pasáže jsou ty, kde se vizuálně propojují Gideonovy hypotézy s realitou, jak zločin mohl probíhat. Není to nekoukatelné, ale je to stěží průměrné. A to v době, kdy je dostatečné množství kvalitních epizodických spotřebních krimi seriálů již i na našich stanicích, prostě nestačí. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Inteligence se nedá kvantifikovat, ale mám IQ 187, eidetickou paměť a přečtu 2000 slov za minutu." Já to mám tak nějak podobně, ale mám porouchaný inteligencometr, takže to nevím úplně přesně. Ale až si tu inteligenci změřím a přičtu k ní svou výšku a váhu, tak ze mne určitě taky bude agent. A to agent, kterého si vyžádá do týmu sám velký Gideon. S jeho koncem však odejdu taky, protože s ním mě to dost bavilo, ale po jeho odchodu už to profilování tak nějak nebylo úplně ono. ()

Galerie (2 022)

Zajímavosti (17)

  • Jednotka analýzy chování (Behavioral analysis unit) sídlí ve městě Quantico. Původně se měl seriál podle tohoto města jmenovat. (pufina)
  • Seriál a hlavní postava Jason Gideon (kterého hrál Mandy Patinkin) jsou inspirovány skutečným vyšetřovatelem a týmem FBI. (Caszidy)
  • Herec Joe Mantegna sa v skutočnosti kamaráti s bubeníkom Beatles Ringom Starrom. Tvorcovia to využili, a tak má jeho postava na stole ich spoločnú fotku. (krasomama)

Související novinky

Netflix vévodí žebříčku streamovací sledovanosti

Netflix vévodí žebříčku streamovací sledovanosti

15.01.2021

Nedávno jsme tu měli žebříček nejstahovanějších seriálů a dnes se podíváme, jak na tom jsou legální streamy. Kdybyste měli tipovat, který seriál byl na streamovacích službách tím nejsledovanějším…

Reklama

Reklama