Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti

• Česko Zákon a pořádek (více)
Rozhovor 9 - Ice-T
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1999–2024), 391 h 3 min (Minutáž: 40–46 min)

Tvůrci:

Dick Wolf

Režie:

David Platt, Peter Leto, Jean de Segonzac, Alex Chapple (více)

Scénář:

Julie Martin, Warren Leight, Brianna Yellen, Robert Brooks Cohen (více)

Mariska Hargitay, Dann Florek, Richard Belzer, Ice-T, Christopher Meloni, BD Wong, Tamara Tunie, Diane Neal, Stephanie March, Dean Cain, Michelle Hurd (více)

Série(25) / Epizody(551)

Elitní oddělení newyorské policie, Útvar pro zvláštní oběti, pod vedením odvážné a soucitné kapitánky Olivie Bensonové, vyšetřuje a hledá spravedlnost pro oběti a přeživší ohavných zločinů. (SkyShowtime)

Recenze uživatele Muldy k tomuto seriálu (121)

Znásilněná (2004) (S06E05)

Tento díl byl nadprůměrný. Líbilo se mi množství zvratů, až do konce jsem nevěděl, kde je pravda. Děj rychle plynul, nebyla zde žádná hluchá místa. Herecké obsazení bylo fajn. Na Oscara nominovaní Michael O'Keefe a Amanda Seyfried hráli moc hezky. Pro Amandu se jednalo o jednu z jejích prvních rolí, možná i o herecký debut. Ačkoliv s herectvím neměla příliš zkušeností, hrála opravdu velmi dobře. ()

Svědomí (2004) (S06E06)

Vražda dítěte opět vytvořila velmi emotivní atmosféru celého dílu. Vrah mě překvapil a to, kdo byl vrahem, dělá z tohoto dílů jeden z vrcholů šesté série. Zbytek dílu měl také velmi zajímavý vývoj. Kyle MacLachlan byl úžasný. ()

Charisma (2004) (S06E07)

Scéna s mrtvými dětmi se mě velmi dotkla. Ale mrzí mě, že než začalo vyšetřování, trvalo to 15 minut z 40 minutové stopáže. Příběh tohoto typu byl v seriálu poprvé. Jeff Kober se se svým vzezřením pro tuto roli hodil velmi dobře. Druhá polovina dílu už plynule docela rychle. Ve výsledku se jedná o nadprůměrný díl, k maximálnímu hodnocení by to chtělo jen trošku zredukovat ten začátek. ()

Pochybnost (2004) (S06E08)

Za mě určitě nadprůměrný díl, ve kterém si s námi tvůrci hrají. Díl mě bavil, nenudil jsem se, pořád jsem se snažil najít pravdu. Konec mě tedy šokoval, ale aspoň dal každému z nás možnost utvořit si vlastní názor a vlastní rozhodnutí. ()

Bezmocné ženy (2004) (S06E09)

Šestá série zatím jede. Další z velmi dobrých dílů. Případ pachatele, který znásilňuje mentálně a/nebo fyzicky postižené ženy, mi trhal srdce.  Herecké výkony byly velmi dobré, obzvlášť výkon Amandy Plummer. ()

Soužení (2004) (S06E10)

Tento díl nám zase trošku přibližuje příběh Fina. Začátek byl slibný, ale pak se to zase převrátilo v případ ohledně drog, a to je prostě téma, které mě nezajímá. Přišlo mi to pomalé a o ničem. Uvidíme, jak to bude v budoucnosti, ale zatím to vypadá tak, že epizody režírované J. J. Campanellou nám budou přibližovat členy vyšetřovacího týmu. Naposledy to byl Munch, nyní Fin. ()

Hysterie (2005) (S06E11)

Velmi působivý díl. Příběh byl zase plný zvratů, zase to bylo úplně jinak, než se to na začátku tvářilo. Postavy byly fajn, začíná mi přirůstat k srdci postava ztvárněná Mary Stuart Masterson. Škoda, že se tam neohřeje déle. Jsem moc rád, že pachatel byl ten, kdo to byl. ()

Identita (2005) (S06E12)

Opět velmi dobrý díl. Nemohu spoilerovat, takže k příběhu nemohu nic moc napsat, jen že i tentokrát bylo téma originální, v tomto seriálu ještě neviděné a inspirované skutečností. Herecké výkony byly fajn. Jsme v polovině šesté série, a pokud bude i druhá polovina tak dobrá jako první, tak se moc těším na zbytek. ()

Kořist (2005) (S06E13)

Dle mého názoru zatím nejlepší díl 6. série. Sexuální zneužití dítěte vytváří intenzivní atmosféru. Celou epizodu je náročné sledovat, ale obsahuje vše, co by měla. Díl mě bavil, rychle plynul a byl plný zvratů. Herecké výkony byly velmi dobré. Mohli jsme vidět na Oscara nominovaného Michaela Shannona. Líbila se mi i postava Johna Savage.  Závěrečná scéna mezi Liv a Elliotem byla geniální. Díl jsem si velmi užil a chci další takového typu. ()

Hra (2005) (S06E14)

Možné spoilery: Tento díl o vraždě, kdy se vrah inspiroval počítačovou hrou, nebo tou hrou vyloženě žil, mě zaujal. Takové téma je určitě zajímavé. Některé pasáže dílu byly trošku výplňové, ale jinak se mi díl líbil. ()

Patnáctiletá (2005) (S06E15)

V případě Patnáctileté se jedná o průměrný díl. Prostředí porna mě příliš nebavilo. Postavy byly ploché. Příběh mě nudil. Byl jsem docela rád, že už to skončilo. ()

Duch (2005) (S06E16)

Velkolepý návrat Alex. Velmi dobrý díl. Je ovšem potřeba vidět díly, které mu dějově předchází. Děj plynul rychle, postavy byly dobře napsané. Herecké výkony byly fajn. Už se těším, až znovu Alex uvidím. ()

Vztek (2005) (S06E17)

Tak tímto dílem se už opravdu potvrzuje, že Juan José Campanella točí díly zaměřující se na členy vyšetřovacího týmu, tentokrát na Elliota Stablera. Díl natočený jako konverzačka byl svým způsobem zajímavý, ale místy jsem se nudil, přesto se jedná o nadprůměrný díl. Christopher Meloni hraje velmi dobře. ()

Panenství (2005) (S06E18)

Příběh senzibila určitě zajímavý byl, ale moc mě to nebavilo. Díl byl na můj vkus příliš nudný a utahaný. Martin Short hrál sice dobře, ale pro maximální hodnocení bych potřeboval trošku víc. Slabé čtyři hvězdičky. ()

Pod vlivem (2005) (S06E19)

Prvních 10 minut bylo velice slibných. Líbil se mi obzvlášť herecký výkon Cathy Moriarty. Jenže pak to sklouzlo do něčeho úplně jiného, od sexuálního zneužití se najednou úplně upustilo a stala se z toho běžná americká kriminálka. Tento seriál má rozhodně navíc. Čtyři hvězdičky, ale velmi slabé. ()

Noc (2005) (S06E20)

Vážně se koukám na Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti? Spíš mi to přijde jako nějaký hollywoodský krimi blockbuster. Jedná se o herecký koncert. I kdyby to dějově byla úplná blbost, tak s takovým hereckým obsazením, by to nikdy blbost nebyla. Nemohu uvěřit, že pouze epizodní roli ztvárňují takoví herci a ještě navíc všichni spolu - Rita Moreno, Bradley Cooper, Angela Lansbury a Alfred Molina. Děj rychle plyne, postavy jsou prokreslené. Scénář je velmi působivý. Opravdu se mi to moc líbí. ()

Krev (2005) (S06E21)

A jsme zpátky u průměrných dílů. Téma nezajímavé. Díl o ničem. Utahaný, nudný. Postavy nezajímavé, neprokreslené, otravné. Jsem rád, že to mám za sebou. ()

Orgány (2005) (S06E22)

Závěr šesté série se pomalu blíží ke konci. Možná jsem měl vyšší očekávání, které se bohužel nenaplňuje. Obchod s orgány je velmi zajímavé téma, z kterého šlo vytěžit opravdu hodně. Bohužel nevytěžil nic. Zpracování bylo nic moc, děj plynul úmorně. Postavy mě nudily. Snad bude finále o něco lepší. ()

Goliáš (2005) (S06E23)

Ne, tak tohle opravdu ne. Proč se v seriálu o sexuálních zločinech vyskytují epizody, které vůbec se sexuálními zločiny nesouvisí? Vůbec mě to nebavilo, děj o ničem, úmorný, zdlouhavý, nezáživný. Takhle by finále série vážně vypadat nemělo. Achjo. ()

Série 7 (2005) (S07)

I v sedmé sérii jsme začali velmi hezky. Vlastně prvních devět dílů bylo velmi dobrých či nejlepších z celé série. Prostředek už byl takový vachrlatější, obzvlášť Bouře byla naprostý úlet a jeden velký omyl. Pak se to zas tak rozjíždělo a došlo to až do závěru série, který byl velice zdařilý. Super ozvláštnění a osvěžení seriálu přišlo v závěru sedmé řady v podobě rozporů mezi Elliotem a Liv. U minulých sérií jsem vybíral TOP 3 díly série, tady to bude asi trošku víc, protože 7. série byla opravdu vydařená. TOP 6 nejlepších epizod: 07x03 (911), 07x05 (Tichý zabiják), 07x06 (Árijské bratrstvo), 07x13 (Záchvat), 07x19 (Chyba) a 07x21 (Internet). ()

Zemřel herec Burt Young

04.03.2023

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (více)