Castle na zabití

Ukázka z filmu 6
Krimi / Komedie / Drama / Mysteriózní
USA, (2009–2016), 124 h 47 min (Minutáž: 40–45 min)

Předloha:

Barry Schindel (povídka)

Nathan Fillion, Stana Katic, Molly C. Quinn, Susan Sullivan, Jon Huertas, Seamus Dever, Tamala Jones, Ruben Santiago-Hudson, Penny Johnson Jerald (více)

Série(8) / Epizody(173)

Recenze uživatele Memphz k tomuto seriálu (2)

Série 1 (2009) (S01)

Najlepšia kriminálka, najkrajšia vyšetrovateľka a najväčšie seriálové prekvapenie. Castle vtipkuje s neuveriteľnou kadenciou, Beckettová mu so sladkým úsmevom prihráva a chémia medzi nimi priamo žiari. Rôznorodosť prípadov, šikovnosť ale aj nadhľad celého vyšetrovania potom dávajú úplne oprávnenú istotu, že do ďalších rokov bude z čoho čerpať. Avšak ani tento seriál sa nezaobíde bez negatív. Keďže som videl všetky série a momentálne si ich dávam v rámci krimi maratónu znova, od začiatku by som dal viac priestoru dvojici detektívov Ryan a Esposito bez ktorých by tento seriál bol polovičný a určite sa, minimálne u mňa, nejedná len o vedľajšie postavy. Taktiež čo sa týka hlavnej príbehovej linky, tiež by som ju viac otvoril hneď od začiatku, čo sa tohto týka v prvej sérií sme dostali iba také malé náznaky o čom je vlastne hlavný príbeh avšak neskôr sa to parádne rozbehne. Len by ma naozaj zaujímalo prečo má prvá séria len desať častí a ostatné cez dvadsať. Možno sa len autori báli neúspechu a tak radšej vsadili na túto variantu. Ako som už ale spomínal, prvá séria je výborná, so skvelými prípadmi avšak krátka a hovorí nám veľmi málo o hlavnom príbehu. Aj keď možno to je tak lepšie. Určite netreba vyložiť hneď všetky esá na stôl. 80%. ()

Série 2 (2009) (S02)

Keď sa z premyslených prípadov stanú geniálne, keď sa zo sympatického tímu stanú najlepší priatelia a keď je z krásnej hlavnej dvojice najvymodlenejší pár, menia sa pravidlá žánru. Premyslené a nahláškované buddy kriminálky už sme tu samozrejme mali, ale s takto dávkovanými porciami napätia, vtipu či dojatie sa dostali Rick, Kate a spol. už v druhej sérii na veľmi vysokú úroveň. Výdatne tomu samozrejme pomáhajú aj prekvapujúci hostia a nenápadné šponovanie diváka od „tí dvaja by mohli byť spolu“ až k „preboha, dajte si pusu alebo tu umriem“. No možno to nie je až také nenápadné. Som veľmi rád že oproti prvej série dostali viac priestoru aj detektívi Ryan a Esposito aby ukázali svoj plný potenciál. Taktiež hlavná dejová linka nám pekne napreduje ale stále len drobnými krôčikmi a je zrejmé že sa autori snažia diváka naťahovať. Či už vzťahom našej ústrednej dvojice alebo hlavnou dejovou linkou. Otázkou ale ostáva dokedy to bude ľudí baviť, že sa s nimi autori takto nechutne zahrávajú. Na záver by som len rád dodal že je milé prekvapenie že oproti prvej sérií ma druhá prakticky dvojnásobný počet častí. Pokým sú nápady treba toho určite využiť, však sme prakticky iba na začiatku tohto príbehu. 85%. ()